Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziendobry
i jest snieg my o 12 na spaecerek sie zbierzemy na godzinke i w koncu w kombinezonie;]:]hehe

shelby--nie boje sie...dziecko jest cieplo ubrane jedzie autem po sam basem a po basenie ubieramy sie i idziemy na akwe wiec maly dochodzi do siebie nie wychodzimy od razu z obiektu...
marinel my chodzimy do paku wodnego...ale super zajecia sa tez w tyncu tylko ze to daleko;];]

lala---no obarzek pierwsza kalsa ale stol tez wybitnie udekorowany:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nie zakłada się szwów w 27 tygodniu podobno. Wczoraj jakaś masakra była, bo skurcze wystąpiły.

Ja na basen chciałam chodzić z Kubusiem, ale pojawiła się ciąża. Myślę, że mojemu mężowi będzie ciężko wszystko ogarnąć. Dlatego zaczniemy od wakacji. U nas koszt jednych 45 zajęć to 25 zł.

Marinel pytałaś się o musli. Do woreczka wkładam płatki owsiane i kukurydziane, robię z nich mizagę. Na desce kroję bardzo droniutko suszone morele (suszone owoce według upodobań). Wsypuję wszystko do miski dodaję 2 łyżki brązowego cukru, łyżkę miodu ( wcześniej robiłam bez miodu) 100 ml soku jabłkowego. Wsypuję do foremki i wkładam do piekarnika na 140 stopni na oko na godzinę co jakiś czas mieszając. Tak jak pisałam miodu możesz nie dodawać. Możesz dodać też sezam i pestki słonecznika ( ale mi się ciężko robi z nich miazgę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
No Shelby nam się produkuje na egzaminie!! 🙂

Madzia! Obyście z Jasiem dotrwali jeszcze parę tygodni!! 🙂 Trzymam mocno kciuki! 🙂

My na basenie byliśmy jak do tej pory aby raz... Ale myślę nad następnym wypadem! Bo było super! 🙂

Lala! Jakie malowidła Twoja córa stworzyła! 😁 😁

A śniegu brak 😞 😞 Za to puszczam sobie w kółko "Last Christmas" 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info o basenie!

Madziu dzięki za przepis na musli. Moje dziecko ma taki apetyt że już nie wiem co mam jej dawać jeść, bo chcę by to było zdrowe i jej służyło a nie tylko zapychalo żołądek!

Pomysłu na prezent dla męża nie mam. Zobaczymy czy zasłuży 🙂

Shelby jak EGZAMIN? Jednak po śniegu 🙂

AAA_aniusia widziałam zdjęcia Maksia na śniegu! Super!!!

Lala89 na pewno Maja odziedziczy talent!! U nas też kredki już poszły w ruch 🙂

Madziu powodzenia jutro u profesora i życze dobrych wiadomości!!!

My na spacerku też wytrzymałyśmy tylko godzinkę 🙂 Emisia nie zmarzła ale śmiesznie wyglądała taka opatulona w kombinezonie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, ale mam dziś doła 😞 Z tego wszystkiego dostałam mega migreny, chce mi się wymiotować i płakać 😞 Wszystko przez te biegunki Oskara...jak do jutra się nie poprawi to znowu idę do lekarza.Doszedł problem z jedzeniem, prawie nic nie chce i zjada bardzo mało. Schudł już 400 gram...gdyby ważył 10kg, to bym się tym aż tak bardzo nie przejęła...ale on teraz waży 8200...masakra 😞 na dodatek zrobił się taki niedobry...jak mu czegoś nie dam, albo zabiorę coś niedozwolonego co mu wpadnie w ręce to zaraz histeria. Już mi nerwy wysiadły 😞

