Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂

Nocka ok dałam Lence mleczko o 23 i pospała do 5 a potem do 8 😉

wercia na pewno nikogo nie obrazisz tym ze nie wyobrażasz sobie życia na wsi, ja też nie bo całe życie mieszkałam w mieście ale w domku jednorodzinnym, a poza tym nie mam prawka wiec problem z dojazdami by był no i lubię mieć wszędzie blisko 😜 a co do znajomych to współczuję 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam w słoneczną i mroźną niedzielę


Wy tak piszecie o siadaniu a moja Natalia na kolanach ani minuty nie usiedzi wstaje na nogi i tak potrafi pól dnia oczywiście z dużymi przerwami 😉 Wczoraj nawet sama stała przy łóżeczko z 30 sekund 🙂 Ja ją sadzam a ona nogi prostuje i wstaje 🙃 czy wasze dzieci tez tak robią 🤔


Ja tez nie wyobrażam sobie życia na wsi 😜 nie mam prawka i muszę mieć wszędzie blisko 😉 obecnie mieszkam w blokowisku , ale nie narzekam 😉 przez 21 lat mieszkałam w domku jednorodzinnym po ślubie zamieszkałam 3 lata na wsi u teściów i bardzo mi się wtedy tam podobało cisza, spokój , park , plac zabaw pełna swoboda dziecko mogło samo być na dworze wszyscy się tam znaliśmy 🙂 a teraz za żadne skarby bym tam nie wróciła sklep spożywczy czynny parę godzin ,pociąg 2 razy dziennie, na busa trzeba iść z 1,5 kilometra , wszędzie daleko 🤢 jeżeli ma się prawo jazdy to na pewno jest o wiele łatwiej . Tylko że ja strasznie się boje aut 😮 bezpiecznie się czuje jak tylko mąż jest za kierownicą 😉

    tilii i jak egzamin 😉
oklaskałam was 😜 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

My juz gotowi z mężem oba = smarkanie i kaszel
Tylko jeszcze Patryk został... 😞

I ja życzę Wszystkiego Najsuperowszego dla Natalki, Sabinki i Oskarka i dużo zdrówka!!!

emilia1 i Gosiaczek - to widzę że mamy kolejną wspólną cechę (oprócz "słodyczowego" łakomstwa 😜) - ja też nie mam prawka

emilia
- no Nasz to na pewno jak na razie tak nie robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia pewnie jeszcze coś się znajdzie wspólnego 🙂 co do prawka to nie robia bo jakoś sie boję jeździć bezpieczniej sie czuję jako pasażer choć mąż mówi że mam dobrą orientacje i wiem co i jak 😉 w każdym bądź razie świetnie daję sobie radę bez samochodu a po zakupy i tak jeżdżę z mężem 😉 a i zawsze siostrę mam zmotoryzowaną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widzę że poruszyliście temat prawka i wsi 🙂

więc ja od zawsze mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie mieszkania w mieście 🙂
do sklepu mam ok 1,5 km, na przystanek też ale nie narzekam 🙂 spokój, cisza, brak bliskich sąsiadów, dzieci mają gdzie szaleć po łąkach, blisko las, rzeka i góry więc mi się bardzo podoba 🙂
ale nie wyobrażam sobie mieszkać tu i nie mieć prawka 🙂 do najbliższego miasta mam 4 km, a do większego (Bielsko-Biała) mam 20 km ekspresówką więc 10-15 minut samochodem i jestem 🙂 za nic bym nie zamieniła na mieszkanie w mieście 🙂 więc każdy ma swoje zdanie i wie gdzie mu lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka, Sabinka, Oskarek dużo buziakiów!!

My leniuchujemy dziś z mężem, Lenka śpi. Potem pójdziemy na spacer.
U nas nadal ząbków brak, a Lenka się ślini i budzi w nocy. Kiedy to się skończy?

