Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beata zajrzalam wczoraj na szybko na Kajak, ale nie znalazlam dwoch biletow za 200 euro. Moze Ty zaznaczylas, ze podrozuje niemowle? Jajkie daty wpisywalas?

Wanilia jesli wszystko wyjdzie, babcia przyjedzie, apotem my polecimy do drugiej to byloby wspaniale, bo teraz dla Jasminy babcia to abstrakcja. W jej swiecie istnieje tylko mama i tata...no i ludzie na zewnatrz, ostatnio nauczyla sie mowic pan i pani, wiec wszyscy juz nie sa mamami 😜
A mialybysmy spedzic okolo misiaca w Polsce, wylot w pierwszym tygodniu grudnia i powrot jakos w styczniu. Nie obrazilabym sie gdybym miala spedzic jeszcze urodziny tam, czyli do 15 stycznia zostac jak juz wiecie dobrze 😁

Co do siusiania do nocnika, to ja moge nawet spiewac Jasminy ulubiona piosenke z Noddiego i nic. Wczoraj kupa w toku, biega, panikuje, sadzam ja na nocnik, a ona twardo wstaje i mi go podsuwa 🤔 Rezultat wszystko w pieluszce. Choc ciesze, ze ma juz swiadomosc ogromna tego, ze sika.
A jesli mialabym wybierac pomiedzy zdolnoscia mowienia a nocnikiem wybralabym to drugie, bo gadanie tak jak z chodzeniem, kazde dziecko w koncu sie nauczy, siusiania niby tez, ale juz pomijajac fakt oszczednosci, to pupa juz sie nie w tych pieluszkach tyle nie gotuje. Wiec ja Tobie zazdroszcze, ze Werka tak opanowala sztuke siusiuania na nocnik. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Beata zajrzalam wczoraj na szybko na Kajak, ale nie znalazlam dwoch biletow za 200 euro. Moze Ty zaznaczylas, ze podrozuje niemowle? Jajkie daty wpisywalas?

Wanilia jesli wszystko wyjdzie, babcia przyjedzie, apotem my polecimy do drugiej to byloby wspaniale, bo teraz dla Jasminy babcia to abstrakcja. W jej swiecie istnieje tylko mama i tata...no i ludzie na zewnatrz, ostatnio nauczyla sie mowic pan i pani, wiec wszyscy juz nie sa mamami 😜
A mialybysmy spedzic okolo misiaca w Polsce, wylot w pierwszym tygodniu grudnia i powrot jakos w styczniu. Nie obrazilabym sie gdybym miala spedzic jeszcze urodziny tam, czyli do 15 stycznia zostac jak juz wiecie dobrze 😁

Co do siusiania do nocnika, to ja moge nawet spiewac Jasminy ulubiona piosenke z Noddiego i nic. Wczoraj kupa w toku, biega, panikuje, sadzam ja na nocnik, a ona twardo wstaje i mi go podsuwa 🤔 Rezultat wszystko w pieluszce. Choc ciesze, ze ma juz swiadomosc ogromna tego, ze sika.
A jesli mialabym wybierac pomiedzy zdolnoscia mowienia a nocnikiem wybralabym to drugie, bo gadanie tak jak z chodzeniem, kazde dziecko w koncu sie nauczy, siusiania niby tez, ale juz pomijajac fakt oszczednosci, to pupa juz sie nie w tych pieluszkach tyle nie gotuje. Wiec ja Tobie zazdroszcze, ze Werka tak opanowala sztuke siusiuania na nocnik. 🙂

Jesli Cie to pocieszy u Nas tez kiepsko z nocnikiem. Florek opanowal teorie do perfekcji. Jak chce mu sie siku wyciaga siusiaka trzyma go sobie i sika. Problem w tym ze nie sika do nocnika 😞 jak sie zauwazy ze zaczyna sikac i sie go sadza to cos tam dorobi ale nie wiele. Po czym bierze nocnik i wylewa co tam jest, bierze szmate i sprzata to co nasikal poza. Tak samo jest kupa. Choc tu zaczyna krzyczec "pupa" "pupa" ale jak sie go posadzi to nic nie robi.
Raz go przyuwazylam jak podsunal sobie stoleczek pod ubikacje wszedl na stoleczek sciagnal majtki i udawal ze sika. ALe nic nie polecialo 😞
Mam nadzieje ze kiedys sie nauczy. Moze w koncu znudzi mu sie sprzatanie po sobie i zacznie robic na kibelek albo nocnik 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq juz Ci mowie. Mam aplikacje Kayak w telefonie i zaznaczylam 2 osoby wylot 20grudnia a powrot 29 styczen. Lyon-Poznan Nie mialam mozliwosci zaznaczenia niemowlaka. Dokladnie wyglada to tak:
9:00 Lyon Saint Exupery 10:20 Dusseldorf o 11:15 masz lot z Dusseldorf i na ławicy jestes o 12:45 Lot z jedna przesiadka linie Lufthansa

