Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej.mam jeszcze kompa dziś 🙂 z brata Wanilia nie napisze bo już ze 2 tyg nie gadamy.ta jego Fruzia jak ładnie ujęła Marika chyba mu w głowie namieszała i takie teksty do nas walił że ja sie nawet nie kłóciłam.powiedziałam ze skoro on tak to ja nie mam z nim o czym gadać.mamie nawtykał za nic.ta jego jakaś sie głupia zrobiła. focha jakiegoś strzeliła a potem mój brat na nas wsiadł wszystkich.no ciężko tu u nas. zatem kompa miała nie będę 😞 nie wiem czy jutro po niego zajadą,to sie okaże. właśnie chlebek z drożdży robię 🙂 rośnie sobie teraz 😉 ze słonecznikiem,dynią,sezamem i siemieniem.ostatnio wyszedł bombowy! taki prosty i dobry! byłam dzisiaj w pracy i aż mnie palce bolą...paznokcie jakby...ale spacer z dziećmi i przejażdżkę na rowerze zaliczyłam,a co! wczoraj nagotowałam obiadu wiec dzisiaj i jutro w miarę spokój.musze jeszcze zupe na jutro zrobić bo bedę miała całe przedszkole...ze szkoły przywioze 3 dziewczynki 🙂 moją,małą sąsiadke(będzie do 15;20) i jeszcze jedną (ta do 18!).do tego jeszcze moja Milenka.no i idę na 3 godz na sprzątanie rano zanim pojade po dziewczynki. pomyśleć ze sama sobie to zrobiłam 😮 😮 mąż jedzie 30 marca już 😞 w ndz wcześnie rano.eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sprzed południa od Agami. Zapomniałam wyłączyć kompa jak wyjeżdżałam z domu i przez cały dzień byłam dostępna na fb 😜 Tak więc Agami sorry za poślizg ale dopiero wieczorem przeczytałam 😎

hej ho 🙂

ale mam nerwa.... ewakuacja na osiedlu i pol godziny bladzilam by do domu dojechac;/

kuba wrocil dzis do zlobka po tygodniu przerwy i czysta rozpacz 😞 wczepil sie we mnie ze go Pani oderwac nie mogla. 😞(

wyniki do przedszkoli 28

ale podobno 2011 ma sie nie dostac (tzn dzieci ktore na 1 wrzesnia nie maja 3 latek

wiec moze byc kiepsko

co do lekarza to marika pewno ze zmieniaj

mi moj dal skierowanie na badania prenatalne do szpitala usg + krew

9 kwietnia mam

ok uciekam ogarnac troche bo o 14 jade po partyzanta

tylko nie wiem jak wyjechac z osiedla bo podobno saperow wezwali

wiec nie wiem jak ja wyjade;/ wszystkie drogi zamkniete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jula podobno lepiej... tak doktorka dziś na kontroli powiedziała... ale tak kaszle ten mój bidoczek 😞 Wczoraj dziecko mi po 19 usnęło na kolanach przy inhalacji, dziś też drzemka w ciągu dnia wpadła... znaczy się do formy jeszcze nie wracamy zupełnie... a w nocy wczoraj aż ją do naszego łóżka wzięłam tak przeokrutnie kaszlała... aż się dusiła 🥴
Ja niby od wczoraj na urlopie, ale rozumiecie cały dzień siedzę w domu z chorym dzieckiem, więc nie odpoczywam 😜... a jeszcze wczoraj cały dzień na Julę warczałam i jak ona mi później na tych kolanach usnęła to aż mi się łezka zakręciła, że taka niedobra dla dziecka jestem ☺️... bo się na biednym chorym dziecku skumulowało, ba matka ma humory... napięcie przed znaczy się i jeszcze M mnie wkurzył, bo po robocie z kumplami na piwo poszedł i jak wrócił to Julka już od godziny spała. Dziś na szczęście z czterech ścian na krótko wypuszczona i od razu i matka i córka humorki lepsze 😉
Zdrówka dla wszystkich chorych POCIECH i MAMUŚ 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!Pogoda piękna ale kurdeee nie fajnie bo dzieciaki chorują!!!
Ja jestem już przerażona bo jak przedszkole się zacznie to wtedy zaczną się choroby!!!
Ty już Meliska masz to wszystko bo Julka chodzi do żłobka i tak samo Agami
Basiaaa co tam!!!
Marika super że dzieciaczek rośnie!!!
Ja w sobotę jadę wybierać płytki do łazienki na dole!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

