Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kamila przepraszam, że zapytam ale nie razi Cię to, że w taki sposób piszesz o swoim dziecku "zapier..." zauważyłam to po raz kolejny i mnie to osobiście bardzo dziwi więc dlatego pytam. Ja w taki sposób mogę powiedzieć o samochodzie czy biegnącym czasie ale nie o dziecku najukochańszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze znów jakieś dziadostwo się nam przyplątało Amelka kicha, kaszle i ma katarek biedactwo moje kochane 😞 😞 😞 jak do jutra nie będzie lepiej to znów idę do lekarza tylko jak mi dalej powie że przy piersi nie dawać nic to zmieniam lekarza:/ Dobrze że temperatury nie ma i mam nadzieję że w nocy nie będzie miała bo dzisiaj się za bardzo nie wyspałam ale z mojej winy bo byli znajomi i posiedzieliśmy do 3:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!!
ja jeszcze jajka nie dawałam bo nie mam takich "swojskich" dopiero sąsiadka ma mi przywieźć od znajomej i wtedy podam.
A co do Amelki to hmmm.. czy jej lepiej??? sama nie wiem marudna jest jak cholera, temperatury nie miała w nocy ani przez cały dzień ale katarek ma dalej i kicha i kaszle nie wiem czy jej coś dawać czy iść do lekarza jak myślicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od kilku dni daję mojemu Misiowi do miseczki przed noskiem chrupki kukurydziane, sam sobie wyciąga i je, ale przy tym ma zabawy a ja jeszcze więcej 😁 śmiesznie to wygląda, ale ślicznie mu idzie, większosć jedzonka wpycha sobie prawą rączką, tak tez chywyta, więc pewnie będxzie praworęczny. Ale jak tak patrze na niego to aż mi serce sciska, tak go kocham, tego mojego małego brząda że szok 🙂 coraz bardziej cudowny jest dla mnie 🙂
Co do jajek ja dopiero mam zamiar podawac bo czekam na te wiejskie, nie chce kupnych dawać bo to na hormonach wszystko pewnie jest.

A zapomniam, cieszymy sie razem z Tobą i z Haneczką, wiem jaka to radosć - ząbek u maleństwa 🙂

Olcia moze próbuj sama, bo jak lekarz to pewnie zapisze antybiotyk, tak jak Ewka pisze maść majerankowa pod nosek, i sól fizjologiczna w nosek jak by katarek zalegał.
Ewka a cebion to co to? Chodzi o te witaminy Cebionmulti?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
U nas noc okropna mały co chwila z płaczem sie budził...
Wkurzyłam się bo poszłam po receptę a okazało się,że moja lekarka może mi podbić ją dopiero za 2 godziny i musiałam maszerować 2 godziny po mieście,awaryjne karmienie u sąsiadki w sklepiku na rynku zaliczone no ale w końcu podbiła mi tą receptę...
U nas ząbek już widać i zaczyna sie przebijać....
Olcia ja czytałam,że podczas ząbkowania może być katar i kaszel...Ale witaminka C i maść majerankowa nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ostatnio jakaś zakręcona byłam i nie miałam kiedy pisać,

