Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Adzia jak Kubie wychodziły ząbki to też nie było problemu. Mam nadzieję, że z Emilką też tak będzie bo to dopiero pierwszy ząbek i jeszcze ledwo co przebity.
Moja teściowa też się najpierw pyta co i jak z Emilką, już nie mówiąc, że ona z nią tylko raz została jak mieliśmy pogrzeb. Teściowa się boi Emilki, że sobie z nią nie poradzi. Z tym, że się nie przyzna.
A co do książki to sobie obiecałam, że znajdę czas. Dziś przed południem też nie miałam bo śniadanie, sprzątanie, zakupy ze spacerkiem itd ale jak mąż wrócił i oboje z Emilką zasnęli to ja sobie książkę wzięłam. 😜
Z tym, że ja nie oglądam żadnych seriali ani filmów w TV.
Czemu Ania musi dostawać Sinlac lub BoboVita Minima?
Emilka też się peszy i to już od dość dawna. Pisałam wtedy, że już nie jest taka ufna. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia w sumie to nie wiem, powiedziala nam pani dktor zeby ją tak nie zalewać tym mlekiem to zeby jej robic kaszkę minima ona jest dla dzieci z alergią na mleko krowie, bez soi i bez glutenu no ale podobno ania nie ma skazy, wiec sama juz nie wiem co o tym sądzic. A Ania duzo mleka ostatnio pije (ponad 800ml) no i w tym jest rano kaszka zwykla no ale kazala jeszcze to podawać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już w tą niedzielę mamy chrzest 😲
Kacha Nikusia a no tak szybko ten czas zleciał, że już zaraz do pracy 🤨 Nie było mnie tam 8 miesięcy... To fakt, że bardzo lubię swoją pracę, ale serce mi się kraje, jak pomyślę, że nie będę Małego widzieć przez 8 godzin dziennie i będą mnie omijały pewne jego momenty, czyli takie jego "pierwsze razy" 😞 Bo wiadomo co innego zostawić jednorazowo dziecko na 8 godzin, a co innego codziennie go tyle czasu nie widzieć 😞
I trochę stresuję się tym, że będę musiała się nieźle ogarnąć po tak długiej przerwie 😉
Wielka trochę techniki i człowiek się gubi? 😁 A widzisz, Fabi ma 7 m-cy i zna więcej myków od mamy 😁 🙃
Nikusia gratuluję ząbka! 🤪 A była taka cichociemna, że nawet pisałaś, że ząbek będzie miała jako ostatnia, a tu niespodzianka 😆
Twój mąż jest naprawdę super - po tym jakie robi Ci niespodzianki, to tylko pozazdrościć 🙂
Nie wypowiem się o deserku, bo nie dawałam 😉
Kruszyna współczuję firanek! 😲 Mam nadzieję, że po praniu będzie okej.
Mój Aleks też jeszcze jest szczerbaty i nie wiem kiedy pierwszy ząb się przebije, bo zaczyna mi już być marudny (dzisiejsza noc i dzień to masakra 🤢 ) i wydaje mi się, że to od tego, bo tak trze o dziąsła, że szok. Z tym, że już dawno tak tarł, a do tej pory się nic nie przebiło 😁
Kacha no faktycznie rodzince ciężko powiedzieć, żeby nie nosili, a szczególnie jedenastolatce, która pewnie to uwielbia. Ale myślę, że tak jak napisała Adzia - jak powiesz o co chodzi, to Cię zrozumieją i nie będą mieć pretensji 😉 Odpowiedni ton i będzie dobrze 😜
Adzia a ja też już się zastanawiałam gdzie jesteś 🙂 Masz oklaska za nadrobienie postów 😆
No uważam, uważam, żeby nie ciągnął sobie tego siusiorka 😉
A biszkopty jak chciałam rozpuścić do deserku, to się słabo rozpuszczały, a chrupki kukurydziane pod wpływem śliny natychmiast 😮
Aleks już dawno się zawstydza i wtedy tak fajnie twarzyczkę we mnie wtula i potem znów patrzy na tą osobę i znów wstydzioch, aż się przyzwyczai do danej osoby 😉
Kingi dziś nie było 🤔
A Pami nas już chyba porzuciła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia może pani doktor tak profilaktycznie?
Beata masz rację, że ząbek to niespodzianka ale dziś wieczorem sobie to odbiła. Już wysiadam od tych krzyków. 🥴 Jeszcze się z mężem pokłóciłam.
Biszkopty się lepiej w mleku rozpuszczają niż w deserku.
a Emilka też ostatnio pieluszkę wkładała do buzi a dziś rączkę od wózka gryzła (tą gdzie ma ręce) 🙃
a co do mam które już z nami nie piszą to wystarczy zerknąć na pierwszą stronę ile nas było na początku a ile zostało dziś. 😞

uciekam się myć i do łóżka, nie będę już marudzić. Może do książki zajrzę, bo z nadmiaru emocji nie zasnę. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej jestem wieczorowo 🙂 ach byliśmy cały dzień na działce i Niki teraz dopiero zasnął, kupiłam mu maśc na dziąsełka bo jest taki marudny że szok a jak coś gryzie to aż się wkurza i stęka więc chyba zęby 🥴

