Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
ewcia napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
ewcia napisał(a):
ja nie lubie tego wybierania, zanim wyjdziemy to ja juz cała mokra jestem. nio i igi poki co nie ciagniemy w te zarazki...ale we wt tescowa ma badania cały dzien wiec albo zuza zostanie do 16 i maz ja odbierze albo ja z mała pojade ten raz...



ja do przedszkola musze jechac z Alankiem,bo zostawiajac go z sasiadka jest ciagle bujany,gada do niego miałcząc 😠a mnie to denerwuje......
tesciowej nie bede ciagac na 10min 😉

ja wiem czy jest jakas roznica czy Igus idzie np.do przedszkola po ZUze jak zarazki i tak z nia wracaja do domu
ale jezeli macie taka mozliwosc to dobrze
najgorzej w zime bedzie z ubieraniem,ale to juz jakis patent opracuje
w pizamie w kombinezon i do auta 🤪 🤪


hehe zawsze jakies wyjscie. my w zime juz nie bedziemy sie tak organizowac. mam andzieje ze zuzia juz sie zaklimatyzuje na dobre i maz ja bedzie zawoził i odbierał, bo teraz ja jezdze zeby jej za długo nie było i zeby sie nie zraziła, ale to po drodze do emza pracy wiec troche bez sensu. tylko nie wiem, bo maz pracuje do 16 wiec bedzie 16:05-10 a tam od 16 sa łączone grupy, troche szkoda zeby ja na te 10min ciagac do innych dzieci.

A wicie co?? moja zuzia dzis rano pupke ogladała i mówi do mnie "mamo a patryk to ma inna pupe do sikania, taka wiszacą, czemu?? " ja mówe" ze chłopcy maja inne pupy, ze takie siusiaki" a ona " a tata tez ma wiszacą??" hehe cudak, zaczyna sie pytanie 🙂


To co ona taty nago nie widziała nigdy, nie weszła mu do łazienki przy kąpieli czy coś?
U nas w domu żadnego krępowania z przebieraniem czy kąpaniem przy dzieciach nie będzie. W domu rodzinnym też tak miałam. Już teraz Werka nie raz mi towarzyszy w łazience, bo tak to mi piszczy z pokoju i mnie woła 😁 A tata się z nią już kąpał.
fiku kiedy Jasiol zaczyna żłobek. Od października?


nio nie widziała. jest nauczona ze jak ktos jest w łazience to sie puka i pyta czy mozna wejsc a nie wparowuje. mnie widziała nago, bo tez sie przy nich kąpałam jak nie mogłam inaczej, wiec ok. ale taty nie. z ojcem jak sie kapała mniejsza to tata w slipkach był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Aaaa Ty mi tu ruchów nie wypominaj hahahaha :P W takim razie przyszła środa lub czwartek skoro będziesz 🙂 Zapraszam na kawke z ciachem i seszyn :P Tylko uprzedzam, że ja dopiero zaczynam! :P

Lady, tak 🙂 Jan jak student, 1 pąździernika zaczyna.. Brrr :P

Zaraz dam foty 🙂



ok 🙂
dawaj foty,bo musze do Opola jechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
super ten Jasiolek. chce go na ziecia 🙂 z kim mam sie bic?? chyba z kasia bo to Mania dla niego 🙂
i psiulek fajny 🙂 a ten psiulek to u rodziców czy mieszka z wami, bo to taki duzy 🙂

a jaki masz ten aparat, bo fajne zdjecia. u nas szajs to albo sie poruszy i widac, albo naswietlone jakies;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hahaha, Mania nas zostawiła więc leczymy rany :P

Psiur u rodziców mieszka :P To pupil mamy najbardziej ale śmieje się że MÓJ bo ja wyłozyłam kase, ja go nauczyłam większości sztuczek, ja mu nadałam imie no i na mnie jest zaczipowany :]

Ewciu, to nie tylko kwestia aparatu i przekonałam się o tym juz pierwszego dnia od nabycia. Bardziej od body liczą się obiektywy, technika wykonania no i oko. Ja się cały czas dzielnie ucze i z kazda fota odkrywam coś nowego. To niesamowite jak takie gowienko potrafi byc czasem skomplikowane :P No ale mam lustrzankę Nikona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też praktycznie wszędzie z dzieciakami i Izu, to prawda,ze dzięki temu chyba tez nigdy nie miałam akcji w marketach 🙂

Fiku, zdjęcia boskie, a modela masz jak się patrzy!!

