Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry,
u nas zapisy w marcu, ma nadzieję ze się Werka dostanie - fajne przedszkole publiczne mam 5 min od obecnego mieszkania.

Ika ma kikeke, mama ma kikeke....No i chodzę jak ten debil z kikeką na głowie 😁 Muszę pamiętaćżeby się pozbyć cebuli zanim otworzę drzwi listonoszowi bo się paczki spodziewam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wicie co, Werka tak małpuje Huberta że masakra : Hubi złapie za włosy mamę, Werka sie bierze za ciągnięcie z drugiej strony, Hubert wali rączkami w mamę to i Werka (tylko mocniej), Hubert na rękach, Werka na rękach, Hubert pluje, Werka pluje, Hubert jest karmiony łyzeczka, Werka zapomniala jak sie je samodzielnie i mamaaaa pomóż.... 🤔 I tak jest od paru dni, łącznie z tym że Weronika nasladuje stękanie Młodego yyyyhmmmm, yyyyhmmmm albo baaabaaa baaabaaa - no masakra
Staram się tym nie denerwować i pytam Weronikę : plujesz jedzeniem tak jak Hubert??? TAK! I uśmiech 😮 A ja mam dość, przyznaję..Wycieram podłogę po 100razy dziennie ale nie mogę jej ochrzanić za coś co Hubert też robi i nie reagujemy. Więc zaciskam zęby i licze ze przjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wicie co, Werka tak małpuje Huberta że masakra : Hubi złapie za włosy mamę, Werka sie bierze za ciągnięcie z drugiej strony, Hubert wali rączkami w mamę to i Werka (tylko mocniej), Hubert na rękach, Werka na rękach, Hubert pluje, Werka pluje, Hubert jest karmiony łyzeczka, Werka zapomniala jak sie je samodzielnie i mamaaaa pomóż.... 🤔 I tak jest od paru dni, łącznie z tym że Weronika nasladuje stękanie Młodego yyyyhmmmm, yyyyhmmmm albo baaabaaa baaabaaa - no masakra
Staram się tym nie denerwować i pytam Weronikę : plujesz jedzeniem tak jak Hubert??? TAK! I uśmiech 😮 A ja mam dość, przyznaję..Wycieram podłogę po 100razy dziennie ale nie mogę jej ochrzanić za coś co Hubert też robi i nie reagujemy. Więc zaciskam zęby i licze ze przjdzie


Szczerze mowic podziwiam twoja cierpliwosc, bo cos mi mowi, ze bym tyle jej nie miala 🤔
Pocieszajace jest to, ze niedlugo role sie odwroca i to Hubert bedzie nasladowal Werke, wiec chyba bedzie sie szybko rozwijal. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wcześniej Pani doktor zawsze mówiła że to fizjologiczne i że raczej nie będzie problemu .....a jednak teraz skierowanie mamy.......wiem niby że to przEcież nic strasznego i łatwo to wyprowadzić.....ale jak to MAMA.......jestem dziwnie zestresowana...... 😞 taki los matki zawsze będzie drżeć nas swoim maleństwem....... 😉...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika na pewno wszystko okaże się w porządku, ułoży się. 🙂

Wanilia no masz kobieto cierpliwość... 🙂

Coq Jaśminka jest prześliczna a ten uśmiech to mistrzostwo świata 🙂 Oglądałam te zdjęcia podszedł do mnie Maciek i mówi "ale ładna dziecynka" 🙂

M. w pracy a ja w końcu mam wolniejsze popołudnie 🙂

i coraz bardziej stresuję się tą operacją Maćka... oj, masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
muszę się pochwalić! 😁

dosłownie 2 minuty temu - siedzimy sobie z Maciusiem w kuchni, on u mnie na kolanach, opowiada mi coś, ja w międzyczasie na komputerze patrzę coś... i nagle dotyka moje uszy i mówi "ładne koczyki", a za chwilę muska mnie delikatnie po policzku i mówi "pienkna mama"! 😁 no w szoku jestem! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa 😘 😉
Aga to Maciek ma buziaka od ladnej dziewczynki 😉
Wierze, ze obawiasz sie operacji... Bedzie wszystko dobrze 😘
A Maciek co mial mowic skoro piekna mama jest i nosi ladne kolczyki 🙂
Marika poradzicie sobie z plaskostopiem...ale masz racje, kazda matka chce, zeby wszystko bylo dobrze i idealnie.
A zdjecia nie znowu takie ladne, malo wyrazne...ale tu sie o Kocie rozchodzilo 😉

