Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
A no i też nie przewijam w nocy bo nie budze. Jak sam się obudzi to tak. Zwykle są tam wtedy tylko siki. Kupy w nocy nie ma już od dawna 🙂 Dorasta.


nio moja w sumie w nocy nie robi moze od jakichs 2 tyg kupy, tak to robiła, wiec pzrewijałam. dlatego ciekawa byłam czy wy przewijacie.
mi nie chodziło czy budzicie zeby przewinac, ale zawsze mówia zeby zanim zacznie jesc to przewijac dzidzie. moja jeszcze czasami jak jje to narobi, ale tez rzadko juz. a wiec ok... opinia zasiegnieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
A kupy robi w dzień zazwyczaj 🙂 Dzisiaj coś robi w odcinkach :/ Chyba ma zatwardzenie 😞


ja zapisuje kiedy karmie, którym cyckiem i kiedy zmieniam pieluszke (robi 3-4 kupki dziennnie), super sprawa, dowiadczyłam przy Zuzi. jak sie cos dzieje, lekarz pyta to wszytsko wiem, bo tak to człowiek jestw takim kołowrocie ze nie pamieta. zwłaszcza którym cyckeim popzrednio karmiłam. wczesniej było widac bo drugi był twardy a teraz oba takie same w sumie. moze nago widac róznice, ale jak w staniku i ubraniu.
a takie zapiski super sie tez sprawdzały przy babci, jak zostawała z mała jak wróciłam do pracy. jak wracałam w kalendarzu napisane, kiedy co i jak, jadła i kiedy pzrewijana, ile kupek robiła itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A kupy robi w dzień zazwyczaj 🙂 Dzisiaj coś robi w odcinkach :/ Chyba ma zatwardzenie 😞


ja zapisuje kiedy karmie, którym cyckiem i kiedy zmieniam pieluszke (robi 3-4 kupki dziennnie), super sprawa, dowiadczyłam przy Zuzi. jak sie cos dzieje, lekarz pyta to wszytsko wiem, bo tak to człowiek jestw takim kołowrocie ze nie pamieta. zwłaszcza którym cyckeim popzrednio karmiłam. wczesniej było widac bo drugi był twardy a teraz oba takie same w sumie. moze nago widac róznice, ale jak w staniku i ubraniu.
a takie zapiski super sie tez sprawdzały przy babci, jak zostawała z mała jak wróciłam do pracy. jak wracałam w kalendarzu napisane, kiedy co i jak, jadła i kiedy pzrewijana, ile kupek robiła itd.


My zapisujemy o której je i po ile zjadła, a potem dziennie zliczamy. Już nam został nawyk od akcji z jej tuczeniem i karmieniem na siłę co 3 godziny w pierwszych tygodniach życia. Niby już nie musimy zapisywać, bo prawidłowo przybiera, ale wolę takie zapiski prowadzić. Kup nie muszę zapisywać, bo jak to po modyfikowanym jest jedna na dobę, czasem po półtorej doby.
Dziś coś zrobiła 2 razy po trochu, ale właśnie stęka, więc chyba w końcu wyjdzie reszta 😉 Już raz taki dzień miała, że po trochu robiła. Brzuszek miękki, więc nie wiem czemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jeszcze mówili w sr? Że dziecko, które jest tylko na piersi może ok. 2-3 miesiąca tak mieć, że się nie załatwi przez tydzień. Podobno nic nie powinno się z tym robić, a rodzice wtedy wymuszają jakimiś czopkami, rurkami itd. Tylko, że dotyczy to dzieci będących tylko na samej piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
A wiecie co jeszcze mówili w sr? Że dziecko, które jest tylko na piersi może ok. 2-3 miesiąca tak mieć, że się nie załatwi przez tydzień. Podobno nic nie powinno się z tym robić, a rodzice wtedy wymuszają jakimiś czopkami, rurkami itd. Tylko, że dotyczy to dzieci będących tylko na samej piersi.


oczywiście lady
moja Pola nie robi codziennie kupy
bywa że 4-5 dni nie robi
i nie widze wtym nic złego
tymbardzieje że humor jej dopisuje

ja jestem przeciwna czopkom i rurkom różnego typu
twierdze ze to w nadmiarze jest niezbyt dobre dla dupci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izunia1986op napisał(a):
Alan juz chyba to mial 🙂

Nikos mnie prosi o poziomki z ogrodka,a tam tak leje 🥴Ale co tam....moze jeszcze urosne jak mnie podleje....ide niechje witaminki chudzielec nasz 🙂


O jeżu pozioooomki. Ja też poproszę 😉

Co do czopków i rurek ja kupiłam jakieś czopki na w razie co, ale nigdy nie użyłam jeszcze. Właśnie słyszałam, że się dzieci przyzwyczajają i potem same nie potrafią się załatwić.

