Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
jak laski u Was z mówieniem maluszków bo u mnie jakiś postepów brak...... 🤔 😜

A pytasz o zrozumiale mowienie czy jakiekolwiek?
Jak zrozumiale to postepow brak...
Jak jakiekolwiek to papla non stop az nie da sie go uspokoic. Przychodzi i tlumaczy co sie dzialo w zlobku (taka nasza interpretacja) a jak wstaje to opowiada co mu sie snilo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basia ile daliście za inhalator? Tak sobie myślę że przy dwójce maluchów już by się przydał...

Jeśli o mówienie chodzi to u nas też bez postępów w składaniu wyrazów za to rzeczywiście wydaje mnóstwo dźwięków i gada po swojemu

Kupilismy taki:
Inhalator

150 zł to jeszcze nienajgorzej, dasz znać jak się sprawdza to też pomyślę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
marika321 napisał(a):
jak laski u Was z mówieniem maluszków bo u mnie jakiś postepów brak...... 🤔 😜

A pytasz o zrozumiale mowienie czy jakiekolwiek?
Jak zrozumiale to postepow brak...
Jak jakiekolwiek to papla non stop az nie da sie go uspokoic. Przychodzi i tlumaczy co sie dzialo w zlobku (taka nasza interpretacja) a jak wstaje to opowiada co mu sie snilo 🙃



hahaha o zrozumiałe pytałam .... 😉

takie po swojemu...to też ciągle coś tłumaczy.... 😜 i jak jeszcze do tego gestykuluje.... 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basia ile daliście za inhalator? Tak sobie myślę że przy dwójce maluchów już by się przydał...

Jeśli o mówienie chodzi to u nas też bez postępów w składaniu wyrazów za to rzeczywiście wydaje mnóstwo dźwięków i gada po swojemu

Kupilismy taki:
Inhalator

150 zł to jeszcze nienajgorzej, dasz znać jak się sprawdza to też pomyślę 😉


moja siostra tez miała taki za jakieś 150 i była zadowlona....
ale nie pamietam firmy.... 😜 jak nie zapomne to zapytam 😉 wiele lat uzytkowany i niezawodny 😉 😜

ale widzę że teraz duzy wybór już w takiej cenie 🙂

lecę do domku papaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basia ile daliście za inhalator? Tak sobie myślę że przy dwójce maluchów już by się przydał...

Jeśli o mówienie chodzi to u nas też bez postępów w składaniu wyrazów za to rzeczywiście wydaje mnóstwo dźwięków i gada po swojemu

ja kupilam inhalator, jak Kalina miala pierwszy katar, czyli 6 tygodni i szczerzez byl uzywany od tego czasu tylko raz. ja jakos nie widzialam, zeby ten inhalacje cokolwiek pomagaly. dla mnie jest zbyteczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co go gadania, to tez postepow brak - ciagle to samo, czylu mama, ostatnio tata sie kilka razy pojawilo, bada, dada, papa, bóbr (oczywiscie nie calkiem dokładnie, ale jak powiesz jej "powiedz bóbr", to sie pojawia wyraz bobropodobny 😉 , od kilku dni jeszcze pępek mówi. I tyle.
mojej kumpeli córcia ma rok i ta to gada: ciocia, daj, babcia, jeszcze 😮 normalnie w szoku bylam, bo Kalina to sto lat za murzynami w porównaniu do Igi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basia ile daliście za inhalator? Tak sobie myślę że przy dwójce maluchów już by się przydał...

Jeśli o mówienie chodzi to u nas też bez postępów w składaniu wyrazów za to rzeczywiście wydaje mnóstwo dźwięków i gada po swojemu

ja kupilam inhalator, jak Kalina miala pierwszy katar, czyli 6 tygodni i szczerzez byl uzywany od tego czasu tylko raz. ja jakos nie widzialam, zeby ten inhalacje cokolwiek pomagaly. dla mnie jest zbyteczny

Mysmy teraz mieli inhalacje 2 razy dziennie przez 3 dni i Floro pomimo tego ze zaczelo mu cos tam w oskrzelach rzezic to teraz ma czysto, wiec u Nas napewno sie to przyda. Plus przez nastepne 3 tygodnie musi bys inhalowany wiec nie chce nam sie jezdzic do poradni 2 razy dziennie. W dodatku inhalacje w poradni maja od 11:30 wiec Floro wtedy oposzcza zlobek... a troche szkoda nam tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć laseczki 🙂

u nas też dzisiaj padało, aż do teraz... bo przestało i nawet słońce próbuje się przebijać. M. w pracy a Maciek z dziadkiem na spacerze 🙂

co do mówienia, to wydaje mi się, że Maciek coraz więcej mówi, już sporo wyrazów powtarza. i nawet próbuje zdania składać: "moja mama", "mama daj", mama tam miał (kot znaczy się) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam moje drogie!!!
Basia powiem ci super jest ten inhalator pacjenci często go kupują u nas w aptece i muszę cię zmartwić u nas kosztuje 115 zł a czasem 109 zł!!!! Powiedz mi tylko jak ci się udaje namówić Florka żeby on się inhalował bo to jest chyba ciężko i ile tak siedzieć musi!!!
Aniqa mówisz że twoja Kalina mało mówi!!! Nasz Eluś też mało!!!! Mówi mama i mama i baba i bum bum mało co !!!!
Agaaa u nas padało do 15 ale potem udało się nam wyjść na spacer i było o wiele lepiej niż wczoraj!!!
Właśnie zrobiłam zupkę z boczniaków mniami!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor,
U nas dwa dni piękna pogoda, więc całe dnie w ogródku spędziłyśmy, ale teraz już pada deszcz i od jutra ma tak zostać 😠
Kupiliśmy fotelik samochodowy, bo ten co mielismy Sarah nauczyła się rozpinać i wiele razy trzeba się zatrzymać i ja zapinać 🙃
Co do mówienia to zależy od dnia czasem gada więcej niezrozumiałych słów a czasami ładnie mówi. "Co się dzieje", Cześć", Dzień dobry",DZiadzia, baba,ciocia,"Chcę iść" Głaszcze krasnala ogrodowego i mówi"Siedz tu"i powtarza dużo jak coś jej się spodoba. Generalnie mówi dużo.
Jutro małżon na bilans z Sarka jedzie. CIekawe ile juz mierzy i waży.
Zdrówka dla chorusków
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
co kupujecie dzieciom na dzien dziecka? ja mysle o jakims zwierzaku interaktywnym albo o klockach lego duplo. mysze na allegro looknąc

