Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Włochy: wygrane odszkodowanie za autyzm poszczepienny

Większość lekarzy twierdzi, że nie ma związku pomiędzy szczepieniami a autyzmem, ale sprawa sądowa z Włoch ponownie rozpaliła dyskusję na ten temat. Punktem zwrotnym stało się orzeczenie włoskiego sądu mówiące, że autyzm 9-letniego chłopca Valentina Bocca został spowodowany przez szczepionkę MMR, którą dostał w wieku 15 miesięcy.
Valentino nigdy już nie był tym samym dzieckiem po szczepionce, którą otrzymał w ramię. Stał się autystyczny. W orzeczeniu sąd orzekł, że jego chorobę wywołało szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce.
Rodzicom Valentina, Antonelli (44 lata) oraz Maurizio (43 lata), zasądzono 140 000 funtów odszkodowania, które ma zapłacić Włoskie Ministerstwo Zdrowia, zamierzają oni wytoczyć jeszcze sprawę cywilną przeciwko rządowi włoskiemu o dodatkowe 800 000 funtów.
Luca Ventaloro, prawnik rodziny Bocca, który specjalizuje się w pomocy rodzinom dzieci poszkodowanych przez szczepionki, oświadczył, że orzeczenie sądu w Rimini jest „pierwszym publicznym przyznaniem”, że szczepionka MMR może w niektórych przypadkach doprowadzić do rozwoju autyzmu u zdrowego dziecka.
Antonio Barboni, lekarz sądowy zatrudniony przez sąd, jako niezależny doradca, napisał raport mówiący, że „z powodu nieobecności żadnych innych istniejących uprzednio okoliczności” występuje „uzasadnione naukowe prawdopodobieństwo”, że autyzm Valentina może „wywodzić się z podania szczepionki MMR [...] przez pracowników służby zdrowia”.
Wnioski dr. Barboniego zostały poparte przez dwóch innych znakomitych lekarzy, którzy badali Valentina, studiowali jego historię medyczną oraz złożyli zeznania przed sądem.
Sędzia, który orzekł odszkodowanie dla rodziny, powiedział, że „stanowczo dowiedziono”, iż Valentino ucierpiał na skutek „choroby autystycznej powiązanej ze średnim opóźnieniem poznawczym” oraz że jego choroba, jak zeznał dr Barboni, jest powiązana z otrzymaniem szczepionki.
Co ważne we Włoszech szczepionka MMR nie jest obowiązkowa, jest szczepionką zalecaną przez państwo, a orzeczenie mówi, że skoro włoskie rządowe instytucje medyczne zdecydowanie zalecają dzieciom szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce, państwo powinno wziąć odpowiedzialność za uszkodzenie zdrowia chłopca.
Pogląd sądu został w międzyczasie poparty przez Włoski Sąd Najwyższy, który orzekł, że rząd włoski musi zapłacić odszkodowanie dla dzieci uszkodzonych przez jakiekolwiek szczepionki podawane pod auspicjami ministra zdrowia – nawet jeżeli nie są one obowiązkowe.
„Służby medyczne bardzo nas nakłaniały, żeby podać Valentinowi szczepionki” opowiada Antonella.
„Wysyłano do nas nieustannie listy z terminami wizyt w przychodni. Zaczęli przysyłać je, jak syn miał 3 miesiące. Był duży nacisk. Listy powodowały, że my i inni rodzice czuliśmy się zobowiązani, żeby wziąć szczepionkę MMR, aby ochronić nasze ukochane dziecko przed strasznymi chorobami.”
Orzeczenie włoskiego sądu może stanowić precedens dla wielu podobnych procesów cywilnych. http://stopnop.pl/aktualnosci1/131-wlochy-wygrane-odszkodowanie-za-autyzm-poszczepienny
Źródło: dailymail.co.uk
15.06.2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wolę juz nie czytac takich artykułow o szczepienia jak juz dziecko zaszczepione bo dostanę schizy.
Gosia fajnie ze juz sie własciwie zagoiła rana. teraz skóra sie pewnie odbudowuje, złszczaja sie warstwy.
Basia dobrze ze narazie cisza z tymi akcjami. oby nigdy wiecej.
Monia co do zabka to moze spytaj sie Andzi.masz mmaila do niej? do mnie kiedys pisała to mzoe jescze gdzies mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja sie wzięłam za gotowanie dziś, robię zapiekankę, pierwszy raz zrobiłam ten sos beszamelowy i wyszedł super! ciekawe jak całość będzie smakować? zrobiłam zapiekankę z ziemniaków, mięsa mielonego z pomidorem i cebulą, do tego jeszcze szpinak z czosnkiem, ser żółty i ten sos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do paczek to u nas tez była. ale ostatnia.same słodycze i samochodzik. fajna ja luibie paczki ze słodyczami. Filipek dostał kinderka 🙂 a starzy sie obzarli.hehehe
u mojego socjal zlikwidowany z ostał w ten sposob: kazdemu dali dwa papierki: aneks do umowy ze rezygnuje z socjalu ( bo to chyba musi byc dobrowolne?) oczywiscie pensja ta sama tylko słownie obietnica ze ma byc podwyzka hehehhehe 4-5 % hehehee zarty.. a drugi papierek to wypowiedzenie. i to przed swietami!!!! kto normalny przed swietami podpisałby wypowiedzenie. kazdy podpisał aneks. takie chamstwo w naszej PL.a ostatnio mieli spotkanie niby wigilijne to dyr powiedział ze nie kazdy dostanie podwyzke!! niezle nakłąmali.moj chyba dostanie bo pracowlity. a jak nie to sie wkurze. ale co to jest 50 zł opodatkowane jeszcze? hehehe smiechu warte.zero talonów podobno jeszce na wielkanoc beda, jakos w to watpie juz. zero paczek, zero imprez.nasza polska rzeczywistoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia to widze że humor juz wrócił bo gotujesz 🙂
a jak men sie spisał w tej akcji? poprawa jakas?
ps. pytanie parwnicze, czy wiesz moze czy mozna tak zrobic: otóz T. ma urlop w piątek i poniedziałek a wpisali mu dni pracy w wekend. ja zawsze jak brałam urlop pn i pt to wekend nie mogli mnie wpisywac w grafik.a jego wpisali.
druga sprawa czy wysługa nalezy tez do socjalu? bo wiem ze takie okragłe wypłaty jak 10 ciolecie itp to tez ma tego nie byc wiec czyzby takie rzeczy nalezały do socjalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia z tego co sie orientuje to są dwie do wyboru równie niebezpieczne.. Nie ma bezpiecznego odpowiednika. Niki normalnie szczepie ale odpowiednikami bez śmieci. A tu nie ma...
Jak znajdziesz chwilke to skrobia przepis na ta zapiekanke!! Ślina aż pociekla!!

