Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
astra napisał(a):
Ewcia Wiki to jest głupol bo próbuje robić pierwsze kroki. stoi, odwraca się, puszcza i jak chce przestawić nogę zeby iść to bach i lezy plackiem
raz jej się udało zrobić dwa kroki zanim runęła 🙃 🙃


hehe, nio to moja sie puszcza, ale do przodu nie rusza. wychyla sie i jak gdzies chce dojsc, obierze cel to na raczki i pędzi tak, póki co.

moja mysle ze z 9kg wazy, bo jak kiedys wazyłam na naszej wadze to było 8900g. w srode za tydzien pojdziemy na szczepienie to sie pzrekonam.

a wiecie co, moja niania spiewa w dwóch chórach i dzis z zuzia ja spiewałam, a ona mówi ze mam piękny głos, i ze warto zrobic cos dla siebie, i moze gdzies se pospiewac. ja kiedys w scholi spiewałam i ogolnie bardzo lubie... ale zebyz tym gdzies isc do ludzi... no nie wiem...
aaaa pomyslałam ze grudzien to bedzie pierwszy miesiac jak bedzie pilnowac, i beda swieta. moze kupie ten zestaw kosciół, 2 domki i drzewko,co Iza pokazywałas, jej na swieta. bedzie jej miło... ona kosciołowa jest 🙂

fikumiku napisał(a):
Odważna dziewucha, a co 😁 Pewnie szybko zacznie chodzić sama 🙂
Jaśkowi też tak wróżyli i wróżą bo już od dawna staje na syry ale łajza jest bardzo ostrożna. Sam nie pójdzie! Musi mieć pewność, że ma się czego podtrzymywać. I tym sposobem chwycony za moje paluchy przemierza całą chatę chętnie. A mi garb rośnie hehe :P Coś czuję, że samodzielne chodzenie nie nastąpi tak szybko :]
10 minut temu wychlał 160 ml bebika a teraz rozebrał mnie i ssie cyca na stojaka. Jezu czym ja mam go karmić jeszcze??? 😮


patrze ze Jasiek tak jak moja. bo oni chyba jakos w tym samym czasie zaczeli stawac, cos mi sie tak kojarzy.
a wyobraziłam sobie jaska stojącego i ssącego cyca, hehe fajnie musi wygladac.
u mnie Iga w sumie mała, niewielka (chodzi o cm), ale jak ją karmie i lezy mi na kolanach to jakos tak jej duzo. i zawsze sie zastanawiam jak ja zuze 1,5 roczną karmiłam. ale chyba nie na stojąco. moze na siedzaco bardziej. nie wiem... zapomniałam juz...

a moja ma fałduchy bo chyba za wiele nie urosła. a co do tycia to pzregladałam własnie jakies gazetki czy inne i tam znalazłam takie kołko co jest roczek opisany i w wieku 8-9mcy dzieci powinny przybierac ok 500g na miesiac, wiec Gulciu te pół kilo na 2 miechy to nie jes jakos duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no mój podciep jest na mleku sztucznym i pije max po 120
astra ile w sumie ml wypija wiki? albo twoja lady ?

czy ktoś może mnie pierdolnąć z pół obrotu
kupiłam zajebiste szaliki w szperaku
wyprałam je w pralce na 30 stopni ale kurwa nie spojrzałam na metki WEŁNA wiec jak się owinę
to tak jakbym miała szyje w kołnierzu ortopedycznym
do tego wrzuciłam taka czape białą stylizowana na królika z długim białym włosiem
czapa wydaliła swoje włoski na reszte prania, kurwaaaa w całym domu mam mikro białe włoski
jaki ze mnie pojeb!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
no mój podciep jest na mleku sztucznym i pije max po 120
astra ile w sumie ml wypija wiki? albo twoja lady ?