Marinel pożycz troszkę apetytu Emilki Oskarowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby ściskam mocno!!!!
Yen idz koniecznie bo biegunka plus brak apetytu to nic dobrego! Pamietaj jednak że bardzo ważne jest aby pił!!!! Próbowałaś mu zrobic marchwiankę? Trzeba znaleźć przyczynę biegunki! Dajesz probiotyk? Ja często podaję Dicoflor profilaktycznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel o picie nie mam się co martwić, bo Oskar od zawsze pił i pije bardzo dużo...przynajmniej nie muszę się martwić, że się odwodni. Tak podaję mu Acidolac , Enterol 250 i Smectę. Marchwiankę mam i ta z Hippa w domu i babcia mu gotowała...niestety Oskar nie chce tego jeść, tą babci jeszcze troszkę pomemlał przez dwa dni, ale na tym koniec...właśnie w tym jest problem...lekarz zalecił dietę, ale Oskar żadnych nowych czy innych rzeczy nawet do ust nie weźmie...szkoda gadać...dziś już z kupkami było lepiej, zobaczę jak przez noc będzie...jak znowu będą w pampersie niespodzianki to jutro rano znowu do lekarza.

Oskar teraz u dziadków, wzięłam tabletkę, ogarnęłam mieszkanie i czuje się lepiej...głowa przestała boleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martusiap napisał(a):
hej dziewczyny
mam pytanie ile razy śpią wasze dzieciaczki w dzień i po ile?
kurcze maja mi śpi tylko 1 gdzi. od jakiegos czasu a w nocy co pół godziny płacze to ju ż trwa przeszło 2 tyg.


moja Emilka ma jedną drzemke w ciągu dnia od badzo dawna. Czasem 40 min a czasem 1h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.Z małym odrobinę lepiej. Wczoraj u dziadków i w nocy nie zrobił żadnej kupki, a rano zrobił taka normalną. Co prawda na śniadanie dałam mu mleko i potem zrobił dwie małe luźne, ale jest lepiej. Poczekam jeszcze z dzień czy dwa i zobaczę.

Oskar tez ma jedną drzemkę w ciągu dnia, o ile drzemką to można nazwać bo śpi od 1,5 czasem do 2,5 godz 🙂

A dziś po południu jadę do przyjaciółki zobaczyć jej synusia 🙂 Pewnie rozklei mnie widok takiego maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! 🙂 🙂

Shelby... Co za pech! 😞 😞 Na pewno następnym razem się uda!! 🙂 😘 Nie przejmuj się aby! To tylko prawo jazdy 😉

Yenefer, te kupki to chyba rzeczywiście na zęby- my niedawno się z tym uporaliśmy a ząb już tuż tuż! 🙂 Dobrze że masz blisko rodziców, którzy pomagają w ciężkich momentach! 🙂 🙂

A batoniki musli kupione z Hippa czy w Rossmanie nie są zbyt zdrowe? Bo mojej małej posmakowały 🙂

Ze spaniem to u nas różnie... Pierwsza drzemka trwa mniej więcej 40min do godziny, a druga jest dość późno bo ok 16, i też śpi niecałą godzinkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
U nas jest biało !!!! a jak w innych częściach PL?

Dominik zasypia ok. 11 i śpi 1,5-2h a następnie ok. 16:30-40', wczoraj np. spał prawie 3 h więc była tylko 1 drzemka....wieczorek zasypia ok. 20:30 a budzi się ok. 7:30-8.

Shelby do 3 x sztuka !!! ja też zdałam za 3 razem 😉

Właśnie kurier przyniósł fotelik 🙂 jestem mile zaskoczona bo zamówiłam w niedzielę wieczorem a dziś już jest!!! zdecydowaliśmy się na Romer King Plus 9-18- ten fotelik będzie tym głównym a dodatkowo zamówimy z firmy Nania (Martka, Cherry dzięki za podpowiedź) i to będzie zapasowy do mojego auta i teściowej. Na początku moim faworytem był Romer Duo Plus (już chcieliśmy zamontować isofix) ale po posadzeniu w nim Dominika na prowadzenie wyszedł King Plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane,

Kubuś śpi różnie: jeśli śpi na spacerze koło 11 godzinkę to potrafi się zdrzemnąć koło 16,17 jeszcze na 40 min, jeśli śpi w domu rano, bo później wychodzimy na spacer, to śpi tylko raz godzinę. Czyli albo jedna labo dwie drzemki po godzinie. W nocy śpi z przerwami od 21.30 do 7.30.