Co do rozbierania i nagości przy dzieciach...cóż. Uważam,że to jest sfera intymna i raczej bym nie chciała,żeby Wikusia oglądała tatę chodzącego po domu z gołym pindolem. Mistrzostwo świata było jak moja kuzynka poszła się kąpać i wzięła córę ze sobą, a mała później opowiadała dziadkowi, jakie mama ma straszne włosy na pipce.
Piersi Bartek widział, bo dostawiałam Wikusię, byl przy tym i jakoś wrażenia na nim to nie zrobiło, już bardziej go dziwi po co kobietom stanik, i czemu faceci nie noszą.
Nie mam też potrzeby przebierania się przy dziecku do takiego stopnia,żeby oglądało moj goły tyłek. Nie umiałabym tak i już. Są jakieś granice i nie wydaje mi się,żeby obnoszenie się totalną nagością na co dzień było normalnym zachowaniem...przynajmniej u mnie w domu tak nie było.
Bartek z Dawidem kąpał się nie raz, bo kiedyś polecial do taty do wanny, a tata golas 🤪 ale tez wrażenia na nim ta nagość nie zrobiła..aczkolwiek wolę żeby jakieś granice intymności były zachowane.
Bardziej się dziwił jak zobaczył Wikusię w całej okazałości podczas pierwszego przewijania w domu, ale szybko pojął o co chodzi. Bartek nie wykazuje jakiegoś tam silnego zainteresowania odmiennością fizyczną, ogólnie płcią, może dlatego,ze dużo się z nim rozmawia i tłumaczy, i nie jest to dla niego sensacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Izu nie jestes dziwna, ja też wole Bąbla miec przy sobie. Jak trza to zostawie (hehe) ale wychodze z załozenia, ze po 1 to moje dziecko i skoro pojawilo sie na tym swiecie to juz bedzie i trzeba umiec zyc z dzidziem a po 2 niech sie obywa ze swiatem, jestem za tym zeby z dzieckiem jezdzic prawie wszedzie a nie kisi sie takie w domu i potem byle wiaterek czy cos i chore.

Odkryłam czemu Jasiol tak wczoraj ryczał.. On po prostu CHCE mnie gryzc w sutka a ja mu nie pozwalam za bardzo 🤢 No i jak zagryzie to mówie mu nawet spokojnie i grzecznie, że nie wolno a ten w ryk i tak w kołko. Gnojek mały no.

Kasia jak tam Twoje sucie?

Fiku ja z sutami idę na żywioł tzn nie zakładam nakładek bo Mańka się buntuje strasznie przy nich i nie chce w ogołe ciągnąć. Póki co szarpnęła mnie ostatnio raz. Ale jak widzę, że już się najadła i zaczyna gadać z cycem w buzi to zabieram bo wiem że to się może skończyć tragiczne dla moich cycolków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dziękuje dziękuję 🙂 Model przefantastyczny bo nie musze się zbytnio gimnastykować żeby ryjka rozdziawił 🙂 Tylko znudził mi sie hahaha ;D
A tak szczerze na temat samych zdjęć - nadaja się? W sensie, czy gdybyscie miały robić sesje dzidkom a ja byłabym w ofercie to poszłybyście na to? Haha, pytam czysto teoretycznie bo kasy nie biore, jestem amatorką. Jeszcze bo mam niezłą banie 😜 Ale to marzenia póki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
hej wiewiórki
a propos tesciowych była u nas całe 30minut, chuj jej w dupe
jak mozna byc taka hipokrytka

