Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Słodziak szczuplutki z tego Ksawerego 🙂 I jakie zalotne spojrzenie 😎 Najlepszego!

Kiedy w ogole kaszke sie wprowadza przy cycu? 🙂 Musze znalezc jakis dobry schemat zywienia 😜




pisalam wczesniej ,ze moj pediatra kazal nam dac jedna lyzeczke co 2 dzien kaszki z glutenem w wieku 4,5 m-c
Pytalam sie lekarza czy to konieczne wprowadzac ten gluten.Powiedzial,ze tak.Bo pozniej to sa alergie pokarmowe i jakies problemy z brzuszkami.
Wiec posluchamy lekarza.
I jak tatus przyjedzie to bedziemy probowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Słodziak szczuplutki z tego Ksawerego 🙂 I jakie zalotne spojrzenie 😎 Najlepszego!

Kiedy w ogole kaszke sie wprowadza przy cycu? 🙂 Musze znalezc jakis dobry schemat zywienia 😜



fiku ogólnie wsyzscymówią o tym że cycki powinny zaczac jesc od 6miecha
a gluten miec wprowadzany od 4
wiec np. kaszke z glutenem robisz na swoim mleczysku
a jak nie chcesz z glutenem to kupujesz ryzowa smakowa od 4miecha i dajesz 🙂
tylko trzeba zwrócicuwage że rzowe tez moga powodowac zatwardzenie 😞

jak masz jakiesopory t najlepiej z lekarzem sie skontakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już tez po obiadku.
Alan śpi.

Czekam na teściowa,bo mi maliny kupiła i bede robic dzem 🙂Jeszcze truskawki kupie i tez zrobie.Bo ostatnio duzo u nas sie je dzemów.A Alanek tez juz bedzie jesc za rok.To lepiej jak podam swoj niz ten z wieloma literkami E..
Ciekawe czy mi sie uda ☺️Pierwszy raz bede robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
leliva napisał(a):
Siema. Wczoraj na wieczór nie dałam małej paracetamolu, bo jakoś mniej jej te ząbki dokuczały w ciągu dnia i nie chciałam jej bez sensu lekarstwem faszerować i niestety miałam za swoje - zaś pobudka co godzinę 😠 I nic nie pomaga wtedy, cyc musi być i koniec! Drruga kawa wypita, a ja dalej wyglądam jak zombie. I do tego jeszcze ta pogoda... Żyć się odechciewa 😞

Mechanik nam wczoraj oddał samochód. 800zł w plecy, ale i tak myśleliśmy, że szarpnie nas to jeszcze raz tyle, więc spoko 🙂 Wyjazd do Rabki przenieśliśmy sobie na ostatni weekend lipca, tylko niestety do innego pensjonatu, tamta zaliczka nam przepadła. No ale przynajmniej gdzieś się wyrwiemy, a nie przesiedzimy całych wakacji w domu.


leliva a musi byćparacetamol
próbowałaś jakiś masci czy czopków viburcol, czy np. tej camilii na ząbkowanie?
no kasy troche poszło, no i fajnie że macie już kolejnakwaterę 🙂


Ten paracetamol jest w kropelkach, bez problemu się go podaje rozcieńczony w mleku, zaraz zerknę jak się ten preparat dokladnie nazywa. Jeśli mam jakąś alternatywę, to wolałabym uniknąć wpychania czopków, a wydaje mi się, że na noc jest skuteczniejszy niż maści czy żele. Bo w dzień z nią nie ma większego problemu, chodzi o to, żeby się nie budziła co godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zapiekankę rybną Astry znowu, bo pogoda taka, że do sklepu pójść nie mogłam by kupić piwo do marynaty na tego kurczaka, a w Almie piwa się nie da zamówić przez net 😜 Szybkie i smaczne to danie Astry 🙃 Werka chwilę poszalała i znów padła. Teściowa dziś przyjeżdża, bo ja jadę do gina po receptę.
Izu daj przepis na dżem 🙂

Wszystkiego naj dla Ksawcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
My już tez po obiadku.
Alan śpi.

Czekam na teściowa,bo mi maliny kupiła i bede robic dzem 🙂Jeszcze truskawki kupie i tez zrobie.Bo ostatnio duzo u nas sie je dzemów.A Alanek tez juz bedzie jesc za rok.To lepiej jak podam swoj niz ten z wieloma literkami E..
Ciekawe czy mi sie uda ☺️Pierwszy raz bede robic.


hejo dziewczyny, Iza a gdzie Ty teraz truskawki kupisz?? juz chyba po sezonie.
u nas jak zwykle niunki spią,
pzrełom w sikaniu zuzi, wysadzilismyw nocy ok północy jak sie kłądlismy spac, ona przyszła o 6:30, jak karmiłam mała, myslalam ze zlana, ona mówi ze sucha, to ja ją pogoniłam na siku, ona mówi ze nie chce siku. maz wstał i mówi ze pełen nocnik, a jak wstałą rano to na bank nie siusiała, czyli wstała sama w nocy na siku, bez nas, i potem tez nasikała bardzo duzo.

gratulacje dla Ksawcia z okazji 4 miesiaczka

my narazie dawalismy jabłuszko, ale nie smakuje małej, dzis moze zupka marchewkowa, zobaczymy.
a od dzis tez dajemy ta wieksza dawke witaminy D. dziwna bo jakas do rozpuszczania w mleczku, w tabletkach jest. nio zobaczymy czy małej pomoze.
nio i dzis znów ssała troche smoka, ale musze jakiegos kupic innego zamiast szpitalnego, tylko jakiego, zeby jej podpasował. jak nie ma smoka to chyba palec zje, tak ssie ze szok, ledwo sie wyciagnac da 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
My już tez po obiadku.
Alan śpi.

