Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agami fajnie, ze wiesz, ze wszystko ok u Ciebie i mozesz juz za siebie sie brac. Ja jeszcze dwa tygodnie na wizyte musze czekac.
Aniqa tobie strasznie wspolczuje, a wlasciwie Tobie i Kalince. Mam nadzieje, ze katar wyleczysz. No a z tymi spacerami to wiesz, dziecko sie hartuje sie. Wiec warto spacerowac, ale z dala od ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chyba zaczynam dobrze/lepiej porozumiewac sie z Yasmine 🙂
Metody "Jezyka niemowlat" prawdopodopnie cos zdzialaly!
19:20 kapiel. Dla niej woda musi byc cieplejsza i trzeba sie z nia obchodzic mega delikatnie - obylo sie bez placzu. 🙂
Jakies marudzenia po wszystkich zabiegach kosmetycznych sie zaczelo - normalnie zaczelabym ja zabawiac, bo stwierdzilabym, ze nie chce tak w bezruchu siedziec. Ale zgasilam swiatlo, chwilunie posiedzialam i odlozylam do lozeczka. Zaswiecilam Ksiezyc i pach Yasminki nie ma. 🙂 Zakwilia tyko, ale sama sie uspokoila i spi. 🙂
A moze to nieobecnosc taty tak dobrze nam robi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Nie mogę Wam jeszcze zapodać oklasków.. trzeba poczekać 🙂
Czy Wasze maluchy mają potówki na buźce? Bo moja ma 😞
Nie wiem, czy to alergia, czy potówki, ale takie krostki tylko na buźce... co radzicie zrobić?


Witaj Nadia 🙂
Jesli to potowki, to czytalam, ze nalezy je zostawic, bo same znikna.
Ale jesli nie jestes pewna to moze idz do lekarza. Kiedy masz pediatre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Nie mogę Wam jeszcze zapodać oklasków.. trzeba poczekać 🙂
Czy Wasze maluchy mają potówki na buźce? Bo moja ma 😞
Nie wiem, czy to alergia, czy potówki, ale takie krostki tylko na buźce... co radzicie zrobić?

nadia a jak to wyglada?? bo moe jest to tradzik niemowlecy...?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
coq ale malutka jest już duża^^ i faktycznie podobna do taty 😜 te duuuuże czarne oczka 🙂 🙂


Kasiunia no nasze malzony nie moga miec watpliwosci, ze sa tausiami 😁
Ech, ja Yasmince tylko wloski rozjasnilam troche, nie ma tak bardzo czarnych jak tatus. Ale jetstem ciekawe czy krecic sie beda 🙃
A Wam oczy niebieskie nie wyszly ? 😜
heheeh no nie wyszlo nan z niebieskimi oczami 😁 😁 😁 te geny sa za mocne do przebicia 😆

No i widze ogromna roznice miedzy tym kilkudniowym nowrodkiem a miesiecznym dzieckiem. Niewiarygodne jak one sie szybko zmieniaja. Juz zupelnie inaczej patrzy, inaczej sie rusza, wiele rzeczy przykuwa jej uwage.No i pupa do noszenia ciezsza. 🙂
Slodziaki te nasze dzieci! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U pediatry już byłyśmy. Ale wtedy nie było tych krostek... kurcze naczytałam się i mam teraz schizę, że to trądzik niemowlęcy albo łojotokowe zapalenie skóry... posmarowałam sudokremem, mam nadzieję, że to jednak tylko potówki i że zasuszy.. jak się to utrzyma to do pediatry będę musiała uderzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Nie mogę Wam jeszcze zapodać oklasków.. trzeba poczekać 🙂
Czy Wasze maluchy mają potówki na buźce? Bo moja ma 😞
Nie wiem, czy to alergia, czy potówki, ale takie krostki tylko na buźce... co radzicie zrobić?

nadia a jak to wyglada?? bo moe jest to tradzik niemowlecy...?!