Beatka tylko Ty o mnie pamiętasz 😉dziękuję, ja też niedługo wracam do pracy i tez mam strach bo nie było mnie ponad rok, bo na zwolnieni poszłam na początku ciąży od czerwa 🤨 🤔 więc na nowo się przyzywczaić będzie ciężko, choć wiem że jak Miłoszka zostawiałam było mi łatwiej bo z moją Mamą a teraz z ciocią już nie będę tak spokojna.Musimy jakoś przez to przejść i się przyzwyczaić ale z 2 strony wiem że jak się nie jest cały dzień z dziećmi to ma się większą cierpliwość bo mimo woli psychicznie odpoczywa się jakoś, a jak wracasz to się cieszysz i inaczej podchodzisz do wielu spraw tak ja przynajmniej miałam, co nie znaczy że nie tęskniłam i nie myślałam bo tęskniłąm, ale tak to bywa.Ja jeszcze nie dawałam ani biszkoptów ani chrupek 🥴

Nikusia nie martw się jutro będzie lepszy dzień a z mężem szybko się pogodzisz zobaczysz 🙂uściski na dobranoc!!!Gratulacje na ząbka Emilki!A co do jogurtu to on jest na jaki mleku zrobiony na Nan?jak tak to już dzieci co piją inne to nie za bardzo żeby to jadły, tak jak z kaszkami mleczno ryżowymi trzeba uważać i te dzieci co piją np Bebilon niepowinny pić kaszek z bobovity mleczno ryżowych bo one są na bebiko zrobione, wtedy tylko można lepiek kupować kaszki ryżowe i robić na swoim mleku

Kruszyna jak masz białe firany wypierz je w ace na pewno wybielą, mi kiedyś rzeczy zafarbowały i ace poskutkowało na białe, po tym w proszku je wypierz żeby zabić ten zapach i będzie ok.

Wielka to fajnie że dzień w pracy minął dobrze, już maż pierwsze koty za płoty 🙂

Kacha powiedz delikatnie w rozmowie że Natalka się przyzwyczaiła i musicie wrócić do starych zasad nie noszenia 😉 że jest cwana i wyczuwa coś w formie żartów 🙂

Adzia to faktycznie nie wiem czemu masz dawać?ale jak lekarka tak kazała to musicie się dostosować

Skoreczka to życze lepszego dnia jutrzejszego 🙂

Dobranocka pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Emilka co chwilkę się budzi i krzyczy. 😮
Ja chyba też jutro pójdę po jakiś bobodent albo inne coś na ząbki.
Kinga ten jogurt nie jest na Nan. Z tym, że Emilka dobrze toleruje kaszki mleczno-ryżowe, a w mojej rozpisce do wprowadzania produktów pisze, że deserki soczki lub jogurty. Więc próbuję.
Biszkoptów nie dawałam a chrupek w sumie też nie, w każdym razie nie do jedzenia 😁
Emilka przysnęła więc i ja korzystam i idę spać pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja firanka wyprana i jeden bok zalatuje na zielono tak minimalnie,ale wisi na oknie i muszę znaleźć coś innego 🤨
Nocka tak sobie wstawałam kilkadziesiąt razy do Zosi a teraz śpi w samy końcu łóżeczka i w poprzek 😮
A my dziś jedziemy do Opola na wizytę 🤨mam nadzieję,że dojdziemy wszyscy do jakiegoś porozumienia w sprawie tych nóżek 🥴

Nikusia a kwiaty to tak bez okazji?? Jak tak to super 🙂
Nikusia takiego deserku jeszcze nie miałam

Skoreczka jeszcze takiej pomidorówki nie gotowałam Zosi daj znać jak Błażejowi smakowało

Beata Zosia już długo trze wszystkim co jest możliwe o dziąsełka i to bardzo mocno i ząbków nie ma,ale wszystko w swoim czasie. Ja miałam pierwszego w 8 miesiącu ,więc i może u Zosi dłużej to potrwa.