Co do prezentu ja kupuję Małemu sanki, ale w związku z tym, że zaczął już bazgrać po kartkach myślę, że dobrym prezentem byłaby też ta mata z pisakami wodnymi. Od dziadków, chrzestnych, zbieram na meble dla Kubusia 🙂

Dzisiaj wizyta wieczorem, mam stracha, choć dziś czuję się nawet lepiej, wczoraj i weekend miałam skurcze i nie było wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agisal u nas biało od wczoraj 🙂
Możecie dać linka do tej maty z pisakami?
Mamusie jeśli możecie wysłać smsa dla Emilki to proszę 🙂 Póki co jest na 1 miejscu ale rywalizacja duża 🙂
Emilka bierze udział w konkursie. Jeśli chcesz pomóc wygrać, proszę wyslij sms o treści FOTO.226 na numer 7155 (koszt smsa 1,23zł). Każdy sms jest ważny i za każdego DZIĘKUJĘ!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie i dzieciaczki!
My już po dwóch imprezach, ufff napracowałam się a teraz czekamy na święta!!
Emilka dostała super prezenty. Lala ten niedźwiadek na biegunach jest słodki i Emilka go pokochała od pierwszego wejrzenia. Zobacz sobie zdjęcia na facebooku. Ale nie wiem czy jeszcze będzie w Biedronce. A ten jeździk konik przepiękny!!!

Shelby mówi się trudno, ale nie można się poddawać!! My w ciebie wierzymy!

Madzia trzymaj się kochana! Pewnie Jasiowi spieszy się żeby być już w Wami na święta, ale mam nadzieję że jeszcze posiedzi w brzuszku. Gdzie mu będzie lepiej jak nie pod sercem mamy!!

Yen jak tam Oskarek, przeszła mu już biegunka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej babeczki 🙂 🙂 🙂

Shelby głowa do góry 🙂 🙂 🙂 ja tez za trzecim razem zdałam !!! 🙂 🙂 🙂

Yen mam nadzieję, że biegunka już przeszła.

Madzia czekam na info!!! Trzymam kciuki !!!

Zania fociaski z urodzinek boskieeeeeeeeeeee!!!

U nas imprezka w sobotę 🙂 🙂 🙂 🙂 i chyba szykowanie czas zacząć. No dobra sprzątanie czas zacząć!!!

Mam do was pytanko czy podawałyscie juz swoim dzieciaczkom galaretkę? Chciałam młodemu zrobić galaretkę z mrozonych malin ale trzeba dodać żelatyny a wiadomo to żelatyna wieprzowa najczęściej z mom.....

Ja chyba juz mam jakąś paranoję hehehe 😁 😁 😁 😁 😁

Chyba powinnam sie postukac po tej głowie hahahaha 😁 😁 😁 😁


Wiecie co byłam wczoraj u Wanilli i jadłam urodzinowego torta 😜 😜 😜 😜 Mówię Wam pyszotka a do tego jaki piękny 🙂 🙂 🙂 🙂 aż zaraz Wam foto wkleję normalnie.



i robiła go sama !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry moja Emi jadła galaretkę wiśniową i cytrynową z Winiary z bananem i bitą śmietaną 🙂 oczywiście kilka łyżeczek ale bardzo jej smakowała.

A tort Waniliowy przepiękny!!!!!! Ona jest genialna że coś takiego sama zrobiła! Kolejna artystka. Sto lat dla Weroniczki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry tort Wanilii cudny. A z czego te kwiatuszki i sowa?

Moja Emilka jadłą galaretkę 2 dni temu. 10 łyżek stołowych 🙂 Jak stezała dodałam do jogurtu. Czytałam gdzieś że można dodawać żelatynę żeby zrobić galaretkę dziecku. Ale decyzja zawsze należy do mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...