Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ratunku ! W zyciu mnie tak jeszcze głowa nie bolala !!!!!!! Minimalnie przeszło, ale niedobrze mi , cala sie telepalam, masakra, zjadlam troche tabletek i w koncu choc teoche ustapilo, nie moglam ręką ruszyć a sama jwstem , zeby tymka nakarmic, nie wiem skad ten bol, ale od rana strasznie bolaly mnie oczy!!! Nie raz tak miałam , ale to co dzis mi sie przytrafiło to masakra

Doti super tort jak znajdziesz jakiś fajny dla chłopakato wrzuć przepis pokaze siostrze czy sienpodejmie ona piec lubi ale nie robi takich wymyslnych rzeczy z mas do formowania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka masz rację. Dobrze, że jest forum bo inaczej moje dziecko chodziło by w płetwach 😁 Coś mi się pokręciło. Poprzednie adidaski zamówiłam 18 ale już widzę, że są na styk i chciałam kupić troszkę większe, żeby miała jak zacznie chodzić tak na wrzesień, do żłobka 🤔

Latka zrobiłam tak jak napisałaś (sama na to nie wpadłam) i znalazłam te buciki ale jest tylko rozmiar 20 najmniejszy i wnioskuję, z tego co wcześniej napisała Pauleczka, że będą chyba za duże 🤔 I teraz nie wiem, czy kupić 20 czy poszukać innych w rozmiarze 19 🤨

Wg rozmiarówki 18 ma wkładkę 11 cm a 20 - 12,4 i teraz nie wiem, ile przez 2 miesiące stopa urośnie i czy 1-1,4 cm to nie za duże 🤢

Latka dobrze, że ból ustępuje, może coś z ciśnieniem? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha agn fajnie to napisalas 😁 lubie Twoje porównania- w pletwach 😁
Hmm w sumie...wydaje mi sie, ze moga byc troche duze, nozka chyba az tak nie rosnie, 19-19.5 ostatecznie ja bym kupila jesli juz. Ale nie jestem az tak doswiadczona jak to nozka rosnie. 😁. Moze poczekaj i sprawdzaj co dzień czy gdzies sie nie pojawiły 🙂 moze przy okazji jakies inne ladne wynajdziesz jak zawsze 😁

Nie wiem co to byl z tym bolem ale masakra ! Az sie wystraszylam. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti NAJLEPSZE ZYCZENIA DLA LUSI!!! STO BUZIAKOW :** Super ten tort wygląda. Mysle że taki efekt mi wystarczy. Jutro wstawie Zdjecie tortu może poradzisz mi jaka masę zrobić na zewnątrz bo nie chce żadnego lukru czy marcepanu.

Latka może to migrena jakaś. Zwala że sama jesteś przy takim napadzie bólu. Moja siostra też ma takie bóle aż na oczy nie widzi i wtedy jest doslownie nieobecna dla otoczenia.
A Krzyś ma moc. O tak 🙂 dla niego wystarczającym odpoczynkiem jest chwilowe szaleństwo na łóżku w sypialni. Laduje tak baterie na kilka godzin 🙂

Agn śliczne te adidaski ja bym wzięła te 20. Bo w końcu kiedyś będzie je nosić 🙂)))

Taki stres dziś miałam że masakra. Krzyś zanosil się w trakcie płaczu ale sporadycznie. Dmuchalam na niego, podnosilam i przechodziło. Dziś się obudził, i od razu zaczął płakać. Jakby coś złego mu się śniło. I tak płakał że nie mogłam go uspokoić, nagle się zaniósł płaczem. Dmuchalam na niego, krzyczalam, a on nic. Oczy wytrzeszczone. Nie mógł oddechu złapać. Cały siny się zrobił. Trwało to tak długo że juz szlam z nim na klatkę schodową wołać o pomoc. I nagle zaczął znow oddychać. Ale był taki nieswoj. Jakby nie wiedział co się dzieje. Oddychal ale miał trudności. Masakra 😞 normalnie miałam najgorsze myśli. Całą do teraz się trzese. Patrzysz jak Ci dziecko sinieje i nic nie pomaga 😞
Juz z wieloma pediatrami i naszym rodzinnym o tym rozmawiałam i wszyscy generalnie mnie zbywali. Ale teraz jestem przerażona. Nie chce tego nigdy więcej przeżywać. Co może być nie tak?
Czy z tego się wyrasta??
😞(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka chyba poczekam... Albo jutro jeszcze postawię ją na podłodze i z pomocą M zmierzę jej stopkę 🤨

