Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Strzaueczko - wlasnie!!! Ciesze sie, ze z dziadkiem ciut lepiej 🙂
Pampinka - mialam Ci wlasnie powiedziec, ze kumpela miala podobnie w tym samym beznadziejnym szpitalu..tylko ze ja dodatkowo nacinali i ponownie cieli, bo zle zaszyli! Oni ja dodatkowo zarazili czyms czy cos w tym stylu..w kazdym razie okazalo sie, ze ma infekcje i nie podali jej antybiotyki! Potem wziela i sie polepszylo 🙂 Idz do jakiegos innego ginekologa!

A my juz po ortopedzie 🙂 Wszystko super..i o zadnym pieluszkowaniu nie bylo mowy! Po prostu klasc w roznych pozycjach i tyle...Ja zalamana, bo to pieczywo bezglutenowe jest obrzydliwe - jakbym jadla proszek do pieczenia..nie dam rady;/ Dzis same w domu, ja kiepsko sie czuje..nie wiem jak przetrwam! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Strzaueczko - nie nooo..skarpetki ma zawsze - nawet pod pajacyka 🙂 i czapeczke na dworzu teeez..i zawsze sprawdzam karczek - ma cieplutki! A pediatra i polozna wrecz zajazaly przegrzewac dziecko, wiec juz nie wiem..A co do karmienia - moze mimo to sprobuj czasem dostawic do cyca - dziecko cieplem pobudza, wiec jak do laktatora leci to tym bardziej z cyca:P Moze plakal, bo tu musi sie pomeczyc a z butli leci? 🙂 Ale to wiesz..ja laik, moze zapytaj poloznej laktacyjnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka a mialas najwięcej pokarmu 😞
Ja na szczęście nie dawalam sztucznego od wyjścia ze szpitala.
I super że dziadek nacieszy się wnusiem 😘
Junior to też zmarzluch. w domu jest w body spodenkach skarpetkach i bluzie. a śpi w body Pajaca skarpetkach i pod końcem a wieczorem wlaczam karetkę przed kąpielą. A normalnie mamy 23st.
Babeczko super że wszystko oki ortopedy.
Pampinko ja bym borute w szpitalu zrobiła. jak tak można 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka a mialas najwięcej pokarmu 😞
Ja na szczęście nie dawalam sztucznego od wyjścia ze szpitala.
I super że dziadek nacieszy się wnusiem 😘
Junior to też zmarzluch. w domu jest w body spodenkach skarpetkach i bluzie. a śpi w body Pajaca skarpetkach i pod kocem a wieczorem wlaczam farelke przed kąpielą. A normalnie mamy 23sst
Babeczko super że wszystko oki ortopedy.
Pampinko ja bym borute w szpitalu zrobiła. jak tak można 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
halo

byla hv mala przytyla 700gram a ma 2tyg i 5 dni wiec super i hv powiedziala ze mam sie nie przejmowac tak karmieniem i przestac zapisywac wszystko bo panikuje a dupcia sie zagoi...
ze mala super a martwi to sie o mnie?! ze mam jesc i spac i zostawiac ja sama i zeby sie uczyla sama zasypiac ???????!!!!!!! tak wyglada ich pomoc....


ja ubieram mala cieplo ale polozna mnie ochrzanila ze przesadzam i mam tylko jedna warstwe wiecej niz ja amala lubi jak jej cieplutko i jest opatulona
u nas tez 22-23stopnie to mala ma pajacyk ale przeszkadzaja mi nozki jak ja przebieram albo body i spodenki
a lapki uzywacie?
obcielyscie juz malucha paznokcie?
moja sie dalej drapie a troche cieplo na lapcie

superbaba zimne nozki i rece nie sa zle... ukrwienie nie jest jeszcze takie dobre dlatego tak sie dzieje jak ma cieplutka szyjke to jest ok ale ja tez nie lubie jak ma zimne...

dodi ja nie lubie kurteczek tylko uzywamy takich snowsuitow te cieple pajace na dwor mam jeden w sam raz na nia bo reszta za duze

superbaba mala dalej nosi early baby ubrania na 3kg a ma juz 3,760 alejst krotka wiec sa w sam raz wiec tez mamy tez problem ze wszystko duze

jedyne szwy jakie mam to w buzi w dziurze po korzeniach wiec nie pomoge :/

jeszvze nie zerknelam tam zeby zobaczyc czy wszystko sie zagoilo ale dalej ze mnie leci 😞

anula ta twoja to kruszynkaaaa bosiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
babeczko sama wiesz najlepiej jak ja ubrac i widzisz czy ma cieply karczek 🙂 a małemu z cyca nie leci bo próbuje sciagac i pusto... tylko 120 na wieczór i ewentualnie po nocy...