Kacha ja też się boję powrotu bo po roku to ciężko będzie się odnaleźć 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.My na nogach od 6:20,Ania najedzona teraz muszę nakarmić siebie i zrobić kawkę 😉
Takze idę po kawę i poczytam was (jak mi komputer pozwoli bo juz 10 min mi sie wiesza).
Karmienie o 23:30 mąż,3:30 ja i 6:30 ja.
Tak długo mi się zawiesila stronka ze juz jestem z kawa i sniadaniem.
Ale Ania szaleje wiec lece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry z kawusią mówię 😆 bo śniadanie już jadłam.
Wiecie co? Ja już ponad 7 kilo na minusie mam 🤪 tak się cieszę! Wszyscy zauważają różnicę 😆
Adzia Ty to masz kiepsko, podobnie jak Nikusia z tym karmieniem nocnym. Atu jeszcze Ania biega po mieszkaniu to oczy musisz mieć dookoła głowy i wcale w dzień nie odpoczniesz 🤨 Wracasz do pracy?
Kruszyna rozumiem Cię doskonale. Ja na :4 poszłam jakoś pod koniec września, więc też sporo mnie nie było... ale mój kierownik obiecał, że szybko mnie wdroży 🙃 😁 ja pierdziu 🙃 Ja mam fajnego kierownika, z którym mam częsty kontakt mimo mojego siedzenia w domu. Ale mój strach jest wielki. 🤨
A co do firanki, skoro zeszło sporo, to wydaje mi się, że przy następnym praniu zejdzie. Ja nie mam firanek, bo jeszcze karniszy nie mam. I nie mam pojęcia jakie bym chciała 🙃 Ta wykończeniówka nas wykończy!
Oj Nikusia ciężki wieczór był? jak o 23 dopiero zasnęła 😮 skubana, skąd ona tyle energii czerpie???? Bo na pewno nie z jedzenia 😲
Kinga a kiedy dokładnie do pracy wracasz? Co masz na dziąsełka bo ja kupiłam Bobodent i chyba działa.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata każda z nas przez to przejdzie 😞 My jesteśmy jeszcze w tej lepszej sytuacji (tak mi się wydaje) bo dzidzie będą pod opieką kogoś z rodziny. U Ciebie teściu o ile dobrze pamiętam?
U mnie mama. Będzie mi lżej wiedząc, że Natalka będzie pod dobrą opieką ale mimo wszystko tylko ja, ja JA wiem najlepiej co jej dolega 🙃 🙃 Będę próbowała przekonać, że noszenie Natalki nie jest dobrym pomysłem... Męża muszę też nakręcić bo inaczej będzie, gdy o zwróci uwagę swojej mamie, niż ja... bo nie chcę by się popłakała...
Adzia moja Natala jest alergikiem i właśnie na mleko krowie i mam podawać kaszkę ryżową i robić ją na MM czyli w naszym przypadku na pepti. A jak chciałam podać kaszkę mleczko-ryżową to zwymiotowała 🤢 więc już nie kombinuję.
Nikusia a ja też zaczęłam książkę czytać 😆
Adzia ja też się wkurzam na Natalkę bo jestem osłabiona bardzo, chyba przez dietę i ćwiczenia. Bo nawet mi gorączka na ustach wyskoczyła 🤢 a do tego Natalka nieznośnia przez to, że ciągle płacze i marudzi 😞

Chyba wszystkim odpisałam?

Wiecie co, ja chyba nie ogarniam.... Gdzie jest Elka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂

Też na chwilke wpadam i zaraz uciekam. Obudzić się dziś nie mogłam 😮 Nie wiem co się dzieje.

Kruszyna zupka pomidorowa ze słoiczka bardzo mu smakowała, jak na chwilę odeszłam ze słoikiem to mały tak się rozpłakał, bo myślał, że już koniec 😉
Adzia to masz przeboje z tymi ząbkami, ale tak jak piszesz jak już kawałeczek się przebije to będzie lepiej. U nas też dwójka idzie ale górna.
I mój tez potrafi się zawstydzić, jak ktoś się spojrzy to główke odwraca i wtula we mnie 😉
Beata chrzciny tuż tuż, wszystko wypadnie rewelacyjnie 🙂
KingaS to widzę ze teraz już jeździcie na działkę często, chyba Nikusiowi się spodobało 🙂 To czekamy na ząbka 😉
Anabel o to rzeczywiście cięzko skoro tylko wpadłaś się przywitać 🤢