Ja właśnie kupiłam sobie przez internet buty sportowe Lacoste rozmiar 37. Odebrałam z paczkomatu, przymierzyłam i okazało się, że są za duże 😮 Na szczęście bez problemu wymienili mi na 36 ale też czuję, że coś za duże 😮 Normalnie noszę 37 a tu chyba powinnam zamówić 35 🙃 No trudno, trzeba będzie w takich chodzić 😜 I jak tu dobrać dziecku buty, skoro nawet sobie nie potrafię 🙃
Dobrze, że starsza ma trochę większą stopę to mi ich nie zabierze 😁 Bo przez nią mam wiecznie pustą szafę, co nie kupię to zaraz mi wyciągnie 🤨

Moja Sandra pojechała do fryzjera i wróciła zapłakana... Miała włosy do pasa a ten tak jej wyrównywał, że ma za ramiona. I przychodzi co chwilę z pytaniem, za jaki czas jej odrosną 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu współczuję tych strasznych przeżyć 😞 Poczytałam troszkę w necie i piszą, że takie zanoszenie jest spotykane u bobasów, wówczas należy postępować w taki sposób,jak ty. Dmuchnąć w twarz, zachować spokój. Jeśli to nie pomoże to spryskać buzię dziecka wodą. I ponoć to mija... No i może zdarzać się przy ząbkowaniu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Marylu to wczoraj miałaś koszmar z Krzysiem. Oby więcej się to nie powtórzyło.
Aga to niezły ten fryzjer ,ale powiem Ci ,że ja jak byłam młoda to też miałam takie akcje.Teraz to mam swoją fryzjerkę.
Doti super torciki .Ty to masz talent do ich robienia.
A my dziś na zakończenie roku starszej idziemy na 11.Pogoda ładna więc u mnie pranie juz wstawione. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się
Długo się nie odzywałam ale czytałam Was codziennie 😉
u nas bez zmian. Co do spania w dzień to mały po nocy wstaje o 6.30 i potem idzie na pierwszą drzemkę o 9 i trwa ona od 1.5 do 4 godz (ale w większości to średnia spania wychodzi 3 godz) potem je obiadek i wychodzimy na spacer gdzie zasypia na kolejną godzinę albo i dłużej. Czasami dochodzi mu też trzecia drzemka 30 min. Spać idzie o 21 i w nocy budzi się zazwyczaj raz , żeby napić się herbatki.
Jeżeli chodzi o mnie to schudłam 4 kg - zostało mi jeszcze trzy i będzie git- ale jak tego dokonać?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
Dajcie spokój patrzę tylko na tą moja pociechę żeby znów się tak nie zaniósł 😞 nikomu tego nie życzę. I teraz nie wiem czy to może mieć związek z serduszkiem ? jak o wcześniejszych zanoszeniach mówiłam lekarxzą to traktowali to jak coś normalnego... ale to nie jest normalne 😞
malgosia to Super Tymcio sypia 😁 kurcze też bym chciała żeby mały miał takie drzemki. A wózku to nie ma opcji żeby zasnął 😁
agn właśnie sobie podczytałam, że dmuchać w oczy, skropić zimną wodą ewentualnie do góry nogami przewrócić 😞 ale jak tu zachować spokój w takiej sytuacji 😞( a pamiętam że kiedyś fryzjerzy też często robili mi po swojemu ścięcie 😠 teraz już sobie na to nie pozwalam 🤢


