Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Edytka czyli podobnie jak mój Olek... Ale nie bój żaby, to da radę naprawić 🙂
Nam narazie lekarz kazał podkładać pod pupę pieluszkę,żeby kręgosłup był ułożony ,,w kołyskę", to samo z noszeniem. No i do odbicia nie podnosić Małego brzuszek do brzuszka, a odkręcać Go do świata 🙂 A rączki na zmianę przyciągać do brzuszka i prowokować podnoszenie tej łepetynki 😉

Ale Wam zazdroszczę tego kina i kolacji ☺️ Fajnie byłoby mieć odkręcane cycki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hehe jesteś niemozliwa emiliaeem "odkręcane cycki"...tekst z kosmosu 🙂

Kurdę szok, przecież twój Oluś jest młodszy. Moja to powinna już się podnosić...zmartwiłam się 🤨 A jaką pieluszkę? tetrową? Jak ją składać?
Bo jak biorę Lenkę za roczki, to ona chce podnieść główkę tylko za cieżka jest i z tyłu zostaje... 🥴
anjaP aż mi ciarki przeszły jak przeczytałam o drugim ukuciu. Biedne maleństwo...buziaczek dla niej od ciotki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie byłoby mieć odkręcane cycki

haha i jeszcze takie zapasowki na wymianę żeby se wkręcać w rożnych rozmiarach, bo dziś mam ochotę na D 😁 😁 😁 😁

mala teraz śpi , śmieje się przez sen , aniołeczek mój

dziewczynki, ja jeszcze takie pytanko , chcemy się na basen i wybrać z mala, jak myślicie nie za wczesnie jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pewnie, że tak. U nas we Wrocku jest basen z wodą nie chlorowaną tylko ozonowaną. Takie szkraby tam pływały, że może z miesiąc miały. "Pamperssraka", jak to mój mąż mówi i heja...sama o tym myślałam.

A moja dalej śpi od 13!!!!!!!!!!!! Czekam już z gotową butlą, bo jak sie obudzi to bedzie głodomorrrrrrraaaaaaaa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja u mnie basen jest od 3go miesiaca dopiero.
Bylysmy dzis u GP i pani doktor powiedziala,ze gardelko ma Zuziek czyste i jest zdrowiutka,a mama nadgorliwa 😜 Ciesze sie jak glupek 🙂 caly dzien spacerowalysny, piekna pogoda, cieplusio 🙂
tylko spac mi sie chce............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja już kolację naszykowałam, tatuś się zajął Leną a ja mam czas dla siebie tzn. idę ogarnąć kuchnię 😜 bo jutro chcę okna pomyć o ile pogoda dopisze 🙃

tedit26 no to powiem Ci że długo śpi, a mojej właśnie włączyło się marudzenie 😞

MajaCh to fajnie że mała zdrowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze poruszylyscie temat basenu tez chcialam z malym isc jak tylko skonczy 3 miesiace przy okazji ja zadbam o sebie wyobrazcie sobie ze chyba moja waga zle pokazuje bo jak wazylam siebie wyszlo mi 72 a jak z malym 79+ pelny pampers wiec tak ok 1kg trzeba odjac wiec zostaje 6 ale ta waga jest stara i zapewene zle pokazuje juz sie nie moge doczekac az malego zwaza ciekawe iel mamusia go utuczyla szkoda ze u mnie nie mierza cm bo mi w domu wyszlo 64 troszke duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka zwykłą tetrówkę zawinąć w takiego naleśnika, no i pod główkę coś. Olek niby próbuje dźwignąć, ale wraz opada. Po prostu ma mózg za ciężki 😉

U nas basenu nie ma dla takich maluszków. A Tatuś chętnie śmignął by z Synem 🙂
Mamcia niestety basenów nie lubi, unika ich jak diabeł święconej wody 😉
Tak już mam... ☺️ Popływać to ja mogę w wannie ☺️

Mierzyłam Olkowi temp. 37,7 w pupie, nie wiem czy czopek aplikować 🤨 Ogólnie dobrze znosi szczepionkę, trochę śpi, guga, uśmiecha się... No i nie marudzi. Sama nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czyli nic mu nie podaję, dzięki Megan 😘

My też już jakiś czas na 3 jedziemy. Na 2 kupka górą wychodziła 🙃

Ogarnęłam mieszkanie, więc na weekend mam luuuz.
Mieliśmy jechać jutro do Wawy na zakupy,ale z racji,że Mały zaszczepiony, odpuściliśmy... Za tydzień poszaleję 🙂 Bieda w szafie aż piszczy... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