dzisiaj wywiadówa 🙂 hahhaa ale mam podjarke
a terazkawa i jak polson usnie sprzatanie w szafie i wogle w sypialni

o zdjeciach mi nie móie ponad rok nie wywoływałam, musze to zrobic licze ze niezla sumke zapłace


nio ja jestem tez podjarana tym zebraniem w pzredszkolu. a pchasz sie sztunia do trójki "klasowej" ?? bo beda wybierac napewno 🙂
a jak tam Polci ząbek, ejst juz na wierzchu??


czy ja wiem czy beda wybierac
zobaczymy,poki co moge ewentualnie bede miec jakies zadanie 🙂

a zabek poli widac juz ale tak malunio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, co do zdjeć...
...uwierzycie,że ja mam tylko foty z Bartka chrztu, a albumy leżą puste?
obiecałam sobie,ze po Wikusi chrzcinach pójdę i coś wywołam, bo normalnie masakra. A ja lubię zdjęcia na papierze, a nie na kompie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Hahaha, Mania nas zostawiła więc leczymy rany :P

Psiur u rodziców mieszka :P To pupil mamy najbardziej ale śmieje się że MÓJ bo ja wyłozyłam kase, ja go nauczyłam większości sztuczek, ja mu nadałam imie no i na mnie jest zaczipowany :]

Ewciu, to nie tylko kwestia aparatu i przekonałam się o tym juz pierwszego dnia od nabycia. Bardziej od body liczą się obiektywy, technika wykonania no i oko. Ja się cały czas dzielnie ucze i z kazda fota odkrywam coś nowego. To niesamowite jak takie gowienko potrafi byc czasem skomplikowane :P No ale mam lustrzankę Nikona 🙂


jak to Mania was zostawiła?? dla kogo?? bo juz nie pamietam 🙂 takiego Jaska by zostawiła??
fajny piesio ale duzy, i w mieszkaniu to odpada, ale niektórzy widziałam maja.
nio kurde, my niedawno kupilismy ten aparat bo nam sie stary Canon rozwalił jakis czas temu i chcielismy kupic zeby miec uwiecznic jak Igusie, jej pierwsze dni i td. ale mamy gówienko widocznie, bo tamten mimo ze stary i kosztował 1500zł wtedy wiec był ok, a ten za marne 300zł. w sumie parametry nie jakies kiepskie, ale widze jego braki. i taki do zabawy ten aparat bo zdjec ładnych to nim nie zrobi 😞 moze pomecze meza to kupimy jednak lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas z nagoscia jest luz
ja przy majce kryc sie nie bede, bo nie widze sensu,a wydaje mi sie ze jakod zawsze bedzie widziała ciało to nie bedzie to dla niej dziwne
Michał lata z pindolem,tzn jak sie kapia to na golasa i dlaMjakion teznie jest dziwny
mysle ze w pozniejszym czasie bedzie ubierał majtki ale zobaczymy, narazie maja jest wyedukowana wie ze sa psipsie i fifole tylko nie wiem czemu upiera sie ze dziadek bogdan ma psipsie 🙂

fiku fajne foty, model ahhh,ale.... ja chce kupic sobie obiektyw tylko ja to taka jakas dupa jestem bo do konca nie wiem jaki i boje sie ze ktos mi zle doradzi iw wywale 1000 w błoto naprzykład. a na czym robisz fotoski, bo ja na preselekcji przesłony albo czasu, ido konca nie potrafie tak fajnie zrobic takiego rozmytego tła, jak mam jeszcze swiatło to jestem w stanie popstrkac a jak juz ciemniej to lipa, no aleja mam ciemne obiektywy 😞

dobra ide dalej ukadac w szafie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
A dziękuje dziękuję 🙂 Model przefantastyczny bo nie musze się zbytnio gimnastykować żeby ryjka rozdziawił 🙂 Tylko znudził mi sie hahaha ;D
A tak szczerze na temat samych zdjęć - nadaja się? W sensie, czy gdybyscie miały robić sesje dzidkom a ja byłabym w ofercie to poszłybyście na to? Haha, pytam czysto teoretycznie bo kasy nie biore, jestem amatorką. Jeszcze bo mam niezłą banie 😜 Ale to marzenia póki co 🙂


