Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MacDusia witamy Ciebie i Twoją kruszynkę. Oj kruszynka malutka się urodziła a jaka dzisiaj duża? Wstawisz jakieś zdjęcie? Mam nadzieję że będziesz się dobrze czuła wśród nas 🙂
Tak laptop to u nas najlepsza zabawka, klika i pstryka i zawsze sobie coś włączy - spryciuala mała. Większy hit to telewizor, ja przez 3 lata nie wiedziałam że z boku obudowy są przyciski którymi można włączyć telewizor i Emilka mi pokazała 🙂 Włącza sobie sama telewizor i Dvd a ja jej wyłączam pilotami i tak się przekomarzamy 🙂

MamoMatka Gosia734 pisała na fb że jest w kolejnej ciązy z terminem na wrzesien tak jak podejrzałaś 🙂
Dzsiaij u mnie na obiad zupa cebilowo-porowa i naleśniki z jabłkami. Myślałam że Emilka nie zje zupy ale przy jej apetycie jak już coś trafi do jej buzi to powrotu nie ma 🙂
Miałam zapytać co dajecie swoim dzieciom na podwieczorem? Brakuje mi już na to pomysłów a chciałabym żeby to danie zawierało owoce. Może coś podpowiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja 🙂 Oskar poszedł spać zaraz po 13 ufff 🙂

Witam nową mamusię MacDusię 😁 😁 😁
Zrymowało się 🙂

Gosiak734 znowu w ciąży? Oczywiście gratuluję!!! Ale pamiętając jeszcze jej przejścia z mamą itd z brzuszka, to sama nie wiem czy to był dobry pomysł...poza tym jest taka młoda! No , ale to nie moje życie.

Wanilia super, że Weroniczka nie daje Ci popalić i , że czujesz się dobrze, oby tak dalej!!!

Co do laptopa, to mój synek zachowuje się jak uzależniony już 😁 Pierwsze co, jak go rano wyciągnę z łóżeczka to już przy nim sterczy i marudzi, żeby go włączyć 😮 Ciągle coś mi w nim przestawia i próbuje ściągnąć ze stolika...eh. Teraz się nie dziwie , że małe dzieci chodzą już z tel kom. skoro od małego uczą się obsługi takich urządzeń.Mój ojciec stwierdził, że te wszystkie nowinki techniczne tylko psują dzieciom dzieciństwo...po części się z nim oczywiście zgadzam, ale co zrobić? Świat idzie do przodu...a my razem z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!

Witam mamę Izy 🙂

Shelby dla mnie też mała kawka ! a co 🙂
Marinel karteczki piękne 🙂
Yenefer, nic dziwnego że też się wkurzyłaś! Wgl to my też chyba będziemy pracować do usranje śmierci.. bo cały czas dokłądają a nie odejmują lat! :/
MamoMatka aż z ciekawości weszłam w link do wózka, i podobają mi się ich parasolki! My planujemy kupić na wiosne już coś lekkiego i małego po złożeniu żeby móc bezproblemowo wozić się w peugocie 206 🙂 Bo jak jechaliśmy na wakacje to uwierzcie mi że maało miejsca zostało wolnego, tzn weszłaby jeszcze jedna osoba no ale ogólnie masakra. Pies wózek bagaże fotelik.. to sporo a w tym roku planujemy wakacje nad morzem! więc dopiero!!

Ja ostatnio jakaś taka jestem nerwowa, sama nie wiem czemu.. Powinnam dostać trudnych dni ale póki co spóżniają się 4 dni :/ ?? Czasem podczas okresu powinnam sobie zawiesić na czole karteczke - uwaga kopie!

Ahh i wiecie tak sie nakręciłam na tą maszyne do szycia że już rozglądam się za materiałami XD
Już wiem co chce zrobić

coś w tym stylu, ale może w kolorach zieleni z dodatkiem bieli, żeby kiedyś mogło to odziedziczyć inne dziecko - bo jak patrze na rzeczy Mai - krzesełko, bujak itd to typowo dziewczęce więc troche odmiany!


a patchwork zawsze mi się podobał, ale nie miałąm na to warunków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinel- u nas na podwieczorek jest kisiel, budyn, jakis jogurcik zalezy co mam w domu, czasem to kanapeczki, lub jakies kluseczki.
Yen- Moj mlody tez rano jak tylko otworzy oczy to pokazuje zeby lapka wlaczyc i telewizor, nie chce zeby ogladal przez cale dnie tv, ale u dziadka wiecznie tv dziala to choc chce to go nie uchronie przed tym 😞
Ale moj synek uwielbia ogladac zwierzatka 🙂 na tvp1 leca codziennie i zawsze oglada 🙂 uwielbia tez pingwiny z madagaskaru zreszta tak jak mama 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Witam również nową mamusię 🙂 Kurde człowieka chwilke nie ma a tu się tak zmienia!!! To dobrze bo forum troszku ożyje. 😁 😁 😁

A mnie się nic nie chce!!!

