Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
Magda u Nas do przychodni trzeba się zapisywać z trzydniowym wyprzedzeniem, chyba trzeba przewidywać kiedy się zamierza chorować 😮 😮
Upiekłam Kubie Rafaello do przedszkola na dzień babci i oczywiście nie wytrzymałam i kawałek odkroiłam i zajadam do kawki 🙂
Iza fajnie , że wyjście udane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej!

Nie było mnie bo nawet nie miałam sił pisać, rozłożyło mnie konkretnie.. kaszel do tej pory męczy.. ale gorączki już nie mam, no i to gardło jeszcze boli zwłaszcza nocą, rankiem.. generalnie jest lepiej.
Dzisiaj Dzień Babci 🙂 my robiliśmy z Miłym laurki 🙂 tzn kupiłam bristol, wycięliśmy kartki, kupiłam różne naklejki i naklejałam tak jak Milo chciał 😁 a w środku wkleiłam serduszko wycięte z innego koloru bristolu, na którym są mazaje Miłosza 🙂 tzn wierszyk Miłoszka 🙂 generalnie całkiem fajnie wyszło, no i w jakiejś części wykonane przez Milusia 🙂

Basia świetny pokój ma Fifek 🙂 miarkę wzrostu mamy podobną, 🙂 też z kubusiem, tylko inna sceneria 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata szybkiego powrotu do zdrowia!
A laurki zdjęcie proszę!!
Super pomysl!

U nas noc do kitu młody o 2 juz miał dosyć spania i tylko cycus do rana.. Chyba kupie dziś mleko i na kolacje po cycu spróbuje dać jeszcze butle.. Wydaje mi sie ze on jest po prostu głodny..
Ale dawno nas tak nie wymeczyl, oboje stwierdziliśmy ze nie doczekamy do 6mca na cycu.. Wykończy nas.. Ja z kolei boje sie dokarmiac w nocy bo wtedy nakręca sie laktacja. I weź tu bądź mądry człowieku... I juz czuje problem z odstawieniem - mówię tu o sobie.
Ehhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joł Mamusie!

u nas w krk dziś masakra, w życiu nie widziałam żeby kiedyś było tak ślisko! NA chodnikach można jeździć na łyżwach!!! poszłam do sklepu i apteki i ledwo wróciłam, normalnie trzeba iść ulicą gdzie jest rozjechany lód przez samochody, bo chodnikiem się nie da!!!

Mojego Marcina dziś dopadło na maksa! 39 i pół gorączki! JUż tak od grudnia źle sie czuje, ale ma też lepsze momenty i nie poszedł do tej pory do lekarza, ból głowy, gardła, klatka piersiowa. Dziś wróciliśmy do domu no i dostał takich drgawek, w życiu czegoś takiego nie widziałam... no i przy okazji Borys dostał gorączki, lekkiej ale jest. Dałam mu syropek, i tak jutro mamy iść na szczepienie, to go babka zbada, zobaczymy co jest grane. Marcin jutro nie idzie do pracy, zostawiam mu Borysa, ale trochę sie boję... nie wiem czy on da radę zająć się nim.. nic no zobaczymy. Innego wyjścia nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa daj mu mm na kolacje, zobaczysz jak będzie. JA pamiętam że od początku dokarmiałam Borysa w nocy, w dzień też, nie miałam tyle mleka, ale laktacja rozkręciła się właśnie dopiero jak miał skończone 3,5 miesiąca, wtedy przestałam dokarmiać w ogóle. Czemu masz mieć problem z odstawieniem? Już niedługo wprowadzisz jakieś posiłki, wszystko się unormuje samo, zobaczysz. Moja siostra ruszyła w zeszłym tygodniu z jabłkiem i marchewką, w tym tyg ma zacząć podawać już gluten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Gosiu Zdrowka dla twoich chłopaków! Ja mam drgawki ale ze zmęczenia.. Po wieczornym karmieniu Boryś mnie tak rozgrzewa, taki mały piecyk, ze jak go odłoże to mi jest tak zimno, siedzę i sie trzese. Nawet zimowa koldra nie pomaga. Wtedy wołam m i musi mnie ogrzewać sobą..
Na szczęście nie chorujemy ale wyjdz tu z domu jak za oknem tyle śniegu ze wozek nie przejedzie, teraz jeszcze to zamarzlo..
Gosiu a jak ten mały ciagle rączki czy juz lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!!

Dziewczynki, noc dramat 😞
A to przez tego mego męża niedobrego!!!!

