Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej

zania super gratuluje wygranej...ja tez braalm w tym udzial ale niestety sie nie udało:];]

z zebem dalej maskara wczoraj bylam u denstysty zrobila znowu niby do usmiechu ale wlasnie mi znowu to odpadlo odlew bede miec robiony w nastepny wtorek bo narazie gosc ktory to robi z laboratorium jest na urlopie kurde ......!!!!! ale juz nie ide bo co chwile mi to odpada wiec przebeloje tydzien bede wygladac jak czarownica trudna.....zycie


ogolnie mam jakiegos dola emocjonalnego zdko wychodze na spacery poprostu niem mam sily....jestem tak zmeczona ze szok mojej kolezance od blizniakow powiedzialm ze juz niejestem w stanie byc u niej tak czesto bo ja sama juz nie daje rady ze swoim domem dzieckiem i mezem A JESZCZE U NIEJ taki kosmos...maluchy sa slodkie ale jednak kurcze nie ebde zawsze obok niej no i jakos doslzysmy do poroumienia ze raz w tyg jestem u niej.....!!!!obeszlo sie bez przykrosci!!!

no i co tam jeszcze

lala---ja tez kupilam nocniok ale naraze robi jako ozdoba w lazience niewiem jak mam sie do tego zabrac...
cherry zdjecia z wesela na fb super ....

a ja mam koszmar maly jak tylko klade go do lozeczka wpada w taka histerie ze pol bloku slyszy tak placze i sie drze niestety to moja wina bo jak zaczynal marudzic w lozeczku to go braam n arece no i teraz mam ale juz widze poprawe ....poporstu go nie biore siadam kolo niego czytam mu ksiazeczke glaskam i usypia malymi kroczkaki dojdziemy do sukcesu.... w [iatek usypianie trwalo uwaga 2godziny!!!!! ale wczoraj juz 15 minut:]:]i najlesze jest to ze faktycznie on mnie slucha....co ja mu czytam ja myslalm ze takie dzieci to nic nie rozumieja ale on wie ja to widze jego oczach ze mnie slucha!!!! no pieknie sie rozpisalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Babeczki,

Ktoś pytał o duże kawałki... Kubuś też miał problem, ale raz po prostu nie zmiksowałam mu ryżu, warzywa tak i zjadł bez problemu, nie było żadnych przygotowań po prostu pewnego dnia zaczął jeść...

No a u mnie ogólnie jest lepiej... Kubuś nie histeryzuje już jak mama wyjdzie do innego pokoju... mogę zostawić go w łóżeczku ( po uprzednim zabezpieczeniu szczebelków, bo tylko chce stać i czasem upada)... potrafi też olać mamę jak lata po domu i sam sobie pójść do innego pokoju... na spacerach też czasem miałam płacz... teraz spokój... problem mam tylko czasem jak chce mu się spać i jest zmęczony wtedy mama musi być blisko... co do sprzętów domowych to moje dziecko zarówno pzy odkurzaczu i blenderze próbuje naśladować podobny dźwięk jaki wydają te urządzenia... jeśli jest na ziemi to za odkurzaczem lata jak szalony 🙂 Ogólnie jest bardzo kochany i nie mam z nim większych poblemów... uwielbia sie przytulać... buzi daje po swojemu co mnie śmieszy... no i jedna zmiana taka to, że ruszając sie teraz tak dużo, nie gada non stop mama mama mama tata tata tata, tylko widać, że robi to już bardziej świadomie...
Męża sie bardzo kocha... rodziców się bardzo kocha... ale do dziecka uczucie to coś wspaniałego innego, czasami aż tak w środku rozrywa 😉....
Też sie rozpisałam... i wyabczcie te moje ochy i achy ale to hormony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia ale bardzo miło się czyta takie posty 🙂 🙂 🙂 Oby ich było więcej 🙂 🙂 🙂

U nas Kacper nabił sobie dzis nabił takiego guza że szok 😮 😮 😮 Normalnie na pół czoła !!! 😮 😮 😮

Co do odkurzacza to jest jego najlepszy kumpel - normalnie kocha go 😁 😁 😁 Nie da się odkurzyć bo młody za nim biega lub telepie kablem 😁 Blendera kiedyś się bał ale teraz juz jest okej 😁

Dziś spróbował pierwszy raz jajecznicę na mleku - troszku zjadł ale nie był jakos zachwycony

... mozę następnym razem co...?


