Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
14A11 czyli mam ten sam mentlik. Ja zadzwoniłam do tesciowej dzis i sie zapytałam o co tu chodzi.

I mówię o tym iż badania pokazują że niby ta zwiekszona zachorowalność nie ma nic wspolnego ze szczepionką tylko z okresem ujawnienia tej choroby. A ona mi powiedziała ze w 100 % nikt nie wiem i nawet na szkoleniach pielęgniarskich nic nie mówią. I mówi, żebym najlepiej się wstrzymała własnie do 18-20 miesiąca.

Cherry a czemu to takie wazne zeby sie troche wstrzymac
I chyba tak zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam moje piękne 🙂

Ponuro za oknem.. ale czego ja chcę jest 28 listopad i pogoda jak na ten czas jest super! To była (choć jeszcze jest) prawdziwa jesień, bez deszczu uff. Wczoraj było tak pięknie a my siedziałyśmy w domku bo wzięłąm się za generalne porządki 🤨 Szkoda mi tego straconego słoneczka.
Wczoraj na zakupach szukałąm płynu do płukania (zawsze używałam żółtego E bo zapach mi się podobał. Jednak od pewnego czasu po wypraniu pranie pachniało przez chwile. Kiedyś poszłam do mamy , wchodze do sypialni a tam taki piękny zapach bo zmieniała pościele i firany i pytam co tak pięknie pachnie - no to mi powiedziałą płyn do pł , produkt tesco - ale kolor zielony tylko tak pachnie. Kupiłam 2l za całe 8zł i jestem mega zadowolona bo pranie długo pachnie! ) No i szukałąm go w tesco i znalazłam ostatni 😁 A nad nim na półce COCCOLINO! długo niewidziany! ahh zapach dzieciństwa. Kupiłam do Majkowego prania (choć ja już jej piore ubranka w naszym proszku i płynie)
No właśnie jak u was z praniem maluszkowym? Pierzecie ze swoimi rzeczami? Ja pewnie bym już prała tylko że Maja ma tyyyyyyyle rzeczy że muszę prać ją osobno. Po 3-4 dniach jest cała pralka. To pewnie też wynika z tego że zmieniam piżamke codziennie (jak z tym u was?)

A na tapecie szczepienia. My mieliśmy szczepić na roczek na pneumokoki bo nam poleciła lekarka że lepiej na pierwszy rok życia niż wcześniej bo jest wtedy jedno ukłucie nie dwa, i że lepiej pneumo niż rota. Jak już chcieliśmy ją zaszczepić to szczyga się rozchorowała.. i generalnie im więcej się czyta tym gorzej się nakręcamy, więc ja po szczepieniu na pneumo dopytam o wszystkie reszte szczepień i wtedy podejme jakąś decyzje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
U nas prezenty na mikolajki przedstawiają się tak:
Gabi - Shnooksa - taki tam śmieszny pluszak ale ona o nim majaczy już od jakiegoś czasu
Ula - Wiersze Tuwima i najprawdopodobniej dziecięcą łopatę do śniegu (bo Gabi ma) - chyba, że na zakupach w poniedziałek znajdę coś co mnie zachwyci. No i dziewczyny trochę słodkości.
Piotr - autko
Gwiazdka;
Gabi - gra elektroniczna "Zgadnij kto to ekstra"
Ula - wózek ze sprzętami do sprzątania z odkurzaczem (bardzo fajne są też z mopem ale boję się, że postanowiłaby umyć np wykładzinę w ich pokoju i będzie się chciała babrać w wodzie)
Piotr - Uczony warsztacik fisher price - mam już kupione i schowane na strychu 🙂

My jeździk mamy taki, czerwony, jeszcze po Ulce -
http://allegro.pl/pojazd-jezdzik-schowek-swiatlo-dzwiek-nowosc-i2793017669.html
Sąsiedzi mają takie coś i dzieciakom bardzo się podoba, z tym, że na nowy chyba trzeba liczyć 200-250 zł
http://allegro.pl/jezdzik-chicco-ciuchcia-i2814332658.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala sweterek Majuni z Hello Kity jest cudny! PRZEŚLICZNY!!!!!!! Chyba poszukam czegoś takiego dla mojej córci!!!

Ja piorę Emi ciuszki oddzielnie bo jak dolałam płynu Silan to złapała wysypke więc póki co dalej tylko proszek dziecięcy. Mam jeszcze spory zapas no i czytałam że podczas prania przenikaja bakterie z jednych ubrań więc zostałam przy oddzielnym.

Dziewczyny ile znacie dzieci OSOBISCIE które zostały zaszczepione i mają autyzm? Wiem że jest obawa czy nie padnie akurat na nasze ale ja nie znam ani jednego takiego dziecka mimo że w rodzinie i wśród znajomych dzieci jest mnostwo i wszystkie zdrowe.

