Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a powiedzcie mi dziewczynki czy szczepicie dzieci na ospę???

bo my mamy szczepienie w piątek, to odra, różyczka, świnka... no i się zastanawiam nad tą ospą...

Ospa niet....uważam że nie zagraża życiu....a ta szczepionki ......... to chyba nie należy przesadzać.....
z dodatkowych to ja tylko na pneumokoki i czy teraz nie masz dawki przypominającej bo Ty chyba też na to szczepisz??? 🤔


lekarka mi powiedziała, że tej dawki przypominającej to się nie szczepi razem z odrą, różyczką, świnką.

i na ospę też nie będę szczepić, tak się po prostu dzisiaj zaczęłam zastanawiać. ale doszłam do wniosku, że ja chorowałam i nic mi nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak Wanilia masz prawo kropokować!!!
eheheh
Dobrze będzie!!!
Ja wróciłam z pracy zeżarłam sałatkę jarzynową mój M zrobił pyszną i musiałam i do tego 2 kromki świeżego chlebusia mniam mniam usprawiedliwiona
!!!!
WINKO do tego dobranoc kochane a na jutro jakie mam plany kulinarne oj nie wiem jak to zrobię przy małym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas temat szczepienia na ospe rozwiazal sie sam, bo to juz za nami 🙂 spoko dziewczyny, ospa to nie koniec świata, chyba każda z nas przechodzila to w dzieciństwie i żyjemy. Kalina też to przeszla praktycznie bezobjawowo, tylko kropki byly i tyle. ja nawet bym Kaliny na to nie szczepila. Wg kalendarza to w 14 miesiacu powinno byc ostatnia dawka na pneumokoki i ta standardowa (nawet nie wiem co w niej jest 😮 u nas to sie przesunie na 15 miesiac (końcówka), bo przez ta ospe to musimy czekac do konca lutego. A potem za dwa miesiace znowu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Tego Aga nie wiedziałam że oddzielnie trzeba 😮trudno....myślałam że na jednej wizycie oblecimy..... 🤔 no ale dzięki za info....


lekarka mówiła, że to razem z 4 dawką na błonicę, tężec, krztusiec. że wtedy się daje dawkę przypominającą jak się zaczęło pneumokoki przed 6 miesiącem życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
M poszedł z psem a ja MUSIAŁAM usiąść bo inaczej bym klękła w końcu 😉 Wstaje o 6 rano ostatnio albo nawet chwilę wczesniej, chodzę spać 23-24 i nadal jesteśmy zagraceni 😞 Zresztą wiecie że czasem bieżące porządki są wyzwaniem a co dopiero rozpakowywanie kartonów połączone z rozstawianiem mebli, dorabianiem półek itd....Weronika boi się wiercenia więc M musi czekać az na spacer wyjdziemy żeby coś powiesić 😉 Do tego jak debil biegałam za firankami do salonu bo wymysliłam sobie co bym chciała a za cholerę nic w sklepach do tej mojej wizji nie pasowało 😁 A jak juz coś przyzwoitego znalazłam to powyżej 60zł za metr 🤔 Wystrój okna za 300-400zł w wynajmowanym mieszkaniu to trochę bez sensu więc dziś poszlam i zamówiłam zwykłą tanią firankę z gładkiego woalu i do tego żółtomiodowe zasłonki żeby trochę rozjaśnić salon. Bez firan czuję się jednak za bardzo na widoku, stad moje samozaparcie żeby je kupić - M to już się ze mnie smiał że sobie wkręciłam temat firan na amen.
Z Werką chodzimy teraz dwa razy, raz do parku z psem i raz do miasta zeby sobie mogła poobserwowac i z wózka wyjść na rynku.
Aniqa ja też nie mam pączków w planie 😉
Basienka Florek wyglada jak taki mężczyzna w wersji mini na tym zdjęciu 🙂 i chyba coraz bardziej do Ciebie podobny, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Marika ale nie wiem czy źle mi nie powiedziały. Bo na ulotce Prevenaru jest napisane, że dawka przypominająca między 11 a 15 miesiącem życia.

Oj teraz to jestem wkurwiona 😠 😠 😠

no piwiem ci, ze na ulotce, wg ktorej ja szczepie, tez jest napisane ze razem, w 13-14 miesiacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja juz mam 2 pączki za soba 🤔
Co do ospy to mysle ze lepiej wczesniej niz pozniej,dzieci lekko ją znosza a im pozniej tym gorzej, moj tata nie mial nigdy i jak jego dzieci mialy a potem wnuki to zawsze mial stracha ze sie zarazi
Dzisiaj na spacerze widzialam przebisniegi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
No nie nadążam za Wami ☺️
Nova będzie dobrze z tym naczyniakiem u Kajtka 🙂 życzę Ci, żebyś znalazła super lekarza, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości... a w głębi mam nadzieję, że on się sam wchłonie 🙂
Wanilia cieszę się, że po wizycie ok... że Bercik ma się w brzusiu dobrze, że wyniki w normie, no i najważniejsze, bo ciągle zapominam... że kiły nie ma 😜 haha
U nas ostatnio nocki ok... co najmniej do 5 bez pobudek 🙂... tfu tfu 😜
Jutro szczepienie 🤢... ospa niet
Baj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajtoski właśnie spożył śniadanie, a ja dopijam już kawkę...

Nie szczepię małego przeciwko ospie 🤨

Meliska dzięki 😘

Jejjj dzisiaj ostatni dzień w domu przed wyjazdem...jutro praktycznie cały dzień w pociągu 😮
Stresa mam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa właśnie pączki !!!!!!!
Nie wiem czy dzisiaj gdzieś u siebie kupię ale jeśli nie to nie żałuję bo w weekend sobie odbiję - mega wielkie, mega pyszne szczecińskie sobie zapodam 🤪

Dziewczyny pomocy !!!!!
Co byście dla malucha swojego z ciuchów wzięły na 10 dni ???
Mam zagwozdkę bo część już spakowałam ale wydaje mi się, że za mało będzie 🤢
Jak na razie mam po 4 szt bodziaków na kr. ręk. + 4 na długi, 4 bluzeczki, 2 pary spodni, rajstopki, skarpetki.
No i ciekawa jestem jak w pociągu będzie bo nie wiem jak go ubrać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
dzielna NOVA dasz radę takie pomocnice 😉 🤪


aaaaaaaaaaaa

u mnie już było sucho...wszędzie w a nocy napadało z 15-20 cm śniegu
😮 😮 😮 😮

ale wszystko wygląda pięknie 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃


Dzięki 😉

U mnie też jakieś 30cm 😮
Drzewa, a nawet płoty i siatki całe białe 😮
Ale akurat mi to nie na rękę bo chciałam z małym do miasta jechać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Taaaaką zimę znowu mamy 🤢
[url=[URL=http://img202.imageshack.us/i/dscf6588y.jpg/][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/4103/dscf6588y.jpg[/IMG][/URL]][/url]
[url=[URL=http://img823.imageshack.us/i/dscf6587x.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/5536/dscf6587x.jpg[/IMG][/URL]][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...