SHELBY gdzie jesteś kochana ? Ja już wiem o co tu chodzi .... pisała mało, malutko i coraz mniej by powoli nam zniknąć.... gryyyyyyyyyyyy 😠 😠 😠 😠

Aniusia brawko za pomoc z Hotelami - rezerwacja juz zrobiona 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nic trudno postanowiłam !!! Idę w pon złożyć papiery na studia podyplomowe.... ciekawe czy je w końcu otworzą co.... Otwierają juz trzeci rok z rzędu i ciągle nie ma wymaganych 15 osób.... ach jak bym chciała.... kierunek: język czeski w biznesie.... potem zrobiłam bym sobie podyplomówkę dla tłumaczy ustnych i pisemnych z języka czeskiego a na koniec podeszła bym do egzaminu państwowego na tłumacza przysięgłego.... TO BY BYŁO COŚ !!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry jaki ambitny plan 🤪 Bardzo dobrze robisz moim zdaniem, mam nadzieję, że tym razem się uda i stworzą kierunek dla Ciebie. Jeśli tylko masz ochotę to próbuj...chyba raczej ciężko o tłumaczy języka czeskiego, więc wypełniłabyś lukę...a co za tym idzie...kasa, no i satysfakcja z wykonywania zawodu , który się lubi 🙂 Ja tam strasznie nie lubiłam się uczyć, aż dziw, że skończyłam swoje studia, bo większość przeimprezowałam 🙂 Mnie nikt po dobroci już do nauki nie zagoni, ale podziwiam i szanuje ludzi , którzy chcą się uczyć, bo to wbrew pozorom ciężka praca, zwłaszcza gdy ma się rodzinę...Cherry oby się spełniło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu cisza....

Dziękuje Yen.... Wiesz ja tez połowę studiów przeimprezowałam... lub po części olewałam ze względu na to że łączyłam prace ze studiami.... W każdym razie nie dałam z siebie 100 % czego ogromnie teraz żałuję.... Mam wyrzuty że przez swoje niedbalstwo i olewatorstwo nie skończyłam ich jak należy 😞 😞 😞

Teraz chcę to naprawić....

Na weekend jedziemy do czech więc sobie popeplam troszku... Rodzice nas zabierają z okazji 5 rocznicy ślubu 🙂 🙂 🙂 🙂 W sumie tylko wda dni ale to zawsze coś !!!

Zaraz jedziemy do Wrocka bo dziś do Holandii wraca Krzyśka siostra... więc trzeba sie pożegnać....

Madzia nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale mdłości powoli przechodzą ??? 🤪

Yen kiedy twój następny raz przyjedzie? Cudny był pewnie ten tydzień co?

Buziolki 😘 😘 😘 😘

będę wieczorem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

Cherry popieram Twój pomysł, ja cały czas mam zamiar pójść kiedyś na podyplomową pedagogikę, ale czasu nie mam. Chciałabym mieć kiedyś możliwość pracowania z młodszymi dziećmi.
Moja praca wymaga ode mnie ciągłej nauki i daję radę...ale teraz jestem już bardziej dojrzała i inaczej to wygląda... na studia bym wrócić nie chciała...

Dzisiaj wieczorem mam pierwsze szczegółowe usg 🙂 mam nadzieję, że będzie OK. Co do mdłości to raz dziennie jest czyli jest lepiej.

Znacie jakiś skuteczny sposób jak poradzić sobie z sąsiadami na których nie działa upomnienie, że od 22 jest cisza nocna, dziś trzecia noc z rzędu i impreza... najbardziej wkurzające jest to, że u mnie głównie ludzie z małymi dziećmi mieszkają... a to są studenci.... w ciągu dnia też się nie da wytrzymać bo leci na maksa metal, albo disco takie, że głowa boli.... drugą noc przez nich nie śpię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Madziu czekamy na wieści co tamm na usg!
Ja czuje że będzie córa - od początku.. Nie wiem dlaczego ale takie jakieś przeczucie 🙂 (wiem że to jeszcze wcześnie)
A na sąsiadów to sama nie wiem, bo jak mieszkaliśmy w blokach to było ok. Skoro upominacie kilka razy i nic to nie daje to może postraszyć policją - może po jednej takiej wizycie się uspokoją.

