Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniqa na obiad to ja mialam chińszczyzne wczorajsza a na kolacje bedzie pizza,gdzieś któraś z Was też robi pizzę widziałam 🙂 kupiłam jednak te pieczarki i spróbujemy.skoro Waszym maluchom nic to moze i mojej nic nie będzie.
Kasiunia dobrze ze macie ładne bioderka a lekarz jak lekarz,każdy inny i profilaktycznie Ci zalecił.Basieńka pisała ze pieluszkuje bo lekarz jej tak kazała.profilaktycznie.a miałam się zapytać... czy Twój mąż nie jest Polakiem? pytam dlatego ze mały ma na imię Awad co polskim imieniem raczej nie jest...jak możesz to uświadom koleżanke 🤔
Wanilia powiem Ci ze ja laktator używałam kilka razy i harmonijki nie myłam bo była czysta.tylko wodą płukałam i pompkę naciskałam i sie mył tam w środku.też mam TT i byłam z niego zadowolona bo dobrze ściągał pokarm i szybko.przy Julce miałam Avent i tamten kompletnie mi nie pasował...
COQ pielucha fajowa ale w dobie pampersów chyba nie chciało by mi sie prać tych wkładów ☺️ja wiem ze to ochrona środowiska,ja wiem... a co robisz z tymi pochłanianymi pieczarkami?? z czym je mieszasz??
tak z innej beczki.czy wypłacają Wam już macierzyński?? bo ja dostałam ostatnie pieniądze za zwolnienie 1 stycznia i na razie nic.przeszłam na macierzyński i czekam.wiecie jak mnie zrobili jak urodziłam Julkę??dostałam cały macierzyński na koniec urlopu.przez 5 mies nic a potem wszystko naraz.jakby uważali że lepiej dla mnie tak zrobią 😮 a becikowego jeszcze też nie dostałam.jakoś wychodzą od nich te pieniadze jak krew z nosa 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
katja26 napisał(a):
Coq mnie tak samo lekarz kazał jak Wanilli . Z tym że ja zaczełam kręcić nosem na tydzień z prezerwatywami więc powiedział mi że nic się nie stanie jak nie użyjemy 🙂
Ha byłam na spotkaniu. Szkoda, że miałam tylko 40 min czasu 🙂 Ale bardzo się cieszę że poznałam dziewczyny 🙂


Dzieki Katja za potwierdzenie 🙂
No tu my tu Wam zazdroscimy spotkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
katja26 napisał(a):
Coq mnie tak samo lekarz kazał jak Wanilli . Z tym że ja zaczełam kręcić nosem na tydzień z prezerwatywami więc powiedział mi że nic się nie stanie jak nie użyjemy 🙂
Ha byłam na spotkaniu. Szkoda, że miałam tylko 40 min czasu 🙂 Ale bardzo się cieszę że poznałam dziewczyny 🙂

Hej,

Ja doszlam jak Ty juz wyszlas 😞 niestety przedluzyl mi sie spotkanie w pracy i zamiast trwac do 11 to skonczylo sie o 11:45. Mam nadzieje ze nastepnym razem sie poznamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia ty leniuchu !! 😜
A pieczary to na pizze 🙂 a u mnie ona czesto.
Albo placuszki pieczarkowo brokulowe - lubie to polaczenie, dlatego ostatnio zrobilam tez makaron z pieczarkami, broklem i sosem beszamelowym. Robie tez cos co sie zwie kefta - takie arabskie zarcie tam tez pieczary wrzucam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
tak z innej beczki.czy wypłacają Wam już macierzyński?? bo ja dostałam ostatnie pieniądze za zwolnienie 1 stycznia i na razie nic.przeszłam na macierzyński i czekam.wiecie jak mnie zrobili jak urodziłam Julkę??dostałam cały macierzyński na koniec urlopu.przez 5 mies nic a potem wszystko naraz.jakby uważali że lepiej dla mnie tak zrobią 😮 a becikowego jeszcze też nie dostałam.jakoś wychodzą od nich te pieniadze jak krew z nosa 🤨