Ja też bym chciała mieszkać w domku i gdzieś na obrzeżach. A prawko chce mieć ale zdać je to nie lada wyczyn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czołem Paniuśki! 😉

Potaniałam troszkę, zrelaksiłam się maksymalnie 🙃 Takie bale lepsze niż dyskoteki, tylko bardziej za portfel trzeba się ściskać ☺️ 🙂 Wyskakałam się jak mały kangurek, dzisiaj zakwasy... 😮 Taką mam kondycję ☺️

McDa mój Olek zjada w ciągu dnia zupkę i deserek, a resztę stanowi moje mleczko. Ssie intensywnie przez ok.7 minut, ale podchody do cyca robi z 8 razy dziennie 😁 A szczególnie teraz 🤨 Chyba ma jakąś fazę wzrostową... A jak z Babcią zostaje, zjada drugie tyle 🤪 żarłoczek 🤔

Wercia powiem Ci szczerze,że ja mam tylko jedną przyjaciółkę, która nie jest mężatką,ale mieszka 100 km dalej... Najzajebistsza koleżanka na świecie, wiem,że mogę na nią liczyć, a resztę znajomych mam od męża. Ale czy odsunęli się od nas? Niektórzy... Widocznie przyjaciółmi naszymi nigdy nie byli, dlatego nie ubolewam. Według mnie dziecko nie odgrywa w tej sytuacji karty przetargowej! Bo prawdziwy przyjaciel zaakceptuje nowe zmiany...

A poza tym wczoraj rozmawiałam z dziewczyną,która schudła 18 kg (od 5 września 2011r.) na diecie Dukana. Bardzo polecała,a efekt naprawdę murowany.

Zmykam coś pokąsić... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem super że się wybawiłaś jej może w końcu i ja bym się gdzieś wybrała 😉

a my dzisiaj idziemy do brata ciotecznego zobaczyć ich córeczkę podobno klocuszek 🙃

tedit
to udanego spacerku tylko nie zamarznijcie 😮

wercia a i zdrówka dla Ciebie i męża i oby choróbsko Patryczka ominęło 😘

Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem no to poszalałaś Kochana, zazdroszczę 🙂

wercia ja chyba nigdy nie miałam prawdziwej przyjaciółki, wiecznie zazdrość, obgadywanie...Mam koleżankę ale jeszcze nie wiem czy można to nazwać przyjaźnią, dogadujemy się super, tylko, że ona mieszka we Wrocku.

A co do dziecka, to jak się komuś nie podoba to dowidzenia. Teraz ja wszystko po Lenkę podporządkowuje, no moze nie wszystko ale dużo i jak mi koleżanka mówi, że przyjdzie do na o 10 rano ze swoim rocznym brzdącem to odmawiam bo o 10:30 Lenka ma drzemkę a mały na pewno nie da jej pospać 🤪

Lenka śpi od 10:30, czekamy aż się obudzi. Na obiad krokiety mniam mniam 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Miasto kontra wieś ? hmm a więc jeszcze 4 miesiące temu mieszkałam w samym centrum Katowic, ale w bloku, teraz mieszkam w dużym domu, ale na wsi 🙂
Szczerze ciężko jednoznacznie powiedzieć gdzie mi lepiej...dla mnie samej łatwiej mi było w Katowicach, do " silesi " ( największy ponoć pasaż handlowy na śląsku ) miałam 5 min samochodem...a tu w Wiśle mam nawet kłopot z wywołaniem zdjęć małej, ale dla dziecka i dla życia rodzinnego czyli jak mąż zostaje w domku, lub wraca z pracy tej wsi nie zamieniłabym na żadne miasto 🙂 Nauczyłam się robić zakupów przez internet a raz w tygodniu staram się wyskoczyć do Bielska ( McDa ma 20 a 40 km 🤪 ) i wtedy mogę poszaleć jak kiedyś w Katowicach...przekonał mnie również fakt bezpieczeństwa dziecka... np. pozornie mniej dyskotek a jak już pójdzie to wiesz gdzie jest 😎 ale nie ma reguły...

McDa odezwij się jak już będziesz wolniejsza ja nie mam examów a i mężowi nic nie prowadzę 🙂 dostosuję się...

W ogóle dziewczyny diety się trzymam i ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj 65, 9 czyli 1,8 kg mniej 🤪 Dzisiaj na obiadek łosoś z kalafiorem mniam mniam...