To idę, pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka marudna a ja wykończona. Szkoda, że pada bo poszlibyśmy na spacer.
Kruszyna ja też się witam z kawką bo dopiero teraz mam czas się napić. A kwiaty to już na zapas chyba były na tą wieczorną kłótnię. 🙃
Trzymam kciuki za porozumienie i Zosię.
Adzia ja się z mężem w nocy spotkałam przy łóżeczku Emilki. Bo krzyczała o mleko, ale nie wiem która to była godzina.
Kacha bo z wykończeniówką jest więcej roboty niż z remontem. Ja bez firan ani rusz, ale mieszkam na parterze.
Wieczorem Emilka krzyczała, nawet od łóżeczka nie odchodziłam. Tylko z boku na bok i smoczek jej wypadał. Nie wiem czy to te ząbki czy gorąco czy jeszcze coś innego. Dałam jej potem trochę mleczka które było takie chłodniejsze i zasnęła. A z tego co pamiętam Kinga wraca 01.09 do pracy.
Anabel to chyba więcej z nas ma ostatnią ciężkie dni. Napisz co i jak.
Skoreczka ja też się nie umiałam obudzić.
Idę dalej próbować przekonać Emilkę że to jej pora spania a potem pranie powiesić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS napisał(a):
Hej dziewczynki, ja na chwilkę bo mam dużo pracy potem Was poczytam dokładnie, a na szybko

Kacha ja kupiłam Dentinox N bo ma podobny skład do bobodentu ale ma cos dodatkowo poleciła mi w aptece więc kupiłam
pa


Ja też to mam i smarujemy 😉

A my po długim spacerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha nie, nie wracam do pracy,nie mam już do czego wracać bo lokal padł podczas mojej nieobecności 😉
MAle rozglądam się już za czymś.

U nas na dziąsełka dziala tylko syrop bufenik, jest przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.Maść jest
tylko chwilową ulgą i na noc daję jej ten syrop.

Gratuluje tych 7 kilo na minusie 🙂

Kacha chyba musisz zmienic diete skoro ćwiczysz i czujesz sie taka osłabiona. Kacha jak chcesz
to spróbuj jej dać tą bobovite minima, smaczna jest tylko kosztuje w tesco 12 zł a w carrefour 17!masakra

Skoreczka ja tez nie mogłam sie dobudzic hehe oczy to jakies takie z ołowiu miałam i przez to
troszke nerwowa byłam z rana, ale mi przeszło jak zobaczyłam jak Ania cierpi przez ząbki.
Musialam miec sily i cierpliwość by jej ten ból ukoić jakoś.

Ja nie wiem co Ania ma z tymi zębami ale dwie dolne jedynki sie przebily i stanely w miejscu,
nie chca dalej wychodzic a do tego teraz sie przebiła dwójka na dole, a co z górą? nie
powinny teraz iść te z góry jedynki? śmiesznie bedzie wygladać z dołem ale bez góry

Beata to jako ostatnia z nas masz chrzciny? dobrze kojażę? wszystko na pewno wypadnie dobrze 🙂

Trzymam kciuki za Zosię i jej nóżki.Daj szybko znać Kruszyna co i jak

Nikusia pewnie na te zabki Emilka tak szaleje, bo moja wlasnie tak samo robi jak piszesz,
ciagle z boku a bok i nie potrafi sie ułozyc i placze i musze ją przytrzymywac zeby sie
nie obracała tylko zasnela no i po wielu próbach zasypia ale ciezko jest.
A skoro wyszedł jeden zabek to pewnie drugi tez idzie wiec wielce prawdopodobne ze to to.
Chociaż z Emilka to nigdy nie wiadomo bo to mala krzykaczka od narodzin hehe 😉
No ale żal mi Ciebie i mimo ze jestem tez zmęczona to chetnie bym Ci się nią zajęła choć
chwilę byś sobie odetchnęła.

A wlasnie, jak robicie dziewczyny jesli chodzi o godziny spania? Zmuszacie dzieci zeby poszły
spac jak ich pora czy czekacie az same pokażą ze chca spac? bo ja czekam, Ania w dzien
sama daje znac ze jest zmeczona wieczorem w sumie tez. Bo ja nie wiem co by sie to działo
jakbym jej powiedziała ze musi isc spac jak ona sie bawi w najlepsze 😉


A ja pije drugą kawę juz bo miałam tak niskie ciśnienie ze aż mi było niedobrze i słabo.Takze teraz kawa mała i bez mleka na podniesienie ciśnienia.
A Ania tak płakala ze juz nie bylam pewna czy to ząbki, no ale nasmarowałam dziąsełka, i dałam bufenik i w koncu zasneła,ale musze byc blisko bo inaczej placze przez sen 🤔 wiec ja siedze na łozku a ona spi obok 😆 chwila spokoju, a dom zasyfialy 🤢
Aż mnie korci zeby ją wsadzic do łozeczka bo mam tyle roboty.
Chciałam zupkę z zielonego groszku zrobić, do tego mam mieso mielone z indyna i musze je dzisiaj tez zużyć bo wczorj otwarłam.

