Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej,

Lala wyglądasz zjawiskowo 🙂 🙂 🙂

Mam pytanie o ktorej Wasze dzieci chodza spac?
Kacper ostatnio się przestawił nie dość że w ciągu dnia spi raz dziennie to jeszcze chodzi spać o 22.30!!! Jestem trochę tym zmęczona !!!

Dzis ważyliśmy tego naszego ancymona i 11,4 KG oraz 77-78 cm.

KAWAŁ CHŁOPA!!!!

😁 😁 😁 😁 😁 😁

Co sądzicie na temat odchudzania dzieci w wieku niemowlęcym?

Dziś spotkałam się z sytuacją gdzie Mama pewnego chłopczyka powiedziała, że nie będzie on jadł deserków, owoców etc. bo za za duży brzuch i za grube nogi.....!!! Chłopkczyk ma 10 miesięcy i waży 9,2 KG. Uważam, że nie ma tam tragedii a młody dopiero zaczyna raczkować więc większe spalanie przed nim i z tego co wiem większość małych dzieci ma krągły brzuszek....

----------------------------------------------------------------------------

tak z innej beczki to na wp. był ranking parówek dla dzieci nie wiem czy czytałyście. Najlepsze parówki to sokoliki lub produkt dla lidla parówki piratki. Obie nie zawierają MOM i konserwantów. Najpopularniejsze parówki dla dzieci firmy morliny i bobaski NIE SĄ ZALECANE !!!

Ja jeszcze nie dawałam parówki np ale jeśli któraś by z Was chciała to warto wiedzieć.

Aha kiedyś ktoś z Was podawał stronkę z przepisami czy mogłabym poprosić jeszcze raz o link.

Z góry dziękuję!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Roczek, roczek i po roczku
Mała relacja foto 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/31/tortpt.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/5088/tortpt.jpg[/IMG][/URL]
Piotruś nie był zainteresowany świeczką
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/201/swieczkah.jpg/][IMG]http://img201.imageshack.us/img201/3484/swieczkah.jpg[/IMG][/URL]
Piotrek wybrał monetę i wrzucił do kieliszka 🤪
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/wybieranie.jpg/][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/9934/wybieranie.jpg[/IMG][/URL]
Razem z siostrami rozpakowywał prezenty. Dostał 3 komplety Lego Duplo (wg mojej podpowiedzi 🙂), pchacz, ubranka, zimową kurtkę i czapkę
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/16/prezentmo.jpg/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/4419/prezentmo.jpg[/IMG][/URL]
Wystrój. Nie patrzcie na okno z odciskami palców dzieciaków 🤨
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/balony.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/659/balony.jpg[/IMG][/URL]
Niestety zdjęcia nie oszałamiają jakością 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaniusia myślę że naszym dzieciom nie robi różnicy jaką wersją klocków się bawią 🙂 Może jak nas będziecie odwiedzać to wtedy Maks będzie zainteresowany chłopięcą wersją 🙂 Może w końcu się poznamy!!!

Lala89 ale z Ciebie piękna kobieta!! Ech nawet nie widac że dziecko urodziłaś! Jak macie miejsce to taka huśtawka jest suoer dla dziecka!
Martka ale mieliście gości!!! A te klocki to takie dla maluszka?
Cherry ja nie podaję parówek i jestem przeciwna. Co do odchudzania dziecka to nie rezygnowałabym z owoców ale raczej z dosładzanych soczków i kaszek. Robiłabym po prostu kaszkę mannę lub kukurydzianą i dodawała mleko modyfikowane. Poza tym nie dawałabym żadnych przekąsek typu chrupki, paluszki, wafelki a już na pewno cukierki i czekolady. Sama staram się tego przestrzegac ale dopiero zaczęłam myśleć o zrezygnowaniu z tych gotowych kaszek bo Emilak nie pije mleka modyfikowanego i je kaszki 2 razy dziennie (na śniadanie i kolację). Nie daję też słodkich deserków tylko jogurt naturalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Piotruś dostał Lego Duplo od 1,5 roku do 5 lat, ale myślę, że przy siostrach (im się też bardzo podobają 😁) szybciej załapie o co chodzi bo już próbuje łączyć 2-3 klocki.
Z klocków polecam też duże z Wadera (chyba się nazywają middle block) my mamy 2 wielkie pudła i u nas są cały czas użyciu - dziewczyny do stały po jednym na roczek. Poza tym co już wiele z was się przekonało proste drewniane klocki są naprawdę świetne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No widzisz ja też nie daje parówek.