Do 24 mam wysłać tłumaczenie i nie zrobiłam jeszcze nic 😞 😞 😞 a to około 2000 znaków 😞 😞 😞 (czyli pełna strona obliczeniowa i kawałek)

Ktos chętny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala- ten wozek nie sklada sie jak parasolka, bardziej jak zwykly ale po zlozeniu jest bardzo malutki i leciutki, moge na raz zniesc wozek i Matusia na rekach wiec jest super 🙂 to samo jest przy wchodzeniu na gore 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry daj Kacperkowi tekst i lapka - w mig napisze XD
Mnie też się nie chce nic.. dżizas co to pogoda czy co? :/

Noo i Cherry ten twój wózeczek też mi się podoba tylko tak jak mówiłąm wcześniej wolimy wersje 4 kołowe ale cana fiu fiuu..
Oglądałam na jakiejś stronce filmik z nim i skłąda się super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamoMatka wiem bo oglądałąm różne wersje tych wózeczków.. U nas problemem było to że do bagażnika nie wchodził stelaż i siedzisko.. tzn na upartego wchodziło ale półke musieliśmy ściągać 🤨 a tak to złoży się go razem z siedziskiem i wejdzie bo parametry na to wskazują..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry ja mogę przetłumaczyć jedynie "z polskiego na nasze" 🙂
Yen Gosia pisała że zaszła w ciązę podczas brania tabletek anty ale cieszy się na dzidziusia.
Lala89 dzieki, mąż pomógł i karteczki są, nawet nie przypuszczałam że ma takie zdolności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa i wiecie dostałąm tydzien temu list z urzędu skarbowego że rozpoczeli proces sądowy z jakąś tam firmą bo niby nie odprowadzali składecz czy coś, a ja w niej byłam zatrudniona .. dokłądnie nie powiem co i jak bo w takim języku to napisane że szok ! No ale pomyślałąm że to z tej firmy dla której dopracowałam sobie do pełnego etatu na umowe zlecenie bo nazwa firmy sie zgadzała. I mimo że tam były grosze z tego to wolałam to wykazać w picie niż potem bulić jakąś kare.
No i wczoraj dostałam poleconym z us dwa wyroki dla tej firmy i mówie wam 4 kartki a tam jedyne co to z 'umowy kodeksu' coś tam coś tam.. z artukułu jakiegoś tam.. i taak całość wypisana a na koniec decyzja i też tak powypisywane że nic z tego nie kumałam ani ja ani mój mąż! No ale że jego mama jest księgową to ją zawołaliśmy i czytaliśmy to w trójke 🙂 Zauważyłam że pomylili się w dacie bo wypisali że pracowałam dla nich od 21.03.2007-30.03.2009 na um. o prace , ale myśle sobie jakim cudem jak ja się wtedy uczyłam?? Wgl mature miałam w 2009 więc jak to możliwe? No i moje dopracowanie do pełnego etatu było na umowe zlecenie a prace podjęłam we wrześniu 2009 (praca na umowe o prace, a dopracowanie na zlecenie) Więc myśle sobie że się walneli w dacie! no ale jak to US się może walnąć? Koniec końców spojrzeliśmy jeszcze raz na początek a tam pesel zupełnie inny więc chodziło o inną katarzyne nowak!!! Dżizas zamiast spojrzeć od razu na dane ( niby moje) to dociekałam o co kaman! Pomylili Kaśki!
Moje imie i nazwisko , niżej adres a gdzies tam małym druczkiem poniżej pesel który nie był mój!! Że ja tego nie widziałam XD Jakaś zamroczona chyba byłam! No ale mówie wam takim językiem to napisane że makabra.. Same tylko paragrafy i to tak zdefiniowane że ja pierdziu.. Nie lubię urzędniczych pisemek ale to mnie powaliło na łopatki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 😎
Wróciłam z Izunią od lekarki, bo ostatnio cos kiepsko przybiera na wadze.. i dostałysmy tym razem skierowanie do gastroenterologa, bo pani dr podejrzewa, że Iza ma zespól złego wchłaniania... może to byc np alergia na gluten...
wcześniej dała nam skierowanie i robiłam badanie krwi. Wyniki wyszły przyzwoicie jak to powiedziała pani dr, tylko hematokryt czy jakos tak był za niski i zrobiła jeszcze wywiad odnośnie kupek i na tej podtsawie stwierdziła... Także teraz musze poszukać kolejnego lekarza.. ciekawe jak z kolejkami.. 😉

