Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Witam, mam nawet mala chwilke z rana 😁
I mam pytanko: moj maly od kilku dni ma spocone dlonie i stopy... Nie jest mu wtedy zimno ani za goraco i sie zastanawiam co moze byc tego przyczyna... Czy wasze maluszki tez tak maja?
Wyczytalam, ze to ponoc niedobor wit. D3, ale czy to jedyny powod?


Moja tez tak ma ...daje jej 800jm D3 zamiast 400jm.... zeby nie doszlo do krzywicy... bo emmie jeszcze potylica rozmieka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
My tez juz od dobrej godziny na nogach. Yasmine obudzila sie o8 na jedzenie. Potem zatrzymalam ja juz w lozku, zeby miec pewnosc, ze jeszcze pospi, bo sama nieprzytomna bylam. Chciala spac, ale zapchany nosekwywalil nas z lozka. Zmiana pieluchy i sie rozbudzila.


też mamy zawalony nosek nawet nie katar tylko taki zapchany ma..... i znowu spanie do d...y 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coq ale nam wkręciłas tą laleczkę - słuchamy poraz nty 🤪


Wpada w ucho co? 🙂 Ja to jeszcze spiewam przy tym 😎

Basienka trzymamy i my kciuki za Florka! 😘

Agami co do pieluszek i kupek, to musialbys mi fote kupki kubusiowej strzelic 😁 😎 Powaznie, bo kupka kupce nierowna 😁 Moja raczej jakis wielkich nie robi, choc czasami sie zdarzy, ale w tej wielorazowej jeszcze nie. No ale nigdy kupcia mi nie wyciekla. Wkladu kupa nie zabrudza, bo on jest w srodku za mikropolarkiem, a mikropolarek spiera sie bardzo ladnie- nie ma sladu. Ale sa odplamiacze naturalne i srodki antybakteryjne do pieluszek - mam zamiar kupic, wiec wszystko mozesz miec bez plam 🙂 Z powodu malej ilosci tylko raz dzinnie ja zakladam po kapieli, wiec tez na pampersach jeszcze jade. Dopiero latem mam zamiar zainwestowac w to cudo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Guga Emma to nie wyjatek... Kubus moze rekordu temperatury nie pobil ale plakal wczoraj 4 godziny ciagiem w domu, nie chcial cycA.... od 15 probowalam go na sile nakarmic i dopiero o 21 zjadl a tak to tylko pociagnal i wypluwal;((( no i ten placz... jak go rozebralam to sie troszke uspokoil i od 18 do 21 to lezal w samym bodziaku pod kocem u mnie lub meza na rekach....i nie wiedzialam co sie dzieje.. pozniej problem z kupa i dopiero dzis po jabłku udalo sie troszke zrobic... a podobno to moze trwac 3 dni po szczepieniu na rota takie problemy z brzuszkiem....no i kazala nam lekarzka 3 dni bardzo mocno dbac o higiene po kupie bo te bakterie beda tam teraz szalec....
co do poloznej i pielegniarki srodowiskowej bo to nie to samo niby to polozna przychodzi do ukonczenia 6 tygodni a pozniej opieke przejmuje pielegniarka... popwiedzieli mi ze przyjedzie z lekarzem lub poznamy sie w przychodni.. no i to jest ta co nam szczepi malego....wiec poznalismy w przychodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂
Moja niunia poszła właśnie na spacerek... z tatusiem 😜 Jak ona się drze przy ubieraniu czapeczki i kombinezoniku 🤢... jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 Wasze dzieciaczki też tak mają?


a co nie slyszysz Emmy codziennie tak okolo 1140 ? 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coq ale nam wkręciłas tą laleczkę - słuchamy poraz nty 🤪


Wpada w ucho co? 🙂 Ja to jeszcze spiewam przy tym 😎

Basienka trzymamy i my kciuki za Florka! 😘

Agami co do pieluszek i kupek, to musialbys mi fote kupki kubusiowej strzelic 😁 😎 Powaznie, bo kupka kupce nierowna 😁 Moja raczej jakis wielkich nie robi, choc czasami sie zdarzy, ale w tej wielorazowej jeszcze nie. No ale nigdy kupcia mi nie wyciekla. Wkladu kupa nie zabrudza, bo on jest w srodku za mikropolarkiem, a mikropolarek spiera sie bardzo ladnie- nie ma sladu. Ale sa odplamiacze naturalne i srodki antybakteryjne do pieluszek - mam zamiar kupic, wiec wszystko mozesz miec bez plam 🙂 Z powodu malej ilosci tylko raz dzinnie ja zakladam po kapieli, wiec tez na pampersach jeszcze jade. Dopiero latem mam zamiar zainwestowac w to cudo 🙂

