Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

E-coli w wysokości 10 do 2 to jest w porządku! Nam wyszło 10 do 5 a potem 10 do 4 to było zakażenie a jak 10 do 2 to powiedziała pani że jest ok!
Teraz też muszę zrobić badanie ogólne moczu bo Emi od 2 dni robi kupkę z krwią 😞 załamałam się bo od 16 dni nei jem nabiału i myślałam że te zielone wodniste kupki to od mleka ale żeby po takim czasie pojawiła się krew 😞 w dodatku jutro mam egzamin i zmartwienie przeplata się z uczeniem. Dzwoniłam do pediatry i kazała podawać probiotyk i przyjechać pokazac małą.

Jak tylko skończe naukę to nadrobię co pisałyście!! Dotarłam do wiadomości o ospie Dominika i życzę zdrówka i szybkiego powrotu do domu!

Aha kupiłam ten niebieski wózek więc czekamy na brykę i ruszamy na spacery!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agisal- duzo zdrowka dla maluszka, oby ospa szybko minęła!!!!!
Trzymajcie sie cieplutko 😘

Judzia- u nas na zatkany nosek najlepiej dziala sól fizjologiczna a później frida- wszystko wysysam bez problemu 😁 😁 😁.
Judzia powiedz jak tam Twoja Zosia płacze juz mniej???!!!!

Z Mai Lali sliczny króliczek 🙂 🙂

Shelby- no ciekawe jakimi będziemy teściowymi bauahhaahahah 😁 😁 😁 😁 😁. no i jakie synowe nam sie trafią...... 😁 😁 😁 😁 😁 a mnie czeka jeszcze Zięć 😁 😁 😁 😁 😁 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella1 napisał(a):


Judzia- u nas na zatkany nosek najlepiej dziala sól fizjologiczna a później frida- wszystko wysysam bez problemu 😁 😁 😁.
Judzia powiedz jak tam Twoja Zosia płacze juz mniej???!!!!