MamaMatka dlatego ja na obiad nic nie robiłam, bo czasu nie było... moja mama (mieszka obok) ma nam coś podrzucić z obiadu od nich.. hi hi coś wspominała, że ziemnaiki z gzikiem zorbi, bo ma sporo sera i za chwile termin wazności starci więc chciała go wykorzystac 😉

Oo Iza się obudziła, więc dalej nie poczytam... 😞

Wieczorem obiecuje więcej napisać, bo teraz pewnie nie dam rady...

Marinel_E Iza ma teraz jakies 70 cm i waży 7 kg!

Zdjęcie wstawię jak tylko znajde dłuzsza chwilkę i oswoje się troszkę z forum, bo tutaj jakos inaczej jest.. tzn inaczej strona wygląda, inaczej się pisze, itp.

O jeszcze chwilkę jest cicho więc może coś się uda napisać, ale jak zacznie płakać to musze iść, bo ona spi na dworze 😉 już od 14:50 😉

No to z Emilki niezła spryciula! Iza jeszcze sama nie chodzi więc mam trochę więcej spokoju, bo nie wszedzie dojdzie i nie wszytsko sięgnie jescze...

Na podwieczorek ja daję po prostu owoc do ręki, lub robię budyń i na to daję mus owocowy (mam całą pólkę w zamrażalniku porobionych musów ha ha) albo kaszkę manne z owocami 😉

Dajcie mi troszkę czasu bym lepiej Was poznała wtedy więcej na pewno też bede sie udzielała; )

Ojj tak MamoMatko dzieci ogólnie lubią zwierzatka! To chyba jakis program rolniczy właczasz co? Iza ma takie zwierzatka od tarktoru z przyczepą i uwielbia się nimi bawić! Ulubiona zabawka ostatnio. Ma taki domek po klockach i wyjmuje i wkłada do niego zwirzatka, lub raczkuje z nimi po całym domu 😉

Lala89 najwazniejsze, że nie o Ciebie chodzi 😉 Ale faktycznie US potrafi przysłac pismo do domu.. 😉

No i doczytałam końca,a mała chyba z powrotem zasnęła bo cicho jest! Wtedy coś tam popiszczała i koniec.. No ale już i tak zapewne zaraz się obudzi, więc więcej i tak nic nie napisze...


Jesteście miłe, że mnie tu chcecie 😉 No i postaram się być na bieżąco, tylko musze się przestawic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry!
McDusia! witamy, witamy!!! fajnie, że Anabelle się tu spodobało i nawet poleciła nas dalej 🙂 jakoś to miło 🙂 no i mam nadzieję, że będzie i Tobie się tu podobało 🙂

Co u nas? mam badania okresowe z pracy...jeny, ile to się trzeba nastać! masakra....
moje dziecię też uwielbia kompa 🙂 ma nawet swoją myszkę - zepsutą, ale radochę ma wielką 🙂 kładziemy mu koło lapka lub stacjonarnego (tak, tak, na "bogato" mamy hihihi) i on naciska klawisze myszy i patrzy w monitor hihihi

lala, jak Ty przebrnęłaś przez 4 strony!!! pełna podziwu jestem, że próbowałaś to zrozumieć, co wybełkotali paragrafami 🙂

tyle, bo Filipos marudny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja również witam McDusię! 🙂 miło że do nas dołączyłaś.