Loczku miałam mleka na pół wojska ale jednak to laktator, to kapturki, bez tego nie jadł to sie pewnie cycki w końcu kapnęły i przestaly produkowac 😞 😞 😞

agadka super, ze z Sarą oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka ja ubieram łapki jak ma zimne rączki, a paznokcie dziś obcięłam, bo się strasznie po twarzy drapała. U nas też 22-23 stopnie, chociaż w nocy ja szaleję, bo myślę, że za zimno, położna mówiła, że w nocy może być nawet 20-21 stopni, to lepiej się dziecku oddycha. I zgadzam się, że pajace najlepsze, ale u nas jeszcze za ciepło na nie, no ale muszę się w jakiś zaopatrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też zamierzam ten kombinezonik kupić na zimę, ale na jesień kupiliśmy kurteczkę, żeby mu za ciepło nie było 🙂 wreszcie Damianek zrobił kupę (po prawie 2 dobach i godzinach płaczu) i poszedł z prababcią na spacerek, mąż standardowo nadgodziny wali, więc ja sobie coś zjem, posprzątam, relaksujący prysznic wezmę i może obejrzę jakiś film 🙂

agadka ja obcinalam paznokietki z 2 tygodnie temu, dziś znów muszę, bałam się strasznie ale poszło dużo łatwiej niż się spodziewałam 🙂 na śpika oczywiście 😉 a łapki czasem nakładam jak jest zimno, bo Damianek ma ciągle zimne rączki.

a na dworze zaaawsze śpimy 😁
[IMG]http://i48.tinypic.com/zlznub.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
StrzauecKo - ale Damianek duzy!!! 🙂 To Wy juz w spacerowce jezdzicie?! Czy to fotelik na stelazu? 🙂 A z ta laktacja to sprobuj pogadac z taka polozna laktacyjna..mojs kumpela stracila pokarm na 2tyg, a potem odzyskala!
Agadka - moja ma 4200 a tez wiekszosc za duza:/

Moja dzis nieznosna..placze i marudzi ciagle, a zasypia na rekach na10min:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
jutro znów mamy się zgłosić do szpitala, rezonans pobieranie krwi aby wyznaczyć poziom leków. Posiedzimy tam troche ( tak mówiła lekarka)Franek nie ma teraz drgawek ale bierze bardzo silne leki....przeraża mnie to
Bardzo stresuje się także wynikiem rezonansu, podejrzewają nieuleczalną chorobę i dla tego ten rezonans
Proszę kobietki trzymajcie kciuki i pomódlcie się za małego
Boje się strasznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bisiu oczywiscie ze tu wszystkie trzymamy za ciebie kciuki daj znac co i jak jak bedziecie po

suoerbaba ja tez slyszalam ze to jestmozliwe z tym mlekiem dlatego jak tylko czulam ze mam malo w lewej to daje jej wiecej i dluzej zeby sie naprodukowalo narazie jest wzglednie ale wiecie co ja w ogole nie czuje nigdy ze mam pelne piersi ani mi z nich nie leci ani nic raz tylko czulam naprawde pelna piers i tyle!! a tak jak je dotykam to moge powiedziec ze cos tam jest a po karmieniu ze jest pusciutko

a wy czujecie??

strzuka ja nie moge waszych zdj ogladac bo dalej mi lewy guzik nie dziala wiec widze tylko fragment 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisia oczywiście, ze będziemy trzymać kciuki za Franka. Trzymajcie się kochani 😘
4nula śliczna twoja corcia 🙂 Z ta praca to ja bym chyba przyjęła, jeśli to fajna propozycja i jeśli będziesz miała kogoś odpowiedzialnego do opieki nad Lenka, bo troche oddechu kazdemu sie przyda 😉 Mi urlop się kończy pod koniec czerwca, ale raczej nie wrócę do swojej pracy (chyba, ze sytuacja w domu będzie tego wymagała), bo zbyt duzo czasu bym spędzała poza domem, a Alex w zlobku i u opiekunek. Pewnie będę się starała znaleźć coś innego, jak mały podrosnie 🙂
Superbabeczko Alex już się lepiej czuje i to chyba dzięki temu nowemu lekarstwu 🙂 Chociaż dzisiaj tez jest nieznosny i tak jak Helenka zasypa tylko na chwile na rękach, ale chyba brzuszek go boli. (wczoraj jadłam zupę w której było trochę cebuli i pora, więc mu pewne zaszkodzilo 😞
Strzaua, ale u Damana blogostan 🙂
Agadka super, ze z Sara lepiej i, ze fajnie przybiera na wadze 🙂 Co do hv to się już nie wypowiadam, bo dzisiaj tez z jedna rozmawiałam i jakoś specjalnie pomocna nie byla 🤢 Jesli chodzi o piersi to u mnie ostatnio są tak pełne, ze muszę wkładki nosic, bo mi mleko tryska. Chyba Alex mi pobudzil laktacje tym ciągłym zwisaniem na cycku 🙃, ale czuje jak mi mały je wyczyścić troche. Podobno jak się laktacja reguluje to piersi nie są pełne mimo, ze mleczka pelno 🙂
U mńie tez w mieszkaniu 23stopnie, ale na noc zakładam body i pajaca, a ostatnio tez rękawiczki, bo jakoś chłodnej na zewnątrz, a małego pakuje w spiworek, rozek lub kocykiem owijam, ale staram się okno lekko uchylac, żeby było czym oddychać. Na podwórko zwykle zakładamy body, spodenki, bluzkę z długim rekawem i bluzę plus kocyk.
Musimy sie pochwalić, bo dzisiaj byliśmy na wazeniu i Alex przytyl w ciagu tygodnia 340g i waży już 4740g, czyli przytyl ponad 1kg w miesiac 😆 i to znaczy, ze lekarstwo ma dobrze dobrane 🙂 Alex tez kurdupelek jest, bo mimo, ze przytyl to mieści się w ciuchy glownie na 56 cm, bo te na 62 są trochę przyduze 🙃