ja wczoraj zaliczyłam to USG prenatalne więc się uspokoiłam 😉 NT w normie co prawda w górnej granicy ale Pan doktor mówił że wygląda wszystko bardzo dobrze 😉pokazał mi piękną kość nosową rączki, nóżki wszystkie przepływy prawidłowe no i buchające serduszko 🤪 co do testów krwi mówił że zawsze są wskazania ale nie uważa że w tym przypadku jest to konieczne oczywiście wybór mamy.....


aaa i największy hit 🤔 😎 powiedział że na 90 % chłopiec 😁 na początku mnie to zszokowało ....ale dotarło to do mnie i w sumie bardzo się cieszę będą się fajnie bawić chłopaki 😜 na połówkowym potwierdzimy ....bo sam pan D zastrzegł że to wczesna ciąża i jeszcze się może zmienić....dziś tak to wygląda 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Lale. właśnie mi kurier po kompa jedzie 😞 wiec jeszcze chciałam napisać ze będę teskniła i nie nawalcie mi tu materiału za dużo 😜 pokłóciłam sie dziś z tą Fruzią. ale sie pokłóciłyśmy a potem do niej poszłam ze jednak za dużo chlapnęłam i sobie pogadałyśmy i z bratem musze sprawe załatwić.najgorsze jest to ze myślałam zę jej nie ma i gadałam z teściową przez tel i nagadałam na nich a ona potem wyszła i mi też powiedziała i ja jej i kiepsko sie zrobiło...jak sie uspokoiłam to do niej poszłam i juz na spokojnie gadałyśmy...moze to nie tak powinno wyglądać ale mogło by tak być milczaco jeszcze długo...no nic to. bawcie sie dobrze jak mnie nie będzie i zdrowia Wam życze a pogoda iście wiosenna jak na 1 dzień wiosny przystało 😁 do poczytania dziołchy 🙂 baaaaaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😉
Za życzenia dziękuję 😘... również te na fb... choć nie bywam to moja poczta zawalona wiadomościami 😉
Gości żadnych nie zapraszałam, bo Jula chora, więc i jakoś specjalnie się nie szykowałam... M w tajemnicy torta kupił... który raczej przypominał kopiec kreta 😮... w drodze do domu mu spadł 😁 😁 😁
Dziś rano się pokłóciłam z M... poszedł tylko po chleb i godzinę go nie było i wrócił i pretensje, że dziecko nie je, że inhalacji nie robię... a ja okna myję 😮... liczyłam, że on za 5 min wróci i się tym zajmie... a on mi jeszcze oświadcza, że po pracy na piwo idzie i że go wqrwiam bo mu nic nie wolno... nosz qrwa mać jeśli mnie pamięć nie myli to już 2 raz w tym tygodniu i myślałam, że razem trochę czasu spędzimy, a nie cały czas siedzę sama w domu z dzieckiem... i zawinął kitę i do roboty poszedł 😠
A ja chyba chciałam dziś dziecko ugotować... bluza i kurtka i to mi się nawet w porządku wydawało dopóty na placu zabaw nie zobaczyłam, że wszystkie dzieci bez kurteczek... a mi się crezy wydawało, że Jula bez czapki jest ☺️
Wiosna w tym roku wymiata... u mnie na działce lada dzień będą kwitły tulipany!!!

Marika gratuluję chłopaka 🤪... no chyba, że się dziewczynką okaże... to będę jeszcze raz gratulować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor!