Ale dzis u mnie piekna pogoda, nawet sie spodziewalam wychodzac. Czapki poszly z glow, a Jasmine niepotrzebnie w rastopach wyprawilam.
Polowe spaceru przesiedzialysmy dzis na lawce...pod potencjalnym jej przedszkolem 🙃 Nawet do dzieci sie wybierala. Mnie za to jak tam zaszlysmy brzuch rozbolal na sama mysl, ze juz niedlugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga, maly zigolo ci rosnie ;D
Marika, bedzie git
Bylam w przedszkolu, niestety za duzo sie nie dowiedzialam, bo wlascicielki nie bylo, wzielam tylko dokumenty do wypelnienia. No i jak wychodzilam, to przechodzilam przez sale, gdzie byly dzieci i patrze, a przy stoliku siedzi dziewczy ka doslownie zasmarkana po pas, oczka jakies chore....i dlatego tak sie boje przedszkoli, a wpasciwie nieodpowiedzialnych rodzicow...brrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pieke plesniaka 🙂 I kiedy tak sobie gniotlam ciasto Jasmina usnela w rzeczach na lozku przy wlaczonym swietle i telewizorze 🤢 Juz drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Zmienialm pieluszke, rozebralam i spi od ponad godziny.

Aniqa ja tu troche w przedszkolu pracowalam i troche takich "smarkow" jest czasami. Ale mnie nasunelo sie inne pytanie, czy panie przedszkolanki tych nosow nie wycieraja? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 😉
Walę z pamięci... a z tym u mnie kiepsko 😜
Asia przyłączam się do pytania... jak test?
Wanilia kiteczkę macie już niezłą 😁 a ta kika z cebuli to... WHAT 😮... i dlaczego niby nie upominasz Werki... po sobie wiem, że i tak nie posłucha 😜... ale nieraz 1000 razy tłumaczę... Hubi maluszek i nie wie, nie umie, nie rozumie... a werka duża i mądra już przeca dziewczynka 😉
Coq to czekaj aż Ci jaką znajdę do domu przyniesie 😉... ja z sis 3 takie przywlokłyśmy i cała rodzina oszalała na ich punkcie... ups sorki 2... 3-ciego przyniósł brat i była to jedyna kota ze znanego źródła 😉... i jak długo żyły... choć dla mojej mum i tak za krótko 😞 A lekareczka słodziaśna... ino bez kitla gania 😁
Aniqa i co z tą robotą? kiedy się wyjaśni? Sesja w końcu jaka będzie?... bo Kalince włos odrośnie 😜 O rozmiar buta pytasz Werki... ale że co, że duże Ci się wydają...a Kala jaki?... ja wczoraj kupiłam kapciochy rozmiar 26 😲
Agaa a kiedy dokładnie operacja?... komplement od syna... fiu fiu 🙂
Marika ja ciekawa tego platfusa ☺️... co pani doktor dokładnie powiedziała? dlaczego ortopeda? jak rozpoznać czy fizjologiczne czy nie?... też mi to spokoju nie daje...
Holi ciąża?... chyba trza poczekać aż kierowniczka wróci z macierzyńskiego 😁

3 tygodnie żłobka i znów chorobowe 😞
Kaszel od kilku dni... a w żłobku wirus zapalenia oskrzeli... więc i tak byłyśmy umówione na dziś, żeby się osłuchać... a w nocy zaczęła jeszcze gorączkować... póki co czysto ufff... ewidentnie się coś rozwija i oby się nie rozwinęło... odpoczniemy od wirusów żłobkowych... u nas panie wycierają noski... widziałam... w papier toaletowy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Meliska operacja na 12 lutego... a 11 jedziemy do szpitala i umieszczą nas gdzieś ale pozwolą nam potem wrócić do domu i z samego rana w środę przyjechać...

a dla Julki dużo dużo zdrówka 😘 😘 😘


tak szybko? 😮 gdzies mi musiala ta informacja uciec...ja wiem, ze sie martwisz, sama tez bym sie martwila, ale przeciez wiadomo, ze bedzie dobrze, bo innej opcji nie ma 😘


