Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Mlody ofkors jeszcze nie spi...chyba dam mu klapa w dupe haha. Marudzi dzis od rana

Niunia moja już śpi, ale od wczoraj zasypianie masakra, bo jak tu iść spać bez kuzyna 😉 Cioteczka też już chrapcie, ale biedaczka robotą wykończona 😁 M z młodym piłkę jeszcze kopią 😉 a ja porządku na forum pilnuję 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U mnie tarasy remontują i właśnie płytki zbijają... od 7 huk niesamowity 😠... i jedynie mojej niuni to nie rusza... jeszcze śpi 😉
W związku z tym na cały dzień musimy się z domu ewakuować... tylko nie możemy się z M dogadać gdzie, bo mam milion pomysłów na minutę, a nie chcę w to wciągać sis, bo to ma być niespodzianka... zobaczymy jak się akcja rozwinie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
wanilia napisał(a):
Meliska. Ciagle zapominam napisac ze te surowki od Ciebie pyszne!!!

dzięki mówi M 🙂... jak mu przeczytałam to z 10 cm urósł 😁 😁 😁

to jeszcze dodam ze jak otworzylismy pierwsza to druga nie miała szans i od razu następnego dnia się na nią rzuciliśmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
😎 Meliska juz porzadku nie trzyma to ja tu nabalaganie 🙃 😎

😜 😁
😉 😎 🙃 😜

😆 🙃 🤪

🤪 😉 😎

😜 😜 😜 😜 😁

🙃 🙃 🤪 🙃 🙃 🤪
😉 😜
😎
pa


Ja wiem, ja wiem, sąsiadka się potknęła na obcasach i przyglebiła 😜

Albo Jaśmina pozwoliła się cichaczem mężowi do sypialni do mamusi zakraść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
😎 Meliska juz porzadku nie trzyma to ja tu nabalaganie 🙃 😎

😜 😁
😉 😎 🙃 😜

😆 🙃 🤪

🤪 😉 😎

😜 😜 😜 😜 😁

🙃 🙃 🤪 🙃 🙃 🤪
😉 😜
😎
pa


Ja wiem, ja wiem, sąsiadka się potknęła na obcasach i przyglebiła 😜

Albo Jaśmina pozwoliła się cichaczem mężowi do sypialni do mamusi zakraść 😁


A wcale, ze nie! 😜
Przeciez napisalam, mialam radosc, ze Meliska poszla i moglam nabalaganic moim postem 😜
A co do meza i Jasminy to wrecz odwrotnie, faktycznie mialam radoche z ich powodu, bo Mala poszla o 20 spac, a maz byl u kolegi - co oznaczalo piatkowy wieczor w swietym spokoju z Trojeczka 🙃 🤪 A takiego wypasu to dawno nie mialam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Kiedy zamierzacie odstawic butelki ze smoczkami?

my juz od bardzo dawna nie uzywamy. niekapek został do mleka, woda ze zwykłego kubka

Ech to u Was pewnie ksiazkowo, do 18 miesiaca.
Ja przyznaje, ze sie ociagam z decyzja, tym bardziej, ze Jasmina czesto jeszcze w nocy pije mleko ☺️ Ale zauwazylam, ze juz nasz jedyny smoczek jeszcze moment i bedzie przegryziony, wiec mam motywacje, bo nie usmiecha mi sie specjalnie kupowac nowy na miesiac czy dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie, my juz w domku 🙂))
Julek ma mega przezywke, tylko dzidzi i dzidzi, na szczescie narazie nie jest zazdrosny. Dostal z okazji narodzin siostry pociag z lego i strasznie mu sie spodobal ale i tak co chwile odchodzil od niego do dzidzi 😉

Dziekuje Wanilia za przekazanie wiadomosci oraz Wam wszystkim za gratulacje 🙂

Porod jak to porod, nie byl ani dluzszy ani krotszy, ani latwiejszy niz pierwszy... w sumie byl o tyle gorszy ze mialam fatalna polozna ktora wmawiala mi ze to nawet pierwsza faza porodu sie nie zaczela, po czym za godzine Jagienka sie juz urodzila, nie dala mi dolarganu pomimo ze ja prosilam dwa razy no ale porod mozna uznac za naprawde naturalny, hehe. teraz sie z tego smieje ale w nocy z wtorku na srode na prawde nie bylo mi do smiechu i zazekalam sie ze nigdy wiecej 😉 ale spoko, mysle ze za 4-5 lat bede chciala trzecie dzieciatko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Chloe witajcie w "domku" naszym forumowym... to oficjalnie już Hubert ustąpił miejsca najmłodszej forumowiczce Jagience 😉 A trudny poród... kochana za kilka dni max miesięcy zapomnisz o wszystkim i się będziesz dziwić, że 5 lat chcieliście czekać... swoją drogą plan cholernie ambitny 😁
Coq Julka też jeszcze pije z butli mleczko i też jakoś czarno widzę jej odstawienie ☺️ dziś w nocy o 2 już żądała mleka, ale wczoraj cały dzień poza domem to czasu na jedzenie specjalnie nie było, bo wszystko inne było ważniejsze 😉 normalnie ok 4 - 6 pije i szczerze to nie wyobrażam sobie, żeby piła z niekapka, bo ona przy tej butli jeszcze śpi ☺️
A wczoraj w końcu wylądowaliśmy na działce... zarządził M... iście rodzinny grill z babcią i dziadkiem 😉... dzieciaki miały frajda co nie miara 🙂
A ja dziś od 7 na nogach 😜... na urlopie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Zapomnialam o zmianie czasu. 🙂 Mala obudzila mnie na bajki o 7.50 czyli o 6.50 🙃 Maz wstal pol godziny wczesniej i mowi, ze to dopiero 7, wtedy mi sie przypomnialo, jego nowoczesny telefon sam godzine zmienil, moj taki prehistoryczny to juz nie 😉

