Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wiecie, nie wiem jak przekonac Mala do siusiania do nocnika.
Nie chce siadac i robic siuku, ale w pieluszke tez nie chce robic i ciagle ja widze, jak przydeptuje z nogi na noge, zeby nie popuscic 🤢 Przybiega do mnie krzyczy, bo sie boi, ze zrobi siusiu, a jak zdejme pieluszke to dalej nic. Az mi jej szkoda, bo tak ciagle wstrzymywac to nic przyjemnego...w koncu i tak sika, ale ile z tymi siukami nabiega.

Marika zapomnialam, gratki dla Misia, ze cos z mowa zaczyna kombinowac.
Moje dziewcze ostatnio ciagle z telefonem chodzi i mowi "allo, oui" 😁 I powiem Wam, ze to allo to typowo po francusku 😉
A Maciej to wymiata!!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

Aga ja juz pisalam, ze trudno mi kogos brac ot tak czy prowadzac gdzies dziecko, bo to nie jest tak, ze mam widoki na prace caly czas. poza tym tak jak wspomnialam mamy zaprsic mame meza na jesien, wiec wtedy w razie czego nie byloby problemu.



wiem, rozumiem o co Ci chodzi... ja też nie szukałam opiekunki wcześniej, no ale tak ok miesiąca zanim zaczęłam pracować, ale już wiedziałam, że będę pracować.

zresztą jak będziesz miała zacząć pracować, to wszystko się tak ułoży, że zaczniesz pracować 🙂 widocznie jeszcze nie czas ku temu 🙂

a co do pogody to u nas też fajna dzisiaj, bo słonecznie, ciepło, ale nie gorąco. chyba 22 w cieniu 🙂 teraz Maciek śpi, potem obiad, do kościoła wybieramy się na 17 więc może wyjdziemy wcześniej, żeby pospacerować chwilę, w czasie mszy jesteśmy na zewnątrz więc też zaliczyć pod spacer można, no i po mszy może na lody pójdziemy 🙂 M. w pracy więc sami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Wiecie, nie wiem jak przekonac Mala do siusiania do nocnika.
Nie chce siadac i robic siuku, ale w pieluszke tez nie chce robic i ciagle ja widze, jak przydeptuje z nogi na noge, zeby nie popuscic 🤢 Przybiega do mnie krzyczy, bo sie boi, ze zrobi siusiu, a jak zdejme pieluszke to dalej nic. Az mi jej szkoda, bo tak ciagle wstrzymywac to nic przyjemnego...w koncu i tak sika, ale ile z tymi siukami nabiega.

Marika zapomnialam, gratki dla Misia, ze cos z mowa zaczyna kombinowac.
Moje dziewcze ostatnio ciagle z telefonem chodzi i mowi "allo, oui" 😁 I powiem Wam, ze to allo to typowo po francusku 😉
A Maciej to wymiata!!! 😆


dobrze, że Jaśminka zaczyna wiedzieć, że chce jej się siusiu... Maciek sika na nocnik jak się go posadzi, no ale nie woła...

a co do jego gadania to można sobie już z nim pogadać fajnie, bo opowiada co mu się śniło, teraz wstał i się go pytam: "Maciuniu co Ci się śniło?", a on "burzaaaaaaa, pada, kap kap kap" i pokazuje na okno 😁 i to już któryś raz kiedy mu się burza śniła, a w nocy mu się śnił "dziadzia Adam i pan" 😁
kiedyś próbowałam Wam nagrać Maćka jak gada, ale jak widzi, że trzymam aparat to przybiega do mnie i przestaje gadać 😉

a najlepsze jest jak znajdzie w książce z wierszami Tuwima "Lokomotywę", ja mu ją czytam tam mocno zaznaczając słowa, raz szybciej raz wolniej, głośniej, ciszej... i on jak zobaczy lokomotywę na obrazku to woła : "Para busss (buch), koła buch" i jeszcze rusza ręką robiąc koła 😁