Z tymi Szczepionkami chodzi mi o to ze w koncu ktoś sie nie bal i pokazał prawdę. Bo to niestety jest prawda. Ale we wszystkim jest ryzyko. W przechodzeniu przez ulice tez. Wiem o tym ale wole nie kusić losu.

Ivi rodzi na 100% ;-) albo ja w szpitalu zatrzymali...
Ciagle wskakuje na chwile i sprawdzam!!!

Beti niestety nasz kraj rządzi sie takimi prawami. I jeszcze dziękuj ze masz prace!! A myślą ze mogą cię traktować jak psa bo przecież jak dostajesz kasę to masz sie godzić na wszystko...
Szczególnie tu widzę takie podejście do ludzi i mi głowa peka... Koleżanka mi opowiadała to namowilam ja i druga zeby zgłosiły mobbing. I juz jest komisja i dochodzenie. Najgorsze ze to w ogromnej korporacji takie rzeczy sie dzieją. Przyjdzie takie niewykrztalcone, nieokrzesane, zero kultury i zostaje menadzerem - znajomosci. Potem ciśnie tych ludzi i zachowuje sie jakby to on im z własnej kieszeni kasę wypłacał. Sic!

Ja osobiście zrezygnowalam w wwa z posady menedzera jak kazali mi traktować ludzi jak przedmioty. Jeszcze miałam im narzucać sposób sprzedaży - oklamywanie klientów... Zeby sprzedać jak najwiecej... Sumienie mi nie pozwoliło bo miałam porządny zespół. Jak im mogłam kazać oszukiwać ludzi?! I straszyć konsekwencjami? Brrr ale Beti większość kierowników na to przystało. Bo taki kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez mysle ze Ivi rodzi.mam nadzieje ze juz jest po.i ze wszystko ok.
Iza własnie własnie kaza sie cieszyc ze sie ma prace tylko dobra jakby była za jakies normalne pieniadze a tu ludzie sraja tyłkami by nie stracic tak marnej pensji...
mozesz chyba zaszczepic odre i swinke w pojedynczych szczepionkach. rózyczki samej nie ma juz.
Gosia czyli to jakas nowosc? zmiana w kodeksie pracy? bo ja tez pracowałam w soboty i niedziele nie zawsze i on tez nie zawsze pracuje w wekend, ale dawniej było to oczywste ze wekend wolny i nie było wpisanego urlopu wtedy w te dni tylko w sam piatek i poniedziałek.eh wszystko zmieniaja.ja juz nie nadazam za tym kodeksem pracy. własnie jakos dziwnie mojemu tacie licza urlop tez bo on pracuje na nocki. a urlop mu licza nie po 8 godzin dziennie tylko 12. całkowicie pochrzanione bo licza mu codziennie a pracuje co druga noc.jakas samowolka czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ROUVAX – szczepionka p/odrze – firma Aventis Pasteur, Droga podania – podskórna lub domięśniowa.
ATTENUVAX – szczepionka p/ odrze –firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania – iniekcja podskórna.
RIMEVAX – szczepionka p/ odrze – firma SmithKline Beecham, Droga podania – iniekcja podskórna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przeciwko swince była taka mumpsvax ale nei wiem czy nadal jest. bo cos czytam ze mieli nie przedłuzac pozwolenia. z jakiej przyczyny nie pisze. musisz sie tej od sczepien spytac jakie sa albo mgr w aptece to sprawdzi w kompie co jest dostepne w sprzedarzy.ja juz praktyki nie mam by luknąc. tamta straciła prace wiec znowu na lodzie jestem i musze szukac nowej a jescze załatwiac zakonczenie tamtej bo kierowniczka tez stracila prace wiec niezle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
RUDIVAX- szczepionka p/ różyczce firmy Aventis Pasteur, Szczepionkę przyjmuje się podskórnie lub domięśniowo
ERVEVAX – szczepionka p/ różyczce – firma SmithKline Beecham, Droga podania – podskórna.
MERUVAX II– szczepionka p/ różyczce – firma Merck Sharp & Dohme, Droga podania – podskórna
popytaj o te czy sa, moze mojej babce sie jebneło i zamaist ze na rózyczke nie ma to na swinke nie ma. choc lepiej by byłą na swinke. rózyczka jest łagodniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...