Rano bylam na przymusowych malych zakupach, ale mialam nerwa. W blad wprowadzili mnie ludzie, ktorzy czekali przed wjesciem na otwarcie (chyba zapomnieli o zmianie czasu) i pomyslalam, ze pewnie o 8.30 otwieraja a nie o 9...jasne jasne robilysmy jakies rundy na okolo marketu zamiast isc na normalny spacer.
Chloe witamy. To u Ciebie zapomiada sie duza rodzina...jak na dzisiejsze czasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Coq Julka też jeszcze pije z butli mleczko i też jakoś czarno widzę jej odstawienie ☺️ dziś w nocy o 2 już żądała mleka, ale wczoraj cały dzień poza domem to czasu na jedzenie specjalnie nie było, bo wszystko inne było ważniejsze 😉 normalnie ok 4 - 6 pije i szczerze to nie wyobrażam sobie, żeby piła z niekapka, bo ona przy tej butli jeszcze śpi ☺️


To ja Ci powiem sprobuj 🙂 Zdecydowanie podeszlam do tematu i podalam Jasminie butelke, ale nie ze smoczkiem tylko z ustnikiem z niekapka...na poczatek z miekkim. Niekapek mam maly wiec nie ma sensu w nim dawac mleka, ale w koncu o smoczek sie rozchodzi, a nie rodzaj zbiorniczka 😉 Mala zaakceptowala od razu, tylko sie zdziwila.
A, popoludniu dostala kakao w niekapku i to jej nie pasowalo. Bardzo dlugo je meczyla i nie skonczyla w rezultacie. Wiec niekapek tylko na wode.

No i pocieszylas mnie, ze nir tylko moje dziecko pija jeszcze mleko w nocy ☺️ Ale tez sa noce bez mleka, wiec mysle, ze powoli sie nam uda zakonczyc nocne picie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane piekniusie mamusie kotusie perełeczki
Ja wczoraj na weselu byłam!!!! mały był od 12 do 17 z niania a od 17 do 18 z nami na weselu lecz płakał wiec stwierdziłam jadę z nim do mamy już i tam posiedziałam z nim do po 19 i pojechałam na wesele się bawić!!! ZLeciało pojedli my popili ale z umiarem a dziś właśnie zamówiłam obiad bo mi się gotować nie chce!
Chloe super ze już w domku jesteście wszyscy razem!!!Mała Jagienka słodka czyli mówisz Julek zadowolony!!!
Ważne że już po a teraz już z górki poleci!!!!
Co do smoczka z butelki to nasz mały nadal kaszki je i mleko z butelki więc narazie nie odstawię mu !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry

kurde z tel nie dam rady nic odpisać nie działa mi ten przycisk odpowiedz....i nie mam pojęcia co sie stało ......czytam ale nie da rady pisać....ale jestem na bieżąco 😉

Chloe to oby sielanka Julka z dzidzią trwała jak najdłużej 😉 😘 😘 😘

moja koleżanka wczoraj urodziła 😎 pierwszą córunię 🙂

Mleko u nas rano i na dobranoc i tylko do tego mamy butlę ze smokiem a nie zabieram bo boję się że młody z mleka zrezygnuje.... 🤔bo niekapków nie lubi 😉 😜a mleko wypija ale szału nie ma ....normalnie pijemy ze szklanki i niekapka z rurką 😜 a smoczka zykłego nie mamy od maja a to było dla mnie priorytetem 😉 bo uważam że 2-latek biegający ze smoczkiem śmiesznie wygląda nie mówiąc że szkoda na własne życzenie krzywy zgryz dziecku fundować 🥴 😜

u nas też pięknie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja zadalam pytanie, bo wbilo mi sie do glowy zdanie z tego poradnika, ktory tu kiedys wstawialam, ze do 18 miesiaca zycia dziecko powinno pic mleko za pomoca smoczka.
Jasmina nigdy mleka nie odmowi, wiec nie mialam obaw, ze ja zniechece 😉
Jak juz pisalam rurki moje dzicko nie widzialo, wiec musze kupic takie zwykle...i przyznaje, ze do wody glownie niekapek.

Marika co do smoczka, to mam taka obserwacje, ze tu spotykam mnostwo dzieci wiekszych ze smoczkami... No i od smoczka faktycznie latwiej odzwyczaic 😉 u nas paluszek nadal w buzi czesto i slynne "ajka ajka" 😉 Ale potarzam Malej, zeby go wyciagala.

A przed chwila usnela, ale przedtem odstawila maly cyrk, pierwszy raz cos podobnego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
halo
. mleko w zwyklej butelce ze smoczkiem i tez nie bardzo wyobrazam sobie zeby odstawiac, bo po co? 😮pije z niego tylko wieczorem mleko w lozeczku i przy tym zasypia i rano tak jak u Meliski miedzy 4 a 6 tez mleko, ktore daje do lozeczka i z tym spi. mi tak wygodnie i dopoki pije w nocy czy nad ranem niech tak zostanie, W końcu nikt nie widzi 😉

Chloe, witaj w domu 🙂
Super, ze Julek Jagusie zaakceptował, oby tak zostało. A jak sobie radzisz z dwójka? Mała ładnie śpi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas szaro,buro i ponuro, az sie wychodzic igdzie nie chce.
wczoraj bylismy ze znajomymi na sztuce z Centrum Kultury u nas "Związek otwarty", swietne, usmiałam sie jak głupia. A potem poszlismy do pubu na piwo, normalnie jak gowniara sie czulam jak szlismy w 10 osob przez miasto w nocy 😜 Bosh, gdzie te czasy, ze to byla normalka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...