Nina dziś była pierwszy dzień w żłobku, bawiła się z innymi dziećmi, Trwało to 45 minut, ja nie mogłam z nią być, bo byłam na badaniach do nowej pracy,ale mąż był i nie było źle 🙂 w sobotę byliśmy na weselisku,a w niedzielę już z mała na poprawinach, się wytańczyła młoda z każdym i u każdego jej było dobrze, chyba jakiś rusek z niej. Dostałam dla młodej fajne papcie, bo już musi mieć, przy jej chodzeniu już musi mieć stabilną nóżkę. Mąż siedzi na tacierzyński, to tydzień jesteśmy razem,a za tydzień śmigam do pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję za rady dziewczyny ale jednak poszłam do doktorki powiedziała że gardełko lekko czerwone ale jeszcze nic groźnego w oskrzelach czysto kazała dawać w dzień sól fizjologiczną a noc kropelki nasivin i 3 razy dziennie syrop przeciwzapalny tylko znając moje dziecko to go nie połknie:/:/:/ no ale wypróbuje jak wstanie bo w powrotnej drodze mi zasnęła! Jak dostanie jeszcze gorączkę albo będzie jeszcze bardziej kaszlała to mam znów przyjść!
Ale tą maść majerankową i tak kupię bo czytałam właśnie o niej na internecie.
Dziewczyny a jak wy podajecie jakieś leki syropki itp dzieciom???
Gratulacje dla Ninki z pierwszego pozytywnego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olcia ja w sumie leków młodej nie daję,a jak miałam np espumisan czy na temp to do jedzenia się dodawało, teraz np jak daję tran to daje jej kaszkę w butli, chwile je, zabieram trochę wstrzykuję tranu strzykawką i znowu szybko butlę i tak kilka razy aż połknie całość u nas to działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też podaję wszystko w trakcie jedzenia zabieram cyca i ciach. Jak smaczne leki to z łyżeczki jak ble to strzykawka w ruch na raz ok 2 ml bo jak więcej to pluje 😁
Kurcze wiecie co moja Hania już drugi dzień ma tak, że nie mogę jej z oczu zniknąć a najlepiej jej na rączkach. Wczoraj nosiłam bo wiedziałam że coś ją boli a dziś to wydaje mi się, że wszystko z nią oki. Już ze dwa razy zostawiłam ją aby sobie pokrzyczała ale jak ona z takim żale woła mamamamamama to serce mi pęka i idę po nią. Teraz śpi i mam nadzieję, że pośpi chociaż godzinkę 😆
Co do tranu to ja już sama głupia jestem miałam lekarza zapytać i jak zwykle kurna zapomniałam. Słyszałam opinię że tranu nie powinno się dawać w słoneczne dni gdy z dzieckiem przebywamy na słońcu bo on zawiera witaminę D 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa to bym musiała nie dawać też mleka modyfikowanego, w którym jest witamina D

ania nie daje do butli, bo czasem Nina nie zjada do końca,a chcę wiedzieć,że zjadła całość, więc teraz robię tak, a kaszkę daję z bobovity pyszne śniadanko się nazywa i to jest owsianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
ja po 1szym dniu pracy z dziecmi- wymiekam,nie wiem jak sie nazywam. mam dosyc :|
aniu lateralizacja utwala sie u dziecka ok 3 r.ż wiec nie sugerowałabym sie ta [prawa raczka,jeszcze moze byc leworeczny michał 🙂
my chyba jedyni bezzębni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też bez ząbka 🙂
Dziś zaliczyłam rozpoczacie roku szkolnego a Szymon został z ciocia 3,5h 🙂 ja przychodze do domu a dziecko zachowuje sie tak jakbym wogóle nie wyszła 🙂

Podróż 3h do Wrocławia super - Szymon bardzo ładnie zniósł podróż i ochrzściliśmy kuzyna Szymona 🙂 No i Szymon zobaczył tate 🙂 dobrze że mój A. wraca w piątek na tydzień 🙂

Aha nam wyszło żę Szymon nie toleruje mlek modyfikowanych kóre sa w kaszkach z nastle i z bobovity :/ dostaje po nich wysypki - takich dużych plam.... bobowita to jakie daje mleko? Bebilon i bebiko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola a jak się dowiedziałaś, że to od tego mleka?
Tynka odpoczywaj wiem co to znaczy banda maluchów do ogarnięcia po wakacjach 😁
Kurcze jak Wy robiłyście dynię? Dziś odwiedził mnie kuzyn z podarkami dla Haneczki marcheweczka, jajeczka, jabłuszka i 26kg dynia wszystko na działeczce doglądane 🤪 Muszę teraz coś z tym zrobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia ja robiłam cukinię,ale dynie myślę że można zrobić analogicznie. Obrałam,ugotowałam i zblendowałam- tyle 🙂
Jestem w grupie świeżynek czyli trzylatków,więc one są całkiem nieprzystosowane do przedszkola. Boże łeb mi pęka do tej pory 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...