Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chloe no własnie się zastanawiam jak dziś spacer z psem obskoczyć - bo nie dość że ja chora to jeszcze śniegu nasypało. Całe szczęście wczoraj wieczorem spacer był udany: godzina ostrego biegania z dogiem niemieckim i beaglem 😁 Ja zmarzłam strasznie i się eraz zastanawiam czy to nie był mój gwóźdź do trumny 😉
NovaM podejrzewasz wafelki? Może jest w nich jakieś gówno co uczula bo chyba nie cukier sam w sobie? Kajtek pije słodzone herbatki itd? A Weronika nadal nic słodkiego nie dostaje, mama nie ma litości 😜
Kurcze piszę tego posta ponad pół godziny nie pamiętam co jeszcze chciałam napisać... 🥴
Aaaaaa, Maciej w kaszkiecie wymiata 🤪
A Ty Meliska z piżamy wyskakuj skoro nawet ja się zmobilizowałam żeby w ciuchy wskoczyć. I całe szczęście bo listonosz przyniósł paczkę z bluzą dla Werki 🙂 I na tym koniec zakupów, chyba mamy już co trzeba, zwłaszcza że moi rodzice co nieco przywieźli 🙂
A siostra nadal paczki nie wysłała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczęta to nie kaszkiet, to patrolówka mojego M. 😁

Nova no to obserwuj Kajtulinka... ale wcześniej nie dawałaś mu wafelków?

Wanilia podziwiam za to, że Weronika nic słodkiego nie dostaje. ja nie mam na tyle samozaparcia, a jak robię jakieś muffinki w domu to jak mam Maćkowi nie dać, jak patrzy na mnie tak błagalnie. no ale babcia mu daje, prababcia też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my w domu konsti ma infekcje pokarmowa i ma dietę której i tak nie.stosuje jakieś krostki ma na polikach no i jestem na opiece do piątku he he ale pytalyscie mnie kiedy odsypiam o której wracam.więc.kładę się koło 21 wstaje o 4:30 i jadę.autem 25km wyjeżdżam i 5:10 chyba że jest śnieg jadę autobusem i wstaje 3:30 bo autobus mam 4:20 a mam letnie opony 🙂 a po pracy kończę o 14 i po konsti w żłobku jestem 14:40 uwielbiam spać.jak wiecie i moje dziecko po mnie też bo w nocy śpi 12 godz.a w.dzień 2/3 godz teraz.jej wychodzą 4 czwórki i nic ja nie boli muszę się poświęcić z.tym wstawaniem jedyny plus.tego że.jak będzie ciepło jestem szybko z mała w domu i możemy chodzić.na spacerki Jakoś daje radę.ale nie powiem jest ciężko ale przeżyje :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.

Zimno się u mnie zrobiło, 0 stopni i z kombinezonem trzeba się przeprosić 🤨
Miałam Jaśminę właśnie na spacer wyciągać, kiedy ta zażyczyła sobie na rowerze pojeździć, a potem poszła spać. 🙂
Źle sypiamy ostatnio, a Mała wypija chyba dwa razy więcej mleka niż polecają. Cóż...

Wanilia że też Cię dopadło na ostatniej prostej. Zdrowia życzę.
Co do wózka, to zauważyłam, że we Francji to bardzo popularne rozwiązanie i takie wózki po prostu z fotelikiem samochodowym można kupić. Może to wygodne jak ktoś dużo samochodem jeździ, ale ja sobie nie mogę wyobrazić, że dziecko takie skulone w tym jeździ...a już w ogóle zimą. Byłabym raczej na nie.