Aaaniusia mój mąż od 1 stycznia nie pali… pierwszy raz udało mu się wytrzymać tyle bez fajki zawsze po kilku godzinach się poddawał więc myślałam że i tym razem to tylko takie gadanie ale nieeeeeeeeeeee 🤪 jestem happy, mam nadzieję, że uda mu się rzucić to cholerstwo. No a w pracy kolega pokazał mu ten elektroniczny papieros ale mężowi nie posmakował… pierwszy dzień miał plaster, drugi i kolejne gumy Nicorette jeden listek, a teraz już nic. Tylko wcina nieźle, a trochę sobie waży.

Yenefer STO LAT DLA TWOJEGO MAŁŻA!!!!! Przekażesz mu? 😎

MamoMatka Emilka przez dzień też chciała cyca przed drzemką, ale udawało mi się ją ululać w wózku. Potem chciała tylko na noc. A potem dawałam jej tylko jak się obudziła w nocy. Moim zdaniem najważniejsze żebyś przez dzień nie dawała w ogóle jeśli chcesz przestać karmić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaMatka u nas też wywalanie ciuchów to standard. JA już czasem nie nadążam układać. U nas dzisiaj była wątróbka z cebulką, mężuś nie lubi wiec dla niego ziemniaczki z jajkiem sadzonym.

Wanilia ten maluszek w brzuszku chyba jakby wyczuł, że mamusia ma już swoje obowiązki względem jego rodzeństwa i siedzi grzecznie –bez przebojów. Zdrówka dla Was i staraj się (na ile to możliwe przy takim szkrabie) oszczędzać 🙂 🙂.

MArinel_E Mikołaj długo nie chciał jeść sam, tzn gryźć większe kawałki, zaraz miał odruch wymiotny, wiec ja mu miksuje, często nawet teraz. Robię mu deserki tj. np. jabłko+banan+kiwi, czasem jabłko+banan+sok owocowy (swojej roboty), czasem owoce mieszam z mlekiem mm, a czasem z kaszką bądź kleikiem. Można też zrobić domowy kisiel np. z bananów. W wodzie rozgotowujesz banany (nie za duzo wody) i dodajesz mąkę ziemniaczaną, gotujesz i wychodzi kisielek 😜 Można zrobić taki kisiel nie tylko z banankiem, wiadomo. Czasem np. wkroję małe kawałeczki owocków do jogurtu naturalnego, a czasem po prostu daję Danio.
Marinel_E te karteczki świetne, naprawdę jesteś pomysłowa. Ja tam takiego talentu nie mam.

Yenifer czy Ty czujesz że rymujesz? hehe czyżby poetka się tu ujawniła, co?

MacDusia u nas jest szał z kompem. Mikołaj staje na palcach aby dosięgnąć klawiatury i chociaż troszkę sobie w nią poklikać 🤪. Myszkę ciągnie do siebie. Daliśmy mu starą myszkę to ją ma gdzieś. A co niech się matka sama nią bawi. On chce tą co się jak na nią naciska na monitorze się coś zmienia 🙃 🙃.

Lala89 no nie mogę z Ciebie, albo najlepiej karteczkę „uwaga nie zbliżać się linie wysokiego napięcia”. Hm.. brak @ może z powodu nerwów.. a może zatestój co?
Pięknie wykonane ale co to jest? Kapa na łóżko czy może śpiworek? Sory ale nie wiem.
A z tym sądem nieciekawie mają. Najważniejsze, że Ty ujawniłaś w picie te dochody bo przy okazji ich spraw mogłyby wyjść wtedy inne winy. A tak masz spokojną głowę. Niech się martwią Ci co są dłużni US.

Cherry Tobie się nic nie chce, jakbym dzisiaj siebie słyszała 🙃. Kawałek roboty masz do załatwienia. Jakbym była taka zdolna jak Ty to bym Ci pomogła, ale ni kapisz..

Gosiaq miło tu i gwarno 😉 najważniejsze że produkcja jest ciągła. Jak ja niecierpię stać w kolejce. Taka służba zdrowia, że zanim coś załatwisz to stracisz nerwy. I wiesz co śmieszą mnie te starsze babcie, co narzekają przeokropnie na choroby, a jak lekarz wyczytuje je, to tak żwawo idą, co najmniej jakby miały po 18lat. A przed chwilą niemalże umierające 😮hahah 🤪

