Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wercia ja bym zrobiła tak:
zajmowała sie tylko dzieckiem ..kiedys mu sie ciuchy czyste skończą w lodówce zawieje halny zabraknie czystych szklanek i wtedy doceni to jak ty musisz sobie ze wszystkim poradzić oddaj sie cała dziecku i sobie..bądź samolub jak on. Wiem ze latwo sie mowi bo mnie szlag trafia jak mam nie odkurzone albo nie poprane ale trzeba sie przełamać. jestem tego zdania ze trzeba też cś dawać od siebie a nie ciągle brać brać i h.j

co do mojej sprawy...tak jak wspominałam mam o 3 miesiące starszego bratanka który mieszka u moich rodziców...wiadomo oni juz przerobili pierwszy słoiczek pierwsze podciągnięcia do siadu itd itd...i jak dzwonie z radością zeby mamie opowiedzieć co nowego mały zrobił...to słysze ehe...a Filipek...ble ble ble...oczywiście sie ciesze ale kur...a mój to co? fakt faktem przytula go moja mama itd ale mam wrazenie czasem ze jest bardziej związana z tamtym ☺️ poprostu czuje sie zazdrosna.

Marcel przespał 2 godziny jednym ciągiem dzisiaj...to był rekord od urodzenia...teraz śpi w łóżeczku...przekładam go z wózka przy karmieniu i jakoś to nam powoli idzie
wypił pokarm z butelki ale mało bo czekał na cyca...dzisiaj kupiłam kurtke czapke szalik i buty...
namówiłam męża na orbiteka-rower eliptyczny...z kołem zamahowym 20 kg 🤪 w poniedziałek pojdziemy zobaczyc jak wyglądają raty bo kosztuje 1800 ☺️
a tak poza tym wszystko ok...z mężem też fajnie...mamy fajne dni bez kłótni chyba troche wyluzowaliśmy.
ważyłam się ostatnio i waga 65 więc zaczęłam lecieć w dół po porodzie było 72 i dłuuugo stało pozniej 68 a teraz 65 psychicznie się lepiej czuję tylko ten brzuch ☺️ a nie wiem czy po CC moge ćwiczyć mięśnie brzucha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teściowa przyniosła mi sok taki naturalny z sokowirówki...mieszka obok nas...(nie sok tylko mama 😜) w nocy miałam nawał pokarmu...strzelałam z cyców po ścianach...nie wiem czy to miało wpływ

emiliaeem......wiem o jakich tabl piszesz...mam je na wypadek awarii ale mnie najbardziej pomagało karmi tak jak opisujesz co do alko... jak czuje to mi sie niedobrze robi...dawno nie piłam i nie ma poprostu ochoty. Nawet ciasto z alko mi nie podchodzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha ha ha 🙃 Zdrowie nasze w gardła Wasze!!! 😜

Dobry wieczór 🙃
Robię upust moim ,,flakom" ☺️ Z dojarką w garści 🙂

Wercia no weź Ty mnie nie osłabiaj,że wysłałaś do męża eska gdzie jest!!! 😠 Olej temat, skoro On nie wykazał zainteresowania co z Wami! Ja swojemu to jeszcze chałupę bym zamknęła,żeby nockę kukał na mrozie! Skamlałby jak pies na wycieraczce...
Tylko,że u mnie raz by z domu w taki sposób wyszedł, a skróciłabym Go o pół głowy. Swój honor mam i jajca też (na wszelki wypadek, gdyby On o swoich zapomniał) 😮
Nie bądź nadgorliwa!
A skoro w ramach focha zaserwował sobie zupkę chińską, smacznego! Ciekawe ile tak pociągnie 😁
Fajna z Ciebie Babka, więc uwierz w siebie! Wykorzystuj chłopa jak się da!!!! Oni nas nie oszczędzają! Bo pracuje? Mi to prawdę powiedziawszy dynda jak dwa kilo kitu u kaleson! Nie jednokrotnie po męczącym dniu na pełnych obrotach musimy wyskrobać ochotę na seks bo men ma chcicę... I nikt się nas nie żałuje. Więc dlaczego mamy nadrabiać???
Daj spokój, Dziewczyno... Potraktuj macierzyństwo nie jako niewolnictwo, ale jako spełnienie siebie! I pokaż wszystkim jak dajesz sobie radę!
Odrobina samozaparcia i wszystko można osiągnąć.