Czytam i czytam o tym zanoszeniu i wnioskuje że nic z tym się nie da zrobić 😞 trzeba być przygotowanym na to że dziecko zemdleje z braku tlenu i wtedy zacznie oddychać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka ja tylko na chwilke, Gabryś śpi a ja mam stresa że zaraz wstanie a tyle rzeczy mam do zrobienia !! Dom nam zaróśł w brudzie i nie moge się pozbierac bo tak mi daje popalić.
Marylu mój tez się zanosi i to prawie codziennie i pierwsze co dmucham mu w nosdrza za pierwszym razem czasami nie pomaga i dodatkowo klepie go w klatke piersiową, miał robione badania EEg głowy i usg główki i wszytko wyszło ok a zanosi się nadal.
Też mam prze to stresa takiego io bałabym się komuś zostawic go pod opieka nawet jak ostatnio zanióśł się u mojej mamy i był w drugim pokoju z moimi rodzicami to moja mama zamist dmuchać mu szybko w buzie to go zaniosła do mnie "Gosia dmuchaj szybko" 🤢 więc nie ma mowy o żłobku itp. wiem że tam jest opieka ale ja zabardzo się boję.

Mam nadzieje że nasze dzieci z tego wyrosną bo wiem co przeżywasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry. My u mamy bo musialam podpisac decyzje o swiadczeniach bo nowe przepisy sue zmienily. I przyjechalismy dzisiaj dzien,noc i jutro kolo poludnia do swojego domku.
Marylu kiepsko,bo rzeczywiscie to może być związane z serduszkiem. Maja przed operacjami tak często miała nawet bardzo często,teraz na szczescie odpukac wszytsko odeszlo,także musialo wiązac się z tym,że jest ten kanał i są bardzo duże przepływy krwi przez komory i oczywiscie nieszczęsne zastawki.Może w PL jakiś kardiolog by go zbadał echo i ekg.
Ja nie wiem ale wszyscy mi mowią,że może po liceum zrobię sobie studia na medycyne-kardiologia....tylko by się douczyć..hahahhaa nie nie to nie dla mnie,absolutnie. Sama mam dziecko chore,a gdzie jeszcze inne obskakiwać gdybym jedna zostala lekarzem. Ale po liceum(robię zaoczne) chce dalej się uczyć może wystarczy mi jakieś studium....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymuje już ! dziś mija tydzień jak odstawiłam Kubusia .... i normalnie popadam w depresje chyba . Piersi strasznie bolą stosuje okłady z zimnej kapusty , piję szałwię . i nadal nic piersi są tak ogromne twarde jak nigdy ! Odciągam odrobinę pokarmu by poczuć ulgę ale to nie pomaga ech co zrobić ? ..
4 lipca mam wizytę u gin i jak tam będę zapytam jej ale nie chce przyjmować hormonu na zatrzymanie tabletek boje sie to brać słyszałam takie opinie na ten temat że szok ..

co mam robić już sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Laski 🙂
Nie mam weny na pisanie, podobnie jak Karolka 😁 Zresztą od wczoraj niewiele się u nas zdarzyło 😉

Jutro i w niedzielę mam ręce pełne roboty, bo trzeba całą chałupę wysprzątać, poprać, poprasować, przygotować zapas obiadków na kolejne 4 tygodnie, na jakieś zakupy pojechać. A od poniedziałku do piątku jestem na szkoleniu w Jastrzębiej Górze, więc raczej rzadko będę do Was zaglądać, bo nie nocuję w JG, tylko będę dzień w dzień robić te 100 km. Wieczorem więc będę raczej padnięta.

Marylu, Jezu, Ty się musiałaś najeść nerwów. Współczuję sytuacji z Krzysiem. Ja bym, jak radzą dziewczyny, przy najbliższej okazji pokazała Krzysia pediatrze albo kardiologowi w Polsce. A może uda się załatwić coś na miejscu? Czy lekarze na wyspach naprawdę mają takie lekkie podejście do tak poważnych objawów? 😮 Nie jestem w stanie tego zrozumieć.