Chery plany ambitne 3mam kciuki ! A doradca laktacyjny? coś kiedyś o tym wspominałaś.

Zaniu gratuluję wygranej! Masz talent dziewczyno do wygrywania! może toto lotka warto puścic 🙂


Ja już część rzeczy spakowałam bo jutro już jedziemy na wakacje.. Niby tylko tydzień ale tyyyle tego..

Dziś znów kupka złapana do nocniczka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane 🙂

Jestem po spotkaniu z doradcą ubezpieczeniowym - teraz będziemy w końcu zabezpieczeni po uszy; i my, i Maksik 🙂 W końcu się za to zabraliśmy, bo nigdy nic nie wiadomo, a dziecko musi być bezpieczne 🙂

No...Madzia na sąsiadów tylko policja, niestety nie da się inaczej - ja w ten sposób odblokowałam chodniki 😁 Dzwoniłam to na policję, to do straży miejskiej, posypały się mandaty i da się wózkiem przejechać (jak grzecznie prosiłam, to słyszałam chamskie odzywki, więc przestałam prosić)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, ja dziś wykończona...na pocieszenie dostałam odmowę co do zasiłku dla bezrobotnych 😠
Kochane czy Wasze maluchy chętnie siedzą na nocniczkach? Bo ja już drugi raz posadziłam Oskara , ale znowu to samo...po minucie rączki do mamy i płacz 😲

Madziu_m3 daj koniecznie znać co tam na usg , no i wiadomo już kogo nosisz w brzuszku? Ja też myślę , że to będzie dziewczynka, bo teraz wymioty itd, zupełnie inaczej 🙂
No i fakt, na takich sąsiadów to tylko policja...wiadomo, że to ostateczność, ale jak będą przeginać to może warto drynnąć 🥴

Lala89 a gdzie się wybieracie na wakacje?

Cherry Mój przyjedzie teraz w listopadzie na roczek Oskara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane,

My po usg- wszystko super, maleństwo ma całe 7 cm 🙂. Jeśli chodzi o płeć to najwcześniej koło 16 tygodnia, my jesteśmy w 14 Poza tym ja bym chciała usłyszeć taką wersję na 80% a nie na 60 %

Ciekawa jestem czy sąsiedzi dzisiaj znowu dadzą popalić.

Co do nocniczka nie pomogę, nie sadzałam jeszcze ani razu Kubusia, taki zakup dokonam jak Mały skończy rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu świetnie że wszystko ok! A 7cm to już coś!

Yenefer,
Maja chętnie siada na nonik. A jak siedzi to mówi siiii , wydaje mi się że to jeszcze nieświadomie - ale załapała ode mnie bo wciąż jej mówiłam sii na nocniku. Najbardziej podoba mi się taka zaspana, zaraz po tym jak wstanie (wtedy najłatwiej złapać siku).
No ale bywają momenty że wyciąga rączki i chce zejść.
Na wakacje jedziemy od czwartku do soboty do ustronia a potem od soboty do środy do brennej. Nic specjalnego , ale zawsze jakoś odpoczniemy!

Dziś kupiliśmy Mai klocki , łoo ile radośći 🙂 już wcześniej bawiła się u mojej cioci więc postanowiłam że jej kupie. Trafiliśmy na promocje w tesco i za cały koszyczek 12,90 !

Moje dziecie też powoli sobie zaczyna radzić z kawałkami! hura..
Oczywisie w zupce czy daniu jeszcze troche grymasi przy kawałkach, ale dziś daliśmy jej do pomamlania czekoladke merci, a ta bach odgryzła 1/3 - serce mi stanęło ale poradziła sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 I jak ja mam nauczyć swojego synusia jeść kawałki, skoro dałam mu przed chwilą dosłownie mikro kawałeczek bułki i już się dławił 😲

Co do zabawek, to najprostsze zabawki są najfajniejsze...kupiliśmy Oskarowi ostatnio taki zestaw kubeczków, z których można postawić wieżę i wsadzać jeden w drugi, kosztowały aż całe 20 zł...normalnie hicior, wszystkie grające i drogie zabawki mogą się schować!