no ja mam tez takie majteczki do tetry specjalne ale one sa jeszcze za duze na niego to od pol roku mozna stosowac... a teraz tetre mam pocieta na 4 czesci i taka jedna 4 wkladam do srodka.. no i recznie mi kupa nie schodzi w pralce tez... dopiero jak wygotuje z szarym mydlem...
a te twoje sa fajne kolorowe no i ten mikropolarek wlasnie slyszalam ze pupa oddycha 🙂)) wiec na lato bylby w sam raz 😉 juz pokazywalam mezowi... drogie to to jest ehhehe no ale moze 2-3 sie uda kupic by chociaz raz dziennie nie pampersowac sie 😜
chociaz nie ma sensu duzo bo od wrzesnia bedzie u nas niania wiec to bez sensu jej pewno pampersy beda tylko odpowiadac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja właśnie posprzątałam, poodkurzałam, umyłam podłogi 🙂 a przez ten cały czas Maciek grzecznie leżał w łóżeczku zapatrzony w karuzelę 🙂 została mi tylko kuchnia, i w łazience umyć prysznic i umywalkę, ale to jak Maciek uśnie 🙂 a właśnie zasypia, więc chyba to umywalka i prysznic mnie wołają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
meliska napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂
Moja niunia poszła właśnie na spacerek... z tatusiem 😜 Jak ona się drze przy ubieraniu czapeczki i kombinezoniku 🤢... jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 Wasze dzieciaczki też tak mają?


a co nie slyszysz Emmy codziennie tak okolo 1140 ? 😜 😜

u nas jest to samo przy czapce... kombionezopn juz nie bo wie ze to chyba juz na dwor ale czapka to histeria... ale ja od razu biorąc czapke do reki aplikuje monia do buzi :P wiec ten placz taki stlumiony... hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
meliska napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂
Moja niunia poszła właśnie na spacerek... z tatusiem 😜 Jak ona się drze przy ubieraniu czapeczki i kombinezoniku 🤢... jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 Wasze dzieciaczki też tak mają?


a co nie slyszysz Emmy codziennie tak okolo 1140 ? 😜 😜

no nie... moja ją zagłusza 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, mam nawet mala chwilke z rana 😁
I mam pytanko: moj maly od kilku dni ma spocone dlonie i stopy... Nie jest mu wtedy zimno ani za goraco i sie zastanawiam co moze byc tego przyczyna... Czy wasze maluszki tez tak maja?
Wyczytalam, ze to ponoc niedobor wit. D3, ale czy to jedyny powod?


Moja tez tak ma ...daje jej 800jm D3 zamiast 400jm.... zeby nie doszlo do krzywicy... bo emmie jeszcze potylica rozmieka...

Sama sobie tak zlecilas? A o co chodzi z ta potylica? gdzie to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂
Moja niunia poszła właśnie na spacerek... z tatusiem 😜 Jak ona się drze przy ubieraniu czapeczki i kombinezoniku 🤢... jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 Wasze dzieciaczki też tak mają?


U nas przy ubieraniu nie jest źle 🙂 ale jak tylko kombinezonik ma założony i do wózka bądź fotelika włożony to moment i śpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a ja właśnie posprzątałam, poodkurzałam, umyłam podłogi 🙂 a przez ten cały czas Maciek grzecznie leżał w łóżeczku zapatrzony w karuzelę 🙂 została mi tylko kuchnia, i w łazience umyć prysznic i umywalkę, ale to jak Maciek uśnie 🙂 a właśnie zasypia, więc chyba to umywalka i prysznic mnie wołają 🙂

podziwiam cie za tego powera... ja tylko pobieznie sprzatam.... gotowac gotuje codziennie ale sprzatac nie koniecznie generalnie... tylko tak by syfu nie bylo a moj maz lubi pozadek wiec zawsze w sobote mnie goni i razem sprzatamy
... co dzis na obiadek macie?? ja robie barsZczyk... a do tego mam w zamrazarce krokiety ktore z chrzcin mi zostaly i sobie po mrozilam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
guga napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, mam nawet mala chwilke z rana 😁
I mam pytanko: moj maly od kilku dni ma spocone dlonie i stopy... Nie jest mu wtedy zimno ani za goraco i sie zastanawiam co moze byc tego przyczyna... Czy wasze maluszki tez tak maja?
Wyczytalam, ze to ponoc niedobor wit. D3, ale czy to jedyny powod?


Moja tez tak ma ...daje jej 800jm D3 zamiast 400jm.... zeby nie doszlo do krzywicy... bo emmie jeszcze potylica rozmieka...



Sama sobie tak zlecilas? A o co chodzi z ta potylica? gdzie to jest?


tył główki niezupelnie twardy....
sama dawalam jej 400jm jednego dnia a 800jm drugiego a teraz rodzinna zadecydowala ze jednak codziennie 800 jm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
guga napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, mam nawet mala chwilke z rana 😁
I mam pytanko: moj maly od kilku dni ma spocone dlonie i stopy... Nie jest mu wtedy zimno ani za goraco i sie zastanawiam co moze byc tego przyczyna... Czy wasze maluszki tez tak maja?
Wyczytalam, ze to ponoc niedobor wit. D3, ale czy to jedyny powod?