Zania coś w tym jest, że jak się rzuci palenie to waga leci w górę. Ja jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, to rzuciłam, co odbiło się na wadze, bo przytyłam w ciąży 22 kg 😮. Mój ginekolog się za głowę łapał 🤪. A co najśmieszniejsze, wcale nie jadłam słodyczy, jak przez całą ciążę zjadłam pół czekolady to wszystko. Skąd ta waga nie wiem 🤨. Pogratuluj mu i ode mnie 😎. Będę 3mać kciuki aby wytrwał w swoim postanowieniu.
A co do mężów misiów. Mój jest misio i ja takich lubię ☺️ W ogóle to zawsze podobali mi się duzi mężczyźni i takiego mam. Różnica wzrostowa miedzy nami spora- widziałyście na zdjęciach..hehe przeciwieństwa się przyciągają.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyle stron w dwa dni i jak ja to nadrobię 😞, a z czasem coraz gorzej będzie.

Wiecie babki jestem rozgoryczona na tą całą sytuację z macierzyńskim. Jeszcze nie urodziłam a mi mój szef napisał o nowych obowiązkach po macierzyńskim, zabrali mi moje wykłady 😞 i wlepili znowu coś na czym się kompletnie nie znam. Nie wiem jak dam radę przy dwóch szkrabach.

Do tego nie zanosi się, żeby roczny macierzyński był dla mam które urodzą przed 17 marca 😞. Tak siedziałabym rok z dziećmi. Nie rozumiem tego, bo jeśli zmieniają ulgę na dziecko to od początku roku, inne zmiany tak samo. To jest równe traktowanie 😞...Kobitki robią co mogą, piszą petycję do premiera, ale nic nie pomoże...

Mój Kubuś wspaniale opanował umiejętność rozbierania się. Jedyne czego nie ściągnie z siebie to body. Koszulkę przez głowę ściąga, rajstopy, skarpety... jak to zobaczyłam pierwszy raz było śmiesznie, poszłam na chwilę do toalety, a mój Kubuś siedzi na kanapie w body z z krótkim rękawkiem, pokazuje mi na nie i robi brum brum ( na body był mały samochodzik)... takie rzeczy są śmieszne do czasu...
Marinel zdjęcie Emilki boskie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia_m3 to rzeczywiście szef poleciał w kulki z Tobą. O jakich wykładach piszesz? Jestem nowa na forum i nie wiem jeszcze wiele rzeczy o Was 😉 Wykładasz na uczelni? Nie smuć się, jest jeszcze czas, może się wszystko zmienić. Życzę Ci tego aby załapała się na roczny macierzyński, od dawna to powinni wprowadzić!!!
Kubuś widzę rozbrajający 🙂Jak czytałam o tym że wchodzisz do pokoju a tam Kuba w samym bodziaku i gada "bru brum" to się zaczęłam śmiać do komputera. Mąż mówi, że oszalałam 🤪 Mój synek się jeszcze sam nie rozbiera 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szczepiłyście już dzieciaczki. My mieliśmy termin w grudniu ale byliśmy chorzy. Wybieramy się na dniach do lekarza. Na co dodatkowo szczepiłyście?

Cisza jak makiem zasiał. Idę młodemu butlę zaserwować i położyć się koło mężusia. Ostatni taki zaniedbany, bo wieczorami siedzę przy kompie. Idę się poprawić. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacDusia Iza na pewno dogoni pozostałych. Jest od naszych dzieciaczków młodsza plus to co straciła wychodząc na swiat wczesniej. A w którym tygodniu się urodziła?
Moje dziecko już śpi. Powiem Wam że tak lubi reklamę Media Expert z Dodą że nawet jak usypia i słyszy ją z drugiego pokoju przy mega przyciszonym telewizorze to podnosi głowę i śpiewa lala 🙂 Wcześniej taki szał robiła reklama Jupilaaa 🙂
Zaniu ja też trzymam kciuki za Twojego męża! Mój nie pali ale tylko oficjalnie bo jak się poznaliśmy dałam mu wybór albo ja albo papierosy. Miał wtedy 20 lat 🙂 i popalał z kolegami w liceum.Uznałam to za głupie i szczeniackie i oficjalnie przy mnie nigdy już nie zapalił ale wiem że na męskich imprezach zdarzyło mu się zapalić jak to twierdzi dla towarzystwa. Oj ile mi tym krwi napsuł 😠 😠 najgorsze że robił ze mnie taką nieświadomą całej sytuacji mimo że jestem tak wyczulona na papierosy że wystarczy że ktoś palił w południe a ja wieczorem wyczuje że palił. Wszystko mi cuchnie dymem papierosowym.