Zofia nic się nie zmieniła 🤨 i chyba tak już zostanie dopóki nie urośnie... jakaś taka fochowata będzie... no i z tym płaczem jej są problemy trzeba ją pilnować bo już kilka razy sie zachodziła a raz to myślałam że jej nie odratuję 🥴 dobrze że mama ze mną była 🤨 ja to chyba zawału dostanę jak jeszcze raz tak mi zapłacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Judzia, moja Maja też mnie czasem tak straszy - jak ja się wtedy boję! Pamiętam jak moja siostrzyczka była mała - miała 3 latka, wygłupiała się z kuzynem i w pewnym momencie się przewróciła - był taki płacz że w pewnym momencie też się zaniosła dmuchanie nie pomogło, tata nią trzepał do góry nogami i dopiero wtedy złapała oddech. Straszny widok - a strachu.. A przecież takiego maluszka za nogi się nie chwyci. Więc doskonale wiem co czujesz w takich chwilach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czasem mam takie dni, że Ninka zajmuje mnie prawie w 100%. I właśnie teraz tak jest... śpi w dzień może ze 3 godzinki (po 0,5-1 godzinie i to najczęściej na rękach po karmieniu) i w nocy budzi się co 3-4 godziny (a już takie ładne 7 godzinne przerwy miała...).
Poczytałam tylko kilka stron wstecz, bo malutka już coś marudzi i się przebudza...
MamoZuzki, mówię dość, dość, dość dla wszystkich bakterii i wirusów, które kręcą się wokół Was! Niech się te przebrzydłe małpy już od Was odczepią! (mam nadzieję, że usłyszą, jak na nie krzyczę 😉 ).
Agisal, szybkiego powrotu do domku życzę 🙂
Sesja Wiktora naprawdę bardzo fajna, ale Lala Majuni też super zdjęcia robi... Z resztą co tu się dziwić, że takie ładne zdjęcia, jak i dzieciaczki przepiękne 🙂
No i chyba koniec pisania... Marudka się obudziła i wymusza moją uwagę... Trzymajcie się dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ManaLoa Ninka wróci do tych dłuższych przerw spokojnie - musimy swoje "odcierpieć", a potem już będzie tylko lepiej, uwierz mi 🙂
Mamo Zuzki, a ile razy dziennie "mała" robi te kupy, bo mi lekarz powiedział, że nawet 6 - 7 kup, to jeszcze nie powód żeby nazywać to rozwolnieniem. Ty pewnie odchodzisz od zmysłów przy każdym kolejnym rozwijaniu Jej z pampersa, a może nie trzeba się tak martwić, może takie ma potrzeby? No i pytanie o konsystencję, czy to na pewno jest wodniste, wyłącznie rozmazane? Taki zabrudzony ale bez zawartości pampers? Bardzo się cieszę, że coli macie z głowy - nic miłego.
Gosiu masz rację, czas nie jest dla mnie teraz najlepszy, jak zwykle dobrze mnie czytasz 🙂 Wiem, że rozumiemy się świetnie 🙂
Lala, masz bardzo fajną córcię 🙂
Judzia, aż strach myśleć o tych zakrztuszeniach, a gdy ma się już jakieś doświadczenie w tej sprawie, to ręce się trzęsą przy każdym kolejnym płakaniu, heh macierzyństwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie moje Drogie 
My wczoraj mieliśmy straszliwy dzień  Kacper obudził się w nocy z poniedziałek na niedzielę o 1.30 i do rana prawie nie spał a ja razem z nim. Przespałam się dopiero około 7 ale też nie za dużo bo 1,5 h – obudził mnie wielki krzyk! Problemem okazała się – niechcąca wyjść qpa . Mały prężył się, stękał czasami robił się aż czerwony a tu nic! Podałam mu ta wodę z cukrem, więc po pół godzinki strzelił dwa duże kupsztale. To i tak nie pomogło… decydująca i rozstrzygająca wszelakie nasze problemy była wieczorna qpa a po niej jak ręką odjął! W końcu się wyspałam! Dziś jest już znacznie lepiej – Kacper odsypia ale męczą go jakieś pierdosławy ;-) póki co do qpy nie prowadzące…
Kryzys laktacyjny bankowo zażegnany – wczoraj w pewnym momencie musiałam na dwa lecieć. Kacper przy jednej piersi a laktator przy drugiej bo mleko tam sikało!
Odnośnie chrzcin to byłam wczoraj w dwóch lokalach i w sumie to nic nie załatwiłam bo mam sobie ustalić menu :-O Dziś w kościele też nic nie załatwiłam ponieważ ze względu na wizyty duszpasterskie kancelaria nieczynna!
Jagoda zdjęcia prześliczne - to sesja u fotografa?
Zosieńko super foteczka na tym spacerze!
Lala ale Majeczka to ładniusia dziewczynka!
Agisal trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!
Mamozuzki głowa do góry będzie już tylko lepiej!
Zaka trzymam kciuki!
Ania no no robisz wrażenie ! Pięknie wyglądasz!!! A z Lenki hoho śliczna dziewczynka 
p.s . Dziewczynki ile Wasze dzieciaczki leżą w bujaczkach? Mam na myśli cały dzień – ogólna liczbę godzin czy może bez ograniczeń? Mi położna powiedziała że do dwóch godzin dziecko w tym wieku może spędzać w takim bujaku… Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zaka - powodzenia z tymi kamieniam!
Agisal zdrówka dużo dla Dominka - żebyście oboje szybko do domku wrocili!
lala twoja majeczka jest sliczna!

zdjecia sama robilam wiktorowi w domku... zaraz po tym jak sie dowiedzialam ze wszystkie zdjecia z chrzcin szlag trafil! wiec chcialam miec taka pamiatke 🙂

