Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Aha wiecie że dzieci które chodzą do żłobka mają darmowe szczepienie na ospę wietrzną? trzeba mieć zaswiadczenie ze żłobka!

Martusiap moja Emisia to ostatnio niejadek. O 10 je kaszkę 150ml, o 15 zupke też niewiele, o 18 jakiś owoc, o 20 kaszkę (150ml) i o 23 mleko mamy 🙂 robię jej różne cudeńka naleśniczki, kluseczki, ryż z sosikiem.. ale ona nie chce jeść. Możliwe że to przez zęby 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cherry strasznie się cieszę że masz takie ambitne plany zawodowe! Życzę powodzenia i mam nadzieję że sie uda!!! a tak na marginesie mój mąz zaczął robic interesy z Czechami i może być mu potrzebny tłumacz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was jestem troszke przeziabiona ale mam nadzieje ze na Kube nie przejdzie Ten kawałek listu swietny Gratuluje

Co do posiłków to Kuba je już duzo Zupki kalafiorowa koperkowa krupnik pomidorowa i nawet żurek Ziemniak z jajkiem makaran z warzywami na masełku Nasz sosik obiadowy z ryzem bop az piszczal jak zobaczył spagethi carbonara nawet próbował i było pycha Owoców pełen zestaw buleczki maslane chleb jasny ciemny buły jasne ciemne wedlina ser żółty paluszki biszkopty No i rano i wieczorem kaszka obowiazkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Cherry strasznie się cieszę że masz takie ambitne plany zawodowe! Życzę powodzenia i mam nadzieję że sie uda!!! a tak na marginesie mój mąz zaczął robic interesy z Czechami i może być mu potrzebny tłumacz 😁



to ja chetnie chętnie 😁 😁 😁 j 😁k by tu to napisać by źle nie zabrzmiało tania jestem 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!
Choć dla mnie nie taki dobry bo rozkłada mnie przeziębienie i mam nadzieje, że Dominik się odemnie nie zarazi...no i na dodatek posprzeczałam się z Moim więc już w ogóle 😠
Marinel dzięki za przepisanie Twojego listu 😘 no masz zdolną córcię, że tak łądnie korzysta z nocniczka! U nas kiepsko to idzie....Dominik nie chce na nim siedzieć więc zawsze wieczorkiem przed kąpielą sadzam i jak leci woda pod prysznicem to 10 sekund i zrobi siusiu a potem chce zejść. W ciągu dnia gorzej to wygląda bo często w ogóle nie chce siedzieć i płacze a ja nie chcę Go zrazić i nie nalegam....tzn. próbuję..
A jak to u Was wygląda mamusie?

No i znowu zepsuł nam się samochód 😠 😠 😠 😠 planowaliśmy kupić nowy wczesną wiosną ale nie wiem czy nie będziemy musieli teg przyspieszyć...problem tylko w tym, że ja do końca roku zostaję w domu więc nie mamy kasy 😞 wrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Ja wróciłam właśnie z laboratorium, moja mama na spacerze z Kubusiem do 12.

Dziś wizyta u ginekologa więc dowiem się jak moja szyjka się trzyma. W tej ciąży to się nachodze do lekarza za dwie kobiety.

Co do ciuchów to czasami wzrost z metki ma się nijak do rzeczywistości. U mnie jest taki problem, że Kubuś ma nieproporcjonalnie długie nogi co do reszty. Spodnie na 82 za małe, a góra prawie ok. Ja mam kombinezony 86 i na razie Kubuś w górze tonie, mimo, że spodnie prawie ok.

Marinel czytałam list i jestem pełna podziwu twojej dyscypliny, ja nie złapałam ani razy siku 😞, a wy jesteście tak daleko z tym ,ale teraz jestem w domu to zacznę ćwiczyć.
Co do hormonów, to wydłużają macierzyński 😉, ja się już niestety nie załapię 😞
Pamiętaj też, że jak karmisz to wszystko jest w organiźmie przestawione, wiem po sobie, bo wcześniej miałam owulację do 12 dnia, a teraz zaszłam w ciąże 16 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):


Dziś wizyta u ginekologa więc dowiem się jak moja szyjka się trzyma. W tej ciąży to się nachodze do lekarza za dwie kobiety.


No nachodzisz się ale najważniejsze aby maluszek i mamusia czulisię dobrze! z finansowego punktu widzenia pewnie każda wizyta 100-150? Jednak najważnieja jesteś Ty i Twój "brzusio" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!Madziu czekamy na wiesci po wizycie u gina.

Ja Oskara nie sadzam jeszcze na nocniku, poniewaz jak go probuje posadzic to po sekundzie juz raczki wyciaga do mamy i schodzi z niego...na razie nocnik sluzy nam do zabawy, Oskar wrzuca do niego pileczki:-)

