Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dla dziewczynki kupiłabym coś kreatywnego
jest dużo rzeczy do robienia samemu, ozdabianie skarbonek, pudełeczek torebek 🙂
dla maluniej dziewczynki jakaś grzechota, moze mocniej rozbudowana :P
a dla chłopców pojecia nie mam
dla niecałęgo trzylatka może jakieś puzzle
a dla dwulatka układanki drewniane może, albo poprostu drewniane klocki

przyszedł maż na moment
niestey idzie na siłke za chwile
a ja mam usypiac potwory sama
łooooo ....dawno tego nie robiłam, no ale oświadczyłam że ja dobierałam zajęcia tak żeby on nie został sam z dziecmi na spanie
to z poważną miną zapytał " czy chce porozmawiać"
wybuchnelismy smiechem 🙂
i powiedział że postara się na spanie dzieci być w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w biedronce
album został jeden z pourywanymi folijkami jakby jakiś denks sprawdzał, na ile są wytrzymałe 😮
Jaszminka, co do prezentów to zależy co dzieciaki lubią
ja mam chrześniaczkę 5-letnią i no wiem że musze jej kupić jakiegoś konika czy kuca czy coś z tym motywem
jej siostra ma 11 lat i jest lalunią pindrunią
kupię jej zestaw małego fryzjera z zaplataczem warkoczyków, dredow i uwijaczem włosowego gniazda 🤢 😁
Mój Bartek np zawsze miał kujońskie zapędy
i jego chrzestna zasypała go masą laptopów i wszelkich zabawek edukacyjnych, które on pokochał
my w tamtym roku kupiliśmy mu palmtopa z różnymi edukacyjnymi gierkami, zadaniami, funkcją budzika, zajebista rzecz
ale za tow tym roku nie mam pomysłu co mu kupić, chociaż wiem - jakąś mega księgę o dinozaurach, bo to jego pasja jest ostatnio

no i Jaszminka zależy wszystko oczywiscie od funduszy, jakie zamierzasz na to przeznaczyć...

Wikson wykąpany przez tatę bo kupa nogawą wyleciała jakimś cudem
i kupa była nawet we włosach podobno
bosh, strach pomyleć, co oni tu kurwa robili jak mnie nie było 😁
Bacik u prababci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja kupiłam album 😁 Nie zauważyłam ich w ogóle ostatnio i gdyby nie Iza to bym nie szukała. Niestety mało wzorów zostało i musiałam wziąć z Autami, choć był też wcześniej z Kubusiem Puchatkiem jak widziałam na plakacie 😞 Ale Auta pasują do mojej Werki - Motorka 😉 U nas były całe zafoliowane to nie dało się zniszczyć. Może u Ciebie Astra ostał się jakiś co go ktoś oddał czy coś.
Pohulałyśmy do ABBY, porobiłyśmy sobie sweet focie na wyciągnięcie ręki i małe padło jak to ona o tej porze (jakby jej nagle zasilanie odłączono 😉).
Wypłaciłam dziś pierwszą kasę niani, bo się umówiłyśmy, że z początkiem miesiąca będę płacić i jestem mile zaskoczona, bo nie było żadnych akcji. Wręcz na odwrót bym powiedziała. Była wcześniej taka sytuacja (nie pamiętam czy wam pisałam), że w dzień gdy byliśmy umówieni u notariusza niania miała przyjść do nas godzinę później niż zwykle, bo o 10:30, a jej się coś popitoliło i zrozumiała, że na 11:30. No i my czekamy (Łukasz w domu, ja w pracy czekałam na Łukasza), a jej nie ma, ja do niej dzwonie, a ona w szoku, bo myślała, że na 11:30. Musiałam wziąć taksówkę by pojechać szybko do notariusza i się nie spóźnić, bo Łukasz musiał czekać aż niania dotrze (a pierwotny plan był taki, że miał po prostu po mnie przyjechac i mnie zawieźć). Jej było strasznie głupio. Przepraszała 10 razy. No i dziś kazała sobie odliczyć za tą taksówkę. Ja nie chciałam absolutnie, to się upierała. No to wzięłam 20zł choć 30 mnie ta podróż kosztowała. Także naprawdę spoko babka. Nie jakaś zachłanna o każdy grosz.
Jutro Barbary więc jej imieniny i mam już dla niej kolczyki nasze studexowe w prezencie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spią potwory
35 minut z myciem- jestem miszczem
tylko Poli załozyłam na ręce skarpety
kurwa ona jakby zwariowała tak ssie tego palucha a najbardziej lubi lewego

