Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jasmina spi. Mailam spac z nia, bo jakos dzis mam ochote dzien przespac jak o tym naszym zyciu mysle, ciezko mi na sercu...ale chwycilam za komputer. 😉

Pewnie, ze kazde dzicko rozwija sie w swoj indywidualny sposob. Moj siostrzeniec, ktory dzis posida bardzo bogaty zasob slownictwa i potrafi zagadac czlowieka, dlugo nie mowil nic. Moja Jasmina chyba bardziej postepy robi w rozwoju motorycznym niz psychicznym, ale widocznie potrzebuje czasu.
Z nocnikiem to tez ona jezdzi po podlodze, albo probuje wchodzic na niego. Zreszta wchodzenie na jakies podesty, to najlepsza zabawa ostatnio.

Wanilia cudowne te twoje dzieciaki 🙂
Beata a twoj maz niezla historie wymyslil 😁 Widac, ze musisz mu rozrywek bronic i biedak musial kombinowac, zeby wyrwac sie do media 😁
Aniqa a moze sami z Kalina na wakacje pojedziecie.
Troche twojego meza rozumiem, bo sama nie bylabym wstanie pojechac na wakacje i zostawic Jasmine, ale to jest raczej kwestia tego, ze dla niej to bylby szok i trauma gdybym nagle tak tydzien zniknela 🥴 Moja siostra zostawila mi swoja corke na tydzien jak ta miala poltora roku i wszystko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Rita napisał(a):
no Maja miała rok i miesiąc chyba jak zaczęła chodzić 😉 a samodzielnie jeść do dzisiaj z łyzki nie potrafi tak że ta część mózgu która odpowiada za mowe jej lepiej działa hehehe 😉


Ja Jasminie sporadycznie dawalam lyzke czy widelec, niedwano pokroilam jej banana w miseczke, wreczylam widelec i jakie bylo moje zdziwienie kiedy sama wszystko w mig zjadla i ani kawalek na podlodze nie wyladowal 😆 Radzi sobie ze sztuccami fajnie mimo, ze nie uczona. wiec u nas zdecydowanie druga czesc mozgu dziala lepiej 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ho... ja z bolaca reka ... wiec pisze jedna...druga usztywniona..
co do nocnika to u nas kupa na nocnik i siku rano i wieczorem na nocnik a reszte w pampera;p
gadanie wydawalo mi sie ze mowi baaaardzo duzo ale jak czytam posty Ritki i Beaty to Kuba maly rzuczek w gadaniu...
co do jedzenia to stale rzeczy widelcem ale kaszka czy zupka to ja karmie bo jeszcze mu to nie idzie:P no i u nas banany sa beeee:P
no my staramy sie wlasnie o kredyt bo chcemy zamienic mieszkanie na wieksze....
poza tym na L4 siedze w domu do konca tyg ku rozpaczy szefostwa;p
Kuba wlasnie sie budzi wiec mega posta nie bedzie choc i tak duzy jak na pisanie jednym palcem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia dzieciaczki przepiękne -Hubcio po siostrzyczce urode odziedziczył i już widze te tłumy złamanych serc za 15 lat 😉 a fotka-miałam pytać za którym podejściem udało się 2 śliczne minki w jednym momencie wyłapać 😉
Agami bidulko zdrówka 😘 dobrze że Kubuś grzeczny chłopczyk bo ja przy Mai to ze 3 ręce bym potrzebowała sprawne
Coq banana to Maja je w ten sposób że najpierw go zmiażdży w rączce tak bardzo jak tylko się da a potem tą papkę która z niego zostaje zjada
Chloe ja tez zazdroszcze wypadu nad jeziorko a co do brzusia to niech rośnie i rośnie i rośnie-na zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq hehe własnie nie bronie, dletego zdziwiłam się, że tak zrobił. Wydaje mi się,że po prostu chciał sam iść pooglądać "na spokojnie" a znami to gonimy Sare, albo Mała zaczyna płakać i trzeba zwijać się ze sklepu. Właściwe to przykro mi się zrobiło,że tak postąpił, właśnie dlatego,że ma wiele swobody, bo nie wymagam od niego wiele a mimo to tak zrobił.
Sarka zaczeła chodzic koło 13 miesiąca a w 14 to juz tak pewnie chodziła. Także każde dziecko ma inna półkulę mózgu rozwiniętą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka ale tu pisania jest heheh!!!
Wanilia jaki śliczny portrecik superowo!!!Hubert podobny do Werki!!!
Rita ale głupia ta baba co wam nagadała masakra ja bym jej też tak jak ty odpowiedziała!!!Nie przejmuj się!!!
Agaaaa hej mówisz że jeszcze cię choroba zbiera!!!
Agami życzę szybkiej regeneracji ręki !!!!
Pamm witam ciesze się że udało się z kredytem !!!
Pozdrawiam ja w pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Coq od 3 roku mogą iść.....u nas będzie to 3 i 9 m-cy bo my ze stycznia 😜 resztę grudniowych dzieciaków może się załapać na 2014 my rocznikowo napewno nie........ 😜