Gosiu zaglądaj tutaj częściej.

Madziu to przykre że tak Cie szef potraktował. A ja zapomniałam zapytac jak wyglądała Twoja sytuacja w ciązy? czy byłas za zwolnieniu? Przepraszam jeśli już o tym pisałaś ale ja nie zaglądałam na forum przez dłuższy czas podczas pisania pracy mgr i przed obroną. Pamiętam jak to było z Kubusiem i dlatego pytam.

Lala89 może stresujesz się tym że miesiączka się spóźnia a nie tym że się zbliża 🙂 Może rzeczywiście zrób test chyba że masz pewność że to nie to 🙂

Anabelle ja szczepiłam obowiązkowe w tym 5w1 i nic dodatkowego. teraz idziemy na odrę świnkę różyczkę bo nasza dr chorowała i mamy przesunięty na koniec 15 miesiąca Emilki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabelle poruszyłam kiedyś wątek szczepienia na odrę świnkę i różyczkę na fb więc możesz odgrzebać. Całkiem niedawno bo chyba na początku stycznia.

Mojego M jeszcze nie ma więc nikogo nie zaniedbuję toteż mogę przed kompem siedzieć ale marzy mi się poczytanie książki 😉

Dziękuję za porady podwieczorkowe 🙂

Te karteczki po wydrukowaniu wyglądają ślicznie. Myślę że babcie i dziadek będą zadowoleni 🙂 No i wierszyki pewnie też się spodobają. Najbardziej podoba mi się dla dziadka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabelle tak wykładam, jestem doktorem matematyki.

Z Kubusiem byłam w pracy do końca 6 miesiąca.

Teraz skończyłam pracę w drugim tygodniu października, czyli w czwartym miesiącu, jeśli dobrze liczę. Stan mój był bardzo zły, poprowadziłam tydzień zajęć i nie było wyjścia. Lekarka straszyła szpitalem, miałam silne leki i leżałam plackiem. Teraz też nie jest wesoło, ale to już 34 tydzień się kończy, więc inna perspektywa. Mam umowę jeszcze na 4 lata, ale tak naprawdę mnie rozliczają z pracy naukowej. Cały wolny czas zamiast poświęcić na nią będę siedzieć nad materiałami do wykładu, który jest czysto teoretyczny i nie z mojej branży. Potem mam iść do studentów i świecić oczami. Niestety ja jak już coś robię to przynajmniej na 90 %, nie potrafię tego olać 😞. I nieustanny tekst jest Pani młoda, da Pani radę. Ale jak po zrobieniu doktoratu przeszłam na stanowisko adiunkta też usłyszałam dostając minimalną pensję na tym stanowisku, jest Pani młoda jeszcze Pani zdąży ... Na naszych uczelniach straszne jest to, że starszych się nie tyka... mimo, że stopniem są tacy sami, nic nie robią i pierdzą w stołki... Przepraszam, ale czasem mam dość...

A zresztą nie wiem czy dam radę z dwójką chłopaków Jaś we wrześniu będzie miał 6 miesięcy, a Kubuś 22 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu Dr matematyki...jestem pełna podziwu!!!Ja mam umysł humanistyczny i nie na widzę matematyki, więc tym bardziej wyrazy uznania...to jedyny przedmiot z którego miałam złą ocenę na świadectwie maturalnym ☺️
Szkoda, że Twój szef nie jest bardziej wyrozumiały w stosunku do Twojej sytuacji rodzinnej...chyba sam nie ma dzieci, grrr!!!

Anabelle z talentem poetyckim akurat trafiłaś. Swojego czasu ciągle składałam jakieś śmieszne wierszyki na rożne okazje, moi znajomi zawsze dostawali oryginalne życzenia dotyczące właśnie ich konkretnie...nie wspomnę o wierszu na stronę A4 dla mojego małża z okazji naszych pierwszych walentynek 😁