Pomyślałam, że w nocy będzie trzeba podać Alankowi MM więc Tomek przed snem miał wyparzyć butelkę i smoczek…
Idę do kuchni o 2 w nocy a tam… butelka nie umyta, kuchnia jak po wojnie…
Zaczęłam myć butelkę i włączyłam wodę, w tym czasie obudziła się Lenka.
Przyszła do kuchni jak zombie…
Tomek ochrzaniony przeze mnie poszedł do Alanka, który już koncertował.
Zrobiłam w międzyczasie Lence MM, zjadła 150ml i zasnęła…
Poszłam do pokoju i włączyłam laktator…
Odciągnęłam to co mi zostało w piersiach i dałam Alankowi, a ten po ostatnim zaciągnięciu butelki zrzygał wszystko O_O
Obudziła się zaś Lenka O_O
Zaczęła się wydzierać nie wiadomo o co…
No i co zrobił mój mąż [który już chyba spał na stojąco]?
Włożył Lenkę wrzeszczącą do łózeczka, Alanek darł się swoją drogą… i wyszedł :]]]]]
Ehhh
Na szczęście Lenka zasnęła a Alanek zassał pierś i poszliśmy spać.
Później znów się obudził, zjadł co tam Mu nakapało i zaś darcie 😞
Wzięłam Go na klatę, pobekał, poprukał i zasnęliśmy oboje…
O 6:30 Lenka obudziła się, wstała z łóżeczka, wzięła misia i poszła do Tomka zamykając za sobą drzwi 😁 😁

Ja już odchodzę od zmysłów, bo znów rysuje mi się wizja tych cyrków, które były z Lenką…
Walka o każde karmienie 😞
Nie wiem jak postępować w „kryzysie laktacyjnym”…
Alanek zje to co tam jest i zasypia, zanim zaśnie to się drze więc pewnie zasypia ze zmęczenia 😞
A ja znów cyce mam suche 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia dużo zdrówka dla Twoich mężczyzn 🙂 i oby Ciebie nie złapało!

u mnie lepiej tylko teraz z nosa leje mi się jak z hydrantu 🙂 i ten kaszel męczący.. muszę się wybrać do apteki po jakiś syrop.
Ivi mi tylko jedno przychodzi na myśl jeśli chodzi o kryzys laktacyjny. Zawsze powtarzali mi żeby przystawiać malca jak najczęściej do piersi.. ale weź tu bądź cierpliwa jak tam nic nie leci, dziecko się denerwuje i rzuca przy cycu...no ale zawsze możesz laktatorem pobudzać laktacje, może herbatki laktacyjne? dużo wody niegazowanej... i dużo cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata kuchnia przeniesiona, zostały gniazdka reszte wmontowac i pomalować drzwi.
I przenosić łóżka, kanapę i ciuchy.
Tylko juz sie ociagamy bo nie ma siły, noce nieprzespane, m praca ja dzieci i robimy do 23-24. Ostatnio na siedzaco zasypiam..

Niki je śniadanie 7-8 mm
Potem jajo albo owoc, serek. O 12-13 obiad. Drzemka. Ok 16 mm albo obiadek od mamy/taty i wtedy mm ok 17-18. Ok 19:45-20 kolacja kaszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza to już tylko ciut ciut i jesteście u siebie! 🙂

Dorota u nas wygląda tak. Ok 6 dostaje mm ok 150-180ml i śpi dalej. Ok 9 je śniadanko sytsze (jajo na wolno, jajecznica, parówka, kanapeczka, płatki na mleku)... jak zje mało śniadania do dostaje jeszcze jogurcik mały, jak zje ładnie to dopiero ma zupkę ok 12-13. potem drzemka, jak wstaje ok 15-16 wcina drugie danie, czasami od nas z talerza, czasami sam. po obiadku owoc dostaje i kolacja ok 18:30 (tu podobnie jak na sniadanie: kanapka, albo jakaś pasta rybna czy twarożek, albo jajo). Po kąpieli ok 20:30 wypija mm ok 210ml zagęszczone 2 miarkami kaszki. No ale ostatnio nic nie zjada do końca. Bardzo mało je..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny! Nie wiem jak się przywitac czy dzień dobry czy dobry wieczór... 😞 jewtem zalamana i niedaje spboe rady z dzieckiem ( jednym zaznaczam - mamy z dwójką mega szacun! Nie wiem jak dajecie radę) u nas chyba o żeby chodzi i o bunt też napewno. Wczoraj usypialam go dwie godziny ponad sama bo M nie było. Muslalam że szału dostanę. Zasnąłw w końcu rzucał się ale spał. Dziś zasypial również dwie godziny ale za to jaki dał popis! Masakra! Pisk i płacz przez ponad godzinę noc tylko bawić się chce i znow na ten pierrzoelony tv (zaznaczam że dużo w dzień nie ogląda tak z 4 bajki przez cały dzień). Nic po dwóch gdzinach z kawałkiem zasnął... I spał całe 1,5 godziny i za nic na świecie w sypialni nie będzie znów płacz i spazmy... M wziął go do salonu i nawet przed wyłączonym tv może siedziec byle nie być w łóżku..pokazał tylko że go bólu na buzię ( czyli pewnie te dwa zęby co się mu właśnie wyżynają) dostał syrop z sokiem bo samego to nie chciał może zasnie po tym.
Dziewczyny poradzcie jak mam go usypiać? Do tej pory to było tak że kąpiel, mycie zabkow, bajka czytana w łóżku, mówiła i zasypial z M albo mną na łóżku i do lozeczka go przekladalismy. Jak jutro znow tak będzie to ja chyba osiwieje. A z M to chyba się zjemy nawzajem. Już dziś usluszalam że dziecka nie umiem uspokoić! Filip nigdy ( oprócz bóli brzuszka gdy byl mały) nie palakal. Wprowadzilabym metodę Agaty ale nie mam do końca przekonania. Boję się żeby nie zaszedł.się z płaczu ( chodź chyba z tego wyrósł bp.teraz płacze całkiem insczej niż kiedyś!) albo że ja nie dam rady psychicznie... 😞 ale takiego zasypiania też już nie dam rady, jeescze jeden taki wieczór i chyba nerwicy dostanę... 😞 nie wiem co robić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Basiu , skoro zęby to nie ma się co dziwić, ale bez względu na to jaką decyzję podejmiesz co do usypiania, co do metody, musisz być konsekwentna to chyba najważniejsze.
Postanowiłam 2 i pół tygodnia temu, że Majka będzie spała sama i żeby się waliło i paliło nie odpuściłam, chociaż czasem całą noc do niej biegałam, był moment załamania ale przeszło, tak więc jak już podejmiesz jakąś decyzję to musisz się jej trzymać.
Pytałaś jak dzieciaki zasypiają, u nas niestety nie ma takiego luksusu, ze kładę małą do łóżeczka i zasypia sama, dostaje w łóżeczku butlę kaszki, jak wypije , krzyczy juuuuuż, odstawia, pokręci się i w 15 minut zasypia ale ja muszę siedzieć przy łóżeczku.
Tak sobie myślę....Ile Filipek ma drzemek w ciągu dnia??? Może spróbuj jakąś wyeliminować....a o której rano wstaje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka co do mody to Ci nie podpowiem, bo jakoś specjalnie nie śledzę trendów a zawsze noszę to w czym mi wygodnie. Na zimę kupiłam butki do kolana, wiązane na całej długości na obcasie grubawym , baaaardzo wysokim i mimo tego ,że są tak wysokie to są super wygodne i śmigam w nich wszędzie, nawet na spacery z małą 🙂
Co do choroby zawsze robiłam syrop z cebuli i cukru i dzieciaki pluły nim dalej niż widziały, a teraz zrobiłam z cebuli i miodu i się nim zajadają. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Zdrowka wszystkim!!