Fiku zdjecia super, mi sie podobaja. mojej to sie jakos nie da tak uchwycic chyba bo ona ciagle sie wierci i nie chce sie usmiechnac i w ogole. Jasiek model pierwsza klasa i ja sie na zdejciach nie znam ale mi sie podobaja bardzo i wziełabym Twoja oferte jak najbardziej fiku 🙂 a wiesz ty mówisz ze zaczynasz, z czasem sie i pomysły jeszcze fajniejsze wynajduje itd. ja mam w klatce profesjonalego fotografa, wesela sesje brzuszkowe itd ale sie jeszcze nei skusiłam, ajkos brak czasu i kasy troche szkoda. teraz jak on na fb wkleja zdejcia jakies to i na wiezowcach i w ogole. fajowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
Ja tam też praktycznie wszędzie z dzieciakami i Izu, to prawda,ze dzięki temu chyba tez nigdy nie miałam akcji w marketach 🙂

Fiku, zdjęcia boskie, a modela masz jak się patrzy!!

Co do rozbierania i nagości przy dzieciach...cóż. Uważam,że to jest sfera intymna i raczej bym nie chciała,żeby Wikusia oglądała tatę chodzącego po domu z gołym pindolem. Mistrzostwo świata było jak moja kuzynka poszła się kąpać i wzięła córę ze sobą, a mała później opowiadała dziadkowi, jakie mama ma straszne włosy na pipce.
Piersi Bartek widział, bo dostawiałam Wikusię, byl przy tym i jakoś wrażenia na nim to nie zrobiło, już bardziej go dziwi po co kobietom stanik, i czemu faceci nie noszą.
Nie mam też potrzeby przebierania się przy dziecku do takiego stopnia,żeby oglądało moj goły tyłek. Nie umiałabym tak i już. Są jakieś granice i nie wydaje mi się,żeby obnoszenie się totalną nagością na co dzień było normalnym zachowaniem...przynajmniej u mnie w domu tak nie było.
Bartek z Dawidem kąpał się nie raz, bo kiedyś polecial do taty do wanny, a tata golas 🤪 ale tez wrażenia na nim ta nagość nie zrobiła..aczkolwiek wolę żeby jakieś granice intymności były zachowane.
Bardziej się dziwił jak zobaczył Wikusię w całej okazałości podczas pierwszego przewijania w domu, ale szybko pojął o co chodzi. Bartek nie wykazuje jakiegoś tam silnego zainteresowania odmiennością fizyczną, ogólnie płcią, może dlatego,ze dużo się z nim rozmawia i tłumaczy, i nie jest to dla niego sensacją.


ja jestem zdania ze sie nago nie lata przy dzieciach. mnie zuzia widziała bo jestem tej samej płąci i zdarzyło sie ze wkleciała kiedys do lazienki. ale jest nauczona ze sie puka i tyle. a juz zeby facetów z gołym siusiakiem ogladałą, to pzresada moim zdaniem... a jak widac zaczyna sie interesowac, skoro pyta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
fikumiku napisał(a):
Hahaha, Mania nas zostawiła więc leczymy rany :P

Psiur u rodziców mieszka :P To pupil mamy najbardziej ale śmieje się że MÓJ bo ja wyłozyłam kase, ja go nauczyłam większości sztuczek, ja mu nadałam imie no i na mnie jest zaczipowany :]