a wiec wrocilismy od lekarza, mielismy miec szczepienie ale wiko jednak nadal ma anemie jeszcze wieksza niz w grudniu!! wiec znow zelazo ale mocniejsze i dodatkowo wit C, gdyz organizm wika nie toleruje zelaza tylko go wydala..
tej nocy myslalam ze umre wiktor mial bezdech w trakcie snu! ale zaczelismy nim trzasc i sie obudzil oraz zlapal oddech! lekarka powiedziala ze musimy na niego uwazac bo przy tej jego anemii moze tak byc! oraz jesli sie to powtorzy mamy jechac do szpitala odrazu, i jeszcze zmienilismy mleko na bebilon pepti, gdyz jego alergia sie powiekszyla zamiast sie zmiejszyc.. a je tak malo rowniez przez anemie 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 złapałam mega doła 🤨 🤨 nie mam pojecia co mogla bym zrobic by bylo wszystko w porzadku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenymamo, niestety jest to biegunka mimo że kup jest ok 6 dziennie, do każdego lekarza jeżdze z pełnymi pampersami i każdy potwierdza ze to biegunka (dużo śluzu, troche wody)Lenymamo, wy też miałyście kontakt z e-coli?nie dodzwoniłam się do pediatry ale Marinel pisała że 10^2 to wynik jest ok. U was też tak było? BTW, jakie słoneczne z Was dziewczynki, tylko pozazdroscić 🙂!
Jagódko bardzo współczuje anemii Wiktorka, oby teraz po zwiekszonej dawce żelaza było już lepiej i wszystkie dolegliwości minęły. Wyobrażam sobie jak teraz bardzo się boisz ale będzie lepiej zobaczysz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadwiga-roza no to trzeba czekać, co za dziadostwo się przypałętało, nie miałam pojęcia, że anemii mogą towarzyszyć bezdechy, Boziu, niech to już minie!
Ja też zrobię Poli badania krwi, moczu i kału. Dla mojego spokoju.
Mamo Zuzki, tak mieliśmy e-coli, ale celowo nie wypowiadałam się, żeby nie wprowadzać Cię w błąd. Pola miała zakażenie skóry e-coli. Tak powiedział lekarz i tak to nazwał. Żadnych badań, bo najlepszym dowodem na wyleczenie miało być nie pojawianie się nowych miejsc. Tak było u Poli, po zastosowaniu antybiotyku nowe miejsca nie pojawiły się (a podczas obecności miała 2 - 3 ropne pryszczyki) i o coli już zapomniałam. Mimo to, badania zrobię. Myślę, ze Marinel wyczerpała temat, bądź spokojna, pozostawaj w kontakcie z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

p.s . Dziewczynki ile Wasze dzieciaczki leżą w bujaczkach? Mam na myśli cały dzień – ogólna liczbę godzin czy może bez ograniczeń? Mi położna powiedziała że do dwóch godzin dziecko w tym wieku może spędzać w takim bujaku… Co o tym myślicie?


Cherry Zuza to i śpi i lezy tym lezaczku przez 3/4 dnia czasami to i dłużej, gdzie ja ide to ona idzie ze mną na swoim bujaku, bardzo ułatwia mi życie ten sprzęt 🙂a mowiła położna czemu więcej nie moze dziecie leżeć w bujaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja moją małą wkładam na razie do bujaka na jakieś 30 minut dziennie. Jak idę na dół to tam mam wózek i w nim Emi leży a u nas na górze albo na łóżku albo w łóżeczku. Raz tylko mi zasnęła w bujaczku.
Lenymamo piękne zdjęcie szkoda tylko że nie widać nic z pod tych okularów, teraz to ja oceniłabym kolor twoich oczęt 😁 a Lenka to piękna dziewczynka!
Również życzę powrotu do zdrowia chorych dzieciaczków! Agisal, Mamozuzki niech moc będzie z Wami!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś z Was pytała jak ja łapię takie minki mojej dziewczynki- po prostu ona jak zacznie się śmiać to tak dobre kilka minut więc łatwo zrobić takie zdjęcie. Chociaż też tak jak Piotruś Martki, jak widzi aparat to patrzy z zaciekawieniem i już mniej się śmieje.

A to kolejne zdjęcie do kolekcji Emi Śmieszek 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/p1160030a.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/4548/p1160030a.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Kubuś większą częśc dnia spędza w bujaczku i też wszędzie ze mną chodzi ze swoim sprzętem.

Musze sie pożalić na x box mojego męża którey wraca z pracy i zasiada przed tym sprzetem Wtedy ja np sie kapie a jak mały płacze to uspokaja go babcia bo maż ma akurat ważny mecz NIe znosze tego pudła i zastanawiam sie jak to bedzoe jak sie przeprowadzimy na swoje bo ja chyba nic nie zrobie i nie bede miała zadnej pomocy od meza 30 lat chłop i tylko granie mu we łbie Całymi dniami go nie ma a jak wraca to kombinuje jak tu pograc a ja cały dzien sama tesknie za nim a jak chce sie poprzytulac to on robi mi łaske ze on sie musi zrelaksowac a ja nie mam prawa do relaksu tylko uwielbiam relaks z mezem a on nieststy niecały rok po slubie woli grac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...