acha czyli reszta w wieku 2 lata i 9 miesiecy. A jak jest z oplatami za przedszkole? Nawet nie wiem jak jest tu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się nad przedszkolem nawet nie zastanawiałam 🥴 kiedyś Adam wspominał że jak Maja bedzie miała 3-4 latka to pójdzie na kilka godzin dziennie tutaj zeby języka załapać ale potem nie wracaliśmy do tematu

ja oszaleje z tym psiakiem -nie dość że ciągle nas gryzie to jeszcze zaczął bzykać wszystko- kurcze wiedziałam że za szybko go bierzemy bo powinno się szczeniaka brać w wieku 8 tygodni a nam sprzedali 5 tygodniowego ale miałam nadzieje że bedzie jednak łatwiej -jakieś zrezygnowanie mnie dziś dopadło 😞 chyba sobie piwko otworze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i przyszło choróbsko i do Maćka... zachrypnięty, z nosa kapie... dzisiaj dzwoniłam do naszej lekarki, ale nie miała nas jak przyjąć. jutro jedziemy. no ale dobrze, że temperatury nie ma no i na żywotności nic mu nie ubyło 😜
a teraz w ogóle ma taki etap, że buzia mu się nie zamyka, non stop gada,

"mama jeeee" (mama jest) , "tata nie ma", "dziadzi pjechał bum bum", "mama ma oko" i wtedy jego palec ląduje w moim oku 😉 😉 no i sporo pojedynczych nowych wyrazów ostatnio się nauczył. i chwilami to można sobie z nim nawet pogadać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
miałam napisać na początku, ale zapomniałam 😁

udzieliłam dzisiaj pierwszego kredytu!!! 🙂 🙂 🙂 koleżanka od kredytów jest na urlopie. a ja w sumie do systemu mam całkowite wejście dopiero od czwartku. i dzisiaj i kredyt i konto założyłam 😁 a jutro drugi kredyt mam umówiony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
marika321 napisał(a):
a rodzice przesyłki nie zauważyli?????


pełna konspiracja 😁 przesyłka przyszła do koleżanki 🙂 a potem M. przywiózł, i jak ja poszłam na chwilę do rodziców to wniósł do domu 😁


Dobrze że Maciek jeszcze nie mówi bankowo by Was wydał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
miałam napisać na początku, ale zapomniałam 😁

udzieliłam dzisiaj pierwszego kredytu!!! 🙂 🙂 🙂 koleżanka od kredytów jest na urlopie. a ja w sumie do systemu mam całkowite wejście dopiero od czwartku. i dzisiaj i kredyt i konto założyłam 😁 a jutro drugi kredyt mam umówiony 🙂


Brawo 🙂 hahaaaa kredytowo się nam tu.zrobiło 😉 na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agaaaa gratki za udzielenie pierwszego kredytu super!!! Gratki że jutro znowu!!
Zdrowia dla Maciejki spoko że już tak dużo mówi!!!!Fajnie to musi brzmieć nasz już też coraz więcej!!! hehhee
Rita jak tam???
Aniqa mówisz że kłótnia z małżonem na całej linii ale przejdzie mu może zmieni zdanie i pomyśli w końcu że wy ważniejsze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Koszt to pewnie zależy od rejonu u nas jakieś 250zł ale to państwowe przedszkola tyle kosztują prywatne pewnie dużo więcej......

Czy wszystkie grudniowe dzieci pójdą to nie wiem to pewnie też zależy od ilości chętnych.....i u nas dziecko musi samo już sikać.... 😉

u nas przedszkole planowo wrzesien 2015, jak mala bedzie miala 2 latka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...