Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki za odp co do kurtek...

Agata u nas nexta nie ma niestety... też mam trochę z anglii, jakies body, są bardzo fajne... kiedy to do nas do pl trafi???

A ją ta kurtkę w końcu kupiłam dziś! Koło mnie jest entliczek, tylko w przebudowie, zmniejszyli go o połowę, a w sumie cały budynek powiększyli, myślałam że to na potrzeby entliczka, a tu wcisnęli nową biedronkę... jakoś tam się nie zapuszczałam przez te przebudowy, no i szkoda, bo w sumie sporo fajnych kurtek jest, tylko z wyborem dziś klapa, ale wynalazłam jedną. Kupiłam jeszcze zimową czapkę, zapomniałam o rękawiczkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jutro na zmianę opatrunku jedziemy, ale jestem ciekawa co tam się dzieje, nawet dziś zajrzałam pod ten opatrunek, nie jest już cały owinięty bandażem tylko z przodu ma naklejony, bo do niedzieli to wyglądał jak mumia, i powiem Wam że jestem pod wrażeniem... ciekawe jak całość??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziołchy! 🙂

Gosia na pewno będzie już to dobrze wyglądało 🙂 nic nie będzie widać wkrótce 🙂
Szkoda że nexta nie ma w PL bo naprawdę mają fajne rzeczy. Ja zawsze tam kurtki kupuję dla Miłosza 🙂

Iza fajnie to będzioe wyglądało. Widziałam taką aukcję na allegro naklejek i tam właśnie ściana była pomalowana identycznie i rybki były ponaklejane i coś tam jeszcze. Super wyglądać będzie w całości. A Wy jakie naklejki wybraliście?
Iza ja wierzę w to wszystko co piszesz, że musi być cholernie ciężko z dwójką szkrabów, ja sobie nie wyobrażam teraz 2-miesięcznego bąbla i Miłosza, który jest nie do zniesienia od ostatniego tygodnia. Zachowuje się jak królewna na ziarnku grochu.. delikatnie się wywróci na prostej drodze, albo cokolwiek.. i ryk taki że łeb mi pęka.. 🙃 wszystko jest na nie, i wszystko to czego nie może to chce... a jak nie dostanie to rozpacz.. grrrr Także wielki Szacun Iza że dajesz radę i masz jeszcze czas do nas skrobnąć 🙂 ale już niedługo Bo skończy magiczne 3 miesiące, więc powinoo być trochę lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
My juz po badaniu krwi, m był ze mną pojechaliśmy oswicie... Porażka, wpychaja sie emerytur nawet przed takie maluchy i kobiety w 8-9 mcu ciazy... Nas m pilnował ale była taka matka drobniutka, malutka z wielkim chlopem ok 6mcy. Synek większy prawie od mamy ;-)
I wiecie co? Dwie stare baby sie wepchnely przed nią, jedna niby z moczem tylko a wyszła z ukluciem a druga w okienku na sile jej sie wepchnela.. My juz czekaliśmy do pobrania ale gdyby ona była przed nami to byłaby awantura niezła. Czemu te matki dają sie tak wykorzystywać?!? (juz nie pytam o te stare wredny i bezczelne babska...)
Borysek był dzielny, pani go od razu poznała, powiedziała ze nie potrzeba go kluc bo widzi ze jest juz Bialy w porównaniu do ostatniego pobrania.. Ale pobrać trzeba. Widać ze nie chciała..
Dzielny był, teraz śpi, dał mamie zjeść sniadanko i siostrze;-)


Agata takie mamy naklejki i tak podobnie będziemy je rozklejac;-)
http://www.brykacze.pl/product,naklejki_scienne_-_podwodny_swiat_ocean,1241.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu normalnie ja tez chodzę prywatnie ale dziś musieliśmy byc o 7 a tutaj jest troszkę inaczej i o 8 Priv laby otwierają a m na 8 do pracy musiał zdążyć.. Ja i tak robiłam prywatnie ;-) jak mam stać po skierowanie 2h w przychodni z dzieckiem to thx!! Pryw zaplacilam chyba 6zl...
Ale punkt pobran z emerytami w szpitalu..

