Skocz do zawartości

MAJÓWECZKI 2012 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 835
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
justyna_malutka napisał(a):
my dziś byliśmy Wyszły super, szkoda tylko że dopiero po fakcie sie dowiedziałam że zdjecie darmowe jest tylko pierwsze, reszta płatne. Cena za zdjęcia wszystkie 660e!! Za 5 zdjęć formatu troszke mniejszego niż a4 150e. Zamurowało mnie. Wzieliśmy tylko jedno dodatkowe Adasia z Piotrusiem za 40e. Ale cena i tak z kosmosu!!!


no raczej, nie inaczej 😁 ale może efekt fantastyczny. Pokażesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justyna_malutka napisał(a):
Dudasia a jak Hubert po buraczku? Lepiej już z kupką?


Trochę lepiej ale robi takie "dorosłe" kupy więc się biedak musi nagimnastykować żeby zrobić 😉 Codziennie jak nie burak to śliwki są, jabłko tarte albo sok. Kupa co 3 dni.
Gluten to ja juz od miesiąca podaję ale dopiero dzisiaj dałam pełną porcję kaszy na dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę, że wszystkie świętują. A my w domku odpoczywamy bo groby wszystkie daleeeeko.

Próbowałam pozycji podesłanej przez Asię i u nas niewypał bo Hubi raz dwa odrywa ręce, prostuje nóżki i sobie siedzi bez podporu. Chyba już za późno 😉

Dzisiaj w ramach rozszerzania diety była bita śmietana z tortu na pół roczku 🙂 Podczas zdjęcia Hubi złapał w garść i władował sobie do buzi 🙂 Teraz mi coś popłakuje przez sen - mam nadzieję, że nie od tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez płaczek przez sen ale ida górne żebole i dziś chyba z 13 kupek było masakra co puścił bączka to mu polecialo amm nadzieje ,że to od ząbków!

sto lat dla misiaczków z okazji pół roczku!! jak ten czas ucieka masakra 😮

pozycja fajna ale Adaś gapa nie wie o co choodzi 😁

ej dziewczyny doradzcie jak mam wprowadzić gluten? co podać? łyzeczkę kaszki manny czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Widzę, że wszystkie świętują. A my w domku odpoczywamy bo groby wszystkie daleeeeko.

Próbowałam pozycji podesłanej przez Asię i u nas niewypał bo Hubi raz dwa odrywa ręce, prostuje nóżki i sobie siedzi bez podporu. Chyba już za późno 😉

Dzisiaj w ramach rozszerzania diety była bita śmietana z tortu na pół roczku 🙂 Podczas zdjęcia Hubi złapał w garść i władował sobie do buzi 🙂 Teraz mi coś popłakuje przez sen - mam nadzieję, że nie od tego..

no po pierwsze najsłodsze buziaki dla Hubiego z okazji pół roku 😁
Mój bąbel o 15:25 też będzie 100% półroczniakiem.

A Hubercik przy okazji nie miał wczoraj imienin? Jeśli tak to 😘

pewnie i za późno z tą pozycją 😁 w sumie mój ostatnio nie daje położyć się też w wanience bo trzyma się wanienki i zapiera się. Usmiech od ucha do ucha i siedzi 😁

Myślę dziewczyny, że te nasze dzieciaki już zaraz same usiądą i pójdą na czworaka. Próbowałyście może tą pozycję na brzuchu z prostymi łapkami? mój juz nawet w tej pozycji zaczyna unosić pupę i nogi w kolanach zgina. Na pewno jeszcze daleko do raczkowania ale chłopak ma jakieś przebłyski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
u nas tez płaczek przez sen ale ida górne żebole i dziś chyba z 13 kupek było masakra co puścił bączka to mu polecialo amm nadzieje ,że to od ząbków!

sto lat dla misiaczków z okazji pół roczku!! jak ten czas ucieka masakra 😮

pozycja fajna ale Adaś gapa nie wie o co choodzi 😁

ej dziewczyny doradzcie jak mam wprowadzić gluten? co podać? łyzeczkę kaszki manny czy co?


Tysiu dzięki, kochana wiesz jak mój zaczął się katarzyć teraz to zacząl od takich właśnie kupek, bo nawet nabrałam się że może jednak te zęby ale gdzie tam. A coś się pojawia na górze?
No ja to ci tylko doradzę z tą bobovitą, jeśli tamta kaszka manna to 1 łyżka stołowa a normalnej manny to chyba pół łyzeczki??? 🤢 oj juz nie pamiętam??!!! tak na 99%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a zacznij już dawać Tysiu ten gluten bo to w 5 max do 6 m-ca wprowadza się (ekspozycja na gluten) a jak teraz nie podasz to potem dopiero w 10 m-cu można. bo że niby po 6 m-cu mleko matki nie ma właściwości obronnych przed złym działaniem glutenu (celiakia)- tylko powtarzam to co wyczytałam i wiem od pediatry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
eeee mój to siądzie, tzn posiedzi posadzony przez kogoś 🙂 może ze 30 s max bo jest bardzo nie stabilny ze względu na wzmożone napięcie. Strasznie się napina i traci równowagę po prostu, już było trochę lepiej ale przez katar znowu sie ponapinał 😞
za to w pozycji tej bocznej siedzącej no jest fajnie 😁 bo ma wtedy łapki podpieraniem zajęte i sie nie napina.
Ale nie chcę zachwalać coś jakby mały mój kombinował z samodzielnym siadaniem, pewna nie jestem więc na razie cicho sza- obserwacja trwa 🙃- a i ogólnie jednak jakis taki "pewniejszy", mięśnie jakby silniejsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajne te siedzące dzieciaczki nasze 🙂 Już taki mam komfort, że do wanienki wsadzam i mogę sobie coś w łazience zrobić a nie trzymać malucha. Czekałam na ten moment 😉 Hubi na basenie już nurkuje więc jakby mu się zdarzyło w domu to tragedii nie będzie 😉 Dzisiaj jak urzędował na macie to w pewnym momencie się strasznie rozpłakał. Myślałam, że się uderzył w szafkę bo przy niej go znalazłam. Ale nie, podczas kąpieli dojrzałam, że Hubi ma drzazgę pod paznokciem!!! Musiał boleć... Nie wiem co z tym teraz zrobić. Czekać?

