Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ewa gratuluje pierwszych ruchow!
Malwina nie wiem co sie stalo ale badz dzielna i nie zalamuj sie I skup sie na Gabrysiu !
My uzywamy pieluszek z holenderskiej sieciowki Kruidwat i jestesmy baaardzo zadowoleni. Dupka nie odparzonaa i i przetrwaja cala noc. A rozmiar mamy 4+
ja na chorobe jak Azizek chory i czoolko ma gorace i widze ze sie meczy to daje czopek paracetamolu 120
to jest najbezpiueczniejszy lek, a na kaszelek to smaruje czyms takim jak vick ale dla dzieci i psikam sola fizjologiczna jak jest katarek gesty zeby nauszka nie przeszlo.
No Azizek od wczoraj na antyubiotyku bo ma znowu uszka chore,niestety nie wywalczyl sam wiec trzeba mu bylo dac antybiotyk. wczoraj z pracy sie zwolnilam bo babeczki zadzwonily ze chory Azizek i goraczkuje wiec poszlismy od razu don lekarza i chyba zostane z nim w domku do srody bo nie bede go puszczac do zloba niech sie porzadnie wyleczy w koncu. ja tez chora w dodatku mam 3 dzien okres i tak mnie w poracy zarwalo ze myslalam ze umre z boolu, w samochodzie godzine przelezalam zanim leki zaczely dzialac taki bol brzucha ze szok!!!!!!!!! po rpstu za ciezkie rzeczy dzigalam i sie doprawilam, powinnam sie oszczedzac jak mam okres i tyle :/
uciekam sie polozyc bo Azizek spi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja nie polece karuzeli, mam najtańszą z Canapol i jej ciągłe nakręcanie dopowadzało mnie o nerw 🤢
Ewka chce więcej takich nowinek ja motylki dzidziusia 🙂 przypominam sobie jakie to cudowne ucucie 😁
ja robie wiosenne porządki i już dwa worki ubrań nazbierałam 😮 nawet nie wiedziałam że mam takie ubrania 🥴 dużo w rozm 36 i 34 a teraz nosze 38 i 40. Napewno już nie wcisne się i wyrzucam. Szwagierka zobaczy czy coś jej wpadnie w oko bo ma taki rozmiar a reszta w żółte pojemniki dla biednych.
Malwina napisz jak wysypka Gabrysia i jak sobie radzisz?
Miłego dnia dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam na chwilkę.
Aniu okazało się,że to rymień zakaźny dopiero tu u rodziców mi powiedzieli,że to to.Kazali dawać Zyrtec i wapno i schodzi,ale przy wysiłku pojawiają się plamy na nogach.
Radzę sobie dobrze,chociaż nie moge pewnych rzeczy zrozumieć.Na razie próbuję ochłonąć i poukładać sobie wszystko.Dziękuję Bogu,że mam takich cudownych rodziców i siostry i oczywiście synka , bo nie wiem jak dałabym radę.Gabryś u dziadków nauczył się spać w łóżeczku i wczoraj już był spokojniejszy ale mnie na krok nie opuszcza no i do żadnego faceta na ręce nie chce iść.
Ewa gratuluję ruchów maluszka,ja też miałam karuzelę z Canpola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina cieszę się, że z Gabrysiem lepiej 😆
Mam nadzieję, że sobie poradzisz. Pamiętaj jesteśmy z Tobą 🙂
Co do motylków to ruchy poczułam w pierwszy dzień wiosny ale były takie delikatne, że nie byłam na 100% pewna mimo tego, ze to 2 dziecko 😆 Natomiast 23 to dzieciątko się rozszalało i co chwila muskało mamusię a ja się rozpływałam ze szczęścia. Teraz już czuję bąbelka codziennie 😆 dziś kupuję stetoskop i będziemy go podsłuchiwać 😆 Hania uwielbia całować mój brzuszek i przytulać się do dzidzi 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia tyle razy musiałam dać sobie radę sama,że nie mam innego wyjścia.
Rodzice obiecali pomoc w opiece nad Gabiniem i powiedzieli,że mogę szukać pracy.Powiedzieli mi że jeśli będę się dokładała będzie ok a jeśli nie będę mogła się dołożyć do życia to tragedia się nie stanie.
Jestem strasznie rozdarta bo z jednej strony chciałabym żeby Gabryś miał pełną rodzinę a z drugiej wolę patrzeć na Gabrysia jak się uśmiecha a nie płacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina u Michałka też zauważyłam krosteczkę na nogach i na policzku mial a sam czubek byl bialy. Być może to potówka albo uczulenie na sok malinowi, bo ostatnio dałam mu więcej do picia. U nas znika po wapnie. Bo myślałam może że mamy coś podobnego. To dobrze że u Was widać poprawe 🙂Super że rodzinka pomaga, jednak nie ma to jak jednośc rodzinna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a dużo miał tego na początku?
http://parenting.pl/portal/rumien-zakazny-u-dzieci
ja nie zakładam ze mamy to samo, bo u nas nie ma czerwonych policzków, a na buzi tylko jeden wykwit. Który ładnie się rozjaśnia.