A i jeszcze chciałam napisać, że Oskar oszalał na punkcie dziadka...mojego taty, jak wraca z pracy, to Oskar wpada w szał, płacze , piszczy, pełza za nim, byleby go tylko wziął na rączki...dziadek nie ma ani minuty, żeby odpocząć...obydwoje są w sobie totalnie zakochani 🙂 A Mój Marcin już parę razy okazał w tym względzie zazdrość 🙃

Lala89 Majeczka wymiata ta swoją bujną fryzurką 😁 😁 😁

A propos śmiesznych zdjęć śpiących pociech...Oskar 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
lala ile maja ma wlosów jej.......
yen oskarek z ta buzka otwarta slodziak

moj maly osesek wlasnie proboje zasnac ale to raczej mozna nazwac protestem.....krzyk placz i kopani enogami w lozeczku.....no coz.....serce mi peka ale nie wezme go

musi sie przespac bo chce isc do sklepu musze zrobic zakupy a tak bedzie marudny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie!
czytam Was codziennie, bo przecież forum uzależnia
ale nie mam czasu nic napisać 😞 przepraszam 😞
wybaczycie mi?

mój mąż ma urlop ojcowski, właściwie to już go kończy i będę miała więcej czasu od nowego tygodnia, bo tak to ciągle gdzieś jeździmy i coś załatwiamy

z nowości - obniżyliśmy łóżeczko na najniższy poziom, Maksio już wstaje w łóżeczku
nauczył się wreszcie mówić tata 🙂

byliśmy na wsi to tak szalał za psem, że masakra, jak tylko się od niego oddalaliśmy to krzyk 🙂
ale pogryzły go muchy i wygląda jakby miał ospę 😞

oprócz tego, robię prawo jazdy!!! aaaa! dziś mam pierwszą jazdę, boję się jak nie wiem co!

to chyba tyle, całuję Was mocno i obiecuję poprawę!

Madziu - jak dobrze, że ustępują powoli te wymioty, oby tak dalej!

Oskar świetny! 😁
a Majka jakie włosy - aż mój mąż się zdziwił 😁 hihi bo mi zagląda tu przez ramię

Cherry - podziwiam chęć podjęcia nauki, ale trzymam mocno kciuki!!!

Zaniu - znów wygrana, super 😁

aaa_aniusia - współczuuję okropnie sytuacji z zębem, ja sama nie mam kilku zębów, więc rozumiem Cię :*

Krusyna - też myśleliśmy o ubezpieczeniu, ale jakoś nie poszło nam jeszcze załatwienie

aaaa kupiliśmy recaro young sport - za 699zł!!!

gosiaq - jak tam atmosfera przedwrześniowa? wyprawka gotowa? jak wchodzę do marketu i tam całe szpalery tych artykułów to ze łzą w oku wspominam, jak się kupowało zeszyty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie,

Ja na momencik korzystając z tego, że Kubuś śpi. Wczoraj w ciągu dnia spał godzinę a i tak wstawałam 5 razy w nocy 😞.
Czekam aż się obudzi, jemy i idziemy na spacer, też muszę dokupić składniki na obiad. Po południu do pracy.


Jutro rano krew do badań genetycznych.

Shelby zdjęcia super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Ja tylko na chwilę, bo jedziemy na wieś do teściowej 🙂 🙂

Piękne zdjęcia dziewczyny! Śliczne są te nasze córcie i synusie 😁 🙃

Moja Zofia ostatnio nauczyła się (tzn. mama ją nauczyła) jeść kanapki i nie chce już mleka 😲 🤨 jak widzi że ktoś je a ona w tym czasie pije mleko, to już koniec- musi jeść to co my! Zjada całą kromkę chleba z masłem i wędlinką pokrojoną w malutką kosteczkę 🙂 i sama gryzie! I czasem bierze takie kęsy! jak ja 😁 😁

Miłego dnia! Myslę że nadrobię zaległości dziś wieczorem! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...