Co do odchudzania to dla mnie głupota tym bardziej, że chłopiec gruby nie jest a to jego matka mówi jest czystą fanaberią. Sugestie,że dziecko ma duży brzuch to już w ogóle totalna głupota !!! Może to wynika z dążeń jego matki do idealności!!!

Moje dziecko sporo waży, ale nie mam zamiaru go odchudzać wręcz uważam, że za mało je. Jednak patrząc na jego masę urodzeniową (4400) waży prawidłowo. Na pewno nie jadamy danonków, kaszek etc. bo Kacper nigdy ich nie lubil a ja przestałam kupować bo co zrobiłam to wyrzucałam. Nie ważne czy manana czy dziecięce.....wszystkie bleeeee. Kacper jada jedną kanapkę dziennie i jeden słoik plus parę chrupek kukurydzianych i to wszystko.

a i wypija około 500 ml soku z marchwi i jabłek naturalnego robionego przeze mnie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na roczku razem z nami było 15 osób.
I tak ogólnie przepraszam, że tak mało piszę ale czytam na bieżąco co się u Was dzieje.
A co u nas?
Piotruś prawie całkowicie przeszedł na nasze obiady - gotuję tak bardziej pod niego i wszyscy jemy to samo. U nas 5 posiłków dziennie (I i II śniadanie mleko i np kanapka, obiad, podwieczorek - owoce z biszkoptami lub jogurtem, wieczorem przekąska i mleko) - apetyt ma bardzo dobry.
W dzień ma 2 drzemki po ok 1- 1,5h, noc - ok 21 do 6:30-7:30
6 grudnia mamy szczepienie do dowiemy się wagi i wzrostu ale ma ok 10 kg.
Ma 2 zęby, chodzi z pchaczem i przy meblach, wszędzie go pełno. I nie wiem czy coś jeszcze miałam ...
A już wiem. 100 lat dla wszystkich roczniaków 😘 bo mi się trochę zaległości porobiło ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry wydaje mi się że nie mozna mówić o odchudzaniu dziecka a jedynie o ograniczeniu cukru dla jego zdrowia! Nie ma nic piękniejszego niż okrągły brzuszek i fałdki na nóżkach 🙂

Co do spania to Emilka rzadko chodzi spać przed 22, już się przyzwyczaiłam że nie ma szans obejrzenia czegokolwiek w TV o 20 😞 Wstaje ok 8-9, potem ok 13 ma 40min - 1h drzemka i idzie spać ok 22. Szkoda jej czasu na spanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w ten piękny poranek, u nas za oknem bardzo ładnie, więc spacerek obowiązkowy 🙂

Lala89 ślicznie wyglądasz, a figurka że ho ho!!! Pchaczyk wózeczek Majeczkowy super!!! A miałam pytać jak Majeczka zniosła pierwszą noc w swoim pokoju? A jak Wy? Ja bym pewnie co chwilę biegała sprawdzać jak śpi 🙂

Martka3 tort pysznie wygląda, aż ślinka cieknie!!!Dużo zdrówka dla Piotrusia z okazji roczku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!
U nas też zapowiada się ładny, słoneczny dzień 🙂
Martka wszystkiego Naj dla Piotrusia!!! ze zdjęć wynika, iż impreza jak najbardziej udana 😉

Dziewczyny dzięki za komplementy dot. mieszkanka a raczej fragmentu pokoju 😉 Aaniusia tak nad sofą wisi obraz....
Yen nie do końca u nas jest bardzo jasno w pokoju, ponieważ przeciwległa ściana jest mocno czerwona (taki kolor jak te kwiaty obok stołu- kolor karmazynowy przypływ) więc kontrast jest duży 🙂 w zasadzie to namawiam męża na wiosenne odświerzenie ścian (malowaliśmy ostatnio prawie 3 lata temu) i przemalowanie tej ściany na coś lżejszego....to chyba przez to, że cały czas jestem w domu i już mi się ten kolor znudził....okna są od wschodu więc rano mamy słońce- pod warunkiem, że jest słoneczny dzień...po południu jest gorzej i dlatego chyba chciałabym coś bardziej ciepłego- jasnego....

Lala wyglądasz kwitnąco!!!! i macie fajną dużą lodówkę!!!! a ma funkcję robienia kostek lodu? bo to taka 2-drzwiowa?