Najlepszego dla okrąglaczków 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emila1 kiedyś w dzień dobry tvn mówili, że poniżej - 8 stopni nie powinno się w ogóle wychodzić a w okolicach -4 do -7 na 15 min max , co w sumie też jest uwarunkowane od tego czy dziecko jest zahartowane i jakie uczucie chłodu daje wiatr...ja od 3 tyg wychodzę z małą tylko na 15-20 min, jak jest powyżej 0 to dłuższy...tylko, że w górach prawie codziennie wiatr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 - co do spaceru to wczoraj byliśmy a dzisiaj Nam sie nie chce juz isc

Czekamy aż Rozbojnikos kimnie to moze udaloby sie zdrzemnac chociaz na godzinkę

emiliaeem - super że się wybawiłaś, za Nas wszystkie 🙂

majaaa - Wisła to miasto 😜
Silesi (tego centrum handlowego) to ja szczerze nienawidzę, zawsze po zakupach tam czuje się jak po jakims maratonie i nigdy tam sama nie bylam bo bym w kołko chyba chodziła, tyle tych uliczek jest

Wszystko ma +i- niestety
A co do uroków wsi to właśnie mi brak strasznie - przestrzeni, powietrza, lasu, łaki, "swojego" miejsca do zabawy dla dziecka, w mieście to takie "atrapy" niby jest park niby plac zabaw no ale jakoś trzeba życ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cały czas śledzę losy tej zaginionej dziewczynusi 🥴 Nadal brak przełomu w sprawie...
Straszne! Serce pęka na widok żalu 🥴

Edytko skąd ja znam obgadywania i durną zazdrość 😁 Takich fumfelek mam na pęczki 🙂
Co można doskonale wyśledzić na moim facebook'u i nk 😁 Ale mi to lotto 😉
Gdy w rachubę wchodzi mąż i dziecko,życie towarzyskie niestety się urywa...
Dobrze,że mam Was 😉 Bez problemu mogę się wyżalić i otrzymam wsparcie! 😘

A u mnie dzisiaj tragedia 🥴 Robiłam Olkowi herbatkę i wylałam sobie ukrop na nogę 😮 Piecze diabelsko,ale łyknęłam Paracetamol i jakby troszkę lepiej... Oby pęcherzyki się nie zrobiły, bo blizny będą murowane 😞 Siantrapa ze mnie 😠

Poza tym dzisiaj byłam w wiejskim samoobsługowym i na promocję trafiłam 🙂 Zupki Bobovity z mięskiem w dwupaku za 4 zł. Chyba się opylało... 🤨 Wykupiłam prawie wszystkie,a kasjerka patrzyła na mnie jak na wariatkę ☺️ Sobie pomyślała---> ,,co za matka pasie dziecko takim jedzeniem" 🤔

Majaa najlepiej abyś traciła 1 kg tygodniowo i dużo piła. Unikniesz efektu jo-jo ☺️ I nie odwodnisz organizmu tak jaj ja... Wystarczy,że połknę tic-taka a brzuch wywala jakbym w ciąży była 😉 Ale gratki dla Ciebie za samozaparcie! 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Niedawno wróciłam. Z 4 egzaminów które miałam w ten weekend myślę że 1 nie zdam niestety. 😞
Pyrka mi się dzisiaj 4 razy budziła, nie wiem o co jej chodziło. Zdenerwowała mnie małpa mała… 😮

Co do mieszkania to kwestia przyzwyczajenia. Teraz mieszkam na wsi i tu nawet nie ma sklepu 😉 Ale do miasta mam 1,5km. A jak mieszkałam w mieście z teściami to na każde zakupy i tak jeździłam samochodem, Więc nie widzę dużej różnicy.
Teraz podoba mi się to że latem wystawiłam małą w wózku na dwór pod okno kuchni . Mała spała na Świerzym powietrzu a ja mogłam wszystko w domu zrobić. Ze starszym synem tak samo. On się bawi w pasku a ja robię swoje, ma nawet swoją huśtawkę więc nigdzie nie muszę chodzić.

Emilia Pyrka też od razu wstaje, ale od razu ją kładę bo tak dziwnie stawia stópki na zewnątrz i nie chcę żeby jej się coś wykrzywiło 😉

Majaaa ja zdjęcia wywołuję przez Internet bo nawet z przesyłką wychodzi taniej niż u nas w Poniecu. W ogóle dużo zakupów robie w necie 😉
U nas też straszne wiatry a nie mieszkam w górach 😉 Nawet latem czasem nie wychodziłam przez to z domu z małą.



Sabinka dziękuje za życzonka
I sto lat dla Natalki i Oskara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witma was gosci juz mam z glowy masakra nie cierpie rodzinno-niedzielnych spotkan.