Sorki ze tak haotycznie ale mi Sarah tu probuje dopisac od siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Wanilia nie właśnie nie miał mały nic krwi w moczu ale miał badania i mu w badaniach wyszło pani doktor mówi że to po biegunce i wymiotach organizm wycieńczony i nadkaziła się cewka moczowa i mogła wystąpić krew w moczu oby to tylko tyle było i już po furaginie żeby mu przeszło mówię ci jak wczoraj dygałam !!!
U nas dziś też nie ma upału ale nie jest źle na polu!!!
Kochane jutro wylewają nam piętro DEKĘ super no nie!!!
Ja w pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.
dziecko które się urodziło to córcia mojej bardzo dobrej koleżanki a my mamy z paczką znajomych taką niepisaną rodzinę 😉 nawet nie myślałam ze taka zadyma będzie 🙃 u nas nocnik to ssss.Milenka tak mówi.siada bez pampera i nic.jak chwile pobiega to robi na podłoge.nic to.poczekam 🙂 gada po trochu więcej ale mozna sie z nią dogadać.oczywiście ja rozumiem najlepiej 🙃 może mało gada ale naje się sama i łyżka i widelcem wiec i tak jestem dumna.własnie zjadła całą miseczkę zupy i je serek.w ogóle to dużo je a waży w dalszym ciągu 8,5kg... sąsiadka mówi zebym poszła z nią do lekarza albo badanie na pasożyty jej zrobiła...w sumie wszystko jest dobrze tylko ze suchutka taka jest... Julka zrobiła mi sie taka pyskata ze marny mój los!! 🤢 taki ma pyszczek szczekający ze nie mogę sobie z nią dać rady czasami 😲 ale pracuje.może wyjdą z niej ludzie jeszcze!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i ciągle u mnie podobnie.sałatki z ogórków porobione,ciasto ze śliwkami upieczone i składniki na pizze naszykowane.czekam aż ciasto wyrośnie.wiec kulinarnie żyję 🙂 najgorszy ten zepsuty samochód...1850zł...musimy pożyczyć od teścia...czyli do świąt mamy z głowy wszystko...a Julka do szkoły...eh... no żeby nawet miesiąca nie pojeździć???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, mam bilet 🙃
Wylatujemy z Jasmina 28 listopada i wracamy 16 stycznia 🤪 Bardzo sie ciesze!
Maz chcial kupic bilet na opodo, bo czasami jak wybralo sie date to w ponizej 400 euro bysmy sie zmiescili, ale ciagle karta przy platnosci byla odrzucana. Pobiegl dzis do kolegi, zeby on zaplacil, ale oczywiscie od razu cen wzrosla. W koncu kupil bezposredni na stronie lufthansy i mamy. 🙂 Rita uwaga!! na wydatki mam cale 60 euro 🙃 na potora miesiaca 😁 Ale budzet na tenwyjazd musial sie zamknac w 500euro. Pileuchy i mleko biore ze soba 😉
Zeby nie bylo tak kolorowo, to maz wymyslil sobie polska karte czasowego pobytu...nie pytajcie o szczegoly, ale ten pomysl doprowadza mnie do szalu. Modle sie zeby dostal francuska na 10 lat to moze z polska da sobie spokoj 🤔

Holi co z twoim Elusiem?
Asia moze faktycznie idz do lekarza, bo Milenka chyba faktycznie malo wazy. Gratuluje opanowania lyzeczki i widelca 🙂 Moja z tym drugim znacznie matwiej sobie radzi. 😉 A Julka, no coz znajdz sposob, zeby z mama inaczej gadala 😉
Wanilia czyli do przodu z budowa 🙂
Beata pytalas niedawno o bezdrzemkowe dzieci... u nas caly czerwiec byl taki, w lipcu raczej chodzila spac w dzien, ale nie zawsze. A teraz czsciej nie chodzi spac, i tak np. wczoraj i dzis od rana do 21 biegala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...