Ewciu, to nie tylko kwestia aparatu i przekonałam się o tym juz pierwszego dnia od nabycia. Bardziej od body liczą się obiektywy, technika wykonania no i oko. Ja się cały czas dzielnie ucze i z kazda fota odkrywam coś nowego. To niesamowite jak takie gowienko potrafi byc czasem skomplikowane :P No ale mam lustrzankę Nikona 🙂


jak to Mania was zostawiła?? dla kogo?? bo juz nie pamietam 🙂 takiego Jaska by zostawiła??
fajny piesio ale duzy, i w mieszkaniu to odpada, ale niektórzy widziałam maja.
nio kurde, my niedawno kupilismy ten aparat bo nam sie stary Canon rozwalił jakis czas temu i chcielismy kupic zeby miec uwiecznic jak Igusie, jej pierwsze dni i td. ale mamy gówienko widocznie, bo tamten mimo ze stary i kosztował 1500zł wtedy wiec był ok, a ten za marne 300zł. w sumie parametry nie jakies kiepskie, ale widze jego braki. i taki do zabawy ten aparat bo zdjec ładnych to nim nie zrobi 😞 moze pomecze meza to kupimy jednak lepszy 🙂


Dla Fifiego chlip chlip ;(

Piesio mieszka z rodzicami a Oni mają dom i duże podwórko 🙂 Także ma jazde, a obrońca z niego że hoho :P On jest taki pół na pół - trochę w domu i trochę na dworze. Jak upał to ucieka do chaty a poza tym ciężko go zgarnąć no chyba że wszyscy są w domu to i on musi ;]

Do takiego pstrykanka po prostu cyfrówka się jak najbardziej nadaje. Nie trzeba miec ochów i achów żeby robić fajne zdjęcia no chyba że ktoś faktycznie chce się w to bawić 🙂 Tylko trochę opanować aparat. A dziecko ruchliwe każde. Szczerze? Na 100 zdjęc Jaśka takich nadających się i ostrych zwykle wybieram tylko około 10.. Jak nie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
u nas z nagoscia jest luz
ja przy majce kryc sie nie bede, bo nie widze sensu,a wydaje mi sie ze jakod zawsze bedzie widziała ciało to nie bedzie to dla niej dziwne
Michał lata z pindolem,tzn jak sie kapia to na golasa i dlaMjakion teznie jest dziwny
mysle ze w pozniejszym czasie bedzie ubierał majtki ale zobaczymy, narazie maja jest wyedukowana wie ze sa psipsie i fifole tylko nie wiem czemu upiera sie ze dziadek bogdan ma psipsie 🙂

fiku fajne foty, model ahhh,ale.... ja chce kupic sobie obiektyw tylko ja to taka jakas dupa jestem bo do konca nie wiem jaki i boje sie ze ktos mi zle doradzi iw wywale 1000 w błoto naprzykład. a na czym robisz fotoski, bo ja na preselekcji przesłony albo czasu, ido konca nie potrafie tak fajnie zrobic takiego rozmytego tła, jak mam jeszcze swiatło to jestem w stanie popstrkac a jak juz ciemniej to lipa, no aleja mam ciemne obiektywy 😞

dobra ide dalej ukadac w szafie


Ja robię zwykle na manualu jeśli mam dobre światło 🙂 W mniej fajnych warunkach to tez preselekcja przesłony.
Co do rozmytego tła - hehe :P No to jest taka zasada, jak najmniejsza wartość przesłony czyli niskie f. Ja zakupiłam sobie dodatkowo obiektyw nikkora stałkę 50 f/1.8 bo na taki narazie mnie stać a i tak wzięłam używany :P I kocham go strasznie. A przy obiektywie standardowym rozmycie mozna uzyskać przy dużej ogniskowej no i też niskim f tylko że w standardach to jest często ok 5. Więc jak dobrze zzoomujesz i ustawisz jak najniższe f jakie się da też wyjdzie rozmycie 🙂
Z tego co pisałaś wiem, że masz Olympuska. Nie wiem jak będzie z obiektywami, az tak potężnej wiedzy nie mam - myslę że spokojnie możesz poszukać na jakimś olympusowym forum jaki będzie najlepszy 🙂 Sama trochę szukałam no i znalazłam taki, który nie dość że daje mi w większości to co chcę to jeszcze pasuje do mojego body bo i z tym sa nieraz problemy - nie wszystkie obiektywy współpracują.
jeny mam nadzieje, że nie zamieszałam :P