To takie krostki i wokół nich czerwone... już sama nie wiem co to może być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia a może to jakaś alergia na coś co zjadłaś???

nasz Maciek od urodzenia ma kilka białych krosteczek na buzi, prosaki to się chyba nazywa i same mają zniknąć do 2 miesiąca

a przedwczoraj pojawiło mu się kilka krosteczek takich czerwonych i wydaje mi się, że to od orzechów, bo zjadłam kawałek ciasta orzechowego, a podobno orzechy są silnymi alergenami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maćka dzisiaj kąpaliśmy o 19, potem zjadł, potem usnął prawie od razu. a za trochę zaczął płakać, ale okazało się że robi kupkę i coś go tam musiało boleć. ale tak ok 21 usnął i na razie śpi, chociaż ten sen ma nie całkiem spokojny. ale mam nadzieję, że obudzi się na jedzenie dopiero ok północy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Nie mogę Wam jeszcze zapodać oklasków.. trzeba poczekać 🙂
Czy Wasze maluchy mają potówki na buźce? Bo moja ma 😞
Nie wiem, czy to alergia, czy potówki, ale takie krostki tylko na buźce... co radzicie zrobić?

nadia a jak to wyglada?? bo moe jest to tradzik niemowlecy...?!


To takie krostki i wokół nich czerwone... już sama nie wiem co to może być...

być może to jest ten trądzik niemowlęcy, ale nie stresuj się bo ma to wiele niemowląt i samoistnie to przechodzi, a co najważniejsze nie jest groźne dla dziecka 🙂 z tego co pi pediatra mówiła to spowodowane są one hormonami matczynymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze, ze juz wszystkie powoli sie przenosimy tutaj i znowu jest co czytac 🙂
Moj malutki dzisiaj troche marudny, moze to z powodu kupki, ale ogolnie jest zle 🙂
Nie wiem juz czy mam malo pokarmu czy mi sie tylko wydaje, o po karmieniu mam zupelnie pusty cycek, maly ogolnie ciagnie po ok 5 do 15 minut i czasami mi sie wydaje, ze sie nie najada, ale ogolnie nie placze po jedzeniu, tylko nie zawsze chce spac...
Czy wasze malenstwa tez tak maja? I wogole to jak karmicie z cyca? Z dwoch odrazu czy na zmiane raz jeden raz drugi co karmiene i po ile minut?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Widze, ze juz wszystkie powoli sie przenosimy tutaj i znowu jest co czytac 🙂
Moj malutki dzisiaj troche marudny, moze to z powodu kupki, ale ogolnie jest zle 🙂
Nie wiem juz czy mam malo pokarmu czy mi sie tylko wydaje, o po karmieniu mam zupelnie pusty cycek, maly ogolnie ciagnie po ok 5 do 15 minut i czasami mi sie wydaje, ze sie nie najada, ale ogolnie nie placze po jedzeniu, tylko nie zawsze chce spac...
Czy wasze malenstwa tez tak maja? I wogole to jak karmicie z cyca? Z dwoch odrazu czy na zmiane raz jeden raz drugi co karmiene i po ile minut?


Ja karmię za każdym karmieniem z innej piersi. Moja je ok 10 min. Przybiera na wadze ładnie, więc się najada. Do dzisiaj myślałam, że mała ma kolki, a dzisiaj zaczynam się zastanawiać, czy to kolka, czy też może ona po prostu nie chce spać. Po kąpaniu i karmieniu zawsze usypiała, a teraz jest płacz, zasypia i za 5 min znowu się budzi i płacz.. i tak od 21.. już nie mamy siły, Jakie macie sposoby, żeby maluch spał wieczorem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
dorianna napisał(a):
Widze, ze juz wszystkie powoli sie przenosimy tutaj i znowu jest co czytac 🙂
Moj malutki dzisiaj troche marudny, moze to z powodu kupki, ale ogolnie jest zle 🙂
Nie wiem juz czy mam malo pokarmu czy mi sie tylko wydaje, o po karmieniu mam zupelnie pusty cycek, maly ogolnie ciagnie po ok 5 do 15 minut i czasami mi sie wydaje, ze sie nie najada, ale ogolnie nie placze po jedzeniu, tylko nie zawsze chce spac...
Czy wasze malenstwa tez tak maja? I wogole to jak karmicie z cyca? Z dwoch odrazu czy na zmiane raz jeden raz drugi co karmiene i po ile minut?