Z tego co sprawdzalam na pasku z pracy to tak wyplacaja mi macierzynskie normalnie. Co do becikowego mi wyplacili 10 dni po zlozeniu podania. Widze ze wszedzie jest inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coq 😘
idę obudzić mojego spioszka bo jeszcze caly czas dosypia w gondolce po spacerze. ja po powrocie zdejmuje kocyk, czapeczkę, rozpinam co się da i zostawiam ja tak żeby pospala jeszcze. No ale dzis przesadza - co będzie w nocy robić? 😉


moja tez spi po spacerze juz 3 godzine...niepodobne to do niej kompletnie 😁 tez musze ja budzic, bo mi cycek zaraz rozsadzi,a laktatora jeszcze nie zlozylam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
tak z innej beczki.czy wypłacają Wam już macierzyński?? bo ja dostałam ostatnie pieniądze za zwolnienie 1 stycznia i na razie nic.przeszłam na macierzyński i czekam.wiecie jak mnie zrobili jak urodziłam Julkę??dostałam cały macierzyński na koniec urlopu.przez 5 mies nic a potem wszystko naraz.jakby uważali że lepiej dla mnie tak zrobią 😮 a becikowego jeszcze też nie dostałam.jakoś wychodzą od nich te pieniadze jak krew z nosa 🤨

Z tego co sprawdzalam na pasku z pracy to tak wyplacaja mi macierzynskie normalnie. Co do becikowego mi wyplacili 10 dni po zlozeniu podania. Widze ze wszedzie jest inaczej...


ja tez mam macierzynskie normalnie placone od poczatku. A becikowe po 3 tyg. od zlozenia wniosku dostalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Asia ty leniuchu !! 😜
A pieczary to na pizze 🙂 a u mnie ona czesto.
Albo placuszki pieczarkowo brokulowe - lubie to polaczenie, dlatego ostatnio zrobilam tez makaron z pieczarkami, broklem i sosem beszamelowym. Robie tez cos co sie zwie kefta - takie arabskie zarcie tam tez pieczary wrzucam...

COQ LENIUCHU!!! oprócz warzyw mrożonych to zrobiłam sama!!mięsko świeże pokroiłam,w przyprawy,podsmażyłam,warzywka udusiłam z mięskiem i przyprawy dodałam.do tego marchewkę starłam w ramach surówki co by moje perły jakieś witaminy zeżarły.a Ty mi mówisz leniuchu,no! wątpisz w moje umiejętności?!przecież ja wszystko sama...no dobra,wiem że myślałaś ze po prostu zamówiłam.wybaczam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Asia ty leniuchu !! 😜
A pieczary to na pizze 🙂 a u mnie ona czesto.
Albo placuszki pieczarkowo brokulowe - lubie to polaczenie, dlatego ostatnio zrobilam tez makaron z pieczarkami, broklem i sosem beszamelowym. Robie tez cos co sie zwie kefta - takie arabskie zarcie tam tez pieczary wrzucam...

COQ LENIUCHU!!! oprócz warzyw mrożonych to zrobiłam sama!!mięsko świeże pokroiłam,w przyprawy,podsmażyłam,warzywka udusiłam z mięskiem i przyprawy dodałam.do tego marchewkę starłam w ramach surówki co by moje perły jakieś witaminy zeżarły.a Ty mi mówisz leniuchu,no! wątpisz w moje umiejętności?!przecież ja wszystko sama...no dobra,wiem że myślałaś ze po prostu zamówiłam.wybaczam 😎


hahaha przeciez wiesz, ze w sprawach kulinarnych jestes dla mnie przykladem cenym. wiec pieluszki Ci wybaczam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właśnie sprawdziłam na koncie kiedy pieniądze z zusu dostałam i było to nawet 28 grudnia... czuje brak 🤢 zakupy jakieś czy coś...zapasy mi się kończą...moze trzeba by zadzwonić do zusu znowu...ale po ostatnich perypetiach to nie chce mi sie gadać z tymi kobietami...niemiluchy co poniektóre... poczekam jeszcze z tydzień i potem zadzwonie.byłam z dziewczynkami na spacerze a jutro to szczepienie...a moja mam jutro na operację reki idzie 😞 niby znieczulenie miejscowe ale operacja. nockę jedną tam spędzi i do domu.conajmniej 1,5 mies w domu i jakies rehabilitacje.operować jej będą nadgarstek.ma zespół cieśni nadgarstka.nic poważnego ale nie wiadomo jak to bedzie później z pracą....eh.będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
katja26 napisał(a):
Coq mnie tak samo lekarz kazał jak Wanilli . Z tym że ja zaczełam kręcić nosem na tydzień z prezerwatywami więc powiedział mi że nic się nie stanie jak nie użyjemy 🙂
Ha byłam na spotkaniu. Szkoda, że miałam tylko 40 min czasu 🙂 Ale bardzo się cieszę że poznałam dziewczyny 🙂

Hej,

Ja doszlam jak Ty juz wyszlas 😞 niestety przedluzyl mi sie spotkanie w pracy i zamiast trwac do 11 to skonczylo sie o 11:45. Mam nadzieje ze nastepnym razem sie poznamy 🙂

