Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam 🙂
moja właśnie nakarmiona 🙂
Babcia ją usypia 😁

natalia23ona napisał(a):
Slyszalyscie ze na kolki i wzdecia napar z śliwek suszonych? tzn polowe suszonej śliwki gotuje się i potem daje się dziecku jedna łyzeczke...chyba na Majke to dziala,a mam ten przepis od kuzynki....

Natalia a ile tej wody wlewasz do śliwki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helo 🙂
U nas nocka też nienajgorsza. Misiek zasnął przed 22 i spał do 2, potem jadł do 3 i znowu spał do 5, później do 7. 🙂 A od 7 jemy na zmianę z przebieraniem i drzemkami ale tylko u mamy na rękach bo jak go chcę odłożyć do wózka to jeszcze nie dotyka do niego a już krzyk 😮 Zawsze tak do południa wisi na mnie i nie mogę go oderwać ale i tak robi postępy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. mojemu dziecku się dzisiejszej nocy przestawiły pory dnia. budził sie co 1,5 godz. a ze 3 to nie spał wogóle. ale leżal w swoim łóżeczku a ja spałam 🙂 tzn czuwałam. teraz padł.

dziś jedziemy do dziadków 60 km, tylko godz drogi ale to pierwsza taka daleka wycieczka Młodego 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie.. u nas moze nocka minela okej ale mala sie meczyla bo zlapalo ja przeziebienie.. ma okropny katarek i troszke kaszlala rano.. moj m wrocil tak okropnie przeziebiony ze kazalam mu trzymac sie z daleka od malej, ale co z tego jak mi pomagal i mala zalapala przeziebienie po nim.. cala noc bidulka sie meczyla z katarem a ja stalam nad jej lozeczkiem pol nocy bo sie tak martwilam 😞 na szczescie jak tylko otworzyli supermarket z apteka odrazu polecialam i kupilam jej kropelki do noska i chcialam olejek zeby jej poduszke pokropic ale sie skonczyly akurat jak potrzebuje 😠 .. no wiec ze znajoma polka pracuje tam polecila inne kropelki ale wkropic do wody goracej zeby zapach sie rozszedl no i tak zrobilam i malej wpuscilam kropelki do nosa i lezy sobie i widze ze juz lepiej sie jej oddycha.. ehh 😞 😞 😞
mam apteke w domu, dla m nakupyalam pelno lekow , teraz dla malutkiej.. a ja odrazu zaczelam lykac witamine c zeby mnie nie zlapalo ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 Tusia szklaneke wode i gotujesz ja i śliweczke 🙂 No moja malutka o 4 pobudka potem o 7 więc nocka przespana...Dziewczyny jutro jedziemy do tego kardiologa ciekawe co tam powie..no i co najgorsze dowiemy sie czy bedzie operacja czy nie i kiedy mojego malutkiego serduszka, szczerze to jestem troche zalamana...boje sie 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 chce mi sie ryczec,ale za bardzo nie chce by mała tego nie odczula ze ja sie tak denerwuje....mam straszne nerwy:-/ bede dawac znać jak by co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tussiiaa napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Dzien dobry 🙂 Tusia szklaneke wode i gotujesz ja i śliweczke 🙂

a jak długo gotować ? ;p


hmmm o to jest pytanie nie wiem,ja gotowalam wczoraj tak z 3 minuty,aha i zostawiasz ta szklanke na 2-3 dni (potem wylewasz) i podajesz po lyzeczce lub pol okolo godz 15-16 mozesz codziennie bo to jest tez dobre na trawienie u dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
Ja od piątku nie miałam weny, siły ani ochoty pisać na forum. W piątek w nocy Mała dała nam tak popalić, że w sobotę miałam ochotę trzasnąć drzwiami i uciec jak najdalej 🤢 🤢 🤢 Do tego dopadł mnie jednodniowy baby blues 😞 Przez noc Nata pogryzła mi masakrycznie brodawki, była strasznie marudna i niezbyt szeroko otwierała buźkę a ja na siłę próbowałam ją karmić. I taki tego był efekt, że w sobotę miałam znowu krwawiące brodawki, cycki nabrzmiałe jak u niewydojonej od tygodnia krowy i cały dzień chodziłam i ryczałam. Nie wiedziałam, że tak można nie kontrolować własnego płaczu. Ciągle łkałam i powtarzałam M, że jestem złą matką, że nic mi nie wychodzi 🤢 Po południu zmusiłam się do spaceru nad morzem - pierwszego dla Natki. Spacer pomógł na chwilę, bo w drodze powrotnej w samochodzie znowu się poryczałam 🤢 Ogólnie masakra. Dziś jest już lepiej. Znowu przystawiłam Małą do cyca i jakoś dajemy radę 🙂 Z butli karmiłam ją dziś tylko raz w nocy. Brodawki palą, bo są lekko popękane, ale musiałam "pogodzić się" z bepanthenem i jakoś brniemy do przodu.
Tusia, nie moge uwierzyć, w to jak zachował się Twój M 🤢 😠 Totalny brak odpowiedzialności, skrajny egoizm... To najbardziej łągodne określenia jakie przychodzą mi do głowy. Jeśli dla niego imię jest ważniejsze od samego dziecka i Ciebie, to niech pali wroty. Tylko się nie poddaj, kochana 😘
Natalia, ślę Ci dużo pozytywnej energii. Bądź dzielna. Zdaję sobie sprawę, że trudno być dzielnym w takich chwilach, ale na pewno wszystko skończy się dobrze, a Majeczka wyzdrowieje w 100% 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
U mnie znowu kolejna rewelacyjna nocka mała śpi po 8 godzin wiec karmie ja tylko raz ok 3-4 .
Jestem mega wyspana ,aż mnie głowa boli. 😆
Dzisiaj pogod paskudna więc dalej siedzimy w domku ,niestety 😞
Kiedyś już pytałam ,ale chyba nikt mi nie odpowiediał -czy smarujecie buzki dzieci jakimis kremami ?