No i dziękuję, podbudowałyście mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde preselekcja przesłony 😉 jaki profesjonalizm 🙂 może ja też mam coś takiego 🙂
A ja z Manią też wszędzie zaiwaniam 🙂 dzisiaj była ze mną w przychodni przyszpitalnej, zobaczyli babę z dzieckiem i przepuścili mnie a jak! 🙂
A Jasiol jest teraz chyba z Polą 🙂
Musiałam Go zostawić, bo Fifi bardzo płakał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
u nas z nagoscia jest luz
ja przy majce kryc sie nie bede, bo nie widze sensu,a wydaje mi sie ze jakod zawsze bedzie widziała ciało to nie bedzie to dla niej dziwne
Michał lata z pindolem,tzn jak sie kapia to na golasa i dlaMjakion teznie jest dziwny
mysle ze w pozniejszym czasie bedzie ubierał majtki ale zobaczymy, narazie maja jest wyedukowana wie ze sa psipsie i fifole tylko nie wiem czemu upiera sie ze dziadek bogdan ma psipsie 🙂

fiku fajne foty, model ahhh,ale.... ja chce kupic sobie obiektyw tylko ja to taka jakas dupa jestem bo do konca nie wiem jaki i boje sie ze ktos mi zle doradzi iw wywale 1000 w błoto naprzykład. a na czym robisz fotoski, bo ja na preselekcji przesłony albo czasu, ido konca nie potrafie tak fajnie zrobic takiego rozmytego tła, jak mam jeszcze swiatło to jestem w stanie popstrkac a jak juz ciemniej to lipa, no aleja mam ciemne obiektywy 😞

dobra ide dalej ukadac w szafie


My też na golasa po chacie nie latamy, ale nie wyobrażam sobie 3-latki, która nie wie, że chłopcy mają siusiaka 😜 U mnie w domu zawsze normalnie się do tego podchodziło i nikt nie traktował nagości jako sensacji, więc nie rozpowiadałam nikomu o matki włosach w miejscach intymnych 😜 Było to dla mnie normalne. Nie ładowałam się rodzicom do łazienki, ale jak potrzebowałam zrobić siku, a tata się kąpał to pozwolono mi wchodzić. I według mnie takie zachowania są normalne. A jak ludzie się wstydzą, kombinują, jakieś bajki o narządach intymnych wymyślają to potem dzieci robią z tego sensację, bo widzą, że wzbudza to zainteresowanie i szokuje. Na takiej samej zasadzie działa reagowanie z szokiem na bluzgi u małego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie będzie braciszka 🙂 test negatywny ufff 🙂
Dzisiaj na obiad rosół, dla Michała pesto, a na deser knedle z serem 🙂 już co prawda opierdzieliłam 3 ale to niiiiccc 🙂 53,5 kg to niedużo hihihi 🙂
Byłam dzisiaj w przychodni poprosić mojego ortopedę żeby na skierowaniu na ten rezonans napisał, że to pilne. W przeciągu 3 dni mnie przyjmą, a nie za 2 miesiące. Debile! Ja zdycham normalnie na ten kręgosłup. Dzisiaj się obudziłam w nocy i jakimś cudem spałam na brzuchu, musiałam się zczołgać z łóżka bo ani w jeden bok ani w drugi nie mogłam głowy nawet przekręcić, a co dopiero resztę. Jestem połamana w chuj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...