No nic może uda nam się nadrobić.
Złapałam dolinę strasznie pokłóciłam się z moją mamą i wyszła obrażona. Wiem że miałam rację ale jest mi strasznie przykro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dziewczyny prosze mnie osiecic.
W temacie pigulek jestem zielona, bo nigdy nie bralam. Tak jak pisalam ukochany byl za gorami za lasami to nie widzialam sensu sie faszerowac.
Zapisali mi w szpitalu Cerazette, ktory mialam brac od 20 grudnia. No ale ze ja mialam watpliwosci czy brac, a potem wogole sie temat rozplynal to brac ich nie zaczelam.
Czytam wiec ulotke i napisane jest, ze w przypadku pordu nalezy rozpoczac je lykac miedzy 21 a 28 dniem po porodzie. 😮 I jesli dobrze zrozumialam to jesli nie rozpocznie sie w tych dniach tylko pozniej, to przez tydzien nalezy sie zabezpieczac w inny sposob, albo po prostu czekac do okresu i wtedy zaczac lykac.
Czy ja dobrze rozumiem, czy ja moge sobie ot tak zaczac brac ? 🤢

A więc ja mam te same tabsy i mi moja gin wyjaśniła, że mogę zacząć brać w każdym momencie, ale przez pierwsze 7-8 dni używać jeszcze prezerwatywy. Potem nie robię 7 dniowej przerwy tylko zaczynam nowe opakowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Witam po przerwie 🙂
Co tabsow to ja tez nigdy nie bralam a teraz gin zapisala mi Cerazette i jak dla mnie sa beznadziejne. 2dnia brania dostalam plamienia, dosyc silne myslalam,ze to okres,ale podobno tak czasami jest po Cerazette. Przestalam je brac na 7 tabletce bo stale krwawilam. Jak przestalam je brac to ktwawienie sie skonczylo. Coz nie wszystko dla kazdego,wiec u nas welcome gumki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak jest u Was z mlekiem, bo moja mleczarnia to na wykończeniu i bardzo mnie to martwi.... piję dużo wody, herbatki laktacyjne, małego co chwilę przystawiam, a jak w nocy wstaję, żeby ściągnąć mleko to ledwo 90ml, gdzie prędzej prawie 2 butelki po 125ml... dodam, że mały w nocy nie je bo całą przesypia. Martwię się, bo coraz częściej muszę podawać mu modyfikowane 😞 A tak bardzo chciałabym karmić tylko i wyłącznie piersią... 😞 Czy to jest możliwe, żeby mleko mi zanikało????? 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu ja tak mialam. Karmie Mala na przemian najpierw z piersi a potem butla. Kup w aptece tabletki Domperidon. jest na nich napisane, ze sa na reflukszoladka i przeciw wymiotom, ale one wspomagaja laktacje. ja je biore, bo mi je lekarka tutaj zapisala. Tydzien temu mi zaniknelo mleko zupelnie a po 3 dniach brania tych tabletek mam znowu mleko. Tutaj te tabletki zapisuja matkom wczesniakow, zeby mialy pokarm. Sa dostepne w aptece bez recepty. Odciagam tez pokarm 3-5-3 czyli 3 min prawy cycek, 3 lewy, 5 prawy,5 lewy i 3 prawy 3 lewy. Dzieki temu mam pokarm a uwqierz mi mi od poczatku mam z tym problem, bo ani dnia nie karmilam jedynie piersia a teraz moge przed butla dac jej cyca jedynie dzieki tym tabletkom i odciaganiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
Dziewczyny jak jest u Was z mlekiem, bo moja mleczarnia to na wykończeniu i bardzo mnie to martwi.... piję dużo wody, herbatki laktacyjne, małego co chwilę przystawiam, a jak w nocy wstaję, żeby ściągnąć mleko to ledwo 90ml, gdzie prędzej prawie 2 butelki po 125ml... dodam, że mały w nocy nie je bo całą przesypia. Martwię się, bo coraz częściej muszę podawać mu modyfikowane 😞 A tak bardzo chciałabym karmić tylko i wyłącznie piersią... 😞 Czy to jest możliwe, żeby mleko mi zanikało????? 😞 😞 😞

Kasiu jeśli podajesz modyfikowane i robisz to coraz częściej to sama zabijasz laktację.Miałam ten sam problem. Zaczęłam jak najczęściej przystawiać i teraz się pięknie najada.
Nie sugeruj się też tym ile ściągasz laktatorem bo zupełnie inne ilości zjada dzieciaczek. Kasiu jeśli podajesz modyfikowane to dziecko bardziej się zapycha i nie ma potrzeby wstawać w nocy i jeść pierś. Spróbuj w ten sposób mnie tak kazała robić znajoma położna i się udało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...