Nocka przespana nawet nie wstawalam smoczka dawac tylko wieczorem sa ostatnio cyrki on woli sie bawic niz spac wczoraj 1,5h sie smial i siedzial w lozeckzu bo juz je opuscilismy bo nagami zarywal o przewijak

wercia nie chyba tylko ty tak sadzisz ja mam podobne zdanie mimo iz jestem mloda to moi znajomi ze szkoly czy tez kolezanki ktore znam od szkoly podstawowej od kad jestem matka zadko sie odzywaja prawie w ogole nawet nie pytaja czy ide z nimi na piwo wpadli chyba z 2 razy w lato by zobaczyc malego a ja jestem osoba ktora sie wpraszac nie bedzie i nie mam zamiaru im sie narzucac

Eee ktoras pytala o to czy jak maluszki siedza same to czy tez siadaja, u mnie niestety jest to traksakcja w jedna storne trzeba posadzic by siedzial ja uwazam ze na siadanie ma jeszcze czas choc sie podciaga do pewnego momentu i koniec nie umie bardziej i tak jest juz od kad skonczyl 3 miesiace tylko z miesiaca na miesiac coraz to wyzej teraz juz i lopatki oderwane sa od podloza wiec obstawiam ze za jakies 2 miesiece powienien juz sam usiasc

Tiliii12345 zdasz na pewno trzymam kciuki.Oo ryba w galarecie moja mama zrobila rybe po grecku wlasnie ja wcinam jedyny posilek rybny ktory zjem bo ja ryb nie trawie i oskar jak narazie tez ryby nie zjadl i zyje 🙂

Ja mam pytanie do Kini bo ona tu bardzije obeznana ale inne tez moga dodac swoje 5 groszy. Jak to jest po 7 miesiacu niby daje sie 3 posilki na dzien mleczne po 210 ml moj tyle wypija tyle ze 4 posilki i moze warto jedne mu zabrac tylko na co?bo on kaszek jesc nie moze jako tako mlecznych tylko ryzowe a deserki podaje jako przekaske pomiedzy obiadkami. Poradzcie

emilia1 u nas jest to samo jak maly siedzi na kolanach u kogokolwiek twarza do tej osoby to nogami podpiera sie brzucha i prubuje wstac nie ma bata by siedzial w takije pozycji i patrzyl na kogos mu najlepiej na lozku siedziec samemu lub w ty kojcu dopuki wszystkie klocki nie wyladuja gdzies poza zasiegeim jego reki nio i juz w ogle na brzuszku nie chce lezec.Wow super ci stoi gratki dla natalki oskar dupe do tylu wypina jka stoi

Zdrowka dla Natalki i Sabinki z okazji 6 miesiecy a moj ma juz 7 normlanie chlop z niego sie robi jak tka patrze na zdjecie ktre mam nad lozkiem ze szpitala takie pamietkowe to lezka w oku sie kreci

McDa ja tez mieszkam na wsi od 20 lat i szczerze powiem ze mam juz dosc jak dziewczyny mowia bez prawka ani rusz w ciagu tygodnia jako tako autubusy jezdza co pol godziny wiec do miasta jako tako mozna zajechac ale z dzieckiem tluc sie autobusami nie dla mnie(choc ja mam prawko wiec woze sie autkiem) do sklepu ode mnie jest 1km do kosciola takze a co do ciszy nie bardzo bo mieszkam obok drogi wyloowej o miasta glowna wiec jest halas nio i zaklad przetworczy tiry itp... wiec nie za wesolo ale przynajmniej plac jest do biegania sasidzi to rodzinka dzieci tez tu sa ale chciala bym jednak chyba reszte zycia spedzic w miescie

MajaCh o gratulacje dla Zuzi u nas ani widu ani slychu zabkow a slina z niego leci jak z kranu

Dziewczyny te ktorym dzieci ulewaly jak to u was wyglada teraz po 6 miesiacach?bo u nas juz po obiadku nie ma w ogole ulewania czasme zdazy sie po mleczku ale to juz sporadycznie i to lekko juz nie latam i nie przebieram go 3 razy bo nie ma potrzeby a jak teraz siedzi to slina spada na miejsce gdzie siedzi a nie na ubranko

To chyba tyle zajrze tu za 2 gdozinki moze i powiem dobranoc



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...