Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
mphz napisał(a):
witajacie
dziewczyny powiedzcie mi, czy wy wasze dzieci kladziecie, jak juz ululacie, na boczku do lzoeczka? bo ja zawsze na plecy lub na brzuszek a wowczas tylko glowka jest na boczku. uswiadomilam sobie, ze moje dzieckona boczku nei lezy, zaraz kladzie sie na plecy.

ja za każdym razem jak kłade Hanie do spania to na boczek,na zmiane raz lewy raz prawy a jak głeboko śpi to czasami na plecki

ja staralam sie zawsze na boczek ale teraz to ona sie obraca wg uznania, chyba ze jej sie nie beknie to wtedy ją blokuje zeby sie nie obrocila na plecki w razie czego
ale uwielbia na pleckach na luzaka a głowke dowolnie obraca

dziekuje za odpowiedz Louisedg no u nas tylko plecy lub ewentualnie brzuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Louisedg napisał(a):
EMI1 napisał(a):
Witam

Jeżeli chodzi o okres to ja nie karmie piersią a okresu nadal nie mam,a tabletki czekają na 1 dzeń żeby zacząć je brać 🙂

My mamy tylko ślub cywilny i przy chrzcie tydzień temu nikt nie robił nam problemów tylko rodzice chrzestni byli sprawdzani pod lupą masakra jakaś.Opłata oczywiście co łaska najmnej 100!

ja tez nie karmie i nie mam i wcale nie chce miec 😎
a co z tymi chrzestnymi? z czym ich tak sprawdzali?

Musieli przynieś zaświadczena o chrztach bierzmowaniach info o ślubie koniecznie kościelnym do tego karteczki ze spowiedzi.Nie wiedziałam że aż takie wymagania ma Kościół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EMI1 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
EMI1 napisał(a):
Witam

Jeżeli chodzi o okres to ja nie karmie piersią a okresu nadal nie mam,a tabletki czekają na 1 dzeń żeby zacząć je brać 🙂

My mamy tylko ślub cywilny i przy chrzcie tydzień temu nikt nie robił nam problemów tylko rodzice chrzestni byli sprawdzani pod lupą masakra jakaś.Opłata oczywiście co łaska najmnej 100!

ja tez nie karmie i nie mam i wcale nie chce miec 😎
a co z tymi chrzestnymi? z czym ich tak sprawdzali?

Musieli przynieś zaświadczena o chrztach bierzmowaniach info o ślubie koniecznie kościelnym do tego karteczki ze spowiedzi.Nie wiedziałam że aż takie wymagania ma Kościół.

uhm no tak

hmm ja odsuwam w myslach poki co te akcje całą i zbieram kasiure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
mphz napisał(a):
a powiedzcie mi prosze do czego doszlyscie z tym krztuszeniem sie- powinno sie na bok lub brzuch obrocic tak?

na bok , na brzuch , a najlepiej połozyc na kolanie i klepac po pleckach.....ja jeszcze tego nie stosowałam i mam nadzieje ze nie bede musiała

dzieki czarna. ja tez. ale rozumiem ze to chodzi o jakies takie wielkie krztuszenia? jak dziecie zakaszlnie, czy jakby lekko zaksztusi sie podczas lapczywego jedzenia to nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Powiedzcie mi dziewczyny dlaczego tak uczulaja zeby kłasc dzieci na brzuch ....nie wiem o co z tym chodzi ....co to daje ze sie kładzie na brzuszek ....