Madziu całkowicie popieram Twoje zdanie na temat diety dziecka. Co do kurczaków to prawie wcale ich nie jem a Emilka je zupke tylko z mięskiem z kurczaka od naszej cioci 🙂 ale wiem że teraz to już prawdziwy rarytas bo rzadko ktoś hoduje kury. Prawdą jest że dziewczynkom rosną piersi w wieku 8-9 lat a dostają miesiączkę w wieku 11 przez te wstrętne antybiotyki i inne hormony którymi faszerowane są kurczaki aby w szybkim tempie urosły.
Co do slodyczy to zalezy od rodziców! Moja mama zapytała mnie 2 dni temu czy daję Emilce prince polo i milky way bo to taki mięciutki batonik! I nie mogę jej przekonać że dziecko nie je słodyczy!!!n I jak tu zostawić dziecko z babcią?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusia to gwiazdka i mikołąj zapowiadają się superancko!
Jak to fajnie tak sobie usiąść w święta przy choince i patrzeć na dzieciaczki jak się bawią prezentami!

Ja pamiętam że jako dziecko to na święta zawsze do dodatku dostaliśmy bajki na video, ahh jak fajnie było potem oglądać tak rodzinnie przy stole pełnym słodkości, nastroju lampek choinkowych ahh.. Te święta też będą wyjątkowe dla nas bo w tamtym roku mieliśmy dzieciątka pod choinką, a teraz będzie chyba wielkie woooooow na widok choinki (co nie zmienia faktu że choinke trzeba jakoś zabezpieczyć 😁)
A właśnie jak już tak świętecznie zagadałąm to robicie pierniczki? Robiłam dwa lata temu ale gdzieś podziałąm przepis 😞 a były takie pyszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry

mnie dopadlo zapalenie pecherza koszmar isnty koszmar...co hwile biegam o alzienki i zaledwie dwie kropelki...a boli jak niewiem no coz....kupilam zuravit sos kuracje 5 dniowa moze pomoze:]

lala zdjecia cudne a sweterek naprawde fantastyczny:]------co do zmiany pizamki my zmieniamy co dwa trzy dni ...

prezenty na mikolajja i na swita to poprostu pojecia nie mam pewnie pojedziemy do sklepu i cos wybierzemu konkretu nie mam:]

ja od rana odkurzylam podlogi umylam teraz mlody usnal wiec kawe wypije i obiad zaczne gotowac niewiem cy dzisiaj na jakis spacer pojde bo pogod fatalna ale moze sie rozpogodzi:]

i temat jedzeenia:

wiec u mnie jest tak moj maks je i jogurty (danonki lub inne) slodycze parowki i wszystko inne ALE!!!! z umiarem to znacyz staram sie mu dawac tozadko raz lub dwa w tygodniu...JA osobiscie ni dam dziecku nic gazowanego ani zagnego tlustego czy zmazonego ooo tego napewno dluugggoo niezasmakuje...herbatki rowniez pije i to te granulowane ..kazdy daje swojemu dziecko to co sam uwaza za sluszne....ja jezeli mu daje np. parowke to nie kupuje akie w sklepie pakowne tylko mam pod nosem placem targowy i tam kupuje parowki od znanego mi pana ktory sam wszytsko robi i kupuje cielece w ktorych jst 96%miesa drogie jak chlera za 5 parowek 13zl place ale skoro daje dziecku to przynajmniej nie syf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu a jedak ten pęchcerz się rozchorował bardziejm, bo już pisałąś że cię łapie :* oby szybciorem przeszło!

Ja jestem w szoku bo moje dziecko nie ogląda bajek a tu od 10 patrzy jak zaczarowana na myszke miki 😮 i fineasza - to ja lece ogarnąć bo PPD za łeb się chwyci jak do mnie wpadnie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel super ta stronka - wczoraj juz ją znalazłam, ale i tak dziękuję.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Czytałyście o olimpijczyku naszym i jego zonie o raz problemach z porodem? Kurde jak to przeczytałam i potem w wiadomościach widziałam to szlag mnie trafia!!! Chodzi o to że jego żona była w ciązy bliźniaczej i ze względu na nietypowe ułożenie dzieci było wskazanie do cc od lekarza prowadzącego. Ordynator szpitala w Opolu jednak stwierdził że poroód ma odbyś cie sn!!! Jedno dziecko jest zdrowe. Druga dziewczynka walczy o ,życie i jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej !!! Kufa mać !!! popieprzony jakis ten ordynator!!!

Ale tu w naszej okolicy chyba wszyscy ordynatorowie to mają !!! Nigdy nie zapomnę ja mi nie chcieli zrobić cesarki bo nie zapłaciłam. Jak mi pielęgniarki sugerowały że powinnam w pewien sposób porozmawiać z ordynatorem!!! Nigdy nie zapomnę ile ja łez w tym szpitalu wylałam i jak na koniec się wydzierałam przy ktg ze im nie ufam i że dlaczego mnie tak męczą!!! Byłam jak królik doświadczalny !!! Na siłę chcieli wywołać poród jak ja nie miałam żadnych skurczy - nawet tych przepowiadających !!! Płakać mi się chce na myśl jak na siłę montowali mi ten cewnik!!! Do ostatnie dnia mnie trzymali tylko dlatego że ordynator nie prowadził mi ciąży i że mu nie płaciłam 150 zł za wizytę.