Rita przede wszystkim i kilka innych mam...wasze dzieci nas zawstydzają!!!!
Moje dziecko zdecydowanie motoryczne, bo już w październiku zaczynało chodzić...z mową jesteśmy w lesie! Mama mówiła teraz już nie, więc zaczęłam z nią ćwiczyć. Na małpę mówi papa 🙃 ku radości taty. Gdzie się da to muczy. 😎 Kombinuje trochę ze szczekaniem i miauczeniem jak widzi na obrazku, więc od razu muszę jej zamiauczeć lub zaszczekać.
Daj to ta ta ta - czasami dostaję od tego w głowę, bo potrafi pokazywać coś na szafce, sama nie wie co, bylebym coś dała 🤢
Za to widzę duży postęp w rozumieniu 🙂
No ale zabawa z lalką, która niby śpi... o nie to też nie nasze loty. 😮

Nova i jak tam Kajtek z tymi plamkami.

Agami oby Kuba w końcu mógł jeść normalnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Nova do raportu.......!

czyzbyś mi Sybir mi tu przesła......????? 🤔 😜


mi chyba też, bo jak wczoraj był piękny dzień, to już od wieczora sypie śnieg, teraz też pada. a wszędzie biało i znowu wszystko białe, domy, drzewa... masakra...

ja chcę wiosnę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ejj no sorki dziewczyny za ten Sybir !!!
Ale dałam ciała !!!!! Wściekła jestem jak jasna cholera !!!
Pojechałam do mojej dr i ......... Pojebaly mi się godziny i z wizyty w tym tyg wielka dupa !!!!!!

Co do małego to plamki nie dają o sobie zapomnieć, co chwile pojawiają się w nowych miejscach a inne znikają...
Co do jedzenia to dostaje to co zwykle ale alergia ma to do siebie ze pojawić się może w każdej chwili więc na tapecie mam ogólnie wszystkie słodycze!
Pisze z kom więc sorki za błędy jakby co 😉

Jadę zarzą do domu i jeśli nadal wysypany jest to pojadę z nim do lekarza. Wapno na niego nie działa więc może jakieś skierowanko do alergologa na cito dostanie 😉