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
]Bisiu - zawsze trzymam kciuki! I badz dobrej mysli..nic zlego mu nie bedzie - czuje to:*
Anyaz - super ze Alex lepiej i lek dziala! I jak pieknie przytyl..wow 🙂 Ja wlasnie buszuje po necie nad ciuszkami! Super z ta laktacja masz..az zazdroszcze 🙂
Agadka - ja rzadkO kiedy czuje takie na maxa pelne piersi..czasem tylko w nocy..raz na pare dni! A normalnie to raczej nie bardzo..ale jak Hela je to czasem naciskam i sprawdzam - to tryska 🙂 No a do laktatora prawie nic..no trudno;/

A Helenka wlasnie usnela na zabke jak wzielam ja do odbicia..kocham jak tak spi 🙂 Ale wymeczyla mnie okrutnie dzis..ciagle marudzila i sie darla 😞 Juz czasem nie wiem co z nia robic..jak Wy zajmujecie swoje dzieci w ciagu dnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
auperbaba dobre pytanie! co robicie??
moja mala ma duzo aktywnego czasu w dzien spi tylko dwa razy po 3h a tak to sobie lezy albo troche marudzi
adi duzo z nia tanczy 😁 i sluchaja muzyki muzyka ja bardzo uspokaja zaraz patrzy w strone telewizora jak teledyski leca lol
szczegolnie lubi pitbulla hahahah
a tak to codziennie z nia i psem wychodze na dwor na 30min do godziny
lezy bez pieluszki i sie suszy
albo na brzuszku i jej opowiadam
albo gada przez telefon z babcia czy ciocia 😁 tzn ona kwili a one sie podiecaja 😁
dosc zadko ja nosze bo juz mi jest ciezka 😞 i zadko ja kolysze w kolysce czy czymkolwiek takim w zasadzie w ogole bo nie przepada
na cale szczescie mala umie sie zajac "soba" i sobie sama polzey possie raczki czy smoczek lol

anyaz ale ladnie przybiera mimo tego ulewaia supeeeerr a ty dlugo masz maternity mnie dupki jedne dali od konca maja... nie wiem czemu mimo ze bylam w tym czasie na urlopie 5 tyg rowno z rozpoczeciem urlopu dali mi macierzyskie?! kretynstwo jakies bo mialam tak jakby podwojie placone wiec przez to mam teraz mniej czasu z mala i szybciej musze wrocic dzwonilam tam ale nic nie da sie zrobic chyba ze pojde potem na bezplatny
ale na cale szczescie bede tylko chodzic wieczorami 3razy w tyg po 4h wiec da sie wytrzymac bo nie mialabym co z mala w dzien zrobic jak tata w pracy

