Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Majka ja na noc odciagam i daje mu butle wypija 150 i spi cala noc spróbuj moze u Ciebie to zadziała ja 2pierwsze noce na cycu to w dzien bylam nieprzytomna. Adaś juz w miare sie unprmowal budzi sie co 3/4h wtedy wiem ze glodny a jak wczedniej to albo chce neknac albo ma mokro 😁


ja tak zrobiłam tj odciągnęłam i nakarmiłam z butli, wypil 90 ml bo więcej nie chciał a i tak obudził się potem po 2 godz czyli czy z cyca czy z butelki to i tak śpi o 2 godz...no dziś był wyjątek bo trafiło mi się 3 godz snu ciągiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej laski!

Jak bym nie sciagala jesli nie ma nadwyzek pokarmu. PObudzisz laktacje i bedziesz musiala wciaz odciagac - takie jest moje zdanie. Jesli Polcia zasyia podczas jedzenia to tak jak Nenia pisze - trzeba starac sie by nie zasnela. My gilamy Malego po nozkach 😆, uszko tez rewelacyjnie dziala. Karmienie 1,5 do 2 godzin musi by straszne 🥴 🥴 🥴 Wiem jednak ze male dzieci tak maja. Moja kol tez tak synka karmila na poczatku, po urodzeniu. 🥴 🥴 Pomeczyla sie tydzien, a teraz maly budzi sie tylko 2 razy w nocy na amciu 🙂

Lece do Malego - wejde pozniej. pa 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka ale z drugiej strony lepiej pobudzic i miec pokarm niz mala nie bedzie sciagala porobia sie kamienie i pokarm zaniknie.. takie jest moje zdanie. Chodzi o dobro dziecka zeby byli najedzone i o mame żeby cala noc nie musiala być przy malenstwu bo w dzien nieprzytomna. ja mowie na swoim przykładzie dzięki czemu maly cala noc przesypia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tysia ale Majka pisze, ze nie ma nadprodukcji mleka, wiec po co ma sciagac? 😮 Pobudzi cycki do laktacji i bedzie juz przywiazana do laktatora. Jak dziecko jest glodne to placze albo wysyla inne sygaly, jak jest najedzone to wypluje cycka. Mililitry na butelce nic nie zmienia. Jak dasz dziecku butle to ile by mleka tam nie bylo, to (raczej) zje wszystko. Ostatczenie czy sie najada czy nie wyjdzie na wazeniu. 🙂 🙂 🙂 W kazdym razie ja sciagalam mleko tylko po porodzie, kiedy mialam cycki przeladowane. Po tygodniu wszytsko sie unormowalo. Wstaje i karmie kiedy maly jest glodny, a jak sie nie wyspie - to trudno. Pospie wtedy w ciagu dnia, albo wtedy kiedy bede miala ku temu okazje. Takie uroki maciezynstwa. Koniec koncow kazdy sam znajduje dla siebie najlepsze rozwiazania. Ostatecznie ja tylko odpowiadalam na pytanie Majki 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie po dluzszej nieobecnosci 🙂
Wakajce udane, namiotu nie zwialo, dziecko szczeliwe, mama tez, ze wreszcie mogla sie wykpac w wannie... 🙂)

Jedyny minus, ze pogoda srednio do opalania, no ale jakos przezylam 🙂)

Jesli nie potrzeba wiecej, to zgadzam sie z midorada. pozniej mloda glodna nie bedzie, a mleka w cyckach jak u dojnej krowki 😉)

Maja moja tez na poczatku tak jadala...i po 15 -20 minutach przy ycu, szla spac na taka chwile i wstawala za 30 min by jesc dalej.. masakra..;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuj kochane za odpowiedź, na razie jednak nie bede pobudzać cycorów, mała póki co tyje, więc chyba jest ok. Jak sie naje to śpi te 2-3 h, a tak ma większość maluchów.
W razie nawału pokarmu na pewno ściągnę go laktatorem.

Spokojnej nocki, ja teraz smigam do snu póki Polcia zasnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello mamcie.

Dorota co tamci wasi lekarze nawymyślali?? faktycznie pakuj się i do nas przyjedź na konsultacje, co prawda niech mama już wam wizytę zamówi bo tak jak któraś (chyba Czarna) powiedziała u nas terminy takie że można prędzej zejść 😁
Maju widzę że dziewczyny już swoje w temacie Ci powiedziały więc nie mam co się więcej wypowiadać.
Sandra fajnie że wypad udany 🙂

jeny nie wiem czy czasem którejś nie pominęłam...taka zakręcona jestem. jeśli tak to sorki

nasz biedulek już od popołudnia lepiej a od dziś (dzięki Wioli) mamy Sab Simplex i będziemy testować, i oby pomógł.
no a ja wracam na ścisłą dietę bo przynajmniej mogłam w tedy wykluczyć że to przez jedzenie było :/

miłego wieczoru kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haaj 🙂

Kocik mam nadziej, że Matiemu pomoże 😘
Sandra super, że wypad udany i dzięki za info 🙂

My dziś w miare po nocy, Polcia troche pospała, w tym na cycku zasnęła. Muszę się bardziej wziąć w garść i ją odkładać do łóżeczka.
Może dziś ją wystawimy na ogródek, chyba ok, co nie? Polcia już ma tydzień i 3 dni i chciałam ją wystawić chwile na świeże powietrze.
Czy to jest tak, że po spacerkach dzieci lepiej śpią?