Marika ginekologa zmieniaj, tym bardziej, ze placisz. Ciesze, sie, ze wstepne wiesci o plci Cie ciesza. 🙂
Meliska urodzinowe zyczenia ode mnie masz na fb. I polecam tam zajrzec, bo wlasnie na poczte fb chyba wczoraj podeslalam Ci link, ktory byc moze Cie zainteresuje.
Wanilia a Ty w lesie jeszcze koczujesz? 😉
Aniqa dla calej Waszej rodziny zdrowia!
...zdrowia tez wszystkim innym dzieciom, ktore dopadlo chorobsko!!!

A ja mam M w szpitalu. Przedwczoraj w nocy usnelam z nim w sypialni i nagle obudzil mnie, bo strasznie mu zimno bylo, az drgawek dostal. Dalam mu tabletke i spal. Ale wczoraj caly dzien przelezal, dopiero wyszedl po poludniu do kolegi, kiedy wrocil pod wieczor bil sie z myslami czy isc na 22 do pracy czy jechac na pogotowie... bo w miejscu intymnym mu sie jakis stan zapalny zrobil i pachwina napuchla. Kolega zabral go na pogotowie, ale w miedzyczasie dostal goraczki wiec zadzwonili po lekarza na SMU, to taki rodzaj karetki. M wocil do domu, a lekarza jak nie bylo tak nie bylo, wiec znowu na pogotowie, ale spotkal sie z lekarzem w drzwiach na dole, wiec wrocil. Lekarz go obejrzal i wyslal do szpitala. W nocy M przyslal mi sms, ze ma sie lepiej, ale myslal, ze umrze 🤢 A dzis od rana do niego pisalam, nie dostalam zadnej odpowiedzi, jak dzwonil raz nie slyszalam dzwonka i tak mijala godzina za godzina, ja wydzwanialam, a on nie odbieral, nawet nie wiedzialam na jakim jest oddziale.... W koncu zadzwonil i okazalo sie, ze jak probowal sie ze mna polaczyc wczeniej to zabierali go na blok operacyjny. Wiec ja zupelnie nieswiadomie przezylam jego operacje 🤔 Ale juz jest dobrze, istnieje nawet szansa, ze jutro wyjdzie.

A z bardziej milych wiesci: dzis Jasmina zrobila siusiu do nocnika 😉 Byla radosc. 🙂
Wstrzymuje ostatnio kupe, a potem ma problem, zeby zrobic. Tym razem nie wiaze tego z nocnikiem, bo ani troche nie naciskam, proponuje i daje wybor tak lub nie. Chyba jak raz sie zdarzy, jej zatwardzenie, to potem sie boi, ze znowu bedzie bolec i wstrzymuje i w koncu faktycznie boli. Raz nawet przez te problemy udalo nam sie zlapac kupe, bo myslalam, ze ona juz zrobila, a tam jeszcze nie wszystko w pieluszce bylo, wiec na nocnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq, zycze Twojemu mezowi szybkiego powrotu do zdrowia! Ale sie nadenerwowalas dzisiaj!
Jasmince siuskow do nocnika gratuluje 😉
Odnosnie sikania, mam na fb strone Doroty Zawadzkiej, tej "superniani" i co ta babka czasami wypisuje to glowa boli...wczoraj pisala o tym, ze jak wychodzimy z dzieckiem na spacer, to nie mozna mowic dziecku, ze ma isc zrobic siku, tylko dac dziecku "wybor" - "bo ma do tego prawo" czy chce isc do toalety czy nie. W glowach juz sie ludziom poprzewracalo...co niby jest zlego w tym,ze mowie dziecku,ze ma zrobic siku przed wyjsciem??!! Nie kumam