JESTEM W 100 % PRZEKONANA ŻE ZAPALENIE PŁUC U KACPRA W 3 DOBIE ŻYCIA TO WINA TEGO ŻE MNIE TAK DŁUGO TRZYMALI!!!

Przepraszam musiałam sobie pogadać...

MIJA ROK A TO WSZYSTKO JESZCZE WE MNIE SIEDZI....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry nie dziewię się, że nadal masz żal....wiele przeszłaś w trakcie i po porodzie więc nic dziwnego, że nadal o tym myślisz....najważniejsze jednak, że Kacper jest ZDROWY ! 😘

a ja zamiast wziąść się za sprzątanie to siedzę i czytam o fotelikach 😠 ale ja już tak mam jak się nakręcę to na 100%

u nas chyba dziś ze spaceru nici....pogoda nie zachęca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
wanilia napisał(a):
Cherry...... 😠 😠 😠 wiesz o co chodzi?


.......... bo miało dziś padać....!!! To mówię nie jadę... Jutro ?

.....ale sie nie gniewasz? 🙃 🙃 🙃

Może byc jutro tylko ostrzegam że jutro się już chyba za biszkopty na torta zabieram. A jak jesteś dobra w pieczeniu to tym bardziej zapraszam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
Cherry napisał(a):
Agisal ja foteliki już przerabiałam! Więc współczuję. Im więcej przeczytałam tym mniej wiedziałam.

Boshe ile ja stron przeszłam, ile formum polskich, niemieckich czeskich ło jej !!!


a co wybrałaś? tzn kupiłaś?


Tak jak Martka mam fotelik Nania.... już pisałam o tych fotelikach, ze są tanie ale przeszły testy adac i ten model który mamy jest na poziomie 3-4 *

Genaralnie najbardziej polecany to maxi cosi priori....

Agisal wieczorem wkleję Ci tekst o fotelikach - to co pisałam wcześniej... moze cos Ci to pomoże. Teraz spadam bo jakiś głodomor wisi mi koło nogi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
wanilia napisał(a):
Cherry...... 😠 😠 😠 wiesz o co chodzi?


.......... bo miało dziś padać....!!! To mówię nie jadę... Jutro ?

.....ale sie nie gniewasz? 🙃 🙃 🙃

Może byc jutro tylko ostrzegam że jutro się już chyba za biszkopty na torta zabieram. A jak jesteś dobra w pieczeniu to tym bardziej zapraszam 😁



no właśnie u mnie dupa blada z pieczeniem... ale chetnie popatrzę 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny,
ja tak na chwilkę - u nas wszystko OK (o ile to kogokolwiek interesi 😉) Mały absolutnie zakochany w dziadkach, oczywiście ze wzajemnością, w ogóle mam wrażenie, że wyrósł i jakoś wydoroślał mi mój chłopiec przez ten ostatni miesiąc 🙂 Oczywiście już chodzi, a nawet biega i wychodzi mu to naprawdę genialnie - tym bardziej, że zazwyczaj łazikuje z pieluchą w buźce, bo go dziąselka swędzą i o dziwo zazwyczaj się o nią nie potyka 😁 No i mamy 4 ząbki, a piąty juz prawie 🙂))

Ja zasuwam do pracy, mam taki zakres obowiązków, że nie ma szans, zebym się wyrobiła, ale przynajmniej dni mi mijają błyskawicznie. A wczoraj ścięłam się na tzw. "chłopaka" - bo już miałam dość wszechobecnego widoku moich włosów 🙂))

Maksik na Mikołaja dostanie odkurzacz, bo uwielbia towarzyszyć w odkurzaniu mojemu mężowi, więc moze zacznie go naśladować 😜 a pod choinkę w zasadzie nie mam pojęcia, co mu kupić ...

Acha..i dawkujcie maluchom korzystanie z jeździków, bo słyszałam, że niedobrze wpływają na nóżki - chodzi o sposób nacisku na nóżki podczas odpychania. Oczywiście może być wszystko idealnie, ale ja zawsze wychodzę z założenia, że skoro mam wiedzę, że coś prawdopodobnie szkodzi, to nie będę ryzykowała, bo jeśli akurat pech padnie na moje dziecko, to będę sobie w brodę pluła.

Iiii:

Shelby - w poniedziałek będę mocno ściskała za Ciebie kciuki 🙂))
Lala - pokoik Majeczki jest naprawdę śliczny
Marinel - tak sobie myślę, że skoro chcesz zostawić czasem dziecko z babcią, to niestety musisz przystać na jej warunki, nawet jeśli chce czasem dać słodecze (których ja też nie popieram) albo poszukaj alternatywy (ja się zgadzam na domowe ciasta z owocami lub drożdżówę) w przeciwnym razie nie zostawiaj z nią dziecka.
Agisal - my mamy recaro young sport, Maks jeździ w nim od sierpnia i jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...