Ja karmię za każdym karmieniem z innej piersi. Moja je ok 10 min. Przybiera na wadze ładnie, więc się najada. Do dzisiaj myślałam, że mała ma kolki, a dzisiaj zaczynam się zastanawiać, czy to kolka, czy też może ona po prostu nie chce spać. Po kąpaniu i karmieniu zawsze usypiała, a teraz jest płacz, zasypia i za 5 min znowu się budzi i płacz.. i tak od 21.. już nie mamy siły, Jakie macie sposoby, żeby maluch spał wieczorem?

No to ja podobnie karmie 🙂
A sposobu na wieczorne spanie nie mam, jakos maly spi, ale i tak go karmie tak jak w dzien co 2 godzinki, no moze czasem mu sie uda pospac 3, ale to chyba dlatego, ze w nocy jest cisza i nic go nie budzi... Mysle, ze to musi sie samo unormowac, u kazdego malenstwa inaczej i w swoim czasie 🙂
Dobra spadam juz spac, spokojnej nocki, bo to jest teraz najbardziej upragnione 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Nie wiem juz czy mam malo pokarmu czy mi sie tylko wydaje, o po karmieniu mam zupelnie pusty cycek, maly ogolnie ciagnie po ok 5 do 15 minut i czasami mi sie wydaje, ze sie nie najada, ale ogolnie nie placze po jedzeniu, tylko nie zawsze chce spac...
Czy wasze malenstwa tez tak maja? I wogole to jak karmicie z cyca? Z dwoch odrazu czy na zmiane raz jeden raz drugi co karmiene i po ile minut?

Doriana moja mała bardzo często nie chce spać po jedzeniu w dzień i to jest normalne, przecież nasze dzieci są coraz starsze i potrzebują coraz mniej snu. Weronika po nocnym spaniu budzi się zazwyczaj 10-11 (czyli sa dwa karmienia po ktorych zasypa iod razu ok.4-5 i ok 7-8 rano)A potem p każdym kolejnym nie spi przynajmniej godzine. Najdłuzej zawsze popołudniu. w sumie zazwyczaj wystarcza jej jedna pierś, ciągnie ok 10min. Kiedyś się martwiłamże to mało ale ładnie przybiera na wadze a z komody musiałam już wywalić z polowę ciuszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez karmie na jedno karmienie oba czyli 5-10 minut jedna a z drugiej tyle ile chce.. czasami sie zdarzy ze 2 minutki pociagnie i ma dosc... i wtedy na nastepnym karmieniu od tej zaczynam... ja mam tyle pokarmu ze jak podaje leki i wyciagne cycke to musze pielucha przykrywac bo pryska na pol metra tylko ze moze to zasluga herbatek bo ja pije 4 dziennie....
wlasnie przyszedl kurier i przyniosl ten polarowy komplet do chrztu... a pod spod garnitur.. rozlozylam na tapczanie i ciesze sie jak dzieciak ;p
mojn maly druga noc z rzedu podzedl spac o 22 wstal o 2 a pozniej o 5 na karmienie i zasypial zaraz po karmieniu i spal do 9 wiec jedem z niego dumna a tym samym wyspana.. chociaz dzis mnie boli glowa na maxa 😞((( was tez?? nie wiem czy to nie na zmiane pogody bo ma u nas padac;/
no co do forum to brzuszek mi sie bardziej podobal wizualnie i ogolnie lepiej mi tam bylo... mozna bylo zakladac watki z fotkami a tu hmmm szaro brzydko i ponuro.. i zeby to jeszcze kolor szary byl a to nie wiadomo co:P
nova i guga gdzie was wcielo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...