Basiu witaj w klubie!! Wróciłam z dołu do pokoju ok 23 w łóżku, zjadłam i Bo wstał.. Cyc, drugi cyc i gaworzenie... M wziął go na klate i spali aż do 2!!! I koniec spania, cyc i musiałam go nosić ze smokiem na rękach, zasnął na cała godzine!!! Potem dwie kupy cyc i śmiech gaworzenie.. Zasnął o 5/20... O 6:30 juz wyspany jak skowronek..
Kolejna noc nieprzespana, w dzien nie odpocznie bo Niki i Bo tez nie spi..
W nocy jak zasnął przy cycku a obciagnal dwa...nodlozylam go i zaczął raczke ciumkac.. Nie wiem czy jest głodny a mi brakuje mleka?!?
Zrobiłam mi butle właśnie to mnie wysmial...
Ręce mi opadają i juz nie mam pomysłu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej dziewczyny... Dzień dobry!

Spaliśmy dziś do 9.30 . Ale się wyspałam. Bolały go zęby na bank. Przemycilam mu syropek w kompocie i zasnal i spał jak susel..
Tylko to zasypianie.. Nie wiem co wymysle. Chyba zrpboe tak jak Ty Martyna, że w lozeczku, ale będę przy nim siedziec. Przynajmniej na początku. Teraz jest dobry moment bo mam wolne do poniedziałku.. Zobaczymy. Dzis dam mu syrop przed snem odrazu..
Martyna Filip zwykle budzi się koło 8, zasypial koło 13 i spi około dwóch godzin.
Zdrówka dla Was chorowitki! Kurujcie się! :*

Iza dużo sił na dziś Kochana! A co do karmienia to ja Filipa od początku butle, czasem dwie dziennie dokarmialam. I nie odrzucił piersi 🙂 próbuj z butelką, może uda sie dłużej pospać.. A może to skok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się uda Iza. A jak nie? To może nie jest głodny tylko taki przytulasek? Ja tak miałam z Filipem. Musiał się poprzytulać i dopiero zasnął. Tylko ja go chyba tak nauczyłam bo w ten sposób się uspokajałam i ładowałam baterie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Basiu u nas podobnie ze spaniem jak u ciebie tylko że wieczorem i myśle że to na zęby 3trójki się pchają 😞
No i musze się pochwalic synek moj robi siusiu i kupe na kibelku na nakładce 🙂Sam woła aaa obojętnie co robi 🙂Tylko że minus taki ze w nocy też wola wybudzi się a jak mowię rób w pampka to płacze histerycznie i lece z nim do wc.dziś od rana nie zmieniłam mu pampka dopiero ok13 bo miał sucho jedynie jak się wygłupiałam z nim to się zapomniał i posikał w pampersa.Myśle by kupic majtki i w dzień mu zakładac ale jeszcze poczekam troche.

Dziewczyny co to był za kalendarz jak któraś dala linka i się patrzalło na zaplanowanie plci dziecka???Bo nie moge tego postu odszukac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...