Dzieci które raz rachorują już uodparniają się na całe życie, jeden pozytyw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Laseczki
Malwina dzielna jestes i to prawda ze rodzina jest najwazniejsza mowie tu o twoich rodzicach, wierze ze bedzie dobrze!
My mamy w srode pierwsze spotkanie w sprawie naszej terapii mam nadzieje ze bedzie dobrze 😉
Azizkowi pokazala sie dolna dwojeczka w koncu bo sie meczyl strasznie jeszcze dzisiaj dalej nie chce jesc nic tylko mleko i czasami jakis jogurt kurcze meczy sie strasznie, zabek i te uszy no masakra co chwila sie budzi w nocy ale juz sie chyba oczyszczaja uszka bo kaszelek nie jest atki suchy i nie dusi tylko sie ladnie odrywa. Ja w domu zostaje do srody mam nadzieje z emnie nie wywala za to ale chce zeby Azizek wyzdrowial dopiero go puszcze do zloba
ja w zwiazku z tymi bolami brzucha mialam wizyte u rodzinnego i powiem wam ze p-ierwszy raz w zyciu badanie ginekologiczne bylo na luzie i przyjemne jesli w ogole mozna to tak nazwac jestem mile zaskoczona zrobil to lepiej i bezbolesnie, zrobil mi tez cytologie i inne badania no i mam skierowane znowu na usg, wiec nawet jest pelniejszy pakiet niz w pl mialam zawsze chociaz nie moge narzekac na mojego gina z pl. w szoku jestem
Azizek nauczyl sie mowic halo i nie, caly czas papla tata a ja mam ubaw z meza bo u niego tata znaczy gej 🤪 🤪 🤪 mama to tylko jak placze. Poza tym bawimy sie z nim w chowanego zalapal o co chodzi, jeszcze sam sie nie umie chowaxc ale szuka nas skutecznie a chichra sie przy tym jak szalony :P
poza tym jak widzi ze pijemy cos z kubka to piszczy i koniecznie musi tez pic i ma taki swoj zwykly platikowy kubek i wczoraj nauczyl sie go obslugiwac oczywiscie malo mu lejemy ale radzi sobie dobrze, nawet gloowe przechyla jakby z kielicha pil :P
pogoda super sloneczko i najwazniejsze ze z Azizkiem w domku siedze wiec mam troche czasu ekstra z moim synusiem, chociaz musze wam powiedziec ze i do pracy nawet troche tesknie :P
milego dnia
Ewa jeszcze raz gratuluje ja Azizka poczulam w 20 tyg iazy dopiero a ty juz masz ten luksus no i jak bedziesz miala stetoskop to juz w ogole super bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Laseczki
Malwina dzielna jestes i to prawda ze rodzina jest najwazniejsza mowie tu o twoich rodzicach, wierze ze bedzie dobrze!
My mamy w srode pierwsze spotkanie w sprawie naszej terapii mam nadzieje ze bedzie dobrze 😉
Azizkowi pokazala sie dolna dwojeczka w koncu bo sie meczyl strasznie jeszcze dzisiaj dalej nie chce jesc nic tylko mleko i czasami jakis jogurt kurcze meczy sie strasznie, zabek i te uszy no masakra co chwila sie budzi w nocy ale juz sie chyba oczyszczaja uszka bo kaszelek nie jest atki suchy i nie dusi tylko sie ladnie odrywa. Ja w domu zostaje do srody mam nadzieje z emnie nie wywala za to ale chce zeby Azizek wyzdrowial dopiero go puszcze do zloba
ja w zwiazku z tymi bolami brzucha mialam wizyte u rodzinnego i powiem wam ze p-ierwszy raz w zyciu badanie ginekologiczne bylo na luzie i przyjemne jesli w ogole mozna to tak nazwac jestem mile zaskoczona zrobil to lepiej i bezbolesnie, zrobil mi tez cytologie i inne badania no i mam skierowane znowu na usg, wiec nawet jest pelniejszy pakiet niz w pl mialam zawsze chociaz nie moge narzekac na mojego gina z pl. w szoku jestem
Azizek nauczyl sie mowic halo i nie, caly czas papla tata a ja mam ubaw z meza bo u niego tata znaczy gej 🤪 🤪 🤪 mama to tylko jak placze. Poza tym bawimy sie z nim w chowanego zalapal o co chodzi, jeszcze sam sie nie umie chowaxc ale szuka nas skutecznie a chichra sie przy tym jak szalony :P
poza tym jak widzi ze pijemy cos z kubka to piszczy i koniecznie musi tez pic i ma taki swoj zwykly platikowy kubek i wczoraj nauczyl sie go obslugiwac oczywiscie malo mu lejemy ale radzi sobie dobrze, nawet gloowe przechyla jakby z kielicha pil :P
pogoda super sloneczko i najwazniejsze ze z Azizkiem w domku siedze wiec mam troche czasu ekstra z moim synusiem, chociaz musze wam powiedziec ze i do pracy nawet troche tesknie :P
milego dnia
Ewa jeszcze raz gratuluje ja Azizka poczulam w 20 tyg iazy dopiero a ty juz masz ten luksus no i jak bedziesz miala stetoskop to juz w ogole super bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Laseczki
Malwina dzielna jestes i to prawda ze rodzina jest najwazniejsza mowie tu o twoich rodzicach, wierze ze bedzie dobrze!