Miłego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek 🙂
My weekend w sumie malo czasu mielismy, bo ciagle cos do roboty 😉 albo spacerek albo cosik 🙂 jeszcze dodatkowo Nadia od czwartku byla w domu wiec mialysmy szal cial 🙂
Dzis poszla juz do przedszkola,ale jakas taka niewyrazna chyba , bo wczoraj wieczorem jak beczec zaczela to przestac nie chciala ;//
Nooo zobaczymy... Nie chce zeby ja ten tydzien ominal,bo pasowanie na przedszkolaka maja, a jutro wycieczke 🙂

Moja myszka mala spi sobie.ale kreci sie i skrzypi 😉 bo kupsko chyba sobie robi.
A ja sie musze zabrac za sprzatanie,bo normalnie mam wrazenie, ze caly czas sprzatam, caly czas jest syf. Kregoslup mi siada... a tu ciagle balagan i balagan ;// No zesz...
Wczoraj prasowalam 1,5 h a oczywiscie jeszcze 3/4 kosza zostalo...

Nie mowiac, o tym ze moja glowa wyglada niewyjsciowo,bo uwierzcie, ze przez dwa dni nie miaam ani chwili dla siebie ;/ Jak nie kolki malej, to Nadia smarkajaca.;// A my w lazience mamy tak zimno, ze malej nie chce brac ze soba...

Ja mam momentami ostatnio jakis taki ciezki czas.. ;/ Ehh. ale musze sie sama z tym zmierzyc i popracowac, jesli chce zeby bylo dobrze.

Mixi, ja nie smaruje. Jak bedzie zimno w sensie mroz, to kupie malutkiej Bambino na kazda pogode i tym bede smarowac buzke przed spacerkami Na razie niczego nie uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂
oczywiscie wczoraj mala zasnela dopiero po 23, za cholere nie dalo sie jej uspij 😮 a u nas nocka standardowa - Ula budzila sie o 3 i 6 na jedzenie, ale po 6 msialam ja zabrac do naszego lóżka bo cos stekala dziwnie przez sen i wolalam ja miec pod ręką. Nie wiem co jej bylo, bo spala a wydawala dziwne odglosy, ze my nie moglismy spac 🤔 M popedzil z rana do pracy, a my czekamy na kolejna wizyte poloznej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry...
my weekend mieliśmy wyczerpujący i pełen nerwów :/
w tej chorej piersi zrobił mi się zastój i kilka guzów 😞 jak przystawiałam małego to się złościł i płakał bo prawie nic nie leciało a on biedny się nassał...
dodatkowo przez tą moją chorobę zmniejszyła się produkcja mleka... i mały się nie najadał...
od soboty podaje mu Bebilon...
oczywiście mieszam z piersią...
no i robiłam wszystko żeby powróciła normalna laktacja w tej chorej piersi... i pochwale się że pomimo nieziemskiego bólu i wielu łez dopięłam swojego ! dzisiaj mam pokarm który w zupełności wystarczy dla małego 🙂 oczywiście pierś jeszcze nie przestała boleć a guzy nadal tam są ale już nie tak twarde... ale jestem szczęśliwa że nie zrezygnowałam.

...ale nie rezygnuje z Bebilonu... raz na noc mu będę podawać bo mój mały po tym śpi jak najęty 🙂 a ja mam prawie całą noc przespaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam pytanie: czy nic sie Uli nie stanie, jak od czasu do czasu pospi sobie w lezaczku? Bo ona to bardzo lubi, a zwlaszcza te relaksacyjne wibracje i zawsze pada jak zabita, a mi jest szkoda jej przenosic, bo boje sie, ze ja obudze...Ale czy nie szkodza one na kregoslup czy cos innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja wczoraj tez zasnela dopiero ok. 23 ;/ i spala ze mna, bo mi zygnela popoludniem... tak puscila pawia,z e zazygala mnie, kolezanke, cale ubranie swoje.. i az jej nosem poszlo ;/ wiec sie denerwowalam, czy aby nie jakies wirusowe g.. ja dopadlo ale na szczescie juz jest ok...
Lakomczuch...