Meliska, to tylko facet, nie denerwuj sie 😉

A wogole moje dziecko od tygodnia urzedza sobie 1-2 godzinne drzemki. W ciagu dniai 😮 ostatnio tak bylo we wrzesniu zeszlego roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Coq koczujemy ale na placu zabaw 😜 A dziś udało nam sie nawet załapac na przedstawienie w domu kultury, takie dla dzieci o tańcu. Moj M na budowie oczywiście więc poszliśmy we trojke i ku mojemu zdziwieniu Hubi był zachwycony i to Werka po 50 min zdecydowała że chce już iść a Hubert oglądał jak zaczarowany i ani nie pisnął 😮
Mam nadzieję że Ci męża wypuszczą do domu i że szybko dojdzie do siebie. Siusiu gratulujemy : zobaczysz że Jasmina zaskoczy w końcu i jak będzie gotowa pożegnacie pieluszkę w kilka dni 🙂
Meliska a ja spoźniona z zyczeniami... ☺️ Wszystkiego najlepszego od całej naszej czworki!!!Co do męża to z pewnością jesteście w stanie na spokojnie porozmawiać i wyjaśnić sobie co kogo boli. Kiedys pisałas że odsuwacie się od siebie przez to mijanie się ale teraz Julka do żłobka więc chyba lepiej? Na wszelki wypadek ode mnie : 😘 😘 😘
Aaagaaa Maciej lepiej>? Gdzie on złapał to dziadostwo?
Aniqa jak u Was?
Marika gratuluję udanego USG 🙂 🙃

Miałam jeszcze napisać o ortopedzie. A więc stwierdził że Werka płaskostopia nie ma bo łuki ładnie wykształcone a koślawienie to u dwulatków fizjologia i nic z tym nie robić. To samo powiedział o sposobie siadania który zaczęłam tępić : że siada tak połowa dzieci a koślawość kolan do 7-8 rż to też fizjologia. Brzmiał sensownie, dziecko mi obejrzał i sama nie wiem....Wierzyć, nie wierzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):

Odnosnie sikania, mam na fb strone Doroty Zawadzkiej, tej "superniani" i co ta babka czasami wypisuje to glowa boli...wczoraj pisala o tym, ze jak wychodzimy z dzieckiem na spacer, to nie mozna mowic dziecku, ze ma isc zrobic siku, tylko dac dziecku "wybor" - "bo ma do tego prawo" czy chce isc do toalety czy nie. W glowach juz sie ludziom poprzewracalo...co niby jest zlego w tym,ze mowie dziecku,ze ma zrobic siku przed wyjsciem??!! Nie kumam


Ja zawsze pytam czy chce siku. Jak mówi że nie to wychodzimy bez siusiania - ja tez na zawołanie się nie wysikam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa u nas ostatnio tez drzemki czesto sie pojawiaja, albo Jasmina pada o 17. Moze wiosna?
Wanilia 50 minut to jednak dla dzieci juz duzo. Swietnie, ze Hubert sie tam odnalazl.

U nas ochlodzenie i troche deszczu wiec o koczowaniu na placach zabaw nie ma mowy. Rano pochodzilysmy, a po poludniu rower, na ktorym moje dziewcze wydzieralo sie w nieboglosy A B C... https://www.youtube.com/watch?v=zAlX1V3lK5s ...mamy juz z M tego dosyc. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

Wanilia 50 minut to jednak dla dzieci juz duzo. Swietnie, ze Hubert sie tam odnalazl.

Sama się zdziwiłam jak wyszlismy i spojrzałam na zegarek 😉
Co do drzemek to u mnie nie dośc że Werka nie śpi to i Hubert od paru dni kiepsko mi zasypia w dzień 🤔 Dziś pobudka po 20 min i dospał jeszcze drugie tyle.....u mamy na rękach 🥴 Ale zalezało mi żeby chociaż trochę się wyspał przed przedstawieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Coq zdrówka dla męża!!!!
Agaa jak Maciejka???smarowanie pomaga??

U nas drzemki po 3 godziny 🙂 no chyba że potrzebujemy wyjść to poprostu go budzę....bo chodzi spać ok 13 do 16, u nas nic ciekawego dziś kolejny piękny dzień więc.mam nadzieję ze trochę go wykorzystamy i odpoczniemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas też już pada... byłam teraz na pogrzebie i po wyjściu z kościoła było mokro, teraz od nowa kropi coś, a jaj od razu chłodniej się zrobiło.