My mamy w srode pierwsze spotkanie w sprawie naszej terapii mam nadzieje ze bedzie dobrze 😉
Azizkowi pokazala sie dolna dwojeczka w koncu bo sie meczyl strasznie jeszcze dzisiaj dalej nie chce jesc nic tylko mleko i czasami jakis jogurt kurcze meczy sie strasznie, zabek i te uszy no masakra co chwila sie budzi w nocy ale juz sie chyba oczyszczaja uszka bo kaszelek nie jest atki suchy i nie dusi tylko sie ladnie odrywa. Ja w domu zostaje do srody mam nadzieje z emnie nie wywala za to ale chce zeby Azizek wyzdrowial dopiero go puszcze do zloba
ja w zwiazku z tymi bolami brzucha mialam wizyte u rodzinnego i powiem wam ze p-ierwszy raz w zyciu badanie ginekologiczne bylo na luzie i przyjemne jesli w ogole mozna to tak nazwac jestem mile zaskoczona zrobil to lepiej i bezbolesnie, zrobil mi tez cytologie i inne badania no i mam skierowane znowu na usg, wiec nawet jest pelniejszy pakiet niz w pl mialam zawsze chociaz nie moge narzekac na mojego gina z pl. w szoku jestem
Azizek nauczyl sie mowic halo i nie, caly czas papla tata a ja mam ubaw z meza bo u niego tata znaczy gej 🤪 🤪 🤪 mama to tylko jak placze. Poza tym bawimy sie z nim w chowanego zalapal o co chodzi, jeszcze sam sie nie umie chowaxc ale szuka nas skutecznie a chichra sie przy tym jak szalony :P
poza tym jak widzi ze pijemy cos z kubka to piszczy i koniecznie musi tez pic i ma taki swoj zwykly platikowy kubek i wczoraj nauczyl sie go obslugiwac oczywiscie malo mu lejemy ale radzi sobie dobrze, nawet gloowe przechyla jakby z kielicha pil :P
pogoda super sloneczko i najwazniejsze ze z Azizkiem w domku siedze wiec mam troche czasu ekstra z moim synusiem, chociaz musze wam powiedziec ze i do pracy nawet troche tesknie :P
milego dnia
Ewa jeszcze raz gratuluje ja Azizka poczulam w 20 tyg iazy dopiero a ty juz masz ten luksus no i jak bedziesz miala stetoskop to juz w ogole super bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To chyba jakaś bajka z tym że po ciąży już tak nie boli podczas okresu bo u mnie jest tak jak i było :/:/
Amelka dalej biedna chora tzn nonie wiem nie byłam z nią nigdzie bo w miarę jest wesoła inie ma wysokiej temperatury do 38 max ale nie przekracza więc nie daję nic na zbicie tylko katar ma okropny i jak zakaszle to też bardzo brzydko ale kaszle rzadko jak się obudzi i kilka razy w ciągu dnia i nie wiem co robić :/



Napisałam to wczoraj i wkleiło mi w jakimś innym forum o alergiach nie wiem czemu :/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia fajnie że się odezwałaś 😉 bo smutno tu bez Ciebie. Co do okresu to mój jest zdecydowanie przyjemniejszy po ciąży nie zdycham przez pierwsze 2 dni jak kiedyś 😆
Ola oklepuj od czasu do czasu plecki aby na płucka nie poszło. Hanka ponad tydzień się męczyła z katarem i kaszlem ale dałyśmy sobie radę 😆 Stosowałam lipomal 2 razy dziennie a na noc wit c sól morka frida czasami i smarowałam stopy wickiem na noc.
Monia super, że zaczyna Wam się układać a o prace się nie martw będzie dobrze. Ucałuj od nas Azizka i zdjęcie byś jakieś dodała 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu z tym rumieniem jest tak jak z ospą,niektóre dzieci mają dużo krostek inne mniej.