Szukam dywanu dla maluchów i miałam dylemat czy tani czy drogi i porządny, ale sis mi powiedziała jak ich super drogi dywan wylądował niedawno w śmietniku. Kapi uczył sie na nocnik to uwidzial sobie potrzeby załatwiać na dywanie.. Do tego mleko, soki.. Mówi ze nawet po profesjonalnym praniu smierdzial i go wywalila. Więc szukam czegoś niedrogiego w kolorze niebieskim... Do oceanu nic nie ma ale znajdę coś w koncu bo przecież trzeba dzieciakom ten pokój zapełnić powoli..
Oświetlenie i Polki znalazłam w Ikei.. 130km mam chyba więc pewnie jeszcze w tym roku razem z Bo pojedziemy.. Brrr ale wyprawa nas czeka..
Dziś chyba dostanę paczkę z pracy dla Niki. Ciekawe co będzie?! Fajne takie paczki, ja tez dostawalam od mamy i miałam w tamtych czasach kupę radości!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu to może w koncu sie zobaczymy ;-)
Pewnie na 5min ale dobre i to ;-)
Najgorzej sie obawiam tych kilku godz w sklepie z Bo.. Ale w koncu to ikea i znajdę miejsce na karmienie czy przewijanie;-)

Paczka podobno super, 3 gry edukacyjne (200zl) do tego wielka paka słodyczy, bon do Empiku 50zl i firmowe akcesoria jakiś miś, sniadaniowka itp
Ale oprócz tego ja jeszcze w przesylce mam dostać 500zl bonów na zakupy swiateczne :-) Yupi jaj!

Gosiu jeszcze chwilke i na Bo nie będzie śladu po tej kawie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest paczka! Rewelacja! Twister dla dzieci, mega puzzle do układania i na odwrocie do kolorowania i duże drewniane Korale do nawlekania- gry.
Słodycze super ale zelki czy słoik nutelli to niestety wszystko nie dla takiego malucha.
Super kredki, miś, sniadaniowka i bony dla mamusi ;-))

Mikołaj sie spisał;-) za rok będzie dwóch ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla Filipka i Nikolki kurcze jak to 1.5roczku zleciało 🙂
Mój mały już od dawna nie pije m w nocy dostaje na noc mleko z kleikiem ryżowym i mu starcza do rana 🙂U nas wracają noce do dupy chyba 3 zaczynają się pchac hmmm zwariuję 😞
A jak tam z uzębieniem u waszych dzieci Szymek nie ma nadal dolnej 2prawej nie chce mu wyjsc no i brakuje3 wszystkich i 5tek 🙂
Ja byłam dziś u lekarza z sobą mam zapalenie nerwu międzyżebrowego mam tabletki jak do piątku nie pomogą to zastrzyki na same święta 😞
Boli mnie lewa strona klatki piersiowej zaraz nad cyckiem i promieniuje do pachy aż ręką nie mogę ruszac robili mi EKG i ok wyszło na szczęście 🙂

Iza śliczne te naklejki 🙂

Właśnie dostałam tel że po paczkę na święta mam przyjśc jutro jupi ciekawe za ile bo bony już dostałam za 400zł dobre i to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane... nie dam rady Was nadrobić... niestety, próbowałam, ale na tel czyta się do tyłka, a jak mam chwilkę to zaraz coś trzeba zrobić...

My od piątku jesteśmy u moich rodziców, miesiąc u siostry był super, Marysia w końcu weszła w jakieś interakcje społeczne z dziećmi 🙂 wyszedł z niej mały diabełek jeśli chodzi o młodszą kuzynkę, i mały aniołek jeśli chodzi o starszą... na koniec pobytu jednak, relacje z Julką (roczną) się poprawiły, już jej nie zabierała Mary wszystkiego, a nawet jej coś dawała sama z siebie, także super. Marysia bardzo się zmieniła... nardzo dużo mówi, używa prostych zdań, komunikuje potrzeby... jedyne co mnie martwi to jej lęki... boi się zabawek grających, jak zobaczyła Śpiewaka cudaka to wpadła w godzinną histerię, masakra to była.... muszę powiedzieć o takich rzeczach jak będę u neurologa bo to nie wyglądało normalnie 😞 to było coś innego niż jej wystraszenie się, jej wymuszanie... sama się zaniepokoiłam jej zachowaniem.