Megan Twój humor wyraźnie się poprawił i tak trzymaj! 😘 🙂 Co do ćwiczeń, myślę że nawet wskazane, ale nie standardowe brzuszki, poszukaj czegoś na wzmocnienie głębszych partii mięśni, typu rowerek, przerzucanie bioder... U nas miała być bieżnia, ale kasa poszła na inną inwestycję 😠 A tyle ,,ciułałam",żeby na nią zarobić... ☺️ Trudno... ☺️

Gosiaczek
spóźnione... ale szczere! dla Waszej Półroczniaczki 😉 😘 Czas pędzi jak szalony...

MajaCh bo na klozecie się myśli o świecie! 🤪 I rozwija... jak papier toaletowy... 😁

Niedługo czas powstać, na zakupy lecim 🙃 Trzymajcie kciukasy co bym męża z torbami puściła... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂 nocka po nurofenie lepiej tylko jak zasnęła o 23 i wypiła butle to i tak o 2,30 obudziła się na butle 🙃 to jest jej stała godz 😉


wercia ja nie wiem co bym zrobiła raczej jak emilia taka twarda nie jestem bo głupia bym się o niego martwiła ☺️ tak jak megan to przerabiałam i po 2 dniach pomogło sam zabrał się za porządki. każdy przechodzi jakiś kryzys załamanie , ale żeby być takim nieodpowiedzialnym bardzo ci kochana współczuje, miejmy nadzieje ze to jednak przemyśli i cie doceni 😉 a jak już weżnie Patryczka to ty wtedy weź się za siebie zrób makijaż włosy ładnie ubierz i zobaczysz ze humor ci się poprawi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka ok Lenka obudziła się o 6 na butle i spała do 8 sama sobie włączyła karuzelę i poleżała ładnie do 9 😁

MajaCh aż mnie ciary przeszły jak przeczytałam co mogła zjeść twoja Zuzia 🤢 ja tez nienawidzę pająków i takich tam 🤢 mam nadzieję ze jej nie zaszkodzi 😉

wercia no ja nie mogę olej męża wiem że nam tak łatwo pisać bo to nie nasz facet ale zrób tak żeby potem gorzej nie było zajmuj się sobą i dzieckiem, nie gotuj mu nie pierz itd. najwyżej nakup mu zupek chińskich 😜 I zgadzam się z emiliaeem co z tego ze oni pracują a my co leżymy cały dzień przecież zajmowanie się dzieckiem to praca na cały etat albo i więcej 😉 Porozmawiaj z nim zaproponuj mu żeby sam zajął się przez dwa dni małym i zobaczy jak to jest no chyba ze to nie skutkuje to zrób tak jak piszą dziewczyny 😉 Trzymam kciuki 😘

megan
wiem jakie to uczucie jak kilogramy w dół lecą i życz ci tego aby nie stały w miejscu 🙂

emiliaeem udanych zakupów 😜 no i żeby chociaż kaski na jedzenie zostało 🙃 jej bieżnie też bym sobie kupiła ale jednak trochę to kosztuje wiec narazie siłka zostaje 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Wrócił po 2 w nocy, głupek jeden kasy od września nie ma w tej szitowej firmie a ten sie szlaja
i wydaje na alkohol
A dzis co? Haja (kłótnia) od rana, samopoczucie złe, źle sie czuję, Patryk śpi i ja idę się położę na godzinę trochę

emiliaeem
- jak Ty fajnie piszesz, normalnie Twoje teksty mnie rozwalają, skąd czerpiesz aż taką wenę, Twoje słowa zawsze mnie pocieszają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

dziś nocka lepsza. Teraz nasz Smerf śpi.

majaCh może Zuzulek spajdermenem zostanie od tych pająków. Mały czort 🙂

wercia nie no rozwalił mnie Twój mąż, on chyba myśli, że jest kawalerem i moze sobie wychodzić od tak i robić co chce. Weź się dziewczyno w garść i nie dawaj się! Jak sama się nie uszanujesz to nikt tego nie zrobi!!!! Buziaki dla Was 😘

emiliaeem dawaj szybko znać co pokupowałaś 🙂 a portfelem się nie martw 🙂 ważne, ze jego hehe 😜