a ten jego "autobussss" to rewelacja jak to mówi 😁 no i jeszcze "pocio" (pociąg) mówi 🙂 w ogóle jakoś mocno zmotoryzowany jest, bo i koparka, i "monio" (motor) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Coq spoko że twoja Yasminka już wie że się jej chce sikać wiem że to niefajnie jak trzyma i boi się sikać ale wydaję mi się że zaniedługo się przełamie i będzie git!!!
Mówisz że Kasia z Avadem pojechała do Jemenu oj powiem ci jest mega odważna ja bym się bała !!! Tam jest tak niebezpiecznie a gdzie kasia poznała swojego mężą???
Wiecie
agami kurde to nieciekawie się porobiło u was!!! Bedzie dobrze macie teraz napiętą atmosferę bo wszystko na waszej głowie!!! POPrawi się zobaczysz!!!
Agaaa super że Maciuś tak fajnie już mówi słodkie to jest !!!
U nas dziś nudy znowu !!! Potem jedziemy do mojej babci a elusia Prababci do Wadowic więc jakoś czas zleci a teraz mały śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Maz chcial mi wczoraj zrobic niespodzianke i kupic bilet do Polski na swieta.
Taka pol niespodzianke, bo kilka dni wczesniej ustalilismy wstepnie, ze w tym roku swieta z rodzina spedzam.
Wiecie co za zdzierstwo. Nie dosc, ze Jasmina przy wylocie do Polski nie mialaby skonczonych dwoch lat, bo wylot na poczatek grudnia zaplanowalismy to i tak na caly bilet tam i spowrotem liczona jest jako dwulatek, to jeszcze placi dokladnie tyle co ja za bilet 😮 😠
Naszukalismy sie wczoraj najtanszej opcji i prawie 400 euro wychodza bilety, bo zadnej redukcji dwuletni babel nie ma 🤔
W dodatku na samym koncu, maz nie mogl zaplacic, co chwile jakies komunikaty wyskakiwaly, ze cos nie tak wypelnione, wiec poki co biletow nie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry u mnie nadal lato w pełni dziś ma być 27 w sobote było chłodniej bo gdzieś 23 ale ani kropla u nas nie spadła.....nie padało już chyba z miesiąc.....

bo nie wiem czy to nie jest ważny mieisąc Coq ...bo do 2 lat moja siostra zawsze miała na dzieci taniej chyba z 20 % płaciła sprawdz sobie taką symulację np pisząc wyloti powrot na pazdziernik lub listopad.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Ja dostalam niezlego kataru. Pewnie sie od Flora zarazilam 😞

Coq co do biletow lotniczych tak jest do 2 lat masz znizke a powyzej dwoch lat placisz pelny bilet. Jest tak dlatego ze do dwoch lat dziecko leci z toba na kolanach a powyzej dwoch lat ma juz osobne siedzenie. Jesli chcesz kupic dla Yasminki ze znizka przynajmniej w jedna strone to bys musiala kupic bilety na tam i spowrotem osobno. Wtedy powinno Ci to przejsc 🙂

Agami nie zalamuj sie.... wazne ze juz niedlugo mieszkanko bedzie gotowe i przeprowadzicie sie 🙂 Wszystko sie ulozy 🙂

Wanilia 5-latki czasem tak maja. Sa bardziej wygadane bo nie czuja oporow i nie wiedza co mozna z co nie. Nie bierz sobie tego do serca, a drzwi zawsze zamykaj. Skoro udalo sie wejsc 5-latce nigdy nie wiesz kto jeszcze moze wejsc niezauwazony. Na slasku kiedys panowali tacy zlodzieje co chodzili od domu do domu i wchodzili tylko tak gdzie drzwi sie otwieraly po nacisnieciu klamki. Od tej pory zawsze zamykam drzwi na zamek. No chyba ze jestem na ogrodku i drzwi mam na oku.

Wiecej nie pamietam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika stymulacja na pazdziernik i listopad nic mi nie da, bo wtedy moge zaznaczyc niemowle, ktore placi grosze, a my mozemy dopiero w grudniu leciec.

Basia no wlasnie tak jest...ale troche dziwne, bo wszelkie bilety na pociag autobus zawsze sa ze znizkami przynajmniej 50 proc. dla dzieci, no i tez dziwne ze tam moglabym podrozowac z dzieckiem na kolanach, ale spowrotem o misiac starszym juz nie 🤢
Oddzielnie tam i spowrotem wychodzi strasznie drogo jakies 1000 euro.
Trudno trzeba kupic jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

Basia no wlasnie tak jest...ale troche dziwne, bo wszelkie bilety na pociag autobus zawsze sa ze znizkami przynajmniej 50 proc. dla dzieci, no i tez dziwne ze tam moglabym podrozowac z dzieckiem na kolanach, ale spowrotem o misiac starszym juz nie 🤢
Oddzielnie tam i spowrotem wychodzi strasznie drogo jakies 1000 euro.
Trudno trzeba kupic jak jest.