dzięki dziewczyny
gdzieś u nas jest jodowany ,może oceanic ? Sprawdzę na necie, bo na tych normalnych b. maleńkich dzidź nie ma, paro miesięczne tylko , wiec może na te jodowane b. niemowlaczki miesięczne już wpuszczają
ja dość często uczęszczałam na basen a teraz by ta woda wyssała ze mnie kilka kg 😉 a przy okazji radochę z dziećmi byśmy mieli. 🤪
emilaeem moja tez po szczepionce ma taka temp w pupce, ale jej mierze prawie codziennie przed kąpaniem i jest przeważnie 37,5. wiec to normalna temp u dzieci,
Mala znowu trochę marudziła, nie wiem czy to przez szczepienie, bardziej bym obstawiała tzw . skok rozwojowy pierwszy dzień, no chyba ze to jednodniowy zły humorek. W sumie Aniołki tez maja charakterki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem Twój Oluś ma 37,2... mi pediatra mówiła, że mierząc w pupci zawsze odejmuje się 0,5 stopnia 🙂
A co do aplikacji czopka to jak temperatura przekroczy 38 stopni...czyli musiałby mieć w pupci 38,6 🙂 Także na razie jest super i oby tak dalej 🙂 3mam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka spała od 13 do 18:30. Pobawiła się, o 20 kąpiel. Zajdła butle i śpi. A my już po kolacji. Mężulek pojechał odwieźć teściów.
Wypiłam kieliszek wina i wiecie co??? Faza jak po nie wiem ilu 🙂
No tak jak się pije raz na rok heheh 🤪

emiliaeem masz racje, nasze dzieciaczki mają za ciezkie mózgi 😁
Chociaż muszę się pochwalić, że moja Sasetka dziś pięknie podnosiła główkę jak byla na brzuszku. Może dlatego, ze na pierwszy raz na podłodze ją położyłam.

I temperaturą się nie martw, tak jak piszą mamuśki, w dupce zawsze wyższa jest 🙂 Proponuję zakupić taki do uszka, czoła. Pediatra nam polecił. Super sprawa 🙂

anjaP jak już będziesz po basenie to koniecznie daj znać jak Mała to zniosła.

Miłego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂

weekend zapowiada się piękny 🙂 ja od rana biorę się za sprzątanie 🙂

ten tydzień był pełen wrażeń...codziennie goście bądź my gdzieś wyjeżdżałyśmy we dwie 🙂 i tak to zleciało 🙂

emiliaeem popieram tedit z tym termometrem...ja też taki mam i jestem bardzo zadowolona 🙂 jest super...i dokładnie mierzy temperaturę 🙂

ok zmykam dalej sprzątać 😉 buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 dziendobry 🙂 mialysmy nawet fajna noc, mala poszla spac o 20.30 ,obudzila sie na cyca o 3.40 i spala ze mna przy cycu do 6.30, potem nastrzelala w pampka i teraz szczesliwa juz prawie godzine gada z tata w lozku 😁 zaraz butle jej dam 🙂

Tez czytalam,ze w pupci jest wyzsza temp. ja mam takie termometrczytnikowy, zczytuje czolo i uszko, tylko pija glosno i czasem jak w uszku sprawdzam to mala sie budzi:P
Duzo zdrowka dla Waszych maluchow!!!!!!!!!
A u mnie na podwyzszona temp. podaje sie paracetamol syrop wisniowy, moja mala go przelubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 😎

Mała znowu ładnie spała od 20 do 5 a potem prawie do 9 🤪 🤪 🤪 wczoraj ją ważyłam 4480g a myślałam że będzie już 4,5 🤢

emiliaeem ja mam to samo tez unikam basenów wiec jakby co tatuś z córcią będzie chodził 😁

megan85 my od 3 dni zaczęłyśmy używać 2 🙃

Zmykam myć okna bo ledwo słońce przez nie zagląda uroki mieszkania na parterze 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w wekend

U nas pogod0a do dupy zero slonca ok 13 stopni wiec zimno a noc okorpna maly wstal o 3 a potem o 5 bo go nie dosc ze nosek meczyl bo mial zatkany to jesczze kupke cisnol i dopiero zrobil nad ranem o 6 i mama nosek tez wyczyscila nad ranem

A teraz wprawdzie sobie spiea bo za 20 min jedzonko 🙂 i mam nadzieje ze pojdzie spac bo mam duzo roboty bo zostaly dwie soboty do chrzcin masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki 🙂

U nas noc rewelacyjna 🙂 Mały zasnął po 20, a pobudka na jedzonko dopiero o 3 🙃 Później o 6 i teraz też zasypia 🙂 Wyspałam się za wszystkie czasy 🙃

Dzięki wielkie za wszystkie info 🙂 Jeszcze jestem zielona w niektórych sprawach ☺️ Nawet miałam problem ze zmierzeniem temp. w pupie... Bałam się,że wcisnę za głęboko 😮
A w dodatku za bardzo panikuję... 🥴 Ale weź bądź spokojna przy pierwszym dziecku ☺️

A jakiej firmy macie te termometry? Może uda mi się jeszcze dziś go kupić.