ewcia jak jutro bede u pediatry to podpytam czy da sie jakos uporac z tym ssaniem palucha
ale co to jest gorzki lakier ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpią od godziny
wykapalam sie, pije cole i zalegam przed tv.
Tak myslalam ze ten album to ktos wlasnie obdarł zeby obejrzec a szkoda bo byl fajny mial w okładce miejce na małe foto
sztunia,moja tez kocha lewy kciuk 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izu jedna pani z portalu dzikie dzieci radzi żeby ssały bo i tak z tym nie wygramy, a starajac sie oduczyc mozemy poglebic wiez z palcem...
inna mówi że ma to podłoze psychiczne i ze dziecko ma stresa i dlatego siega po palucha
inna ze jest ssakiem i poprostu lubi i chuj
logopedzi i ortodonci bija na alarm- WIĄŻCIE RĘCE
a ogólnie to to ssanie jest falowe i nasila się najbardziej w 8-9 miechu, potem w 18 miechu, ale moze trwać nawet i do 6 lat,
ide sobie strzelić w łeb.... dlaczego jaaaaaa
nie cierpie dzieciaków z paluchem w buzi
AAAAAAAAAAAAAAAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Jasiek idzie jutro do żłoba i tylko czekać az znowu coś załapie :]
Mówiłyście o prezentach, ja mam burze w głowie bo nie wiem co podarować mojej już niebawem lokatej 3-latce, na pewno nic wielkiego typu sklep czy coś bo ma już kuchnie, namiot, konia i cierpią na brak miejsca haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jestem po wizycie u dentysty. Kanały nie udrożnione i nie ma opcji, żeby tego dokonać - zostawiamy w spokoju. Niech sobie jest taki nieudrożniony jak najdłużej, bo jak się będzie coś działo, to jedynym wyjściem jest wyrwanie 😞 Kurna, już mam dość moich zębów - dbam jak tylko potrafię, a co chwilę coś się trafia. Mnie też zaraz trafi - jasna cholera! mam tylko nadzieję, że młoda po mnie nie będzie miała zębów. Chociaż niestety już jej stwierdzili szparę między górnymi jedynkami (których jeszcze nie posiada!), po mamusi 😞

Sztunia, Ty walczysz z kciukiem, ja chciałabym wyeliminować smoczka, ale zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. Na razie ograniczyłam jego użycie do drzemek. Tylko jak mam to dziecko uśpić bez smoka??? Już słyszę ten ryk. Nie mam odwagi jej go odebrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domek do malowania, hmmm fajne 😁 Szkoda że to nie lato to by na dworze się postawiło i można malowac ile wlezie 😁 Muszę pogadać tylko z jej mamą co ona na to :P hehe

Leliva, diastema jest seksowna 😉 Ale serio współczuję, moje zębiska tez się sypią a tyle kasy ile już w nie poszło min. aparat przez 3 lata to ło matko. Ja bym chciała żeby Dżonuś miał zębiska po ojcu. Ten jebaniutki ma proste i piękne uzębienie i nie pamięta kiedy ostatnio był u dentysty. A nie, ostatnio go jeden pobolewał jak cukierek się przylepił 🙃 Oj oj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia, poza spaniem radzimy sobie znakomicie bez smoczka. Dać sobie na luz mówisz? Szczerze to bardzo mi to pasuje, bo nie wyobrażam sobie, jak miałabym ją uspać. Tylko martwię się troszkę o zgryz, czy smoczek nie ma jakiegoś wpływu na ząbki? Jutro cos więcej poczytam na ten temat, bo dziś już padam na twarz.

