Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam sie 🙂 moja malutka tez nawet pospala sobie od 22 do 1 i od 2 do 6 🙂 teraz wstawilismy pranie wiec znow padla 🙂
Jestem mega zadowolona, bo juz sie mieszcze w moje spodnie sprzed ciazy, a na wadze juz -14 kg 😁 tylko ta skora na brzuchu 🤔 od kiedy mozna nosic te gacie obsciski??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 🙂 u mnie noc calkiem ok mala jak zwykle padla dopiero przed 12 i spala do 4:30 dobre 5 godzin snu dla mnie 🙂 pozniej na bleczke i od po 5 do 8:30 🙂
kolejny sloneczny dzien u nas 🙂 wiec niebawem zbieramy sie na spacerek 😁
codziennie przytrafi sie ktos kto przyniesie Biance ciuszek ale kupuje sama ale juz bastuje bo nie mieszcze jej ciuszkow w komodzie 🤢 a to buciki bluzy komplety pochowalam te wieksze w reklamowki bo masakra 😁
musze zakupic dzis gdzies ten pas sciagajacy na brzuch bo mam galarete 🤢 a do lata chciala bym jakos wygladac 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Piękne Mamusie 🙂
Ja tylko na chwilkę. Wczoraj o 13.00 nas wypuścili 🤪 🤪 🤪 Chyba krócej leżałam w szpitalu niż rodzące sn... 😮 W sumie dwie doby...
W domu ogólnie totalny chaos 🤢 Ja ledwo się ruszam, Natalia daje nam popalić, M nie do końca orientuje się gdzie co leży, więc ja muszę co chwila biegać i czegoś szukać, torby ze szpitala dalej rozwalone w przedpokoju, a do tego niestety w drugim dniu po porodzie poległam na froncie laktacyjnym. Zabrakło mi pokarmu, albo może zatrzymał się wypływ, chyba pod wypływem stresu i bólu. Teraz walczymy o przywrócenie laktacji i chyba idzie coraz lepiej.
Narazie jest totalny rozgardiasz, bo latamy tylko wokół Małej. Ja dla siebie to zdążyłam jedynie prysznic wczoraj wziąć jak wróciliśmy ze szpitala.
Mała już ma akt urodzenia, dziś M zarejestrował ją u pediatry, zamówił położną środowiskową i pojechał złożyć wniosek o Pesel. Natka przewinięta, nakarmiona i teraz zasypia w swim łóżeczku. Powiem Wam, że karuzela z muzyką to rewelacyjny wynalazek. Przy odgłosach natury Nata zasypia jak grzeczny aniołek.
Niestety ma lekką żółtaczkę, ale narazie nie było wskazań do kładzenia pod lampę. Czekamy, czy sama nie zniknie i co powie na ten temat położna.
A ja może w końcu spróbuję ogarnąć ten bałagan z torbami i jakieś pierwsze pranie szpitalnych rzeczy wstawię.
O porodzie napiszę Wam pewnie dopiero jutro, zdjęcia też wstawię jutro, bo dziś jak się lekko ogarnę to może położę się zdrzemnąć. O ile Natka mi da 😁

Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że wszystkie już mamy swoje Maluszki!!! 😁

Całuski dla wrześniowych Mamuś i Bobasków!!! 😘 😘 😘

Kurczę, chciałam zajrzeć na Brzuszka i napisać coś u Pażdziernikowych Mamuś i podziękować Wam za gratulacje, ale nie mogę się zalogować. Też tak macie? Coś się ten Brzuszek.net posypał... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Laseczki 🙂 Widze że tutaj juz urzędujecie 🙂 My wczoraj wyszliśmy ze szpitala dopiero 7 dni to już za długo 😞 miałam małego baby blusa i cały czas ryczałam bo se z cyckami nie mogłam dać rady tak bolało a mały był głodny 😞 Musieliśmy zostać bo w 3 dobie dostał żółtaczki i musiał się naświetlić ale już jest dobrze jesteśmy w domku 🙂 Ale ja go Kocham !!! <3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój mały właśnie zjadł i wierci się w kołysce... zaraz pewnie pójdziemy na spacerek póki pogoda ładna 🙂