Edytka
Ty po lampce wina miałaś odlot, a ja po szklance Karmi! 🤪 Co ciąża robi z kobiety 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilia, ja dostalam wiadomosc od kolezanki kiedys,ze te termometry sa w lidlu w przecenie kupilam za 10 funtow to jakies 50 zl Pl bylo wtedy, on jest taki jak te browna, ale mam tez zwykly elektryczny i wkladam jej pod paszke tylko to okolo 30 sekund trzeba przytrzymac, one sa dobre tez wiec polecam, firma dla mnie nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia rozumiem Cie doskonale z tym strachem 🙂 ja mialam stresa jak kiedys malej dawalam pol czopka glicerynowego bo swego czasu nie mogla sie zalatwiac. Az sie czerwona ze stresu zrobilam i rece mi sie trrzesly 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey laski , na poczatek pieknego słonecznego dnia mami i Wiktorynka ślemy wam wszystkim buziolki 😁
U nas noc tez fajna , niunia dostała po kąpieli jedzonko o 22.30 i spała do 5.40 potem jedzonko ( tu niestety po posiłku z pół godz. kręcenia ) i kimonko do 8.40 😁
W przyszłą sobotke Wikorynka skończy 2 miesiące i w tym dniu mamy chrzcinki , już się nie mogę doczekać . A i wymyśliliśmy prezenty dla rodzinki , " dziadków" , pradziadkw, chrzestnych rodziców - Wiktorynki zdjecia w ramkach do postawienia lub powieszenia - myślę, ze będą sie cieszyć z drobiazgu 😮.
No nic uciekam do mojej kluseczki - trzymajcie sie zdrowo , miłego weekendu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam rankiem 🙂


U nocka tez dość dobrze mała zasnęła zaraz po kąpieli o 20 tej i obudziła się na cyca przed 24 i 3 i 5 🙂 pospała do 9 cyc i śpi dalej 😁


Emilia nie ma znaczenia czy pierwsze dziecko czy kolejne, strach zawsze jest , a ja po tylu latach to i zielona czasem jestem 🤪


Co do termometra to polecam taki do ucha i czoła .Jest rewelacja wystarczy bez dotykania czoła tylko przybliżyć 🙂 Jest on wiele funkcyjny mierzy temperaturę wody, pomieszczenia i jedzenia.Pokazuje ostatnia temp , datę i godzinę i nie wiem co jeszcze 🙃 Kupiłam go w LIDLU za 50 zł.Tylko ,że w LIDLU to jest tylko chyba raz w roku 🤨


O co chodzi z tą pozycją półsiedząca i podnoszenie główki jak to wygląda bo jestem zielona . my dopiero na etapie podnoszenia główki na brzuszku Natalka uwielbia tylko lewą stronę 😁 jak ją położę na prawa to przekręci na lewą i tak już zostawia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emialieem to nasz termometr :
http://allegro.pl/termometr-microlife-ifr-100-ucho-skron-nowosc-i1820179502.html

megan jeśli chodzi o pampersy to my 3 używamy już od dwóch tygodni i wydaje mi się, że są w sam raz 🙂 a mała waży pewnie gdzieś ponad 5,5 kg 🙂

emilie nie przejmujcie się, większość z nas jest chyba zielona.... ja też robię wszystko metodą prób i błędów...od początku oprócz męża nikt mi nie pomaga..i jakoś to idzie..dajemy sobie radę 🙂

kinek próbowałam z tą Twoją metodą na usypianie..no i rzeczywiście po 1 godzinie zabawy mała robi się śpiąca...położyłam ją do łóżeczka..od razu usnęła...ale co z tego jak spała równo 30 min 😞 😞 🤢 a przy okazji ja przy tej zabawie tak się wymęczyłam...a efekt mizerny.... to chyba zależy od dziecka a nie od metody.... 🤢 No nic będę próbowała tak za każdym razem, może kiedyś się w końcu uda..że zaśnie na ciut dłużej w dzień .... bo póki co to ja nic przy niej nie moge zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Normlanie jestem w szoku przy okazji prasowania wkoncu wlazlam w wielka szafe i dopadlamrzeczy do malego sa boskie i jeszcze chwila a wszysgtko bylo by na niego za male a tak nazekalam ze nie mam co w co ubrac oj to teraz mama zacznie storic chlopczyka 🙂wszystko idealne na jesien i zime dlugaaaaa

emilia1 ty karmisz piersia prawda?ja z malym swego czasu tez mialam ten peoblem nawet zgadza sie wiek bo po 1 miesiacu zaczely sie problemy zkupka i zwykle czekalam do 4 dnia lub jesli w 3 dniu byl juz tak neznosny ze dalam mu czopek ale problemy minely jak zakupilam ten lezaczek tka mu dupe wymasuje ze robi bez problemu choc zdaza sie ze cisnie ale sa te 3-4 na dobe w granicy normy wiec sie nie przjemuj mi lekarka wtedy powiedziala ze moze miec lenie jelitka i to nie ma co sie na zapas martwic przejdzie jej

monia super drobiazgi ja wywolalam zdjecia malgo z ostatnich 2 miesiecy i wyslalam przy okazji zaporszen dziadką bo to ich 1 prawnuk bo juz prawnuczke maja ale nie widuja ja ale to juz rodzinne sprzeczki hehe

A ja jaka zielona jestem kompletnie majac 20 lat spadlo to na mnie jak grom z jasnego nieba nie mialam w ogole pojecia o tkaich malych dzieciach zajmowalam sie ale nigdy nie podchodzilam do dzieci ponizej 6 miesiaca zycia hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...