Idę spać. Bez smoczka. Z butelką. Tyskie - patriotyzm lokalny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo, jestem, spadam zaraz spac, ale jeszcze do was zajrzałam. nie miałam wczesniej czasu.

Sztunia goszki lakier, nie słyszałas?? ja specjalnie teraz sprawdziłam to sie nazywa gorzki paluszek, wygląda jak lakier, i z przodu jest dziecko z palcem w buzi. ogolnie to jest na obgryzanie ale u mnie na zuzi ssanie kciuka pomogło. na mnie rodzice trenowlai i nie, widocznie za duza byłam. to sie maluje jedna warstwe cienka, szybko wysycha. najlepiej np jak spi. i jest gorzki smak, wiec powinno zniechecic.
co do smoka leliva, tak jak sztunia pisze nie martw sie, mówia ze niedobry, ale ponoc lepszy niz palec, a tak to jest, ze dzieciaki ssakami sa, to nie ze stresu raczej, pocieszaja wis e wsumie, ale najczesciej maja do spania, czy zgłodu, a rodzice np smok wsadzaja zeby nie krzyczało czy cos, i czasami et dzieci w ogole z buzi nie maja tych smoków wyjmowanych. a palca dzieciak cały dzien nie da rady ssac bo sie bawi raczkami, a smok cały czas w buzi. ale spokojnie, mzoesz poczekac. zgryz zgryzem, mysle ze do 2 lat jest ok. a jak nei bedzie miała smoka to bedzie miec potzrebe ssania i bedzie kciuk. moje obie sa bezsmoczkowe i mam. Iga w sumie nie ssie tego palucha strasznie ale... zuzi sie wzmogło jak odstawiłam od cyca dopiero.

co do zębów łacze sie w bolu, lecze i lecze i konca nie widac. teraz mi sie miedzyzebowe pzrestrzenie psuja, takze dwa zeby naraz, fuck.... i to z przodu... ale ja zawsze miałąm słabe, od zawsze leczyłam. po zuzi by ło okj, starsznie pilnowałam, a po idze masakra, leca ze szok.

Dzis super dzien, zuzia w pzredszkolu ok, ja z mezem w pracy tez. jak zajechałam do domku to nie mogłam oczom uwierzyc, moje dziecko szczesliwe, gadajace z niania, usmiechniete, szok. była skarbem kochanym , jadła, bawiła sie pieknie, 2 razy spała, co nam sie ostatnio juz nie zdarzało. drugi raz az ja niania obudziła, bo jej sie wydawało ze za długo bez jedzenia jest, nie zdazyłaby deserku zjesc, wiec niania po 2h obudziła ja i dała owocki. i do konca dnia była taka słodziucha mała ze szok. a niania na koniec powiedziała: ze Igusia cudna jest, ze tak sie denerwowała, martwiła jak to bedzie, tyle godzin, a było swietnie. takze bardzo sie ciesze. i juz jutro sie tak zamartwiac nie bede 🙂

buziole babeczki. do jutra. pewnie ok 7:30-8 przy kawie i sniadanku sie odezwe. chyba ze sie znów spoznie do pracy. dzis jechałam 45min, jak zwykle jade 10-15. cholerny snieg 😞
dobranoc
lece głowe suszyc.
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super, że te Wasze nianie tak się spisują 🙂
O smoka tez bym się nie schizowała. Moje młode też czasem ssie. Niedawno to non stop chciał mieć w gębie, ale mu po prostu zabierałam i spanie ze smokiem automatycznie tez mu przechodzi. Choć czasem i tak się ratujemy więc zawsze leży w pogotowiu 😁

Też mykam spać bo jutro do pracy wreszcie. A wcale mi się nie chce bo sobie z Jachem drzemke prawie 2-godzinna strzeliłam ☺️
No nic, dobranoc :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...