1.dobrze dziala to na jelita
2.dziecko czesto sobie w tej pozycji odbija
3.cwiczy miesnie rak aby wkrotce sie obracac
4.cwiczy odcinek szyjny- -podnosi glowke aby juz niedlugo trzymac ja calkowicie samodzielnie w pionowej pozycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Powiedzcie mi dziewczyny dlaczego tak uczulaja zeby kłasc dzieci na brzuch ....nie wiem o co z tym chodzi ....co to daje ze sie kładzie na brzuszek ....

rozwija miesnie inne niz zazwyczaj
chodzi o rozwoj ruchowy koordynacje ruchową, podnoszenie główki
jak stale lezy to nie ma szans na cwiczenie pewnych partii miesni

poza tym doakonale masuje to brzuszek i ułatwia odchodzeniw gazów i wypróznianie

tyle ja wiem
bo mi małą kazali klasc czesto ze wzgl na to niedotlenienie ktore bylo 🤢 dzieki bogu on apieknie podnosi glowke i silna jest 🙂 🙂 🙂
moze sa jeszcze jakies inne zalety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Powiedzcie mi dziewczyny dlaczego tak uczulaja zeby kłasc dzieci na brzuch ....nie wiem o co z tym chodzi ....co to daje ze sie kładzie na brzuszek ....

1.dobrze dziala to na jelita
2.dziecko czesto sobie w tej pozycji odbija
3.cwiczy miesnie rak aby wkrotce sie obracac
4.cwiczy odcinek szyjny- -podnosi glowke aby juz niedlugo trzymac ja calkowicie samodzielnie w pionowej pozycji

o czyli nawet jestem doinformowana 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

miałam dziś niespodziewany wyjazd do rodziców, pojechałam do UP list podpisać, następna wizyta 30 stycznia 🤪 no i zajechałam do rodziców 🙂

co zauwazyłam, Michał nie potrafił zasnąć tak porządnie u mamy w domu, wiercił się, stękał. Jka tylko go spakowąłam do auta to od razu zasnął, o 17 dostał cyca i jak zabity śpi 😉

co do tego ksztuszenia to moim pierwszym odruchem było własnie połozenie Michała na brzuszek na moich kolanach i klepanie po pleckach, a ksztusi się dość częśto bo za mocno mleko z cycka sika.

Jutro 1 listopad, a dzis u mnie w miescie taki młyn, cięzko się jeździło w korkach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Asik z K...to nie Twoj lekarz....wiadomosc na brzuszku była
witam masz moze nr kontaktowy do dr. Anthonego Eguatu? pracował kiedys w gamelli ..i chce sie u niego umowic na wizyte...bo lekarz jest super zawsze znajduje czas i jest konkretny..prosze o pomoc moj emil: [email protected] pozdrawiam Aga


no mudżyn ... ale dalej pracuje w gamelli a nr komórki nie podam . Zaraz jej odpisze na brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):

co do tego ksztuszenia to moim pierwszym odruchem było własnie połozenie Michała na brzuszek na moich kolanach i klepanie po pleckach, a ksztusi się dość częśto bo za mocno mleko z cycka sika.

S

kasia ale za kazdym razem podczas takiego lapczywego jedzenia cycolka obracasz na brzuszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
Louisedg
avatarek cudny 🤪

☺️ ☺️
dziekuje:* 😘 😘

ja obracam za kazdym razem jak sie zakrztusi a krztusi sie jak łapczywie pije wiec prawie co dzien
klade tez na brzuszek na swoich kolnach jak ma problemy z gazami i pierdzioszkami
wtedy masuje plecki
i klade tez w wolnym czasie aby cwiczyla glowke i raczki, czasem to lubi czasem nie bardzo i marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
kasia1986 napisał(a):

co do tego ksztuszenia to moim pierwszym odruchem było własnie połozenie Michała na brzuszek na moich kolanach i klepanie po pleckach, a ksztusi się dość częśto bo za mocno mleko z cycka sika.

S

kasia ale za kazdym razem podczas takiego lapczywego jedzenia cycolka obracasz na brzuszek?


tak. A zdarza się to wtedy gdy długo nie ssie cycka. Wtedy gromadzi mi się za duzo mleka i jak pociągnie to leci za dużo. Za kazdym razem jest strach b wiadomo, dziecko panikuje bo nie oddycha, potem zaczyna mi mocno płakać, musi na nowo oddech złapać i dopiero wraca do jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...