Podczas pobytu u siostry obie byłyśmy chore, Mała na szczęście tylko przeziębiona, ja miałam zapalenie oskrzeli i skończyło się antybiotykiem. Zaliczyłyśmy też już pierwszy porządny śnieg 🙂 teraz wszystko stopniało i pada deszcz... może do Świąt się to zmieni i będzie biało 🙂

Przez dwa dni ostatnie pakowałam prezenty, ponad 20 sztuk!! hehe dla dzieci porobiłam z sis po 4 prezenty, dla dorosłych po jednym upominku do 30zł. Chodzi tylko o to by dzieciaki były szczęśliwe 🙂 raz w roku można zaszaleć 🙂

Marysia się poprzestawiała od piątku ze spaniem, zasypia dopiero na drzmekę o 15!! nie wiem czemu, pasowało mi jak spała około 12 i wstawała na obiad, a teraz wszystko na hurra wychodzi, czasami zaśnie tak bez sensu, że nie mam jak z nią wyjść na dwór... ale postaram się ją przestawić po powrocie do płocka...

Ogólnie to tutaj wszystko fajnie i bardzo miło, a z R mi się wszystko sypie... myślałam, że zatęsknię, ale jak tylko coś tam poczuje, że mi smutno bez niego, to wystarczy jeden sms albo telefon i wszystko pęka, jakaś jedna wielka pomyłka... 😞 mam nadzieję, że się jakoś ułoży...

Jejku, mam wielką nadzieję, że Wasze dzieciaczki i Wasze rodziny zdrowe 🙂 bo to najważniejsze...

Jak tam Ivi? Urodziła już?