Rzutnik Ania czasy PRL.Ja z dziecinstwa wspominam bardzo milo jak Mama po ciemku czytala nam i wyswietlala bajki. Rzutnikowi brakuje przedniej soczewki,wiec kupimy z allegro "nowy" a bajek mam pudelko po mnie i siostrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
co kupujecie dzieciom na dzien dziecka? ja mysle o jakims zwierzaku interaktywnym albo o klockach lego duplo. mysze na allegro looknąc


a my chyba nic... ostatnio Maciek dostał od nas samochód, do tego kilka rzeczy od dziadków. i w sumie mu wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
co kupujecie dzieciom na dzien dziecka? ja mysle o jakims zwierzaku interaktywnym albo o klockach lego duplo. mysze na allegro looknąc

Rzutnik Ania czasy PRL.Ja z dziecinstwa wspominam bardzo milo jak Mama po ciemku czytala nam i wyswietlala bajki. Rzutnikowi brakuje przedniej soczewki,wiec kupimy z allegro "nowy" a bajek mam pudelko po mnie i siostrze.


zafascynowałaś mnie 🙂

my też gdzieś mamy pudełko bajek po mnie i po siostrze 🙂
a rzutnik chyba nawet działa 🙂

muszę wyciągnąć Maćkowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sorki, ale doba przykrótka 😉
Wszystko sumiennie nadrobiłam 😎... nie wszystko pamiętam ☺️
Cherry gratuluję zdanego egzaminu... zdolniacha 🙂
Wanilia dobrze, że profesor okazał się człowiekiem, bo poprzednio 😮... ehhh bez komentarza...
I jak na piątek jakieś plany?

Boshhh ja dziś koszmarny dzień w pracy... na koniec aż się poryczałam. Sama dziś na zmianie byłam i musiałam wyjść przed 22, bo M na nockę... nie wyszłam 😠 bo mój regionalny miał dla mnie mnóstwo zajebistych zajęć i jeszcze przed samą 21 zadzwonił z czymś tam jeszcze 😠 Mój M przed 22 wyskoczył tylko się odprawić i wrócił do domu a ja dotarłam dopiero przed 23... normalnie aż dreszcze mam jak pomyślę, że Julka sama w domu została 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
H ej. Przepraszam ze prawie miesiac się nie odzywalam ale ja
chyba jakiegos pecha wylapalam ;((((( najpierw naprawa matiza 500zl pozniej zalalismy sasiadom
lazienke i przedpokoj przez pekniety wezyk od prysznica... i jak
zadzwonilam do pzu to się okazalo ze nasze ubezpieczenie tego
nie obejmuje.... do tego obieta nie chciala się dogadac...
chciala wielkich kwot swojej ekipy i skonczylo się ze
powiedzialam by mnie pozwala do sadu.. japrawnika nie
potrzebuje a ona oprócz kosztow prawnika dostanie koszty
sadowe bo ja chcialam jej to
wyremontowac ona nie... i skonczylo się tak ze dostala 1000 zl
napisala oswiadczenie ze nic więcej nie chce.... w miedzyczasie
musielismy wymienic dwie tylne opony bo nie chcieli przegladu
podbic.... a do tego 3 razy w ciagu 2 tygodni zlapalam gume na
oponach przednich;((( i już się zastanawiam cy to guma czy
ktos mi celowo opony dziurawi 😞((( do tego gratis pekla nam
deska w kibelku klapa taka z kamienia więc dodatkowo 150 zl
;(((( w miedzyczasie 2 kuby szczepienie bo pneumo 310 i 5w1
120 i tak poszlo ze nie wiem jak się nazywam ;((((((((((( w pracy ciagle
zapierdziel... z mezem się mijamy....to tak w skrocie co u
nas..... a u was.... czytalam co nieco z pracy na kom.... ale malo
pamietam..
wanilka fajnie ze trafiliscie na super lekarza teraz już będzie z
gorki....
chery gratki egzaminu
holi dobrze ze klucze się znalazly
meliska oj chwile grozy były co???? ja kuby jeszcze nie
zostawialam ale domyslam się co czulas
basia jak ci się udaje floro na inhalacje namowic?
co do mowienia u nas dużo po swojemu i dużo ze ja z mezem
rozumiem a reszta rodziny nie;DDD on mowi 2-3 pierwsze
literki sylabe pierwsza i ja wiem co to.... ale dziadki maja

problem....

basia pytalas o konwalie... wszystkie padly ;/ one po
transporcie poturbowane były ;/ kupilam teraz 2 sadzonki na

balkon i zobaczymy

chloe nasza swinka bo pytalas jest mega fajna... nie gruzie...

dziala jako alarm do lodowki i kochaaaaa ogorki :P a powiedz

jak ty się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...