Meliska, no tak mi sie rzucilo, ze butek wiekszy, ale my tez nosimy aktualnie rozm. 25, a dzisiaj kupic kapcio-skarpety i rozm. 26 wydał mi sie odpowiedni. wiec spoko, dotrzymujemy wam kroku 😜
Zdrówka dla Julki, oby nico sie nie rozwineło.
A co do pracy...cierpliwości dziewczyny, wyjasnienie jest tuż tuż 😜 😉

Muszę Kaline dzisiaj pochwalic. Mała rano zerwała się z łóżka, nawet na mnie nie spojrzala, tylko od razu wybiegla z sypialni, ominela pędem malzona, który byl w kuchni, wpadła do salonu, zlapala nocnik i krzyczała "chce siku!" 🙂 Dotychczas nie miala takiej świadomości, jak miala pieluche, to sikała w nia, a teraz z dnia na dzien coraz lepiej. Jak tak dalej pojdzie, to niedługo zupełnie zrezygnujemy z pieluch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga trzymam za Was mocno kciuki .....bo to wiadomo stresowy będzie czas..... 🤢oby szybko i dzielnie Maciunia znióśł te niedogodności..... 😘 😘 😘 😘
no a gadki synka niezłe 😎 🤪 🤪 🤪 kochany bączek 😎

meliska napisał(a):

Marika ja ciekawa tego platfusa ☺️... co pani doktor dokładnie powiedziała? dlaczego ortopeda? jak rozpoznać czy fizjologiczne czy nie?... też mi to spokoju nie daje...


nie obiecuje ale postaram sie zrobić kiedyś fotkę...... on poprostu ma płaskostopie które widzę ale zawsze jak jej zwracałam na to uwagę to mówiła że to do 2 lat jest fizjologiczne i prawie wszystkie dzieci mają....no i że do 4 lat powinno zaniknąć ale od dwóch lat to już powinno się to monitorować ....ona uważa ze takie ortopedyczne sandałki na rzep jako pantofle powinny załatwić sprawę
http://allegro.pl/24-daniel-buty-profilaktyczne-ortopedyczne-16-3cm-i3871484747.html
a że tak to żeby chodził w normalnych jednak by sparwdzić jej przypuszczenia w poradni ortopedycznej żeby czegoś nie przegapić.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):


Muszę Kaline dzisiaj pochwalic. Mała rano zerwała się z łóżka, nawet na mnie nie spojrzala, tylko od razu wybiegla z sypialni, ominela pędem malzona, który byl w kuchni, wpadła do salonu, zlapala nocnik i krzyczała "chce siku!" 🙂 Dotychczas nie miala takiej świadomości, jak miala pieluche, to sikała w nia, a teraz z dnia na dzien coraz lepiej. Jak tak dalej pojdzie, to niedługo zupełnie zrezygnujemy z pieluch 🙂



jest czym 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 brawo !!!!


aaaaa mój synuś wczoraj pani doktor wmawiał że nie sika do pampersa ... 😁 bo w teorii jest dobry 😉 że trzeba do nocnika i pani doktor sie go pyta czy sika do pieluszki ??? a on:
NIE...MIMI nie 😎 Mimi tam....tam siusiu...
sciemniacz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Szokujecie mnie rozmiarowka butow 😮 To ja sie zastanawiam czy na wiosne kupic roz.24, a Wy o 26 piszecie?! 🤔 W domu Jasmina z uwielbieniem zakladala kapcie po moim siostrzencu, wlasnie w rozmiarze 24 i byly sporo za duze, dlatego nie wiem czy nie kupic 23.

Aniqa jeszcze raz brawa dla Kalinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tego sie nie spodziewalam 🤢 🤔 ...ze zobacze moj wlasny post jako ostatni!
...weekend?

Ale dzis u nas wieje, brrrr w dodatku zimny ten wiatr, a Jasmina z placu zabaw nie chciala wracac...kako ja przekonalo 😜

Moje dziewcze dostalo na Gwizdke drewniana ukladanke z literkami i od samego poczatku jej sie spodobala, ale w domu raczej nauka liter poszla w las, tu po powrocie odrodzenie 😉 Tysiac razy dziennie ukladamy, oczywiscie ma swoje ulubione G jak Grzes, F jak Filip, M jak Maja, B jak babcia (basia wlasciwie),D jak dzidek tzn. dagi i C jak ciocia 🙃 I teraz gdziekolwiek nie pojdziemy to Jasmina czyta litery, na reklamach, na tablicach rejestracyjnych, wyryte na placu zabaw... Podobnie z liczbami. A ja probuje ja uczyc na dwa fronty, po polsku i francusku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...