czy ktoś może mnie pierdolnąć z pół obrotu
kupiłam zajebiste szaliki w szperaku
wyprałam je w pralce na 30 stopni ale kurwa nie spojrzałam na metki WEŁNA wiec jak się owinę


hihi sztunia. ja w sumie jak mam cos nowego co nie prałam to raczej zawsze na metki zerkam. hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ewcia po co zawsze przeciez mozna wyrzucic hahahaha wywaliłam jeden, jeden naciagłam, a drugi zobacze jak wyschnie, a taka milunie były 😠

teraz piore kurte zobacze co z niej bedzie, bo ona raczej z tych chyba co do pralni trzeba oddac ale za cholere mi sie nie chce :P


hehe nio mozna kupic i wywalic 🙂
własnie z tymi pralniami to tak jest. kupisz cos na ciuszku, taniej, a potem do pralni masz zaniesc i tyle kasy. tak jak my sie załatwilismy jak pozyczylismy krawat od sasiada bo nie moglismy znaleźć w takim kolorze. nie poplamił sie tylko jak szampan był w zarosiałych kieliszkach, maz dotknał i na tym materiale tak sie odznaczyła ta woda. i pralnia prawie 20zł, to mozna by było kupic swój a tak to opralismy, oddalismy i dalej krawata nie ma, do mojej sukienki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia no właśnie mało i cieszę się, nie żebym mojej żałowała, nie głodzę jej. Ale za grubiutka była, lekarka mi sama mówiła, że za dużo waży, ale teraz dużo się rusza i spala więcej. Czasem miała problemy z przewrotami przez ciężki kuferek, a teraz ładnie śmiga. 🙂
Sztunia 😘 Pocieszę Cię, ponad rok temu zafarbowałam bluzkę za 200 zł ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia moja mało mleka pije. 130 maks rano po obudzeniu o 6-7, 100ml o 10 maksymalnie (czasem mniej, czasem wcale nawet łyka nie pociągnie o tej porze) i 200 na dobranoc tyle, że z kaszką. Sama się od mleka mi odstawia :/ W ogóle nawet nie próbuję jej podać to 2R, bo pewno jeszcze mniej by piła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pije mleko 4 razy
3 razy wypija około 200, czasem 180 tylko a na noc wali 210-240ml.
Więc różnie to wygląda.

Mówcie do mnie miszczu
Sama wymieniłam panel dotykowy w avili i działa 😁 Ciekawe co mąż powie hahahahaha

Bartkowi podwieczorek zrobiłam wg tej foty 😁 o 16 przyleci to będzie się cieszył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
nie chce mis ię sszperaqć ale ciekawa jestem ile tych ml powinien wypic taki 9 miesieczniak
ok układamy puzzle
musze po lekarzu z MAjka jechac kupic jej buty ale wsuwane, bo zapinene podrażniają jej skórę na zgięciu i ma liszaje

Niby po 7 miesiącu 3 porcje po 210
ale trzeba wziąć pod uwagę,że moja nie je kaszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra mi to by szkoda było jeść, takie ładne 😁
Co do mleka to bebiko daje baaaaaaaaaaardzo sporadycznie np jak mnie nie ma ;] albo tak jak dzis - chciałam sprawdzić jak się głodomor zachowa 🙂 No i w żłobku żre. Ale jak mi się skończą pomysły to spróbuję to 2R haha :P Narazie zadowolony bawi się końcówkami od odkurzacza i nie jęczy o obiad :P

Dżony jedzie jak Emilka 🙂 Ma gdzieś 9,5 kilo i wcale nie uważam by był grubiutki. Własnie jest teraz taki fajowy 😁