wanilka wiem jak to jest... ja byłam w szpitalu 10dni... myślałam że się skończe... co chwile ryczałam... ale na szczęście wszystko wróciło do normy i już urzędujemy w domku 😉

jajku jak mnie ta rana po cc napierdziela 😞 oszaleć można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandro nosidełko jest firmy Infant ale modelu nie pamiętam. Kupowałam dla Starszego ale z użytkowania to są tylko jakieś plamki na śliniaczku. No i musiałabym odszukać taką wkładkę pod główkę noworodka. Na pewno nie jest to ten model z kilkoma pozycjami noszenia...
To jest chyba to tylko na moim jest logo Infant
h ttp://allegro.pl/nosidelko-do-18-miesiecy-promocja-i2688203569.html
Ja raczej nie będę go używała, bo nie mam problemów z wywiezieniem wózka z domu jak idziemy na spacer, Starszego jeszcze do przedszkola nie odprowadzam a na krótkie dystanse nie wychodzimy 🙂 Jedynie to do noszenia po domu czasem by się przydało ale pewnie damy sobie radę bez.

A ten preparat Prenatal Grip Care wg tego co pisze na opakowaniu jest zalecany w przeziębieniach i stanach grypowych i w okresie zwiększonej podatności na zachorowania. W składzie czosnek, dzika róża, wyciag z aronii, wit.C, cynk, wit.D3 (7,6% zalecanego dobowego spożycia w kapsułce) , żelatyna i subst. przeciwzbrylające 🙂 Na opakowaniu pisze "produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza" ale to może ze względu na ciążę.

Lecę usypiać Starszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Starszy śpi sobie już godzinkę, ja pozbierałam pranie, Luśka właśnie leży w wózeczku dla lalek 😁 Powiem Wam że to niezły bajer - duży wózek mam w kuchni piętro niżej a tutaj mam wózek dla lalek którym bawiła się moja siostrzenica jakieś 10 lat temu 😁 Jest taki w sam raz na długość na Małej hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czemu ja mam ciągle wrażenie że Laura jak leży na plecach to ma główkę niżej niż resztę ciała? Czy to złudzenie wywołane przez wystający brzuszek? Przecież nie mam pochyłej podłogi! 🤪
Starszy jeszcze śpi. Ja zaczynam być głodna, i jak widać po moich monologach na forum brakuje mi zajęcia hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Doti w takim razie mozesz mi pomozesz , skoro masz troche czasu 🙂heh.
otoż moj Tymek jest na Bebilonie, wiem ze trzeba dopajac ale czy to moze byc zwykla przegotowana woda? wiem ze w polsce sa jakies specjalne wody gerber , a tu w anglii nie moge nc takiego znalezc a boje sie tej z kranu przegotowanej dawac, choc mleko na niej rozrabiam ale tez tak niepewnie, pomocy.. 🙂??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka możesz mu podawać albo zwykłą wodę przegotowaną albo przegotowaną wodę mineralną niegazowaną. Najlepiej przyzwyczajać dziecko do zwykłej wody, nie dosładzać. Są też herbatki dla niemowląt choć one bywają niesmaczne bez cukru. Poza tym woda najlepiej nawadnia 😉