Moja tez tak ma ...daje jej 800jm D3 zamiast 400jm.... zeby nie doszlo do krzywicy... bo emmie jeszcze potylica rozmieka...

Sama sobie tak zlecilas? A o co chodzi z ta potylica? gdzie to jest?

ja mam w ksiazeczke w bite i na kartce od poloznej ze k+d do konca 3 miesiaca a pozniej dlugo witamina D wiec nie wiem co znaczy dlugo ale moze do roku witamina D bo podobno tyle jest na calkowite zarosniecie ciemiączka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a ja właśnie posprzątałam, poodkurzałam, umyłam podłogi 🙂 a przez ten cały czas Maciek grzecznie leżał w łóżeczku zapatrzony w karuzelę 🙂 została mi tylko kuchnia, i w łazience umyć prysznic i umywalkę, ale to jak Maciek uśnie 🙂 a właśnie zasypia, więc chyba to umywalka i prysznic mnie wołają 🙂

podziwiam cie za tego powera... ja tylko pobieznie sprzatam.... gotowac gotuje codziennie ale sprzatac nie koniecznie generalnie... tylko tak by syfu nie bylo a moj maz lubi pozadek wiec zawsze w sobote mnie goni i razem sprzatamy
... co dzis na obiadek macie?? ja robie barsZczyk... a do tego mam w zamrazarce krokiety ktore z chrzcin mi zostaly i sobie po mrozilam 😉


jak mnie złapie power to trudno mnie zatrzymać 🙂

a jeśli chodzi o gotowanie to ja bardzo lubię gotować 🙂 ale dla samej siebie teraz mi się nie chce. więc pewnie obiad u rodziców 🙂 zupa kalafiorowa chyba 🙂 i chyba jakaś rybka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
dorianna napisał(a):
guga napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, mam nawet mala chwilke z rana 😁
I mam pytanko: moj maly od kilku dni ma spocone dlonie i stopy... Nie jest mu wtedy zimno ani za goraco i sie zastanawiam co moze byc tego przyczyna... Czy wasze maluszki tez tak maja?
Wyczytalam, ze to ponoc niedobor wit. D3, ale czy to jedyny powod?


Moja tez tak ma ...daje jej 800jm D3 zamiast 400jm.... zeby nie doszlo do krzywicy... bo emmie jeszcze potylica rozmieka...

Sama sobie tak zlecilas? A o co chodzi z ta potylica? gdzie to jest?

ja mam w ksiazeczke w bite i na kartce od poloznej ze k+d do konca 3 miesiaca a pozniej dlugo witamina D wiec nie wiem co znaczy dlugo ale moze do roku witamina D bo podobno tyle jest na calkowite zarosniecie ciemiączka...


teraz są zalecenia, że powinno się dawkę witaminy D przyjmować do 18 roku życia. można w mniejszej dawce, ale w naszym klimacie ilość słońca jest niewystarczająca i dlatego trzeba cały rok brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
guga napisał(a):
meliska napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂
Moja niunia poszła właśnie na spacerek... z tatusiem 😜 Jak ona się drze przy ubieraniu czapeczki i kombinezoniku 🤢... jakby ją ze skóry obdzierali 🤢 Wasze dzieciaczki też tak mają?


a co nie slyszysz Emmy codziennie tak okolo 1140 ? 😜 😜

u nas jest to samo przy czapce... kombionezopn juz nie bo wie ze to chyba juz na dwor ale czapka to histeria... ale ja od razu biorąc czapke do reki aplikuje monia do buzi :P wiec ten placz taki stlumiony... hehe

u nas smoczek nie funkcjonuje, a już na pewno nie przy ataku histerii jak to nazwałaś... a spacerki niekoniecznie są fajne... czasem się drze w niebogłosy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
guga napisał(a):
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
coq ale nam wkręciłas tą laleczkę - słuchamy poraz nty 🤪

my tez 🙂


jaka? guga nie trybi laleczki 😮


http://www.youtube.com/watch?v=96JA8Wo-abg&feature=player_embedded#! 🙂



AAAAAAAAAAAAAAAAAA to moja sis spiewa Emmie alive 😜 😜 😜 bo ma wspanialy glos skubana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):


Dziewczyny zdjecia nowych fryzur dawac !! 😆

skróciłam jakieś 15 cm, walnęłam sobie grzywę... niekoniecznie zadowolona jestem... szczególnie jak rano wstałam i w lustrze się zobaczyłam 😮 musiałam kilka kosmyków poprawić, więc nożyczki w ruch... no a talentu fryzjerskiego nie mam 🙃 dlatego mąż dziś na spacer poszedł 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...