Werka zasnęła, więc chyba idę znów poczytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Alan juz chyba to mial 🙂

Nikos mnie prosi o poziomki z ogrodka,a tam tak leje 🥴Ale co tam....moze jeszcze urosne jak mnie podleje....ide niechje witaminki chudzielec nasz 🙂


O jeżu pozioooomki. Ja też poproszę 😉

Co do czopków i rurek ja kupiłam jakieś czopki na w razie co, ale nigdy nie użyłam jeszcze. Właśnie słyszałam, że się dzieci przyzwyczajają i potem same nie potrafią się załatwić.

Werka zasnęła, więc chyba idę znów poczytać 🙂


ja Majce aplikowałam czopy klka w zyciu
bo jak jadła marchewke to to ja mocno sklejało, ale wolałam zrezygnować z marchewki 🙂

ok lece

być moze dzis juz neta bede miec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A wiecie co jeszcze mówili w sr? Że dziecko, które jest tylko na piersi może ok. 2-3 miesiąca tak mieć, że się nie załatwi przez tydzień. Podobno nic nie powinno się z tym robić, a rodzice wtedy wymuszają jakimiś czopkami, rurkami itd. Tylko, że dotyczy to dzieci będących tylko na samej piersi.


oczywiście lady
moja Pola nie robi codziennie kupy
bywa że 4-5 dni nie robi
i nie widze wtym nic złego
tymbardzieje że humor jej dopisuje

ja jestem przeciwna czopkom i rurkom różnego typu
twierdze ze to w nadmiarze jest niezbyt dobre dla dupci


no pewnie ze niedobre. ja mam czopki w razie czego, ale i miałam przy zuzi, a dałam jej przez te przeszło 3 lata z 5 razy, jak juz była wieksza, nie robiła kupy z 2 dni i jsak siedziała na nocniku to oczy z orbit wychodziły, wycisnac nie mogła. a tak to niczym nie wspomagam. a moja mama mówi ze mi i siostrze jak byłysmy małe kreciła termometrem w tyłku, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko ma dzisiaj jakiś chujowy dzień. W ciągu dnia w ogóle nie spała, a teraz jest po butli i cycach i dalej nie chce spać :/ już nie mam siły dzisiaj. Żeby to jeszcze leżało spokojnie, ale ona cały czas się drze 😞 masakra. Ale nie drze się bo ją coś boli tylko chce na ręce. Muszę ją powoli zacząć odzwyczajać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Ulała resztki niestrawionego mleczka, taki gęsty twarożek i na razie przysnęła. Może ją to męczyło? No nie wiem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ona cały czas chce jeść. Ja jej daję, a później są właśnie takie rewolucje brzuszkowe 😞


Skądś to znam 😉 Pewnie nie tyle chce jeść co się przytulić do cyca.. I w ten sposob sie napycha a potem rzyga. Dlatego nie ma co przystawiać cały czas. Musisz wyczaić te momenty kiedy serio chce Jej sie jesc. Jasiek tez chce sie tulic czesto ale juz zauwazylam ze inaczej beczy jak faktycznie chodzi o zarło 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikumiku napisał(a):
mulant napisał(a):
ale mam bolesne jajeczkowanie boże;/


No to prosimy, prosimy o rodzeństwo dla Hubka, rach ciach i po bólu 😁

no no z dwoma żarłokami i jeszcze chłop żarłok to ja nie wyrobię więc poczekać troszkę trzeba bym mnie moje chłopaki objedli i wróciła do wagi z przed ciąży a tu jeszcze jakieś 15 kilo 🤪 🤪 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja spała od 16,bo dzisiaj ją wcześnie kąpałam,przez ta wysypke,bo sie drapała...godzine temu wstala,pielucha,butla, zabawa z tatą, mama wrocila z kąpieli,dała sie napic rumianku i spi mój anioleczek 🙂 a wysypka zniknęła po kąpieli na szczęscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, udało mi się was poczytać. Ale się rozpisałyście... 🙂
Zuzka po kąpieli nic nie zjadła, jadła godzine przed. Ciekawa jestem czy sie obudzi wczesniej niz zwykle.
Kurde, jutro mnie czeka spacer przed 7 rano, musze Filipa podprowadzic do szkoly, bo na ta wycieczke jedzie. Zwykle chodzi sam, no ale wycieczka... Poswiece sie i pojde z nim, niech mu bedzie razniej.
Popieprzony dzis dzien miałam, niewyspana jestem, znow sie jutro nie wyspie.
Gadałyscie o okresach, ja już tydzień po. Miałam załozyc wkladke, ale przeznaczona na ten cel kasa poszla na leki dla dzieci i dla mnie. Kurwa, 300 zl zostalo w aptece, masakra.
Jesli chodzi op zlobki, to ja nawet gdybym chciała to nie mam mozliwosci, bo na tej naszej wiosce nie ma czegos takiego jak zlobek 😮 Zreszta i tak nie wiadomo kiedy jakas prace dostane, bo w tej małej miescinie ciezko... 🤨 A tam gdzie pracowałam nie wroce, juz dawno dostałam swiadectwo pracy. A tak zachecaja do rodzenia dzieci...
Dobra, spadam lulu, i tak sie nie wyspie, ale padam na ryj.
Dobranoc kobitki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...