emilia to dobrze, że nocka lepsza.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂
Wercia ja myslalm o Tobie wieczorem dlugo....cholera jasna wspolczuje, wiesz jak jest pogoda ubieraj malego i szykuj sie pieknie !!! nie w zaden dresiarz, rzuc wszystko w domu w pi...du i niech ON gloduje, ma kaca, a Ty sobie pospaceruj,idz na kawke, umow sie z kims. Bez niego. Jak najdluzej dasz rade. Dla siebie,nie zeby go ukarac. Po co sie drzec przy dziecku..wspolczuje Ci kochana, ja swojemu powiedzialam,ze jesli ma nas dosc i musi odpoczac to niech sie pakuje, bez zbednego piedolenia bo jesli teraz juz ma takie akcje to nie chce wiedziec co bedzie potem, w zalazku zabilam to co chcial popsuc. I nie odzywalam sie trzasnelam drzwiami, kazalam spac na dole i nie obchodzilo mnie,ze idzie na rano do pracy. Mala spi ze mna w pokoju i czuje emocje od raz sie budzi jak cos jest nie tak. A ja jej tego chce oszczedzic wiec NIE DAJ SIE .DZIECKO CHRON bo bedzie miec taki wzor rodziny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Zuzi nic nie jest. i Wlasnie sie obudzila igada do miskow....... 😮 pol godziny snu ehhhhhhhhhh!! no nic idziemy na miasto kupic mamie najlepsiejszy na swiecie tusz bo sie konczy. Znacie firme Bourjouris czy jakos tak? taki jest linner effect czarny, najlepszy na swiecie jak dla mnie ,reszta rimmeli ,maybaylinow i nawet lancome sa dupne przy tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh - dziękuje za słowa otuchy i za wsparcie.
Firmę znam, chociaż ja mam rzęsy jak krowa - czyli długie a takie opadajace 🙃
W sumie macie racje, nie będę robic z siebie ofiary losy i naiwnej frajerki.
Szkoda tylko że kasa idzie na takie rzeczy a na życie z kopert syna co dostał na chrzciny, których do teraz nie uzupełnił
W ogóle mamy problemy finansowe a ja nie jestem w stanie utrzymac sama siebie i dziecka - co oczywiscie mam wypominane bo czasem juz na prawde rece mi opadaja i mam ochote kopnac mezowi w dupsko
Istotnie dzisiaj lezy na kanapie i nic nie robi - od rana nawet przez pół minuty nie zajął się małym ani nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 Uniwersytet Ekonomiczny 😉
Pyrka różnie, czasem bączki nie śmierdzą a czasem tak

Wercia Maja ma rację FOCH! Nie gadaj z nim a co!
A Megan to ma genialny pomysł. Masz dziecko i na nic innego nie masz czasu!
I naprawdę Ci współczuję. Chyba nie dorósł do roli męża i ojca. Niczym się nie przejmuj zawsze sobie poradzisz bo masz Patryka. A facet niech się goni,

MajaCh To nieźle ją wygłodziłaś 😉 mama nic nie dała to sobie dziecko poradziło
Tak w ogóle to gdzieś czytałam, że w ciągu życia człowiek we śnie zjada nawet kilkanaście owadów. Obrzydliwe, nie? No ale w nocy nie wiesz co jesz 😉 😉

Megan Gratuluję spania małego. Oby tak dalej 😉
Co do ćwiczeń to nie mam pojęcia… ☺️

Emilianem Kocham twoje teksty! Normalnie wysiadam buhahaha 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko ma 5.5 m-ca, ma na imie Jasiek.
Ja jestem Róża. Jesteśmy z Jowora (dolnośląskie).
Jasiek jest dzieckiem bardzo żywym - juz próbuje raczkować, gaworzy i nie,lubi spać 🤢
Karmię go tylko piersią i bardzo sie z tego powodu cieszę, bo z tym mlekiem raz sporo, raz mało, ale udało się juz tak długo. chciałabym jak najdłużej to możliwe.
powoli wprowadzam mu marchewkę, ale nie rzuca się na nią specjalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie,

długo mnie nie było bo w piatek na 80-tce babci, mała była nawet grzeczna ale bała się obcych 🙂 a wczoraj byłam w szkole 😞

Darka ja daję zwykła kaszę manną błyskawiczną, więc pytanie też nie dla mnie 🙂

Tedit moja ostatnio jak puściła bąka to musieliśmy pokój wywietrzyć 🙂 ale zauważyłam że jak jej żelazo to tak okropnie śmierdzi, no i bananku ze słoiczka też, ale już jej nie daję bo boli ją wtedy brzuszek 😞