Sztunia gratki, ja zrobiłam jakiś czas temu to samo, kupiłam mięciusi pledzik dla Jaśka i wyprałam go z jego ciuchami. Pledzik do wywalenia a ciuchy wszystkie we włosiu ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tym mlekiem to podobnież wiele dzieci wybrzydza gdy pozna inne smaki :/ Mam nadzieję, że chociaż krowie mleko będzie kiedyś lubiła, a nie że taka anty-mleczna się zrobi. Mojej żarłokiem nazwać nie można, ale przybiera prawidłowo. Poza tymi 2-3 porcjami mleka je jeszcze słój jeden duży obiadku i słoik deserku i tyle. No i nie lubi jabca tartego, a jak jej daję gryzak z jedzonkiem to patrzy na mnie jak na kretynkę obracając w łapkach ten gryzak. Ma minę pt. "a tą to już zupełnie pogięło, że mi coś takiego daje? Czego to ludzie teraz nie wymyślą" 😁. Próbowałam jej dać gryzak z jabłkiem i z bananem i nie pasi. Przylepki lubi. Chrupki kukurydziane nieeeee, bleeee. Cóż zapowiadała się od urodzenia na niejadka, ale jeszcze tragedii nie ma, bo jak coś lubi to wcina aż jej się uszy trzęsą. A ubóstwia i uwielbia właśnie te konkretne obiadowe słoiczki.
Do niani dzwoniłam. Dzić dziś wyjątkowo grzeczny. Jej książęca mość Lola złamała patyk z piórkiem 😮 Ale podobno poszła w końcu spać i się nie czepia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siedzę cały dzień nad tłumaczeniem i edytowaniem tej naszej strony i akurat mamy na niej też odpowiedź co do przekłuwania uszu u dzieci, kiedy najlepszy wiek na to. Wałkowałyśmy tu trochę ten temat. Ale porada jak najbardziej dobra pod którą mogę się podpisać rękoma i nogami. Jeszcze stylistycznie całego nie dopracowałam, więc na razie widać, że jest takie tłumaczone na surowo ale wiadomo o co chodzi.

Jest to często zadawane przez rodziców pytanie. Z chęcią przedstawiamy kilka faktów oraz zaleceń:

Jest to pytanie na które trudno odpowiedzieć, ponieważ nie ma „najlepszego” lub „właściwego” wieku aby przekłuć dziecku uszy. Studex oferuje swoje produkty w ponda 70 krajach na 6 kontynentach, stąd wiemy że jest wiele opinii na ten temat. Przekonasz się, że każda kultura ma inną odpowiedź na to pytanie. W niektórych krajach, takich jak Meksyk czy też Włochy, często przekłuwa się uszy małym dziewczynkom jeszcze w wieku niemowlęcym. W innych kulturach, niektórzy uważają, że w ogóle nie powinno się przekłuwać uszu dzieciom. W wielu krajach obserwujemy jednak tendencję wzrostową liczby przekłuwanych uszu u dzieci, zwłaszcza jeśli ich rodzice, zazwyczaj ich matki same noszą kolczyki. Ogólnie rzecz ujmując, zauważamy ogólny wzrost liczby przekłuwanych uszu u dzieci na całym świecie.

Nie mówimy rodzicom co powinni zrobić lub czego nie robić. Kiedy rodzice nas pytają zalecamy poczekać z przekłuciem uszu swoim dzieciom dopóki nie otrzymają najważniejszych szczepień. Jeżeli masz wątpliwości skonsultuj się z pediatrą Twojego dziecka. Zalecamy również aby wstrzymać się do momentu kiedy dziecko samo wyrazi chęć noszenia kolczyków. Niektóre dzieci chcą nosić kolczyki już w wieku 5 lat, inne w wieku lat 15, a jeszcze inne w ogóle nie będą chciały ich nosić.

Kiedy wraz z Twoim dzieckiem podejmiecie decyzję o przekłuciu uszu zatroszcz się o to aby wybrać gabinet, który korzysta z najnowocześniejszych produktów firmy Studex. Wtedy będziesz mieć pewność, że oferowane Tobie produkty są najwyższej jakości. Studex jest wiodącą marką systemów do przekłuwania uszu na świecie. Dla dzieci polecamy Studex System 75. Dzięki jego nowej, opatentowanej technologii dziecko nawet nie zauważy kiedy jego uszy zostaną przekłute. Ponadto cały proces jest niezmiernie cichy, tak aby dziecka nie wystraszyć – nasi partnerzy są dobrze wyszkoleni. Nasze kolczyki są nie tylko sterylne ale również dają możliwość wyboru spośród różnych wysokiej jakości materiałów oraz ślicznych wzorów. Linia dla Dzieci oferuje śliczne pierwsze kolczyki w pięknym ozdobnym pudełeczku.

