Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej,


Spodziewałam się, że będzie godzina czytania a tu zaledwie 5 minutek do nadrobienia.

My w domu i jestem taka szczęśliwa, swoje łóżko!!!!!!!! Kubuś podróż do babci zniósł dobrze, ale droga powrotna koszmar, płakał, marudził przez 150 km, mama stawała na głowie. U teściowej ogólnie ok, ale jestem strasznie zmęczona. Najważniejsze, że nie było żadnych przykrości Niestety codziennie wizyty w toalecie i mimo, że zaczął się II trymestr to poprawy nie ma. Jak ten czas szybko leci.U babci były dywany, więc Kubuś czworakowanie opanował do perfekcji. A no i jemy już duże kawałki.

Kate ja kąpię Kubusia codziennie, myję główkę codziennie, u nas to 15 min frajdy. Kubuś kocha kąpiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
U nas też kapiel i mycie glówki codzienie. Pełzanie jest super, mozna dzieki temu np. pogrzebać w kociej misce 😠 (szkodnik mały z tego Piotrusia 😁 🤪 😜)
Kombinezon na pewno 2 częściowy, łatwiej w razie czego zdjąć tylko kurtkę (np. w sklepie). Muszę sprawdzić czy kombinezon po dziewczynach bedzie pasował czy nie za duzy - mam niebieski 🤪, a jesli bedzie za duży to trzeba komuś podpowiedzieć jaki wcześniejszy prezent na roczek 🤪
Piotruś zjada codziennie duży słoik obiadku + mały owocków + 2x 210 ml mleka + 1 raz 180 ml oraz do tego chrupki i chlebek.

A ja jeszcze mam chwilę dla siebie. Przemek zabrał ze sobą dziewczyny do firmy (pewnie siedzą przed kompem albo rysują i są szczęsliwe bo tata blisko), mam posprzątane, Piotruś śpi już drugą godzinę. TO LUBIĘ 🤪 🙃 🤪
Aniusia pamiętasz o mnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór !
U nas również codzienna kąpiel i mycie głowy- Dominik uwielbia się kąpać, jak wyciągam Go z wody to zaczyna krzyczeć. Od kilku dni zauważyłam, że pokazuje swoje niezadowolenie dość dobitnie tzn. robi srogą minę i podnosi głos....śmiesznie to wygląda 🙂
Martka fajnie, że napisałaś jak u Was z jedzeniem bo ja właśnie chciałam Was podpytać w kwestii kaszek....czy podajecie codziennie, 1 x czy może 2 x ? Martka Piotruś nie jada kaszek? U nas kaszka jest na śniadanie ale zastanawiam się czy nie podawać też wieczorem, wtedy może obyłoby się bez nocnego jedzenia, a tak budzi się ok. 2 na mleczko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, przeczytałam wszystko ale na raty i już nie pamietam co komu odpisac. Zdjęcia obejrzę jak dorwę kompa ale na pewno dzieciaczki śliczne .
Kate witaj, ją jestem z Wawy, mieszkam na mokotowie, chętnie sie spotkam tylko po poludniu bi pracuję i w domku o 17-ej jestem.
Mój je tak: wstaje codziennie 4:00-5:00, mleczko 180, kaszka na mleczku 120 + 2 biszkopty (rada Lali naszej kochanej), zupka własnej roboty ok. 200 g przynajmniej, deserek własnej roboty ok. 150 g, 2x mleczko 180, w nocy ostatnio 1 pobudka i wtedy woda.
Je ślicznie, nie to co starszy, patyczak jeden...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal - Piotruś nie chce pić kaszek, a do zrobienia mu na gęsto i podania łyzeczką zbieram się od jakiegoś czasu 😁. Ale też nie wiem czy jest potrzeba bo po wypiciu ok. 20 210ml mleka śpi do 6-7 następnego dnia, więc się zbieram powoli, bardzo powoli 🙃 😁
A własnie - gratki na 9 miesiecy 😁
Niezadowolenie - u Piotrusia to wrzask - mały terrorysta, zdziwiony tylko, ze mamę to nie wzrusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie, no i ja na koniec wieczorową porą...czekam na Mojego, za godzinę , max 1,5 będzie już w domku 🙂 Właśnie wyjechali z Wrocka 🙂

Co do kąpieli to u nas kąpiel codziennie, no chyba, że jakiś pokręcony dzień się zdarzy, to go nie wykapie...natomiast główki codziennie nie myję, Oskar ma bujna czuprynę, więc u nas to nie takie hop siup, no i niestety płacze przy myciu główki, choćbym nie wiadomo jak ją myła, więc chcę mu oszczędzić tego cierpienia!
Oskar kawałków dużych niestety jeszcze nie je...za to kaszka u nas obowiązkowa , na śniadanie dodaje do mleka kaszkę ryżową...potem na drugie śniadanko zazwyczaj z 5 biszkoptów pokruszonych z dwoma łyżkami kaszki pszennej biszkoptowej i z dodatkiem mleka modyf., a na kolację kaszka mleczna z miseczki...wtedy go trzyma całą noc.
Oskar zjada już nasze obiady, zupki, rosołek, lane kluseczki czy ziemniaczki z sosem lub makaronem, no i mięsko z warzywami, ale jeszcze wszystko mocno pogniecione 😞

Oki uciekam i czekam na Mojego 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Yenefer wyobrażam sobie jaka jesteś szczęśliwa. Wreszcie się dzisiaj wyspałam w swoim łóżku.