Moja siostrzenica miała rumień i policzki,brzuch i pośladki czerwone,siostrzeniec miał i tylko na nogach ,mój Gabryś miał najwięcej na udach,stopach,rączkach i dłoniach,na buźce nic nie było widać.U nas tylko siostrzenica miała przy tym gorączkę.
Także nie ma reguły.
Masakra nic mi się dzisiaj nie chce.Gabryś już 2 raz śpi ale za to wcześniej chodzi na noc spać.
Rodzice smażą rybkę a ja mam chwilkę dla siebie.
Ja też jeśli chodzi o okres to moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż przed ciążą ale za to okres trwa tylko 5 dni a nie 7-9 jak przed ciążą.
Ola ja młodzieńca oklepywałam,sparowałam pulmexem nóżki,klatkę piersiową i między łopatkami,dodatkowo witamina c i czasami syrop prawoślazowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa jak tam nocka bez Hani? My za dwa tygodnie idziemy na 85-lecie koła łowieckiego i Czarek zostaje pierwszy raz z moją siostrą,ale będzie w domu i Witka też będzie to myślę,że nie będzie źle 🤨.Ja już teraz to przeżywam,bo On to taki trochę dzikusek jest.Z Wiktorią nigdy nie miałam problemu,miała 8 miesięcy jak pierwszy raz została z moją siostrą. Czarkowi przebił się kolejny ząbek,to już 14-ty.Strasznie szybko mu te zęby idą,Wiki dopiero w 10 miesiącu zaczęła ząbkować,a On w 4-tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
Ewa, co ja czytam 🙂 podziwiam. Moja Natalia do dzisiaj jeszcze nie nocowała poza domem. Jeszcze długo to nie nastąpi myślę. O Danielu nie wspomnę.

Malwina, współczuję, ale myślę, że będzie dobrze. Jeszcze nie jedna sprzeczka Was czeka. Na facetów zawsze trzeba brać poprawkę, a raczej 20 poprawek. U nas na razie ok, chyba nie mamy czasu się kłócić. Ale jak to w zyciu bywa, ten stan nie potrwa długo i jak znam życie zaraz się pożremy o gówienko.

U nas jakoś leci, poza tym, że jak zwykle jest kupa roboty. Wczoraj wyszłam z kuchni o 23.40, żeby był obiad na dzisiaj i jutro. Sterta prasowania czeka, nic nie zrobiłam w weekend, bo byliśmy u teściowej, bo 15 marca były jej 70.urodziny. Robiłam torta. Stwierdziłam, że chyba się zestarzałam, bo teściowa przestała mi działać na nerwy, no ale nie było szwagierki, więc może dlatego, ta działa mi na nerwy aż za dobrze. Dzieci jak na razie zdrowe, aż dziw, bo tu choróbska dalej szaleją. Pewnie ten stan też nie potrwa za długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie Marta jest podobnie.Teściowa byłaby nawet ok,gdyby nie jej córeczka.Z siostrą mojego nie gadamy od kilku lat(mieszkamy w tym samym domu).Co jakiś czas podpuszcza matkę na nas.Teraz tylko czekać kiedy znowu zaatakuje 😠,wtedy teściówka nie wiadomo dlaczego przestanie się do nas odzywać, a tym samym zajmować się Czarkiem 🤨.
Wiktoria spała poza domem przez kilka nocy już jak miała 3 lata i takjest do tej pory kilka razy w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u mnie znowu śnieg, ja padnę 😠 ileż może sypać!
Ja po porodzie też mam okres inny, po pierwsze z 7 dni mam 5, i owulacje za każdym razemm czuje 😮
Ewka jak Hania przespała noc? Ja nie mam oporów na oddanie na jeden dzień w opieke, ale nie mam komu, nikt z rodzeństwa nie ma możliwości na opieke Michałem, tzn nie mają dzieci i "sprzętów" potrzebnych, typu wanienka, łóżeczko czy inne zadowalacze. W moim rodzinnym domu jest 5 jamników 🤨 i hałasu od groma, a Michał nie nauczony szczekania. Więc pewnie nie spałby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurcze Haneczka w delegacji 🙂 i jak było???? Ja u siostry może i bym zostawiła Amelke ale jakoś nie mam potrzeby póki co chociaż w czerwcu mam wesele w Ełku i nie wiem czy jechać z Amelką czy ją zostawić czy nie jechać wcale hmm... :/
U nas ciężka noc doktorka przepisała antybiotyk i syropy ale antybiotyku jej nie dałam bo w sumie nie ma temperatury tylko mocno kaszle i ma katar ale nie wiem czy jej dzisiaj na noc nie dać hmm.. jak myślicie??? bo tak ja męczy to katarzysko że w nocy obydwie prawie nie spałyśmy nawet płakać nie ma siły : 😞 😞 aha ten antybiotyk to taromentin może któraś coś o nim napisać ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...