Zaniu dziękuję za życzenia dla mojego starego kapcia, czyt. małża 😁

A tak poza tym, to dzwonił dziś do mnie kilka razy, bo nasza pani manager z pracy nie może pogodzić się z jego odejściem 🙂 Dziś mu powiedziała, że jakby potrzebowali nowego managera na któryś z działów, to mój małż jest pierwszym kandydatem na to stanowisko, he he. Planuje nawet iść do szefa wszystkich szefów, prosić dla niego o podwyżkę...jednak to i tak nic nie da, bo mój małż ma wysokie wymagania, zbyt wysokie...ale ma rację, w przeciwnym razie nie opłaca mu się zostać. W każdym razie nawet po pracy zadzwoniła i powiedziała, że z miesiąc, półtora, to stanowisko na którym jest, będzie na niego czekać i może wrócić. To akurat miłe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu doskonale Cię rozumiem. U nas na uczelni jest jedna Pani dr koło 60 któr aprowadzi 5 kursów i na każdych mówi jedno i to samo jeśli w ogóle mówi bo głównie zajęcia prowadzą studenci!! Młodzi kreatywni, pełni wiedzy i zapału a ich nie doceniają.

YEN cieszę się że Twojego partnera doceniają w pracy! I ma chłopak rację, że ma wymagania. Niech się ceni, bo na pewno jest dobry w tym co robi. No i pieknie czytac że zagranicą cenią Polaków pomimo tego co się wkoło słyszy!

Skoro już tak o pracy mowa to od dzisiaj mam pracę!! Strasznie się cieszę, bo to praca przy projekcie badawczym w moim Instytucie, dotyczącym dzieci dwujęzycznych, ale będę mogła ją wykonywać w domu (będę kodować i obliczać wyniki badań, które przeprowadził ktoś inny - ja nie mogę bo nie mam z kim zostawić Emilki). Strasznie się cieszę, bo będę pracować w domu, stawka super a w dodatku sama sobie liczę ile godzin przepracowałam 🙂 Wiadomo że nie będę pracować 10h bo tylko wtedy gdy Emi już spi ale zawsze to coś 🙂 Ale pospiech jest bo 13 lutego chcą juz przedstawić część wyników na konferencji w Lisbonie, a poza tym jak chcę iść na doktorat to nie mogę nawalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wieczorową porą!

Gosiaq a zepsuta się bawi? Bo ja jak dam stara komórkę to wyrzuca i chce nową, która działa!

Zania no oby mąż wytrwał i faktycznia na zawsze rozstał się z papierosem! U nas żadne nie pali 😉

Annabel01 fajny pomysł z kisielem!

madzia_m3 a na kiedy masz termin porodu? Szef nieładnie postapił!
Niestety zawsze ktoś będzie pokrzywdzony! Nawet jak zrobią od 1 stycznia (czego pewnie nie zrobia) to te, które urodzą wczesniej będą czuły się pokrzywdzone! No nie da się wszystkich zadowolić! Ale jest inny sposób by posiedziec dłużej w domu z dziećmi 😉

Moja córcia póki co opanowała do perfekcji ściaganie skarpet i bucików! Chociażbym nie wiem jak jej załozyła to i tak zaraz ściagnie!

Anabell no koniecznie popraw się co do mężusia! Nie wolno zaniedbywać obowiązków małżeńskich! 😎 😜 🙃

Marinel Izka ur się w 36+1. Miała ur się 25-27 stycznia a ur się 28 grudnia! W sumie moja wina, bo przewróciłam się dzień przed świętami na śniegu i poleciałam na brzuch! Potem na pasterce cała msze stałam, bo nikt mi miejsca nie ustapił! No i tak wyszło! W szpitalu najpierw wyzywałam małą, że tak wczesnie się urodizła ale nastepnego dnia już się cieszyłam!

A wierzę, że talk się zachowuje przy reklamie! Ja oglądam serial na tv4 i jak słyszy muzykę jak sie film zaczyna to tez od razu reakcja na całego! Nawet jak spi to się zaraz obudzi!

My też szczepiliśmy 5w1 plus pneumokoki bo Iza miała obowiązkowe ze względu na wczesniactwo i niską mase urodzeniową!
Teraz musze iść na koniec miesiaca lub na pocz lutego na tą 3w1 i po 2 tyg na pneumokoki!

Yenefer ojj to miłe jak w pracy tak doceniają człowieka! ANie wiem jaka tam sytuacja zaszła, ale może niech rzuci sumkę jaka by go satysfakcjonowała! No nic w tym momencie nie tarci! 😉

Marinel super, że taka praca Ci się trafiła! Gratuluję!


No nic ja będe zmykać, bo późno się zrobiło! W końcu mojego męża też nie moge zaniedbywać 😉
MIłej i spokojnej nocy zyczę! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...