Oskar wladnie zaraz zasnie, a ja sie biore za sprzatanie, bo male spustoszenie zrobil w domu:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yen u mnie też dzień pod znakiem sprzatania.
Właśnie zrobiłam 28 mega gołąbków. Ostatnie 2 zwijałam juz przy akompaniamencie Emilki bo straciła cierpliwość.
Z tego nocniczkowania jestem strasznie dumna, że tak szybko załapała.
Madziu powodzenia na wizycie i czekamy na wieści. Ja ide jutro na wizyte kontrolna. Mam zamiar poprosić o cytologię.A tak nawiasem moja kolezanka 3 mis po porodzie dowiedziala sie ze ma na macicy jakąś narośl i musiała to wycinać i czerka na badanie histopatologiczne. A ja u gina nie byłam od tej wizyty 6 tyg po porodzie czyli 8 miesiecy !
Emilka znów mnie zaskoczyła bo sama włączyła sobie lampkę nocną. A wczoraj na zakupach jak mnie straciła z oczu to zawołała "mama" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Bąbel też śpi ale mama zamiast sprzątać to siedzi z cieknącym nosem przy kompie i grzebie na allegro 😉
Dominik nadal nie mówi mama 😞 czasami jak płacze to wydaje mi się, że woła maaaaaaaaa ale nie wiem czy ma na myśli "mama" czy to tak przy płaczu my wychodzi....natomiast tata mówi cały czas 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer a czy ty Oskarowi kupiłaś już kurtkę lub kombinezon? Jeśli tak to w jakim rozmiarze? Pytam bo nasi chłopcy są drobni więc może ty mi podpowiesz jaki rozmiar kupić kupić.....mam taki mętlik w głowie....muszę się wybrać do sklepu i spróbować przymierzyć na Dominiku ale wiem, że nie będzie to łatwe bo ostatnio nie lubi się ubierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie niezależnie od wizyt, ilości usg, badań krwi, prenatalne, koszt co miesiąc jest 130 zł. Już przez Kubusiem miałam wykupiony abonament w prywatnym ośrodku i trzymam się tego drugi rok. Gdybym zrezygnowała i przeszła na nowe zasady to bym płaciła koło 200 zł 🙂. Zrezygnuję z tego po drugim dziecku, a póki co jest to bardzo opłacalne, położną mam każdego dnia, ginekolog też jakiś jest codziennie. Dodatkowo po urodzeniu przysługują mi wizyty laktacyjne i pzrez dwa miesiące ogólne oględziny małego, waga itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agisal moja Emilka ma 76 cm a kombinezon kupiłam na 86. Jest trochę za duży i trzeba podwinąc nogaweczki i wywinąc rękawki ale zima dopiero za 2 miesiace a pochodzi w nim nawet do marca. W ciągu 2 mies potrafiła urosnąć 5cm więc na 80 byłby stanowczo za mały! Moim zdaniem lepszy większy niz za mały. Jak masz możliwość przymierzyć to skorzystaj z tego ale Madzia ma rację że ta numeracja to loteria i trzeba patrzeć na firmę bo kazda produkuje inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No myjuż po.....

Agisal Kacper ma około 76 cm. dokładnie powiem jak się obudzi.

No więc znów mamy antybiotyk. 😞 Krople na rozluźnienie wydzieliny.... Za tydzień do kontroli.
Pani doktor mówiła że on ząbkuje a niektóre dzieci tak mają że w tym okresie przygarniają wszelkie infekcje. Potwierdziło to rzadkie wodniste kupy - codziennie rano.

DO tego gadałam o powolnym odstawianiu od piersi. Pani doktor powiedziała że najwyższy czas. Zdziwiły mnie brutalne metody 😮 albo bandaż 😮albo wyjazd 😮
Mówiła też żebym robiła mu mleko krowie lub kaszki na nim ...No dobra czas coś spróbować.

..... cytat dnia:

a jak Syn bedzie miał 12 lat to też bedziesz siedzieć na mamuśkach i relacje zdawać ?

ja na to że TAK 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja będę piekła szarlotkę, drożdżówkę, babeczki, ale torty kupię - duży na pierwszą imp. i mały dla "dziadowstwa" (oba z Małym Misiem Kubą, bo to pierwszy idol mojego synka).
Generalnie wymyśliłam, że zrobię sałatki, leczo, hot-dogi domowej roboty (mam genialny przepis na bułki), zapiekankę ze szpinakiem, a do tego ciasta, ciasteczka, babeczki, lecz bez cukierków, chipsów i innego świństwa...
Maksik dziś przyszedł do mnie, zerknął na TV i mruknął: "RaRa" 🤪 Byłam w szoku, bo rzeczywiście leciała ta bajka 😁 Poza tym mówi "mama", "tata", "ne", "daj", "am" - na picie, śpiewa: "aaa" - w sensie: "Aaa...kotki dwa" 😁 - no...tyle pamiętam.
Zimowe ciuchy mamy na 86, ale przy zawyżonej rozmiarówce, więc normalnie, to byłoby pewnie 92.

Madzia, kurczę, ale Ty się nastresujesz... nadal trzymam za Was kciuki 🙂

Agisal - a jak zdrówko Dominisia?????

Cherry - zdrówka dla Armanda!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam do Was pytanko, czy którejś wypadają nadal włosy???? Mi zaczęły lecieć po 7. miesiącu ciąży i wypadają garściami. Wróciłam do brania Prenatalu, bo to konska dawka witamin, widzę też, że mam mnóstwo krótkich włosków na całej głowie, więc łysa chyba nie będę, ale ilość "wypadów" i tak mnie przeraża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miiiiiiiiiiiniedługo łysa będę !!!Mam jeść tabletki ale one tylko w niemczech dostepne !!!Nazywają się MERZ SPEZIAL HAAR ACTIVE no biorę i wypadanie się zmniejszyło no ale jak się opakowanie skończy to nie pojadę przecie po nie. Te dostałam od sąsiadki.

Wiecie co zamiast nawilżacza kupię inhalator nebulizator. Ma któraś ? Co myslicie o tym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna ciaste zaksakuje !!!

Moje to rusza się ale gadać zrozumiale nie chce.

Gada tata mama ale chyba nie wie kto co 😮

potrafi pokazać wszędzie lampę i ........ Kubusia Puchatka....... 😮 W każdej książeczce, okładce, obrazku..... Zapytasz gdzie jest cacy miś i masz pokazane 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...