Zaraz będę znowu nadrabiała kilka stron do tyłu może się czegoś jeszcze dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia chyba chodzi o masc z kitem pszczelim, propolisem. ale ja bym nie ryzykowała bo może uczulic i wam dojdzie egzema dodatkowo.ja leczyłam kolezanke która miała dekold i cycki czyli wrazliwe miesjac oparzone wrzatkiem alantanem plus. najpierw dwa dni miała masc ktora zapobiegła wdarciu infekcji, a potem alapntan plus.a jak sie wygoiło to masc no-scar z masy perłowej.ale nie mam pojecia czy ten no-scar nadaje sie dla dziecka. moze juz nie bedzie potrzeby stosowania dodatkowych masci.pamietam na zmaine po oparzeniu słonecznym-wielkie przebarwienie lekarka dała mi bepanthen masc znikło po miesiacu a było spore. w alantanie plus jest i panthenol dodatkowo.
co do kurtek ja mam kombinezon nie jest gruby ale ciepły i wygodny nic mu nie podwiewa, swiety spokoj. z h& m .tam sa zanizone numeracje wiec ma rozmiar w nim mniejsyz niz normalnie.dodatkowo mam kurte samą jak jest cieplej to ma dzinsy i rajtki i kurtke po prostu. zreszta on potrafi w kałuzy usiasc i do przebrania wiec musze miec dwa zestawy.
http://allegro.pl/fajny-kombinezon-na-zime-firmy-hm-80cm-9-12-i2880214067.html
taki tylko rozmiar wiekszy. rok temu włąsnie tez go miał tylko mniejsyz rozmiar. i za rok mu kupie bo jest super. po sniegu jak chodzi to mu nie włązi do nogawek bo ma taki sciagacz na buty, kaptur odpinany, ma swobode ruchów ciepły a jednoczesnie lekki. no i jest w jednym kawałku mniej ubierania jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka mysle ze zabki ida u was. młody jak tylko nie chce pic ze swojego kupka ze słomką ani nawet ciezko z butelką tylko własnie łyzeczką i ze zwykłego kubka to zawsze mu cos wtedy wyłazi.tak jak teraz 🙂 mozesz dla spokoju jescze sprawdzic uszka ucisnac czy go nie bolą. i tyle. przetrwac trzeba.eh
no to masz ambitne plany tyle rzeczy na raz. maskara. zycze sukcesów.
moj młody dwie noce poraz pierwszy w zyciu przespal od 9 do 7 bez pobudki!!!! tylko ja sie budziłąm z przyzwyczajenia. w szoku byłąm bo raptem pare dni temu szły 3 butle. dzis niestety nocka byłą juz z butlami ale jest tez marudny wiec pewnie albo chory bedzie albo druga połowa góranych czwórek bedzie .
moze na to spanie wpłyneło wyetzone nocnikowanie bo i drezmki miał bez pampera. w otulaczu to był zasikany. teraz narazie wrociłam do pampera, na belle jest nie uczulony, wycieta ma czesc pampera na zmaine która jets juz w duzo lepszej kondycji 🙂 ale jeszce z dwa tygodnie pewnie do zagojenia.mzoe poniedziałek znow bedzie spał bez pampka. na razie cały dzien poza dzrzemka i spacerem bo zimno wiadomo jest bez pampka. na spacerze jzu nie sika tez 🙂 pamper suchy.dzis juz sam siadł na nocnik i sie zsusiał w ubranku ale to jest mega postep ze juz kapuje powoli ze tam sie siku robi. bo takto to go sadzamy na czuja. na poczatku było trudno po 2 prania robiłam bo to spodnie majty, tetra . jak był w samych majtach to kałuza była.a teraz to np wczoraj nie zmoczył ani jedncyh majtek 🙂 dzis dwie pary.ale jest dobrze.jeszce pare dni temu nocnik czesto był kapeluszem hehehe
no i postep ze dłuzej trzyma mocz juz nie co 15 minut a nawet co 5 jak np po piciu to kilka razy duzo sikał co 5 minut. a np co 25-30 minut go wysadzam 🙂 kupki sa juz tylko w nocniczku.ta nauka to naparwde poczatek to harówka. non stop trzeba młodego miec na oku.pranie to suszyłam na wszystkich kaloryferach co nigdy nie włączam w dzien tak musiałąm wlaczac bo brak mi było tetr, wkłądów, majtek, portek.ale teraz juz mysle z górki.
Filip zaczał duzo rozumiec ostatnio wiec mzoe dlatego łatwiej. w koncu zaczał pokazywac cos rzeczy co u was pewnie jzu dawno dawno np: jaki jest duzy. jak fruwa ptaszek, jak kicha, jak pływa w basenie ( to nauczyłąm jak sie rzuca na podłoge to czasem go pytam jak pływasz w basenie i udaje z epływa, zapomina o złosci hehe).jak robimy baloniku baloniku.mówic nie mowi oprocz :tam, papa. jakies sylaby mama ale bez znaczenia i tata tylko takie rozwleczone i nie wie o co chodzi.a z nowych zabaw ma: łazenie jak zapasnik sumo 😮 nie wiem skad mu sie to wzieło łapie sie zakolana i tak łazi z jednej nogi na druga stapajac. na plecach bedac nogami sie odpycha i tak sei przemieszcza po domu. albo chodzi na czworakach ale bez dotykania kolanami podłogi, na wyprostowanych nogach . a z zabaw z mamusią to wspinanie sie na jej bark i przełazenie na drugą strone 😮. z gimnastyki siłowejto sie podciaga juz bez podstawek za zlew za drzwi lodówki. ja nie wiem sakd on ma tyle siły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda na pocieszenie to powiem Ci ze moj chrzesniak tez dostał histerii jak zobaczył grajacego mikołaja taka zabawke. przestraszył sie jej neisamowicie. anic znim nie jest bo juz ma 4 lata a to było włąsnie jak miał 1, 3 miesiace.
Basia mama nadzieje ze to tylko afektywny bezdech. choc trudno napisac tylko 😞 niby nic bo nei choroba ale straszne. nam sie przytrafiło tylko dwa razy jak dotad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...