monia za was tez trzymamy :* napisz po
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No diabelek czad! 🙂
Agadka - to zazdroszcze, bo Helenka rzadko sie soba zajmuje..czasem polezy 15-20 minut i popatrzy na karuzelke lub maskotki..a tak to tylko nosic i lulac:/ Mi siada kregoslup..chyba cholera nie wiem jak sie nia zajmowac! Na spacerku fakt, ze spi..wkladam ja tez do bujaczka o czasem chwile powyglada przez okno lub poluka na blyskotki..a tak to marudzi i placze..chyba wymusza to branie na rece 😞A spi moze i kilka razy ale po 10-30 min:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🤢A moja ELla sie rozklada na lopatki, oczy blyszczace z nosa leci...bidulka. Moze nic sie nie rozwinie...wykapalam ja dalam mleczka i pod kocykiem lezy i zasypia ogladajac Bolta. A moj Miles to w hustawce sobie spi, on uwielbia ta hustawke...w sumie to fajna i wygodna, ELla tez ja uwielbiala. W foteliku bujaczku posiedzi ale marudzi, a w hustawce to idzie w kimono. No ale w mnocy spi w swoim lozeczku i nie musze go bujac, wiec jest ok. U nas w domu na termometrze w kuchni rano potrafi byc 18 stopni...wiec lodowa! W dzien sie nagrzewa , w nocy spada. No ale poki co, nie mamy ogrzewania. Ale na gorze cieplej jakos. Maly spi w spiochach, body pod spod na krotki rekaw i spiworek i czapeczka i jest cieply, tylko lapki zimne ma.Wczoraj ogladalismy z Lukiem taki jakigrzejnik PureEden i kupimy na dniach, na gore, zeby dzieciakom cieplo bylo.
Jutro wizyta, wiec sie okaze ile wazy Mr Miles 🙂. Sama jade z maluchami i sie obawiam, jak damy rade. Bo fotelik i maly i ELla i torba na pieluchy i w ogole... 🤪A wiecie, Ella to sie slucha jednym uchem a drugim wypada. No jakos dam rade. Luke w tym tyg pracuje do 2 nad ranem czy jakos tak wiec w ogole nie bede meza widywala.....bo bedzie odsypial bidak rano a potem do pracy.. 🤢
Pojechalismy z mala na ten festyn, ale byla zabawa, i na kucykach jezdzila ( ja przeciwna na maxa, tak jak przeciwna cyrkom,a le nie moglam jej odmowiec...) i polowe rodziny Lukea spotkalismy i kupe znajomych. Fajnie. Miles super dal rade z babcia 😉
No i idziemy przez budynek z krowami, ale wiecie, nie tam 2 krowki, tylko ze setka pieknych, pokazowych krow, i co? I mysle mleko i czuje mleko. Myslalam, ze padne. W ogole czesto czuje, jak mi nagle "naplywa" tak srednio to przyjemne, i dobrze, ze sa wkladki. Nie to, ze si eleje strumieniami, ale jak przeczekam 3 godz to jest problem, wczoraj 4 godz nas nie bylo i cyce jak kamienie twarde.
ALe sie rozpisalam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia oby wam ten dzien w szpitalu szybko mina i obyscie wyszly zadowolone 🙂 Trzymamy kciuki 😘j
Agadka ja mam do konca marca platne, a pozniej bezplatny, ale zastanawiam sie czy przed odjsciem z pracy nie wykorzystac normalnego platnego urlopu. Ale Sarah to kruszynka na tym zdjeciu 🙂
Superbabo naszego malego to najlepiej cyckiem uspokajac, ale czasem polezy sobie w lozeczku i slucha muzyki z karuzeli i rozglada troche na boki lub lezy sobie ns lozku w sypialni i gapi sie na cos, rzadko w bujaczku bo nie lubi, a i czasem go tata buja na kolanach lub mama na ramieniu. U mnie lulanie odpada, bo mnie kregoslup boli 🤢 Jesli chodzi o laktacje to ostatnio jest dobrze, bo mi maly pobudzil, bo co chwila do cyca 😮
Magdaluke to biedulka z tej Elli, ale za to miala super zabawe 🙂
Dzisiaj moj synek troche zachowuje sie.jak diabelek i baardzo marudny jest. Troche go obrazilam z tym rozmiarem ubran, bo okazuje sie, ze roz. 56 ma za krotkie rekawy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magdaluke hahaha ale sie usmialam z malej koszulki!!!!!!!!!!! dobre
fajnie ze sobie tak dzien spedzacie milo powodzenia jak bedziesz musiala juz sama jechac z maluchami dasz rade

anyaz rozumie wlasnie tutaj sie nie oplaca czasem wracac do pracy bo za opieke nad dzieckiem trzeba placic prawie tyle co sie zarabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wiecie dziewczyny, gdybym ja wracala do pracy ( gdybym miala prace hehe) to za dwa tyg. Tu jest cale 6 TYGODNI macierzynskiego....przykro nawet sie o tym mowi...6 tygodni.. 😞
Anyaz, bardzo fajnie, ze ALex ladnie CI przybiera na wadze, znaczy, ze leki dzialaja, jak tez napisalas. I Sarunia slicznie przybiera, widzisz Agadka, nie ma co sie martwic 😉
Ja sama nie wiem w jaki rozmiar moj maly wchodzi. Sisi podeslala body na 62 to wlazi ,ale dlugo juz nie ponosi, a takie fajne...a tak to na oko, niektore ciuszki na 3 mce sa akurat 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...