A w ogóle nie wiem czy podziękowałam za półroczne buziaki.... dziękuję na wszelki wypadek wszystkim :* Przy okazji Igusiowi buziol wielki i życzenia zdrówka!!! Któreś jeszcze dzieciątko świętowało??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dudasia napisał(a):
Fajne te siedzące dzieciaczki nasze 🙂 Już taki mam komfort, że do wanienki wsadzam i mogę sobie coś w łazience zrobić a nie trzymać malucha. Czekałam na ten moment 😉 Hubi na basenie już nurkuje więc jakby mu się zdarzyło w domu to tragedii nie będzie 😉 Dzisiaj jak urzędował na macie to w pewnym momencie się strasznie rozpłakał. Myślałam, że się uderzył w szafkę bo przy niej go znalazłam. Ale nie, podczas kąpieli dojrzałam, że Hubi ma drzazgę pod paznokciem!!! Musiał boleć... Nie wiem co z tym teraz zrobić. Czekać?

A w ogóle nie wiem czy podziękowałam za półroczne buziaki.... dziękuję na wszelki wypadek wszystkim :* Przy okazji Igusiowi buziol wielki i życzenia zdrówka!!! Któreś jeszcze dzieciątko świętowało??


dziękować bardzo 😁

Ostatnio o tym samym pomyślałam w łazience jaki luz i sobie makijaż zmyłam przy okazji 😁

holender fajnie, że chodzicie na basen, ja to już chyba nie miałabym kiedy (przynajmniej teraz nie czasowa jestem) i finansów trzeba zacząć pilnować, wiecie Mańka w tym wieku, że sobie życzy a to Judo, a to korektywkę a to niby nie obowiązkowa ale jednak obowiązkowa rytmika.... nie wspominając o zabawkach bo koleżanki mają np już dwie lalki monster high.... itd
ale obiecałam sobie, że od grudnia czmychnę z Manią na basenik w każdą niedzielę a tatus w domu z małym- Mańka płaci razem ze mną tylko 8 zł i ma czas nie ograniczony 😁

A drzazgę ja bym wyjęła, bo się zrobi jakaś ropka i dopiero zaboli bidulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
od popołudnia moja buźka wyglądała tak 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪, poszłam do biedronki, skupiłam się na zakupach patrzę a Iguś siedzi i rozgląda się na wszystkie strony, nawet się niczego nie trzyma!!! Jak padł po jakimś czasie (za 2 min ta siedział!) myslalam, że to na razie tyle a on w tym czasie napiął sie i bach usiadł prościutko 🤪 i tak jeszcze w drodze powrotnej 🤪
zobaczymy jak będzie dalej, czy to epizodziki czy tak już poleci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale wieczorem moja mina była już taka 😠
wiem od kilku dni dlaczego mój fikus gubi liście! Sprawka synusia, wychodze- on chowa aureolę pod brzuch i rączki do kwiatka i tak listek za listkiem. Ale to co odwalił dziś... ................posadziłam go w foteliku tyłem do fikusa, o oparcie oparł się dosłownie jeden listek z fikusa a on musiał go złapac jak podniósł rączke za główkę- pociągnął, fikus (ok150 cm!) buchnął na ziemię obok fotelika i słyszę jak gada i gada glośno (znacie życie -to była chwila!) zaglądam do pokoju on gada do wywalonego obok fikusa, postawiłam go, zebrałam kilka listków z podłogi, podnoszę Igora z fotela a tam kurw... sterta liści!!!!!!!!!!! Ponad 30!!!!!!! On sobie po prostu go przewrócił i tak skubał listek po listku.
Koniec tego, fikus wyjeżdża (na szczęście nie był ciężki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
My swietujemy w sobote 😁
No przy kapieli luz na maxa 🙂 tez chcielismy na basen ale pogoda do d...

Kur.. Musze gluten wprowadzic!!!!! 😠


Ale chyba na kryty basen, co? 😉 Tam nie pada!!! 😉 O co chodzi z tą pogodą to ja nie wiem. Jaka pogoda o tej porze roku jest ok żeby z dzieckiem się na basen wybrać? Nie ma odpowiedzi. Po basenie dobrze wysuszyć, zakryć uszy, ciepło ubrac i do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...