Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u mnie średnio posprzątane (w szafkach tak, łazienka, kuchnia, reszta na bieżąco tzn. podłogi, kurze). Co z tego skoro w tym roku Wigilię mam tylko z Filipem! ale się porobiło! jednak ospa u Maćka na maxa! Sypie go w oczach! już ma gorączkę i swędzi go mocno. Jest u mamy, bo lekarka kazała izolować mimo że ryzyko zarażenia jest niewielkie, ale zawsze! do niedzieli musi tam zostać... Więc Wigilia przez telefon będzie 😞
I tak mi się nostalgicznie zrobiło, bo mąż w Panamie akurat (tam 27-29 stopni!!!), a mój starszy i mama niby niedaleko, bo parę bloków dalej, ale osobno 😞 Ale Filip ma pierwszą Wigilię! nie ma co! Pech jak cholera 😞
Aaaa na jutro zaprosiłam położną, bo już nie mam siły do podrażnionej skóry Filipka przy pachwinach. Niech obejrzy i zdecyduje czy ładujemy czymś mocniejszym czy jak. Kupiłam dodatkowo tormentiol - podobno jest skuteczny na podrażnienia.
A z nockami to mnie laski nie wkurzajcie 🙃 Mój nie śpi tak ładnie i poproszę resztę o wpisy, że Wasze maluchy też nie śpią przez całą noc! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monia1987 napisał(a):
A co do ospy to wyjatkowo teraz dzieci choruja. Sasiadkom sie maluchy rozchorowaly i w przychodni pielegniarka mowila, ze sporo choruje dzieci.

no u nas tez plaga jakas! ale lepiej teraz niz za 10-20 lat 🙂
Gosia734, ja Wam po prostu zazdroszcze przespanych nocek 🙂 chociaz nie moge bardzo narzekac; dzisiaj bylo po 1 i 5.30, a potem kimał do 9.20!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
My dziś też po szczepieniu i kolejne też mamy na 2 lutego. Mała płakała tak bardzo, że aż mi łzy napłynęły do oczu, ale zaraz po szczepieniu dostała cyca i się szybko uspokoiła. Dzielna z niej dziewczynka 🙂 Teraz śpi, ale budzi się co jakiś czas i mocno płacze... 😞 Mam nadzieję, że nie będzie gorączki, ale w razie czego kupiłam syropek... Pomimo tego że to więcej bólu, wybrałam państwowe szczepionki, bo się wystraszyłam tych powikłań po skojarzonych.
Wczoraj miała robione EKG i echo serca i tak jak myślałam wszystko jest w porządku. Tylko się serduszko jeszcze nie zrosło do końca, więc może stąd były te szmery.

Gosiu, to faktycznie nieciekawe święta będziecie mieli. Więc takie przedświąteczne życzenia powrotu do zdrowia i do domu dla Maćka. Co do spania, to Nina ostatnio ma taki system, że śpi najpierw ok. 4 godzin, potem ze 2, a potem do rana co godzinę się budzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martka3 napisał(a):
Gosiaq nie dziwię Ci się, ale my wszystkie myslami bedziemy z Tobą siedząc przy kolacjach wigilijnych

