Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
chciałam napisać dzień dobry ale widze że nie jest 😞
Agami bardzo mi przykro z powodu Twojego psiaka, pamietam jak naszego staruszka usypiali,zwolniłam się z pracy bo nie mogłam przestać płakać 😞 straszne przeżycie jak się jest przywiązanym do zwierza 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Basienka tu urlop macierzynski krotki. Od polowy marca juz pracuje wg daty porodu,ale ze szybciej urodzilam to od konca lutego:/ 10tygodni po porodzie mialam macierzynskiego. We wtorek chce zalatwic opiekunczy urlop,Ale on przysluguje tylko na 50% godzin. Czyli zmniejszam przepracowane godziny o polowe. np. Mam 22 godz na miesiac to pracuje 11 a za 11 placi mi urzad skarbowy. moge tak 52tygodnie.Lipnie troche no nie.

To faktycznie nie ciekawie 😞
Moja siostra we Francji ma podobnie. Powiedziala ze ma 16 tygodni przy czym 6 tygodni musi wziac przed porodem, wiec po porodzie ma tez tylko 10 😞 Ale bierze wychowawczy potem i dostanie jakis zasilek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Beata to przekichane,no!! wracaj do Polski!! a z kim zostawiasz dziecko na ten czas?? przecież zdarza się że rodzice są sami i co do żłobka?? jak tam wyglądaja żłobki finansowo??
AGA jakiś rok temu jak tylko w ciążę zaszłam wzieliśmy sobie pieska małego.takiego z tych malutkich więc nazwaliśmy ją Kulka 🙂 urocza taka była że nie wiem.mieliśmy ją ze dwa tyg i tak mi zaczęła chorować,że w końcu ją sparaliżowało i musiałam jechać ją uśpić.... tak strasznie wyłam że myślałam że do domu nie dojade więc wyłam z martwym psem w pudełku pod lecznicą.... przeżycie okropne a byłam z tym sama bo wszyscy w pracy...niby długo jej nie mieliśmy ale to był początek ciąży a ja wtedy taka rozstrojona byłam... wyobrażam sobie co przeżywasz bo to nie nasz pierwszy pies.mieliśmy kiedyś psa który podobnie jak Twój miał z 17 lat i nam zdechł...po Kulce miałam jeszcze Frika którego od niedawna nie ma bo sobie poszedł gdzieś i nie wiem co się z nim stało...szkoda zawsze jest zwierzaków ale jak maja się męczyć to lepiej je uśpić....
Doriana my jeszcze 28 mamy szczepienie drugie więc też jesteśmy z deczka do tyłu ☺️
wczoraj się doczytałam,że moje dziecko ma obowiązek przedszkolny i musi iść do jakiegoś przedszkola albo do zerówki.bardzo mi to nie pasuje bo przecież ja jestem w domu z małą i nie uśmiecha mi się prowadzenie Julki codziennie do szkoły tym bardziej jak do najbliższej zerówki i przedszkola jest 2,5 km a to inna gmina a do gminnego najbliższego ok3-4 km.teraz w lato mam samochód a w zime mąż jeździ samochodem do pracy na 7 i co?? kurde masakra 😠 kompletnie mi to nie pasuje 😠 😠
co myślicie o obowiązku przedszkolnym dla 5 latków??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😘 😘 😘 Agami bardzo mi przykro z powodu Twojego psiaka, ale jesli chcą go uśpić to dla jego dobra, po co biedak miałby się męczyć. Wiem, że łatwo się mówi, ale staraj się myśleć pozytywnie
A u nas nocka spokojnie przebiegła 🙂 obudziliśmy się ok 7 pobawiliśmy się, zjedliśmy i właśnie mały poszedł dalej spać więc ja zabieram się za sprzątanie, obiadek i potem na spacerek, bo piękna dziś pogoda 🙂 🙂 🙂 🙂
miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Wogole to dzien dobry,
u nas pogoda w miare ladna 🙂
My mamy dzisiaj szczepienia i juz mi jest go szkoda jak sobie pomysle, ze znowu bedzie kluty 🤨
Ale to dla jego dobra... A kto jeszcze jest przed druga tura szczepien?