A jesli ktś chce przepis na dobry obiadek to ja wczoraj zrobiłam piersi z kurczaka rozbite mocno ,na takie cienkie kotlety do środka dałam paprykę wzdłuż koteta na to cukinia i mieso mielone i zawinełam ale w taki długi rulon i opanierowałam i pychotka to było ale mieso mielone z indyka, no i ziemniaczki z sosem pieczarkowym i surówka z selera i jabłka. Musze przyznac ze pyszne to bylo.
A teraz ide poszperac po necie poki śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki Niki śpi, Miłoszka zabrała babcia a ja wstawiłam pranie i piszę, miałam prasować 😉 ale chyba odłoże to na wieczór.

Widzę że wszystkie dziewczyny prawie, cierpią razem ze swoimi pociechami z powodu ząbków, niestety tyle musza się nacierpieć nasze maluchy 🥴 mój Niki też jest chwilami marudny ale odpukać narazie nie ma aż takich dolegliwości jak wasze szkraby.Ja kupiłam polecaną w a[tece też camilię, mam w domu viburcol czopki więc kiedyś jak tak marudził też mu podałam no i maść tą dentinox N.ale wczoraj wieczorem płakał przy zasypianiu i tak mocno tarł oczko i czytałam że to tez może być oznaka ząbkowania, pocieranie twarzy oczu uszu itp. może być oznaką ząbkowania.
Wybieram się dziś znowu na działkę jest ciepło ale pochmurnie, a Niki faktycznie juz lepiej na działce się zachowuje, rozkładam mu namiocik plażowy, ma swoje zabawki gryzaki itp i sobie leży a jak się zmęczy to piciu i śpi we wózku.Choć nieraz niełatwo mu przychodzi to zasypianie ale jakoś zasypia.
Uciekam zajrzę wieczorkiem przepraszam że tak ogólnie napisałam do wszystkich 😉 pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem teraz troszke poczytam

Nikusia rzeczywiscie mozna trafic chrupki z sola i bez soli
Gratulacje z okazji pierwszego zabka
Nikusia kwiaty bez okazji sa naprawde miłe

Kacha co do noszenia to u mnie teściowa była szybko sprowadzona na ziemie przy Kubie a teraz sama rozpuscilam Kiniusia ale to przez to ze jak siedzimy na dworze z Kubusiem to mam ja na rekach i ona szybko załapała i teraz też sie tego dopomina
aaaa mała od 2 dni umie sama siedziec 😉 jeszcze nie długo ale juz daje rade 😉

Nikusia ja miałam te jogurciki jagodowe chyba i małej bardzo smakowało.A jak Emilce???

Skoreczko jeszcze nie gotowałam pomidorówki ale mysle ze następnym razem własnie ja ugotuje

Adzia a mi sie wydaje z eto chrupki szybciej sie rozpuszczają
Ja tez wiele rzeczy robiue z Kinia na rekach tylko teraz mysze bardzo uwazac bo ona patrzy wszystko złapac...
Kinia tez sie zawstydza

Nikusia to ja sie boje ze jak wroce do pracy to tesciowa sobia z mała nie da rady ...


Kacha gratulacje imponującej wagi a raczej spadku wagi

U nas nocka dzis super mała jadla o 20 i pózniej przed 5 ale wieczorem wypiła 200 ml mleka z 3 łyzeczkami kleiki kukurydzianego

Kacha dzieci byly ok przytłoczyło mnie pare rzeczy i mialam troszke do myslenia ehhh dzien ciezszko sie zaczoł a skonczyl jeszcze gorzej Przepraszam ale na razie nie mam ochoty o tym pisac....... do tego na dobitke samochut potracił nam psa.(teściów psa ale był z nami na spacerze).. na szczescie dzis czuje sie lepiej ale cały cxzas jest na srodkach no i nie wiadomo czy jakis obrazen wewnetrznych nie ma...

Kinga ja juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogła wyjsc z dziecmi na ogrydek zamias jezdzic na działke a tu gdzie mieszkam to niestety tylko rano jest spokojnie ze mozna posiedziec na dworze a po południu juz atmosgfera nie jest taka przyjazdna...

Adzia ja nie zmuszam do spania jak mała jest zmeczona to ja kłade ale nic mna siłe
Ile Anulka wazy???

No i to na tyle




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...