Niestety w samolotach jest pelny bilet powyzej 2 lat. Z tego co widzialam w kazdej linii lotniczej. Moze wynika to z tego ze zajmuje osobne krzeslo nie wiem.
znalazlam artykul na ten temat:
http://www.fly4free.pl/latanie-z-dzieckiem-ryanair-wizz-air-lot/
Wyniki z niego ze tylko tanie linie lotnicze nie maja znizki na dziecko. Lot, Lufthansa itp. maja od 25% do 33%. No ale bilety sa dla doroslej sa odpowiednio drozsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Baby Grudniowe 😁
tradycyjnie piszę ze nie mam czasu,wiec mam nadzieje że zdrowe towarzystwo i ogólnie zero nerwów 😁 byliśmy w son na poprawinach i zepsuł sie nam nowy samochód i tak jesteśmy zarobieni 🤢 ale ogólnie jest fajnie i całe dnie na podwórku.odezwał mi się ból poporodowy pod tytułem 'hemoroidy' i na weselu zakropić musiałam to troche przestawał boleć... jak widziałyści enapisałam na fb że mamy nowego członka rodziny i taki popłoch sie zrobił ze jeszcze dzisiaj kuzyna żona do mnie pisała czy urodziłam.no świetnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka ASIAAA To jaki to ten członek rodziny!!!! Czyżby piesek
Wanilia hejka
Marika fajnie że macie pogodę u nas padało tylko w piątek
Nasz mały ma zaś problem dostaje od dziś furaginę bo ma w moczu krew tak wyszło
Słabe żelazo i będzie dostawał coś z żelazem !!!
A ja w pracy i mega nudyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
zadeklarowałam się że wieczorem napiszę ale mi coś wieczór uciekł 😉
Tak więc póki pamiętam - tematy mowa i sikanie, tak? Niezmiennie jestem pod wrażeniem ile MAciej mówi, dla mnie to nadal abstrakcja. Gratuluję oczywiście Michałkowi i Jaśmince postępów 🙂 U nas niby coraz więcej dźwięków, codziennie inny wyraz na topie ale żeby to miało jakiś sens...dadu, mamu, gaku, ka, dada, guaka, bugi itd. Generalnie szału nie ma ale buzia się nie zamyka 😁
Zdecydowanie lepiej idzie nam z nocniczkiem, pieluchy uzywamy juz tylko do spania, w tym drzemki 😎 Tak więc dwie pieluszki dziennie nam schodza ale pracuje nad Werką żeby nie siusiała po drzemce tylko wołała że sie obudziła bo zanim ja usłysze że wstała to pielucha juz zasikana. Za to w ciągu dnia woła już wszędzie, tzn nie tylko w domu ale i w mieście, na placu zabaw itd. Problem tkwi w tym że pod drzewkiem sikać nie chce. Miałam uż dość wracania biegiem z placu zabaw więc....od dziś wozimy w wózku nocnik 😁 😁 I a nocnik sika nawet w plenerze 😁 Może trochę to obciach ale nie chcę wychodzić z pieluchą skoro sobie tak dobrze radzi bez. Mam nadzieję że jak sięnapatrzy na inne dziewczynki jak chodzą na boczek to się przełamie
Coq nie wiem co Ci poradzić, u nas zadziałał nowy, wygodny nocnik i śpiewanie głupich piosenek w stylu : brawo, brawo dla Weroniki która właśnie robi siku na nocniczek 😁 i w ten deseń w różnych kombinacjach śpiewałam a Werka biła sobie brawo jak się udało nasikać. U Was z nocnikiem taka blokada jak u nas z sikaniem pod chmurką...
Moge się chyba pochwalic jeszcze jednym sukcesem : Werka je już prawie sama, super sobie radzi z nabieraniem na łyżeczkę i absolutnie nie daje się karmić. Oczywiście uświniona po jedzeniu nieziemsko ale większość jednak w buzi ląduje 😎
To chyba tyle u nas
Aniqa mam nadzieję ze pogoda się poprawi a nawet jeśli nie to i tak spędzicie miło czas
Agami a Ty z koleżankami na ploty chodzisz czy zapierdzielasz w nowym mieszkaniu? ...... więc proszę sobie tematu wyrodna matka nie wkręcać. Wprowadzicie się do swojego M to atmosfera sie poluzuje 😘
Coq to na ile przylatujesz do Polski? Super by było gdyby Yasmine miała jedną babcię jesienią u siebie a do drugiej by poleciała 🙂
Holi krew w moczu? 🤔 Zauważyłas przy siusianiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uświadomiłam sobie właśnie że nie mam prawie ubranek dla Hubisia w rozmiarze 6+. A za jakis miesiąc, góra półtora wyrośnie mi z 68 już 😮 Tak więc chyba musze na allegro przysiąść - póki co wystawiam po Werce ciuszki ale kupa z tym roboty a poki co nikt się na nie nie rzuca mimo że nie wystawiłam ich drogo i wybrałam tylko te w stanie bdb. Jakbyście miały kogoś z dziewczynką ok 6 mcy to wiecie.... 😜
Wypas, co? http://allegro.pl/next-mis-bluza-misiowa-j-nowa-86-cudo-i3467622172.html myslę że się rzucę 😜 Udało mi się odsprzedać koleżance sąsiadki cały rozmiar 0-3 jaki miałam po Hubercie i chce też odkupic 3-6. Policzyłam jej po 2 zł od szt nieależnie od tego czy to był bodziak, sweter czy kombinezon. No i obie jesteśmy zadowolone 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...