Patinka, trzymaj się. Mnie odstawienie od cyca czeka za jakieś 2 miesiące. Tak planuję. I już się boję tych wszystkich objawów 🤢

Wanilka, buziaki dla Gabrysia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂 dalszy brak weny... 😜 jeszcze godzina i spadam po Ulcie 🙂 jutro przyjezdzaja moi rodzice do nas, juz sie za nimi stesknilam 🙂

oj odstawianie od piersi do najlatwiejszych nie nalezy, jak zaczelam ograniczac cyca Ulci to mialam same bolesne guzy, ale z czasem wszystko sie unormowalo az sam mi pokarm zanikl, no ale to trwalo...
M po zabiegu wycinania gradówki, okazalo sie, ze mial dwie, wiec troche mu powieke podziurawili, ciekawe czy bedzie jeczal jak mu znieczulenie zejdzie 😮

Natalia, nie wiem czy jest sens isc na studia 😜 teraz takie czasy nastaly, ze czasem lepsza prace mozna zdobyc po jakis kursach niz z mgr w kieszeni 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilka Pamiętam że masz ten sam problem. Jak ktoś przeżył to samo to wie jakie to uczucie 😞 Podobno chłopcy dość późno z tego wyrastają, ok5,6roku życia 😞 I u nas wcześniej to zanoszenie było w miare do zniesienia bo wystarczyło dmuchnąć raz drugi i już. A to co zdażyło się wczoraj było dla mnie już dramatyczne 😞 mam nadzieje, ze to się nie powtórzy. I mam nadzieje że nigdy nie zaniesie się w ciszy lub śnie?! wiem że niektóre dzieci tak robią. Mój zawsze w płaczu się zanosi. a Gabryś? a robili mu ekg serca? nie wiem czy to się robi przy tym?

Natalia tak to już jest że Mama mająca chore dziecko jest specjaistką danej dziedziny 😁 postaram się zmałym wybrać na te badania 😞 echo i ekg myślę że da sobie zrobić. Nie wiem jak by było z tymi badaniami o których pisała wanilka eeg głowy.

Deira- lekarka w twarz (moja zplakana) mi mówi że nic mu nie jest :/ ale chociaż morfologię mają mu zrobić:/ bo jeśli dziecko uśmiechnięte to znaczy że zdrowe 😉

Doti tutaj link do Ciasta jakie chce zrobić. Cała impreza ma być w tych odcieniach 😁 I teraz nie wiem z czego zrobić krem na zewnatrz? nie chce zeby się rozpłyną i jednocześnie nie chce żadnych lukrów itp. co polecasz?
http://javacupcake.com/2012/08/blue-ombre-cake-tutorial/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po apelach .Od 11 -13 to trwało masakra jakaś 😮
Ale Wiki jakoś przetrwała ,latała po boisku i chciała wszystkim zabierać kwiatki .
Potem cyc i zasnęła.
Starsza zadowolona odebrała świadectwo z paskiem i mówi -"mamo ,a czemu tu jest też biały pasek ,przecież miał być tylko czerwony?" 😁 😁 😁
Więc wakacje już rozpoczęte 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi gratulacje dla córy 😁 Moja skończyła gimnazjum ze średnią 4,1 tak więc nie jest najgorzej 😁

Marylu a może położysz Krzysia na monitorze oddechu? Moja majka tak śpi i przynajmniej nie muszę wstawać i sprawdzać czy oddycha, jak śpi za długo 🤔 A ona od urodzenia śpioszek więc musiałabym co chwilę do niej zaglądać 😜 Dla mnie świetna rzecz i najlepsza, jaką kupiłam córce 🙂

Ja po wizycie u chirurga. Mam skierowanie do szpitala na wycięcie- prawdopodobnie to krwiak 🤢 Nie wiem, kiedy pójdę, strasznie się boję 🤢 Myślę, że pod koniec lipca. Jeszcze małej nigdy nawet na kilka godzin nie zostawiłam 😞
Ech, mam kolejne zmartwienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 Byliśmy z dziećmi popołudniem na kulkach. Kilka zdjęć na FB.

Marylu niestety nie wiem jaki krem można użyć, raczej każdy który wychodzi w jasnym kolorze: wszelkie kremy maślane, budyniowe, śmietanowe 😉 Chyba każdy będzie musiał być przechowywany w lodówce na pewno żeby się nie rozpłynąć.
Tu jest ciekawy przepis, jeszcze go nie próbowałam ale przy najbliższej okazji (poza urodzinami Lusi) wypróbuję: http://www.mojewypieki.com/przepis/rozowy-tort-z-falbankami---tort-dla-malych-ksiezniczek ale pod warunkiem że masz dostęp do pewnych jaj (surowe białka)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...