dziękuję 😘
damy radę! jak Mackowi zejdzie goraczka to w niedziele pojdziemy razem na dluuuuugi spacer 🙂 a przy Filipie szybko czas zleci - tylko nie ma z kim pogadać 😉 bo do Filipa to monolog raczej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martka i Gosia734 dziękuję za porady!! Grudek nie mam, Emilka spija mi z chorej piersi mleko częściej niż ze zdrowej. Na prawej piersi zauważyłam dwa czerwone placki i zrobiłam sobie na nie okład z kapusty. Koleżanka mi mówiła że liście kapusty wkłada się do woreczka do zamrażalki a potem po rozbiciu owija się pieluchą tetrową razem z tym woreczkiem. Ale ja rozbiłam i dałam bezpośrednio na pierś bez żadnych woreczków czy pieluch żeby ten sok bezpośrednio działał bo przecież przez woreczek to chyba nic by nie dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 😉
Weszlam na brzuszek a tam prawie nic wiec mysle zajrze na mamusie a tu prosze dziewczyny szaaaleją 😁 😁 😁 😁.
Gosiuq- kochana duzo zdrówka dla Maćka 😘 😘 😘.ehhhh jakie swieta ci wyszly--- bedziemy myslami z Tobą!!!!!!! Przytulam Cię mocno 😘 😘 😘 😘.
Marinel- supeer, ze z Emi wszystko dobrze!!!!!
Cheery- extra ze juz dzis do domku idziecie!!!! A moze juz i jestescie???!!!!!
Wszystkiego dobrego!!!!!!!

Yenefer- widzę pierwsza wizyta u fotografa zaliczona 😉 😉. Jak nasz starszy synek miał 2 miesiace tez mu robilismy fotki do poaszportu i tak jak piszesz godzinke to tam minimum spedzilismy( bo albo spal albo plakal i tak w kołko) wiec fotograf musial sie wysilic!!! Choc zdjecia nie byly perfekcyjne to w Ambasadzie nam je przyjeli(oczywiscie musialam pojeczec ze tak daleko mamy itp.) 😉 😉 😉 😉 . My do Ambasady mamy ponad 700 km( wiec 200 km przejchalismy autem pozniej samolot , pozniej autobus do centrum- kuba maly w nosidelku-w czasie calej wyprawy schudlam chyba z 2 kg!!!!! Dlatego teraz z Maja chcemy jechac autem przynajmniej mozna zrobic przerwe kiedy sie chce i nie trzeba sie spieszyc!!!1Wiec bardzo trzymam kciuki aby u was tez wszystko dobrze poszlo 🙂 🙂. Daj znac jak wrócicie???!!!!!!!!

U mnie przygotowania daaaleko w tyle- choroba mnie dopadla dreszcze goraczka maaasakra!!!!!! Dzis juz troche lepiej mam nadzieje ze jutro juz dojde do siebie bo swieta tuz tuz!!!!!!!
Wszystkiego dobrego Dla WAS mamusie!!!!!!!!!!
A u nas taka piekna zima tyle sniegu dzis napadalo ecchh cudnie!!!!Jutro wrzuce Wam jakas zimowa fotke ze spaceru 🙂
Buźźźźka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pioruś jeszcze nie miał szczepień ale pamietam, że Ulka po szczepieniu spała cały dzień, budziła się tylko na jedzenie, i później cała noc i to były jedyne reakcje - szczepionka 5w1, a jak Gabrysia reagowała nie pamiętam ☺️, ale chyba podobnie - szczepionka standardowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia na święta będziemy z tobą duchem... 🙂
Właśnie się dowiedziałam że koleżanka z klasy ma problemy z ciążą tzn jakiś czas temu trafiła do szpitrala bo krwawiła i okazało się że jej się łożysko odkleja... Ale w miare sie to unormowało... Dziś była u lekarza i po świętach idzie do szpitala bo mały nie rośnie... Prawdopodobnie przez to łożysko i jeszcze do tego ma mało płynu owodniowego... Na szczęście do terminu coraz bliżej bo ma na coś ok 20 stycznia nie pamiętam dokładnie... Biedna troszke się namęczy... Ale z 2 stronu lekarz jej każe lerzeć a ona dalej łazi... Kazał jej odpoczywać a ona i tak wszystko robiła... Ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze... 3majcie za nią kciuki i za maleństwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq - mocno Cię tulę, a w święta będę myśleć o Tobie chyba bardziej niż o wszystkim innym, całuję i ślę moc serdeczności, swoją drogą Maćkowi pewnie też nie będzie łatwo bez mamy!

ella - zdrówka życzę dużo! kuruj się, co byś miała siły na mamusine obowiązki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...