Boshhh nie mam okularów i nawet nie wiem co pisze heheh sypie się już powoli hahah 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq ja nie miałam na myśli fotelika zamiast gondoli tylko dokładnie coś takiego:
http://dino.sklep.pl/nowy/fotelikgondola-jane-matrix-light-p-8608.html Rozkłada się zupełnie na płasko ale mimo wszystko mało w tym miejsca więc z mojej strony chyba pass...
Weronika dopiero zasypia pierwszy raz od rana więc mozna uznac że średnio mi się dzień poukładal 🥴 No ale przynajmniej na szybkim spacerze byłyśmy i mam to z bańki. Teraz byle do wieczora....M wymyślił że mnie do rodziców wywiezie to przynajmniej spacery z psem będę miała z głowy. Tyle tylko że do moich jedzie się 5 h prawie a M będzie w domu dziś i jutro ok 20. I jeszcze się upiera że przecież zdąży zrobić rundę i na rano do pracy 😮
Aaagaaa u nas słodkie to: płatki owsiane na mleku z owocami w tym czasem brzoskwinie z puszki a one w slodzonym syropie są, budyń słodzony sokiem mojej mamy (za to zupełnie bez "białego" cukru), baaardzo rzadko jakiś biszkopcik. Jemy za to dużo jabłek, bananów,suszonych owoców, pomidorów (sa naprawdę słodkie), pijemy soki marchew, jabłko, banan (robię sama) itd. W tym wszystkim jest od cholery cukru i myślę że wystarczy a na batoniki i wafelki przyjdzie czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uffff, zasnęła to i ja spadam głowę do poduszki przyłożyć.
A wieczorem zapukam do sąsiadki zapytać czy nie ma jakiejś bajki pożyczyć dla Werki. Bo ja nadal bez neta który byłby w stanie uciągnąć youtube 🥴 Tak więc moje dziecko od 6 tyg bez bajek i piosenek dla dzieci 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech, zgaga mi nie da zasnąc....
I tak myślę o tym słodkim i muszę dopisać że Werce też się oczywiście zdarzyło muffina czy biszkopta z ciasta podskubać 😉 Nawet teraz jak moi rodzice byli to dostała od babci kawałek ciasta i ok, niech będzie 😉 Ale na co dzień tego nie ma i myślę że to nie jest wielkim wyrzeczeniem. I żeby nie było że jestem święta to przyznaję się że solę obiadki 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szału za chwile dostane!!!!! Boszzz ile ten człowiek nam jeszcze w życiu namiesza to ja nie wiem-tesciu oczywiście- wczoraj chłopaki potrzebowali dostawczaka bo po materiały jechali a busa jeszcze nie ma to musieli wziąć od taty Adama auto a ten zaraz ze jak oni biorą służbowy to on musi dojechac na drugą budowę (swoją druga robote) i adam ma mu dać naszą prywatną osobówkę i głupii Adam mu dał-ja osobiście bym nie dała jak on taki jest, a teraz adam z pracy wraca i mówi że jedzie dalej tam do taty bo nasze auto niby odpalić nie chce!!!!!!! i Adam jechał zobaczyć bo pewnie światła włączone zostawił i mu aku padł, matko jak on mnie wkurwia!!!!! pewnie bede miała adama w domu o 20 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie jak u mnie zimno? brrr 😮 😮 Teraz dopiero wyszło słońce, a tak tylko chmury. Poszłam z Małą po kapustę, a potem trochę pochodziłam i ręce mi prawie zamarzły. Na placu zabaw z 20 minut jeszcze posiedziałyśmy i wtedy nawet zaczął drobny śnieg padać 🤢
No ale spacer zaliczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Żeby nie było... z piżamy wyskoczyłam i to nawet przed południem 😜 Do babci pojechałyśmy na godzinkę i tak jakoś się złożyło, że zostałyśmy i na obiedzie i drzemkę 2 godzinną zaliczyłyśmy i przed chwilą do domu dopiero dotarłyśmy. Mnie chyba też zaczyna rozkładać 🤢... ja chcę wiosnę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NovaM szkoda, że wizyta przepadła 😞 a Prezesa wizyta doszła do skutku?
Aga Maciek nas dziś powala swoim urokiem 🙂
Pam czyli w tym tygodniu odsypiasz 😉 a ja jutro na 4:30 i nie ma, że boli 🤢 🤢 w takim razie oby Konsti przeszło bez diety 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
http://allegro.pl/show_item.php?item=3094119380 a ja tez wczoraj kupilam płaszczyk. licytowalam jeszcze jedna sportowa, ale ktos mi ja sprzatnal sprzed nosa 😠

widzę, że mamusie opętał szał wiosennych zakupów 😉 ale ten płaszczyk to mi na taki cieplejszy wygląda... Kalina będzie w nim pięknie wyglądać, bo tak jak napisała Coq Twojej córci w granacie do twarzy 🙂 A ja nie mam czasu szperać po Allegro 😞 😞 ale może juto po pracy skoczę oblukać nowy sklep... KOPCIUSZEK czy KUPCIUSZEK... M mi nadał, że takowy otworzyli... jestem pełna optymizmu, że coś mi się uda upolować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aga zapomniałam o Tobie dziś w moim poście 😉

Maciek oczywiście super chłopiec 🙂 A kurteczka prezentuje się świetnie!! 🙂
A co do "słownika" Maćka, to zastanawiałbym się czy Wam ksiądz nie rośnie 😉 Żartuję oczywiście 😉


co do solenia to jak je nasze to je solone, więc równowaga zachowana 😁 albo je całkiem bez soli, ale z ziołami, albo normalnie przyprawione 🙂

a co do słownictwa, "bozia" i "amen" już dawno go uczyliśmy 🙂 i wcześniej to tylko umiał złożyć ręce w amen. a teraz też mówi 🙂

aaa, aniołów to u nas sporo 😁 jeszcze nie wszystkie pozawieszane, ale ja lubię anioły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...