Czekam na teściowa,bo mi maliny kupiła i bede robic dzem 🙂Jeszcze truskawki kupie i tez zrobie.Bo ostatnio duzo u nas sie je dzemów.A Alanek tez juz bedzie jesc za rok.To lepiej jak podam swoj niz ten z wieloma literkami E..
Ciekawe czy mi sie uda ☺️Pierwszy raz bede robic.


hejo dziewczyny, Iza a gdzie Ty teraz truskawki kupisz?? juz chyba po sezonie.
u nas jak zwykle niunki spią,
pzrełom w sikaniu zuzi, wysadzilismyw nocy ok północy jak sie kłądlismy spac, ona przyszła o 6:30, jak karmiłam mała, myslalam ze zlana, ona mówi ze sucha, to ja ją pogoniłam na siku, ona mówi ze nie chce siku. maz wstał i mówi ze pełen nocnik, a jak wstałą rano to na bank nie siusiała, czyli wstała sama w nocy na siku, bez nas, i potem tez nasikała bardzo duzo.

gratulacje dla Ksawcia z okazji 4 miesiaczka

my narazie dawalismy jabłuszko, ale nie smakuje małej, dzis moze zupka marchewkowa, zobaczymy.
a od dzis tez dajemy ta wieksza dawke witaminy D. dziwna bo jakas do rozpuszczania w mleczku, w tabletkach jest. nio zobaczymy czy małej pomoze.
nio i dzis znów ssała troche smoka, ale musze jakiegos kupic innego zamiast szpitalnego, tylko jakiego, zeby jej podpasował. jak nie ma smoka to chyba palec zje, tak ssie ze szok, ledwo sie wyciagnac da 😞



u nas jeszcze sa na targu ostatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzem robie tak:
!,5kg owoców
2op.zel-fix
cukru na oko(moim zdaniem ilosc podana w przepisach na odwrocie zel-fixu to za duzo jak na 1kg owoców 0,5kg cukru)
i troszke cytryny

wszystko do gara,na ogien
troche pogotuje i do sloików
odwracasz na zakrętke i gotowe 😉

Jutro kupuje brzoskwinie i tez zrobie(jezeli dostane nasze krajowe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izu ja robilam dzemy z wisni i czarnej porzeczki,bo mamy duzo. Lady przypomnialas mi o gotujmy.pl 😁

widze ze pedicetamol w modzie hehe tez mam bo lekarka polecala po szczepieniu,ale nie uzywalam.

Mam mega pyszna naleweczke wisniowa od tesciowej, wlasnie probuje 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki, chyba też zacznę ten gluten niedługo podawać 🙂 W swoim mleku. Podobno jest jakaś taka kaszka od 4 miecha z glutenem właśnie. I jak najlepiej? Na kolacje czy na śniadanie?

Mulant to co twardego Ty w buzi trzymałas, co??? sesesesese 😜

Przez Was naszło mnie na dżemy, może też się rozdziewiczę i jakiś machnę. Boziu Karol jakby mnie zobaczył jeszcze przy dżemach to by sie w gacie zeszczał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Jejku moje dziecko jak się jabłkiem zażerało dziś, a to przecież kwaskowe 😁


Haha widzę, że jedziemy Lady tak samo 🙂 Dżonku tez dziś jabłuszko wcinał 🙂 Myślałam, że mu nie posmakuje bo na rozcieńczony soczek się krzywił i nie chciał. A tu nie dość że zajadał to odetkał marchewę bo kupa śliczna pomarańczowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Jejku moje dziecko jak się jabłkiem zażerało dziś, a to przecież kwaskowe 😁


Haha widzę, że jedziemy Lady tak samo 🙂 Dżonku tez dziś jabłuszko wcinał 🙂 Myślałam, że mu nie posmakuje bo na rozcieńczony soczek się krzywił i nie chciał. A tu nie dość że zajadał to odetkał marchewę bo kupa śliczna pomarańczowa 🙂


a mi lekarka mówiła ze jak nie chce jabłka spróbwoac marchewke, jak nie ma teraz problemów z kupą, ale jak podam to patzrec na kupe, jak przed marchewka jest pomaranczowa i kupa tez wyjdzie takiej konsystencji i takiego koloru tzn ze nie pzretrawiona i ze Iga nie ejst gotowa na nia, organizm nie trawi. wiec nie wiem, ale w sumie jaka ta kupa po tej marchewce miałaby byc?? niebieska??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Heh, to teraz mam zonka :P Bo kupa zwykle żółta jajecznicowata luźna a po marchewce i jabłuszku bardziej pomarańczowa. Z tym że wydawało mi się to zupełnie normalne 😮

Izu, dałam ze słoiczka pierwsze jabłka Hipp 🙂


nio u mnie tez Iga na cycu, i kupki zołciutkie, luźne. i nie wiem, zeby dziecku krzywdy nie zrobic. u nas kupa sie póki co nie zmieniła bo ona za jednym arzem nawet całej łyzki tego jabłuszka nie zjadła, wiec na kupe nie wypłyneło.
a sztunia, Iza?? wy dawałyscie juz??i jak u was kupy?? zmieniały sie na inny kolor??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
po cwiczeniach padam,ale nie było xle kondycje coraz lepszamam 🙂
na szczepieniu 6700 i 67cm,ale z tymmierzeniemtoporazkajakaś 🙂
noina igle nawet nie zapłakała takjadruga pielegniarka zagadała
ja dawałam jabłko i gruszki williamsa, one raczej jasne alekupa była gesciejsza
to normalne żepo marchwi bedzie pomaranczowa kupa
co todzieckomaw zaladku
my jak zjemy buraki to tez sramy przeciez na czerwono 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...