my jesteśmy. powinniśmy mieć tydzień temu, ale Maciek był chory. i teraz dopiero za 2 tygodnie będziemy mogli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
..ten obowiązek przedszkolny to jakaś paranoja,nie mówie zerówka czy przedszkole dla dzieci pracujących rodziców ale takie coś!!!!? ja pracowałam w przedszkolu w grupie3-4 latków i dla mnie to jest zabieranie dzieciom dzieciństwa, niby wszystko ładnie pięknie-sama zabawa i leżakowanie ale tak serio to na dzieciach wywierana jest presja nauki jakieś liczenie,abecadło itd..dla takich maluchów to trudne a naciska się je jak by bóg wie ile lat miały a potem tylko płacz i niechęć do szkoły.... 🤔

a my chcemy dziś tacie niespodzianke zrobić i odwiedzimy go w pracy,trochew stresa mam bo na takim długim spacerze jeszcze nie byłyśmy ale mam nadz że bedzie ok 🙂

Aga udanych zakupów ,zaszalej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiu jak mus to mus niestety ale jeśli chodzi o odwożenie dziecka zimą to piszesz że mąż jedzie na 7 , nie wiem czy tak jest wszędzie ale w naszym przedszkolu otwierane było o 5.30 i już od tego czasu część mam przywoziło dzieci bo właśnie do pracy musiały jechac i dzieci bawiły się w jednej sali a jak już przyszła godzina zajęć to rozchodziły się do swoich sal, tak samo po pracy niektóre mamy odbierały dzieci do 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Agami az mi sie samej zachcialo plakac, jak przeczytalam twojego posta. Straszna ze mnie psiara. Ja w II klasie liceum starcilam mojego pierwszego psa...Poszarpal sie z jakims psem, nie mial wogole ran zewnetrznych no i glupota - nie pojechalismy do weterynarza. A rano juz nie zyl, pod moim lozkiem w nocy umarl, jej az mam lzy w oczach.
A raz w ogrozie znalazlam ptaszka, taki kurczaczek, przygarnelam go. Wiecie jaki byl fajny, jak siedzialam w ogrodzie to chwytal mi za sznurowadla i mi je rozwiazywal 😆 Ale byl ze ma kilka dni, oj tez sie po nim naplakalam.

Moja Bambina udala sie na przedpoludniowa drzemke. Wczoraj wieczorem tyle zjadla ze szok, az sie blam, ze bedzie wymiotowac z przejedzenia, a ona normalnie 00:40, 04:10, 07:00 na jedzenie sie budzila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry!
Moja Bambina udala sie na przedpoludniowa drzemke. Wczoraj wieczorem tyle zjadla ze szok, az sie blam, ze bedzie wymiotowac z przejedzenia, a ona normalnie 00:40, 04:10, 07:00 na jedzenie sie budzila 🙂

Moj wczoraj na wieczor zjadl 220 🤪 tez myslalam ze bedzie wymiotowal albo przespi cala noc. Na szczescie bez wymiotow sie obylo, ale pobudka standardowa 1:30 🙂 i glodny 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami glowa do gory to tylko dla dobra psiaka. Moj pies zdechl jak mial 16 lat 2 miesiace i 2 tygodnie. Strasznie plakalam 😞 Ale biedny juz byl. To byl wyzel, w wieku 12 lat zrobili mu operacje bo mial zlosliwego raka, jak mial 13 lat pies mu odgryzl kawalek ucha, cale zycie byl alegrikiem i mu co wiosne i jesien siersc wychodzila. Jak mial 15 lat okazalo sie ze ma dystrofie miesni i pod koniec wygladal juz jakby na szkielet rzucic skore i nic wiecej. Mial problemy z chodzeniem i czasem tylne lapy odmawialy mu posluszenstwa. Kochany byl. Trzymaj sie zawsze bedziesz o nim pamietac i to sie liczy 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry!
Moja Bambina udala sie na przedpoludniowa drzemke. Wczoraj wieczorem tyle zjadla ze szok, az sie blam, ze bedzie wymiotowac z przejedzenia, a ona normalnie 00:40, 04:10, 07:00 na jedzenie sie budzila 🙂

Moj wczoraj na wieczor zjadl 220 🤪 tez myslalam ze bedzie wymiotowal albo przespi cala noc. Na szczescie bez wymiotow sie obylo, ale pobudka standardowa 1:30 🙂 i glodny 😮

220?? kochane mój głodomor wciąga nawet 300ml 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry!
Moja Bambina udala sie na przedpoludniowa drzemke. Wczoraj wieczorem tyle zjadla ze szok, az sie blam, ze bedzie wymiotowac z przejedzenia, a ona normalnie 00:40, 04:10, 07:00 na jedzenie sie budzila 🙂

Moj wczoraj na wieczor zjadl 220 🤪 tez myslalam ze bedzie wymiotowal albo przespi cala noc. Na szczescie bez wymiotow sie obylo, ale pobudka standardowa 1:30 🙂 i glodny 😮