Ja jem obiad z tego co znalazlam w lodówce: ziemniaki, gulasz z 3 rodzajów mięsa, trochę kapusty kiszonej (nie mogłam się oprzeć!) i podsmażane parówki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nie wiem jak u Was, wiem że w niektórych regionach PL woda z kranu jest lepsza niż woda butelkowana - wszystko przez proces filtracji i uzdatniania w wodociągach. My mamy wodę studzienną, więc nawet przegotowanej nie podałabym maleństwu bo nie mam pojęcia co w tej wodzie jest. Nie była chyba nigdy badana.
W każdym razie i z kranu i mineralna będą ok po przegotowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mała dopajam herbatka rumiankowa z wody z kranu przegotowanej...Mała wlasnie lezy w lozeczku i sie smieje,nie wiem z czego 😁 lecą jej piosenki i nad głowką wiszą zabaweczki kolorowe: 😁 i karuzela..Wiem,że to uwielbia 🙂 napewno zasnie niedlugo,bo juz nie spi 2 godzinki 🙂 i ja chyba tez strzele drzemke poki moge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Doti masz rację.Dziś była położna i Nikola znów przez tydzień plus 600g czyli nagusieńka waży równe 5kg.A dziś ma 4 tygodnie a gdy wychodziła ze szpitala miała 3220g więc sporo przybrała. Położna kazała przetrzymywać ją do trzech godzin a nie co dwie godziny karmić. Przetrzymywać na herbatce. Pierwsza próba za nami.Piła 100ml o 13.30 o 15.00 już była głodna,ryczała na maxa, dostała 50ml hebratki ale to starczyło jej tylko na pół godziny i znów 50ml herbatki.Teraz jest 16.30 i już mogłaby dostać mleko,ale usnęła. Szok,bo śpi już jakieś 20 minut! Może jest tak jak połozna powiedziala,ze tak malo moze spi,bo za czesto pije i żoladek nie nadąrza odpoczywac i ją męczy. Ale jakby ją męczyło to by płakała itp a ona po prostu nie śpi. Zobaczymy, zamierzam karmić ją co trzy godziny ,nie czesciej. Jest już co nosić, masakra,coraz szybciej mnie ręka boli.W ciuszkach i rożku to pewnie koło 5,5kg się kręci,więc mały klopsik.
Ma już dwie brody hahaha i takie grubiutkie girki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam mamusie..
ja juz dzisiaj padam, mecze sie z mala od godziny 8 rano.. przez to ze probowalam tego samego mleka tyle ze w proszku mala nie przesypia mi 3h tylko 1,5h-2h i budzi sie placzem, nie moze sie zalatwic i dzis dostala pierwszej kolki , prezyla sie cala czerwona i ryk niesamowity, no i w dodatku zwymiotowala mi cale to mleko po czym zglodniala i dalam jej porcje tego mleka ktorego uzywalysmy caly czas juz przygotowanego w butelkach 1l a to w proszku schowalam w diably nie chce juz z tym miec doczynienia bo to od tego mleka mala zaczela takie cyrki , jestem juz cala zestresowana i tak zmeczona ze zasypiam przy kazdej mozliwej okazji ..mam nadzieje ze mala powroci do normy i bedzie przesypiala 3h jak zwykle to robila .. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
U mnie koszmar z katarem małego 😞 ma tak zatkane zatoki że się zapowietrza i brak mu oddechu. Na pogotowiu wczoraj w nocy się nie przejeli 😞 zwykły spray z soli zalecają i tyle... 😞 najgorsze że przy takim katarku boje się go położyć i już drugi dzień i noc na rękach śpi 😞
Jesli chodzi o jedzenie przy karmieniu to ja po powrocie ze szpitala jadłam wszystko ale po ok 2 tygodniach zaczełam zauważać że małemu niektóre potrawy nie pasują i boli go brzuszek... więc teraz sie ograniczam....
emaleth sprobuje otrivin bo sól to słabo pomaga 😞
deira powodzenia z laktacja! daj znać jak wam idzie. Ja musze Ci powiedzieć że też miałam kryzys w ciągu ostatniego tygodnia z jednego cycka prawie całe mleko mi uciekło@! ale teraz walczę i staram się robić wszystko żeby wróciło
doti mi też się wydaje że główkę ma niżej jak leży na pleckach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas dziś po raz pierwszy była położna. Szybko się zmobilizowała, bo powiedziałam jej, że Mała jest żółta. Jak ją zobaczyła, to zasugerowała by zrobić jednak badanie bilirubiny. Pojechaliśmy dziś do laboratorium i to była masakra. Nie mogli się wkłuć i trzykrotnie była nakłuwana. Myślałam, że się poryczę razem z Natką. No ale mam wynik.

Mam więc teraz pytanie do tych, które przeszły z maluszkami żółtaczkę - ile Wasze pociechy miały poziomu bilirubiny? Bo moja ma w 4 dobie 14,06 mg/dl, ale konsultowałam się telefonicznie z położną i mówiła, by jeszcze nie panikować i obserwować Małą. Nie wiem, co mam robić, bo nie chcę wlec jej niepotrzebnie do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...