Jeśli Twoje dziecko pomoże wybrać swoje kolczyki będzie bardziej skupione na nich, a mniej na samym procesie przekłuwania. Dobór twoich słów jest również bardzo istotny. Unikaj słów, które mogą przestraszyć dziecko takich jak “przebijanie” czy “pistolet”. W zamian, powiedz coś w stylu “Chodźmy po Twoje kolczyki”. Specjalista od przekłuwania uszu używa “małego przyrządu do założenia kolczyków”. (System 75 firmy Studex ma kształt pistoletu, jednak cały proces jest bardzo delikatny.) Wybierz renomowany gabinet kosmetyczny lub sklep jubilerski, który wykorzystuje produkty firmy Studex. Na początek możesz iść do gabinetu z dzieckiem tylko aby popatrzeć na kolczyki. Kiedy wrócicie przekłuć uszy innego dnia, Twoje dziecko będzie pamiętało przyjazną panią kosmetyczkę, czy jubilera i poczuje się bardziej komfortowo. Prawdopodobnie pamiętasz to z wizyt u lekarza: wiele dzieci boi się zastrzyków, chociaż jest to tylko lekkie ukłucie. W porównaniu do zastrzyków przekłuwanie uszu naszym Systemem 75 jest prawie bezbolesne, nawet dla dzieci.

Odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu jest niezwykle ważna. To jest oczywiście również wasza odpowiedzialność, jako rodziców. Prosimy przeczytać i stosować się do naszych porad pielęgnacyjnych. W zależności od wieku Twojego dziecka, wytłumacz jej lub jemu jak może pomóc swoim uszom szybko się zagoić. Upewnij się czy zapinka kolczyka (motylek) nie jest zbyt mocno ściśnięta. Powinna znajdować się bliżej końcówki kolczyka tak aby umożliwić swobodny przepływ powietrza.

Otrzymujemy bardzo pozytywne opinie od rodziców, którzy wybrali partnerski sklep Studex do przekłucia uszu swoich pociech. Są oni zadowoleni zarówno z kolczyków jak i z samego przekłucia uszu. Będziemy wdzięczni jeżeli zechcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Wlacha szukam w archiwum gg linka do seksi tanca i natknelam sie na to: http://www.youtube.com/watch?v=_MqHN-4okZ4&feature=player_embedded
Stare ale przeurocze, moze widzialyscie 😁 Z dedykacja dla Loli 😜


Hehe małe kotki szczególnie mają niezłe korby na różne przedmioty. Ja nie zapomnę jak moja mając kilka miesięcy zaciekle o 4 nad ranem polowała na coś wyimaginowanego na naszej kołdrze 😁
Nudno mi, bo Pompelini usnęła o 18 tak ni w pickę ni w oko. Ale już masakrycznie śpiąca była, niani mało spała. Teraz jeszcze śpi i mam nadzieję, że się obudzi niebawem, bo gdzie kąpiel i kaszka? 😉 Mamusia czuje niedosyt, bo teraz dzidek powinien się mamusią zająć, a nie spać 😁
Jej książęcej mości przyszła dziś karma i akurat dostała gratis na święta taki śmiszny drapak w kształcie sań i jeszcze jej takie piłki jeże z punktów zamówiłam. Zabawa jest na 102. Także chociaż z Lolą się mogę pobawić dziś po pracy 😉
Acha w Biedronie fajne rzeczy znów. Kupiłam Werce na Mikołaja zestaw naczyń z księżniczkami disneyowskimi i taki samochodzik z myszką Mini co się naciska i jedzie, bo ona teraz lubi ganiać za zabawkami to jak jej puszczę coś takiego to będzie śmigać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wróciłam
mamy gronkowca w gardle i stąd to wszystko
uffff.... dostałysmy masc z antybiotykiem i pani doktor powiedziała że jest 100% pewna ze przejdzie 🙂
szczepimy sie na pneumo za tydzien gdzies
pola tez nie ma wyjątku 🙂

ogolnie malowalismy bombki farbami 🙂
i swiatecznie sie zrobiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...