Nam dziś odpadł pępuszek 😁 😁
Jakoś się go teraz specjalnie pielęgnuje, czy dalej nic?

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo 🙂
mam pytanko do mamusiek z Poznania...jak tam w tym miescie jest czy jest jakas glowna ulica albo jakis stary rynek albo moze jakies fajne miejsca kolo uczelni zalezy mi na informacji takiej gdzie sie kreci duzo ludzi aby wbic sie z jaka gastronomia..bo u nas w łodzi wszystkich ludzi przejela manufaktura i inne galerie a na piotrkowskiej glownej ulicy pustki wiec potrzebna mi wasza pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pszczelarka napisał(a):
Haaj 🙂

Kocik mam nadziej, że Matiemu pomoże 😘
Sandra super, że wypad udany i dzięki za info 🙂

My dziś w miare po nocy, Polcia troche pospała, w tym na cycku zasnęła. Muszę się bardziej wziąć w garść i ją odkładać do łóżeczka.
Może dziś ją wystawimy na ogródek, chyba ok, co nie? Polcia już ma tydzień i 3 dni i chciałam ją wystawić chwile na świeże powietrze.
Czy to jest tak, że po spacerkach dzieci lepiej śpią?

Nam dziś odpadł pępuszek 😁 😁
Jakoś się go teraz specjalnie pielęgnuje, czy dalej nic?

Miłego dnia 😘


Maju podczas kąpieli dokładnie umyć i przez dwa dni jeszcze smarować 🙂 Tak mi poradziła położna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry

Padam na cyce, od 2 dni mamy takie kolki,że szkoda gadać 😞
Infacol Bobotic Espumisan - to wszystko o dupe roztrzaść 🤢
Zamowilam dzisiaj w aptece Delicol tak jak Tysia mi poradziła - to ostatnia deska ratunku ☺️
Mały podkurcza nóżki płacze wierci się i nie potrafi zrobić kupy ani purtnąć . Jedynie leżenie na brzuszku mu pomaga troszkę......
Wczoraj musiałam znowu pomóc mu czopkiem 😞 zrobił taką kupę ze zdziwilam sie gdzie mu sie to mieściło 🤔
Zaczynam sie znowu winic, gdybym karmiła piersią, to może by tego nie było 😞
Chciałam dzisiaj isc na spacer go przewietrzyć troszkę, może by mu to lepiej zrobiło , ale taka niepewna pogoda jest..... 🤨

Maja psikaj octeniseptem i delikatnie gazikiem , tak mi kazała położna i pępek piękny jak talala
Justyna Malutka Witaj 🙂
Kocik daj znać czy kropelki pomagają, to spróbuję je kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy mamusię 🙂

U nas po koszmarnym wczorajszym dniu spokojna noc - pobudka o 2 na 20 minut a potem po 6 sen. Byłyśmy na spacerze, pospała. Zwykle po spacerze sen atakuje i w domu ale dziś nie ma tak dobrze. nie wiem czy to kolka wczoraj była czy co, bo baczków co niemiara, kupa gigant po spacerze była, teraz Julcia znów zasypia... może to chwilowy kryzysik. Ale jak nie to trudno - dołączymy do Was w cierpieniu nieprzespanych nocy i wrzeszczących dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna utworzyli już nam wątek na majówkach ale możemy siedzieć tutaj 🙂 zeby nie latać po dwóch forum 😁

Czarna oby Delicol pomógl ja też go zamówiłam w razie czego... chociaż u nas leżenie na brzuszku i infacol pomagają robi kupę za kupą aż brak miejsca w pamersie 😮

Chciałam iść na spacer ale pogoda w kratkę deszcz słonce a teraz zachmurzone ,że łoohohoh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anett napisał(a):
hejo 🙂
mam pytanko do mamusiek z Poznania...jak tam w tym miescie jest czy jest jakas glowna ulica albo jakis stary rynek albo moze jakies fajne miejsca kolo uczelni zalezy mi na informacji takiej gdzie sie kreci duzo ludzi aby wbic sie z jaka gastronomia..bo u nas w łodzi wszystkich ludzi przejela manufaktura i inne galerie a na piotrkowskiej glownej ulicy pustki wiec potrzebna mi wasza pomoc...


główna ulica gdzie jest bardzo bardzo dużo ludzi jest "deptak" ulica półwiejska chodza tam setki ludzi o każdej porze dnia i nocy 😜 stary rynek jest niedaleko tzn tą ulicą się dojdzie do starego rynku ponad to obok jest duża galeria "stary browar" myślę ,że to świetna miejscówka jeśli chodzi o gastronomie chociaż na pólwiejskiej też co kawałek jakieś jedzonko 🙂 od starego rynku równiez dużo uliczek więc miejsca sporo 🙂

Maju ja z 3 dni jeszcze przemywalam wodą ultenioną dopóki nie skończył się pępuszek pienić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mieszkam niedaleko naramowic ale nigdy tam nie byłam wiec nie wiem ile tam jest osób jeśli chodzi o uczelnie to różnie są te głowne są w centrum kampus morasko - tam tez dużo studentów 🙂 ale jeśli chodzi o samo centrum to spoko najbardziej uczęszczana to chyba wlasnie pólwiejska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...