MARIKA smarowanie pomaga, Maciej daje sobie smarować. Wczoraj caly dzień na dworze, dzwoniłam do lekarki i pozwoliła. Już opuchlizna z dziąseł zeszła, Maciek chce jeść, temperatury nie ma, więc jest ok 🙂

WANILIA no nie wiem skąd. Lekarka mówiła, że ta wysoka gorączka to była obrona organizmu przed czymś, no i wtedy się osłabił no i wystarczyło.
Ale oprócz opuchnietych dziąseł nie ma nic, żadnej afty, żadnego owrzodzenia wiec dobrze. jak córka koleżanki miała to cała buzia od środka była obsypana różnymi owrzodzeniami, smarowanie to była tragedia bo trzeba było każde po kolei wcierac mocno. Do tego wszystkie znajome dzieci nic nie chciały jeść i z tym też duży problem, a my takiego nie mamy 🙂

MARIKA bo zapomniałam pogratulować 🙂 na razie Gratuluję syneczka 🙂

ANIQA a jak tak u Was?

U nas wczoraj na podwórku za domem stanął tunel foliowy, mężczyźni moi - mąż, tata i brat - stawiali cały dzień. Wielki 25x7 metrów 😉
A w nim będą zioła 😉 ale te legalne, prawdopodobnie tymianek 🙂
Oraz tak po paczce zasianej innych ziół 🙂
No bo to w związku z tym programem z ARiMR co brałam udział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga, u nas tez juz lepiej,powoli wychodzimy na prosta. Kalinie zostal leciutki katar, mi troche wiekszy. Najgorzej to w dalszym ciavu malzon sie czuje.
Ale dzisiaj afera byla,jak wychodzilam do kosciola! Mala mnie poscic nie chciala, ryczala jak szalona, ciagnela za sweter, "mamusiu nie idz", normalnie dramat...po tym moim wyjezdzie zrobila sie taka przylepa, co chwila przychodzi sie tulic, a jak znikam z pola widzenia od razu mnie szuka.
Coq, jak maz? W domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor!
Dziekuje dziewczyny! M wrocil w poludnie. Aga to byla narkoza calkowita. Wypoczywac? Tak przespal caly dzien, ale znalazl sily aby wykupic leki ...oczywiscie kolega go zawiozl....co wiecej znalazl sily, aby do owego kolegi sie udac ogladac mecz...wazny jakis 😎 Pisal mi teraz, ze zaczyna go bolec i ma nadzieje, ze leki pomoga. ...... A, no i chodzi jak szeryf 😎

Mam nadzieje, ze wszystkie choroby w koncu odpuszcza !!!!! Tego wszystkim zainfekowanym zycze!

Rozmawialam dzis z mama w sprawie przedszkola, o moich watpliwosciach i mimo, ze wczesniej przyklasnela na pomysl wyslania tam Jasminy tak teraz przyznala mi racje, ze troche male to nasze dziecko. Coraz bardziej sie upewniam, ze kolejny rok spedzimy razem. Co oznacza to dla mnie? Spisanie sie samoistne na straty jesli o prace chodzi? 🤔

Basia Wy juz wrociliscie z Austrii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😉
Coq to ja mam jakąś pocztę na fb? 😮... kurcze muszę się trochę uaktywnić, bo ja jeszcze w erze kamienia łupanego 😜
M dużo zdrówka... niech szybko do formy wraca 😘
Wanilia dzięki 😘 a żłobek w naszym przypadku niewiele zmienił... przez te 9 m-cy na palcach jednej ręki mogę zliczyć ile razy pracowaliśmy na jedną zmianę... nadal się mijamy... i chyba w życiu trochę też 😞
Ale mój wqrw wczoraj podziałał... do 18:00 pracował, a 18:09 już był w domu 😜
I pora do szarej rzeczywistości wrócić... jutro już do roboty 🤢
Dobranoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!
Ale u nas zimno! Ledwo wytrzymalam godzine na spacerze, w dodatku wiosenne buty ubralam. Szczescie Jasmina przyniosla zimowe do ubrania, bo pewnie bym ja w tenisowki wystroila.

Maliska piszac poczta mialam na mysli wiadomosci prywatne jakie mozna na FB przesylac. Link jest do strony na fb, ktora dotyczy takiej akcji logopoedow, darmowych konsultacji w roznych miastach. Pomyslam o Tobie, bo wiem, ze sie martwilas, a nie wiem jak tam u Julki z mowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...