buu MajaCh nie mogę czytać o tym pająku... ble... biedne dzieciątko 😞

wercia aż mi się ciśnienie podnosi jak czytam o Twoim mężu, traktuj go jak powietrze, jakby chłopa nie było w domu!!! i tak jak pisze MajaCh, wyszykuj się i idz gdzieś na cały dzień! i nie mów mu kompletnie nic....
mój też pracuje od rana do wieczora, ale przynajmniej kasa jest i jak wraca do domu, nawet czasami o 20 to leci szybko do małej z nadzieją że nie śpi jeszcze, jak nie śpi to ją usypia a ja idę swoimi porządkami się zająć bo w dzień nie ma szans... ale teraz np uciął sobie drzemkę bo wykończony a ja też bym chciała i mnie cholera bierze jak widze ile mam sprzątania, prasowania i nauki;( masakra.... ale odstresowuję się na forum, pewnie jak skończę czytać i pisać to mała się już obudzi, ale to mój relax 🙂

Gosiaczek spóźnione życzonka dla Lenki!! buziaczki od cioci i Paulinki 🙂

Rose, zapraszamy!! i pisz jak najwięcej!

a co z Magdunią i Anetą?

mam pytanie jeszcze do dziewczyn które rodziły naturalnie i były nacinane: czy boli Was jeszcze podczas stosunku? ja ciągle czuję dyskomfort w środku właśnie po prawej stronie gdzie byłam szyta 😞 nie wiem czy to normalne ale czasami nawet bardzo boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh - hehe z tym pająckiem, ciekawe ile myśmy zjadły już w swoim życiu 🙂

McDa - no właśnie, staram się nie gadac, wolalałbym żeby se też gdzieś dziś poszedł, a ten pożarł w końcu moje flaczki co zostały od wczoraj i wielce się pcha do zajmowania dzieckiem, no a poza tym kanapa...
buuu dlaczego to takie pokręcone jest 😠
Też się odstresowuję na forum

A teraz o nacięciu... mnie nie nacinali, cieszę sie (szpital wybierany m.in. z tego powodu) ale pękłam trochę na 1 szew wewnątrz (ja go lusterkiem nie umiałam wypatrzyc ani mąż) 😜 bo Patrykowi zachcialo się wychodzic z rączką przy główce
(w książeczce jest wpisane - poród barków z rączką prawą), spodziewałam się że tam mogłam pęknac bo mnie tam cholernie bolało jak główka wychodziła
miałam 1 szew rozpuszczalny i tu ja chyba jestem wrażliwiec bo mnie to bolało ok 3 m-cy, do teraz czasem pobolewa mnie ta prawa strona, ost. zauważyłam że na zmianę pogody, takie kłucia
za to przez jakis czas ogólnie mnie jakby śluzówka bolała
i próbuję sobie czasem wyobrazic te biedne dziewczyny z milionem szwów

a ile macie wpisaną fazę II - porodu? bo ja mam 55 minut ale tam odchodziły krzesełka, worki sako, na boku itp
za to pierwsza 3 godz - ale to niby od regularnych skurczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rose witaj! Mieszkamy blisko siebie, ja jestem z Legnicy a mam rodzinkę w Jaworze 🙂 Zapraszamy 🙂
Dobrze, że karmisz piersią - tu "brzuszkowe mamusie" też karmią i dzieciaki jak "dęby" rosną 🙂
A co do spania maluszka, raz jest lepiej, raz gorzej. Jedne śpią po 4 h jak Maksio Kini a inne po 20-30 min. Takie małe bąki z nich 🙂

wercia
u nas wszystkie nacinają, a mnie ostro pocieli bo miałam cesarkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tedit to my sąsiadki zza miedzy jesteśmy 🙂 moje dziecię nie jest jak dąb, powoli przybiera podobnie jak Twoja córa McDa. z tego co wiem na butli szybciej, ale nie zalezy mi na tym żeby utuczyc, byleby zdrowy był.
MajaCh z pajakiem przerażające.
Ja nie daje kaszy manny, bo uważam że jeszcze za wczesnie na ekspozycje na gluten, ta moda jest od roku czy dwóch żeby tak szybko gluten dawać, ja na razie nie planuję. ale każdy niech robi co uważa za słuszne. tak samo nie daje dziecku cukru do marchewki, mimo że pewnie wtedy jadłby chetniej. ja w sumie mam małą obsesje na temat żywienia, może z racji fachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
rose Każda robi to co uważa za słuszne 🙂

Ja tam cukru też nie dodaje. I tak np.owoce są słodkie i fruktozy jej starczy.

Kurdę, jutro już pon. i po weekendzie. My go w łóżku spędziliśmy. Dobrze, że Lenka ładnie się bawi. Bo jakbym miała co chwile latać to bym umarła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...