Klocków niestety nie kupiłam w Biedronce bo nie było 😞 szukam teraz coś fajnego na allegro aby zamówić na Mikołaja....tym bardziej, że moje dziecko będzie wtedy z bolącym siusiakiem więc tym bardziej musi coś dostać nowego aby zapomniał o bólu.....

Martka a Piotuś przesypia całą noc na samym mleku? 🤪 Dominik dziś obudził się dopiero o 7 na jedzenie ale musi dostać bardzo gęstą kaszkę na noc do picia.....210 ml. mleka + 4 łyżki stołowe kaszki.....chciałabym zacząć podawać mu zwykłą manną aby właśnie ograniczyć słodzone kaszki ale u nas chyba nie ma szans.....o ile wiem zwykłą manne trzeba gotować a DOminik nie może pić zwykłego mleka a bebilonu pepti przecież nie zagotuję- nie mam pomysłu jak to rozwiązać....

Tak w ogóle to fajnie jest włączyć kompa i zobaczyć, że jest tyle do czytania od wczoraj 😘

Lala Dominik ma podobną huśtawkę i też bardzo ją lubi ale zostawiliśmy ją na działce na zimę z braku miejsca w mieszkaniu.....myślę, że wiosną znów będzie miał radość jak ją zobaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):

Martka a Piotuś przesypia całą noc na samym mleku?

Przed kąpielą zjada zazwyczaj kanapkę i po wypija 210 ml mleka i śpi do rana. Kaszek jakoś nie zaczęłam mu dawać 😁
A co do klocków drewnianych to może zajrzyj do Tesco, Ulka kiedyś dostała od cioci fajny zestaw - produkt tesco, może na coś ciekawego trafisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal w takim razie lubimy kontrasty 🙂 Też kiedyś miałam mocno czerwona ścianę, ale reszta pokoju była w kolorze kawy z mlekiem , wiec tak jakoś ciemno było, nie tak ładnie jak u Ciebie 🙂
Współczuje Dominikowi tej stulejki, no i Tobie oczywiście, bo wiadomo jaki to stres dla rodzica...ciekawe jak będzie u nas?Na razie nic nie robię ze skórką Oskara, lekarz póki co nie widzi nieprawidłowości, ale mi się ta dziurka taka malutka wydaje...nie wiem czy nie będzie miał w przyszłości podobnego problemu. U nas klocków w Biedrone dużo...kusicie mnie kusice...grrrr

No i mam straszny problem z ta suszarka do włosów... już nie wiem jak mam Oskara do niej przekonać...pokazuje mu ja, dotyka, jak był u taty na raczkach to nawet nie pisnął, ale normalnie płacze i tylko słyszę nie, nie i be be...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yen- u nas tak było z odkurzaczem, nieraz zasypia przy nim a niekiedy się go panicznie boi. Tez pokazywałam mu go włączałam przy nim żeby zobaczył ze nie ma się czego bać i dzisiaj jak poszłam do szafy po odkurzacz to Matek brumm brumm i się go nie bal jak odkurzałam. Może się przyzwyczaił?? a moze poprostu dzisiaj sie nie bal. zobaczymy za chwile bo jeszcze jeden pokoj zostalo mi odkurzyc.
Agisal- u mnie w duzym tesco bylo pelno rożnorakich klockow wiec w kazdym tak powinno byc 🙂

Wczoraj bylismy u moich rodzicow, robilismy z bratem niespodzianke mamie bo miala 50 urodziny 🙂 zamowilismy jej tort 🙂 ale nic o niczym nie wiedziala zreszta tylko 7 osob wiedzialo 🙂 szwagierka brata upiekla tort bo jest cukiernikiem 🙂 przyjechal brat mamy i jego zona wogole bylo smiesznie. takie towarzystwo moglo by byc zawsze na imprezkach. Moj malzonek nie lubi brata mojego taty a mojego chrzestnego, zrazil sie do niego na slubie mojego brata, cos tam mu powiedzial juz nawet nie wiem co, ale go urazilo. zreszta nie dziwie mu sie bo wujek to taki niemily typ taki ą ę. Matus wczoraj prawie wogole w dzien nie spal!! zrobil sobie dwie drzemki w samochodzie jak jechalismy do rodzicow i pozniej do domu a to raptem bylo 30 minut za caly dzien!! 🤪 za to i tak pozno poszedl spac. Ostatnio moje dziecie chodzi spac blisko północy!! ja już wysiadam a ten dalej się chce bawic!! skad to moje dziecie ma tyle sily?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babeczki!