220?? kochane mój głodomor wciąga nawet 300ml 😁


nNo u mnie bylo razem 270 ml plus piers. Wiec na nasze warunki sporo.
A twoj Awad Kasia to ja nie wiem gdzie on to miesci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochaniutkie 🙂

Agami 😘 😘 buziaki na poprawę nastroju... wiem co czujesz... my już uspaliśmy 3 kotki 😞, każda była z nami ok 15 lat i chorowała na nowotwór piersi 😞 ile się one biedaczki nacierpiały, bo każda za życia średnio 2 operacje przeszła, ale i tak zawsze przerzuty były 😞 Właśnie jeśli podczytujesz nas Chloe czy to mogła być wina tych zastrzyków hormonalnych, które latami brały na ruję?

A ja dziś wku***... też zakupiłam kilka używanych ciuszków z Allegro, no nie powiem ładne są, ale sprzedający na niskim poziomie 😠 Od pierwszego zakupiłam kilka sztuk i co sukienka niezgodna z opisem, druga tak brudna z resztkami jedzenia na przedzie aż mi się niesmacznie zrobiło, normalne, że i tak bym prała, ale ja w życiu bym czegoś takiego nie wysłała i do tego naliczyła koszt przesyłki 11 zł, a faktycznie 5,10 zł zapłaciła, no lekka przesada 😠 Druga sprzedawała płaszczyk ze sweterkiem gratis i zdaje się, że o gratisie zapomniała 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry!
Moja Bambina udala sie na przedpoludniowa drzemke. Wczoraj wieczorem tyle zjadla ze szok, az sie blam, ze bedzie wymiotowac z przejedzenia, a ona normalnie 00:40, 04:10, 07:00 na jedzenie sie budzila 🙂

Moj wczoraj na wieczor zjadl 220 🤪 tez myslalam ze bedzie wymiotowal albo przespi cala noc. Na szczescie bez wymiotow sie obylo, ale pobudka standardowa 1:30 🙂 i glodny 😮

220?? kochane mój głodomor wciąga nawet 300ml 😁

O proszę same głodomorry 🤪 moja na kolację dostaje ok 170 ml i czasem nie doje... a takie jej się poliki zrobiły, więc jakby takie 300 ml wciągnęła to by jej pękły 😁 A jakie mleczko dajecie, czy to z cyca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
O ja pierdziele, ale porazka Meliska 🤢 Niestety ale na Allegro mozna sie przejechac czasami. Pisz do nich i wystawiaj opinie negatywne, chociaz tyle.
Fleje paskudne! z resztakami jedzenia ciuchy slac.

No ta od brudnej sukienki to już odpisała, że wieczorem pakowała i nie zauważyła, no a trza było se światło oświecić 😠 a koszty przesyłki to wytłumaczyła tak, że przecież ona dopiero na poczcie wie ile zapłaci i kopertę se musi kupić 😮, nosz kur*** ona chyba te koperty kupuje w tej Twojej Francji 😠 Wystawiłam neutrale z odpowiednim komentarzem oczywiście 😜
A drugą wprost zapytałam czy dośle sweterek... i czekam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
O ja pierdziele, ale porazka Meliska 🤢 Niestety ale na Allegro mozna sie przejechac czasami. Pisz do nich i wystawiaj opinie negatywne, chociaz tyle.
Fleje paskudne! z resztakami jedzenia ciuchy slac.

No ta od brudnej sukienki to już odpisała, że wieczorem pakowała i nie zauważyła, no a trza było se światło oświecić 😠 a koszty przesyłki to wytłumaczyła tak, że przecież ona dopiero na poczcie wie ile zapłaci i kopertę se musi kupić 😮, nosz kur*** ona chyba te koperty kupuje w tej Twojej Francji 😠 Wystawiłam neutrale z odpowiednim komentarzem oczywiście 😜
A drugą wprost zapytałam czy dośle sweterek... i czekam 😠


Na przesylkach probuja ludzie zarobic. Jak chcialam kupic chuste, tez mi jedna wyleciala z cena z kosmosu, sprawdzilam cennik poczty i jej podziekowalam - stracila klienta.
Mam nadzieje, ze Ci dosle sweterek! A tlumaczenie sie swiatlem to jakas porazka. No chyba te rzeczy wczesniej ogladala, skoro zdecydowala sie na sprzedaz.
Ach lagodna jestes w tych ocenach. 😉

Nic, my powoli zbieramy sie na spacer. Cholera, kazdego dnia obiecuja slonce a ja widze stale chmury 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...