Kubuś lata na czworaka po domu jak szalony, stara się z pozycji na misia wstać, stoi na nogach i podpiera się rękoma o podłogę, potrafi się to skończyć wielkim płaczem...ogólnie jego rozwój w ciągu ostatniego tygodnia to krok milowy... i cały czas by jadł i jadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂
Pustki tu sa niesamowite:P az dziwnie.
Madzia_m3- Gratulacje dla Kubusia nowych umiejetnosci 🙂
Kate- co sie stało ze masz dola?? jesli mozna wiedziec??

u nas chodzenie za jedna raczke prawie opanowane do perfekcji 🙂 stoi tez juz bez podparcia 🙂 zebole mamy 4 🙂 dwie gorne jedynki i dwie dolne.Jemy wszystko co mama podstawi pod nosek a nawet jeszcze wiecej by zjadl najchetniej to co mama lub tata.
Moje dziecko jest bardzo towarzyskie, nie boi sie obcych, chce isc odrazu na rece do kazdego,
tak mysle sobie zeby nie zostawic malego na noc u moich rodzicow i isc z mezusiem sie rozerwac troszke 🙃
Aa i kiedys pisalam ze bratowa jest w ciazy 🙂 prawdopodobnie bedzie chlopiec 🤪 🤪 tak wiec bedzie mial sie z kim bawic Mateusz 🙂

A wlasnie temat kombinezonow byl poruszony, ja mam dwuczesciowy oraz jedno tak wiec zaopatrzona jestem 🙂 kapiemy sie codzien i glowke tez myjemy co dzien.
W niedziele tydzien temu Matek dostal strasznego kataru ii do dnia dzisiejszego ma. Stosujemy Nasivin, goraczki nie ma, zadnych innych dolegliwosci tez brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo! 🙂
No rzeczywiście taaakie pustki 🙂
Madzia_m3 nareszcie przełom, może już nie będą Cię męczyć te torsje! Ulży Ci troszkę 🙂 🙂
MamoMatka to super, że Mateuszek już zaczyna chodzić 🙂 A rozerwać się od czasu do czasu to MUS!! 😁 😁
Miłego Dnia!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już myślałam, ze mi strona coś nawala.

Cherry, Gosiaq, Lala, Krusyna .... gdzie wy się podziewacie!!!

Cieszyłam się z jednego dnia bez mdłości... Dziś powtórka z rozrywki...

Co do wstawania Marinel z Kubusiem mam ten sam problem w łóżeczku... Obkładam jedną część pościelą ale to nie wiele daje, bo Kubuś zmienia strony... O dziwo Kubuś wstaje przy wysokim fotelu i niestety próbując zrobić parę kroków kończy się upadkiem i straszny płacz... już pisałam na forum, że przydałyby się poduszki powietrzne w panelach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂

MamoMatka no to masz już małego mmężczyzne no nie 😁 jak już tak ładnie człapusia!
Madziu, oby coraz mniej tych mdłośći! Ach pocichu zazdroszcze .. ale kiedyś też się zdecydujemy na 2.

Ja póki co bez anty tabletek. Jak wtedy się ''wyniosłam'' tak zostawiłąm wszystko - je też. Na trzy dni, więc nie wracałam już bo wolałąm zrobić przerwe. I tak ze 3 miesiące będzie, a potem nie wiem co.. Plastry niee, spirala mnie jakoś przeraża.. a tabletki to jednak trzeb systematycznie pilnować - chociaż wcześniej nie miałam z tym problemu. A biore od 17 roku życia 🤨 może zastrzyk .. ale co jeśli utyje 😮 albo bede się żle czuć - bo tabletki zawsze można odstawić a to?


My się działkujemy u ciotki - dlatego tak nas tutaj brak.
Zaczęłam nocnikować moją szczyge. Efekt - 4 razy siku do nocnika. Jak na pierwszy dzień to całkiem ładnie 🙂 no nie?


a tu z kuzynem Oskarem


i za to że tak cioteczki tęskniłyście 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam rano!!
maksiu buszuje po lozku a mama probuje wszstko ogarnac....w mieszkaniu :] zjemy jakies sniadanko i albo na chile na spacerek pojdziemy teraz dopoki jeszcze nie ma upalu albo dopiero o 17 odkad wrocily do nas upaly nasze spacerki zaczynaja sie od godziny 17 no wczesniej sie poprostu nie da wyjsc jest taki skwar...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...