Cherry odchudzanie rocznego dziecka jest chyba chore. Uważam, że od urodzenia trzeba ograniczać cukier. Tak naprawdę na słodsze rzeczy pozwalam Kubusiowi teraz. On zna do picia tylko smak wody. Oczywiście od czasu do czasu daję mu soki, ale swojej roboty. Owoce je bez dodatku cukru. Uwielbia jogurt naturalny, do którego dosypuję mu płatki kukurydziane zwykłe bez cukru. Od czasu do czasu dostanie serek waniliowy, ale z naszej lokalnej mleczarni, czy budyń zrobiony przez mamę. Parówka u takiego dziecka, frytki itp. mnie przyprawiają o zawał serca. Kochane Mamusie nie chce być złośliwa ale popatrzcie na skład parówek dla dzieci, jak już chcecie bardzo to kupcie takie co mają 99 % mięsa. Oczywiście dziecku można podawać chemię, ale trzeba być tego świadomym, a większości mam wydaje się, że dla dzieci to znaczy zdrowe. Nic bardziej nie tuczy też niż syrop glukozowy fruktozowy i tak np. biszkopty polecane przez instytut matki i dziecka zamiast cukru mają syrop bo tańsze. Oczywiście nie jest zbrodnią jak damy dziecku dwa biszkopty na kilka dni, ale nie całą paczkę. To nie jest odchudzanie, to jest po prosto żywienie dzieci z głową.
Mamy córek uważajcie też na kurczaki, szczególnie te piersi wielkie jak pierś Pameli Anderson, efekt taki, że potem dziewczynki, karmione na tym maja zaburzoną gospodarkę hormonalną.

Trzeba podchodzić z głową 🙂 do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki
dawno mnie nie było ale postaram się powolutku nadrobić zaległości
A co u nas?
Jednym słowem kiepso. Maja od środy gorączkowała po 38 stopni. po kontakcie telefonicznym z lekarzem ustaliliśmy iż terzba wykonać badanie moczu bo innych dolegliwosci maja nie miała. mocz badaismy w piątek , badania wyszły dobrze. W sobotę był wielki dzień mojej gwoazdy. Godzinę przed imprezą zadzwoniłam po lekarza bo maja cały czas miała stan podgorączkowy. Lekarz ją zbadał i diagnoza : zapalenie uszu. Podobno wirusowe. Na urodzinach majeczka była strasznie marudna ale wytrwała. W niedzielę gorączka minela ale pojawiła się biegunka. podejrzewam że od antybiotyku. Dziaiaj rano maja wstała z kaszlem chrypką wiec powtórny telefon do lekarza kazał podawać nadal antybiotyk i dodatkowo syrop na kaszel drosetux. zobaczymy jak bedzie jutro. Wiec u nas nie jest kolorowo.
Maja na roczek dostała samochód, garunuszek fisher price, kołderkę i pieski i konika na biegunach. aha i wybrała pierwszy długopis
Postaram się wrzucić fokę z urodzinek ale niestety nie maja nie ma najlepszej miny :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusiap na wirusowe zapalenie uszu dostaliscie antybiotyk?
Ja do dzisiaj nie moge sobie darowac ze poszłam do tego ambulatorium i dałam Emi antybiotyk a nie poczekałam na wizyte naszej doktor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
A my jutro szczepimy MRII + ospa. Nam nadzieję, że obejdzie się bez temperatury.


Madziu jesteś pewna tej szczepionki?

Mi teściowa mówi bym poczekała i odwlokła je do drugiego roku życia.... I poczekała na priori.....i sama nie wiem co mam robić....

Mama zajmuje się szczepieniami chodzi na kursy etc. jej wiedza w tej kwestii jest nieoceniona i od tego głupieję ja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry a które szczepienie odwlec? Całość czy tylko ospę?
Czy ja się Ciebie kiedyś doczekam? Zdążyłysmy sie drugi raz pochorować i wyzdrowieć 😜


zobaczę jak Kaccper bedzie jutro wygladał i jak siniaki nie bedą straszne to w srode sie zbierzemy.

Młody miał dzis bliskie spotkanie z szafa a potem z wanna 😮 😮 😮

Mówi żeby odwlekac całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...