Isa, brawo!!!!!!

A ja ie musze wziac za nie zarce, bo yak sobie pozwalam, ze glowa mala 🙂

Doti,poszlo do Ciebie co mialo. Dzisiaj proba generalna 😁

Nic jej nie bedzie, jesli nie bedzie polegiwac w nim non stop 8h 🙂
moja tez sobie spi od 8 w lezaczku 🙂) tylko przebudza sie, steka, skrzypi i kupke robie 🙂 i spi dalej 😁
Wiec maly obesraniec chwilowo , ale srednio jej przeszkadza ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurna.. napisałam posta... wrzuciłam link... (a nie mogę tego robić, bo jestem "nowym użytkownikiem") i post zniknął :/:/

w skrócie:
Isa dzielna mamuśka z Ciebie!! świetnie, że Ci się udało 🙂
Karola 2-3h w leżaczku na pewno nie zaszkodzi, a skoro małej w nim dobrze, to szkoda jej odbierać tę przyjemność 😉

od wczoraj podaje małemu espumisan, bo przestał sobie radzić z bąkami 😞 za każdym razem, jak ma pierdnąć, to strasznie się zwija i stęka, a czasem nawet wybucha przeraźliwym krzykiem i płaczem. Daję mu narazie minimalną dawkę i już po pierwszej przespał spokojnie 4h, potem na noc dałam kolejne 5 kropelek i też jako tako popiardywał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobitki,
moja mala tez lubi lezaczek i moje kolanka 🙂
Isa gratulacje wytrwalosc!!
Deira,podejzewam ze kazda z nas miala albo jeszcze bedzie miec taki dzien jak ty i na pewno nie swiadczy to o tym jaka jestes mamusia(na pewno wspaniala).Ja tez juz ryczalam z moja mala jak sie darla i nie chciala uspokoic a ja nie mialam juz sil,a jak wrocilam do domu to caly czas chcialo mi sie plakac jak tylko na starsza popatrzyam,a teraz juz sie po malutku docieramy,ucze sie rysowac i karmic jednoczesnie i jakos wszystko sie uklada 😉i u was rez sie ulozy!!!

Ciekawe jak tam Natala z Majeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie.. u nas nocka srednia, co chwile wstawalam bo malej ten katar tak przeszkadzal w oddychaniu, podaje jej kropelki do noska ale malo co pomagaja a fridy zeby jej odciagnac ten katar nie mam i nie wiem gdzie w uk moge to kupic oprocz ebaya ;/ bo biedna sie meczy, juz probowalam gruszka ale to nie idzie 😞
w ogole to wczoraj pod wieczor mala zaczela plakac tak ze nie chciala sie uspokoic i juz nie wiedzialam co jest, stwierdzilam ze moze boli ja gardlo albo ucho tyle mysli w glowie mialam, ze zadzwonilismy do national health powiedzielismy o wszystkim i kazali nam jechac z mala na pogotowie bo ma tylko miesiac 😞 wiec pojechalismy i tam troche poczekalismy sobie jak to zwykle bywa 🤢 🤢 ale jak juz nas wzieli to sprawdzili ja od stop do glow i wyszlo ze nic jej nie jest i meczy ja tylko katar 😮... i zeby podawac jej te kropelki caly czas..wiec tak robimy, ale jak slysze jak sie meczy to chce mi sie plakac i nie wiem jak moge jej pomoc 😞 😞 😞
pozatym dzis nasza pierwsza rocznica z M , ktora spedzimy w domu bo malutka jest przeziebiona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry.
dziś u nas piękna pogoda więc będziemy spacerować i ze 2 place zabaw zaliczymy 😁
narazie 3 pralka się kręci, a później wychodzimy.
wczorajsza podróż przespana w obie strony. ale lekki wkurw zaliczylam. czy Wam tez każdy wmawia ze jak dziecko płacze to głodne? nie ważne ze 10 min temu skończyło jeść i wypluwało cyca... no te ciotki są okropne. one wiedzą lepiej co jest mojemu dziecku 😠 daj mu jeść daj mu jeść. no ile można jeść?? a jak go przytuliłm to po 2 min zasnął i zdziwione były że dziecko bez cycka zasypia 😁

co do pytania o krem na wyjścia. to ja nie smaruję niczym narazie ale jak pogoda spadnie pod 0 stopni to będę smarować nivea baby albo bambino 🙂 według mnie są najlepsze na chłody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie wiem co przeżywasz mój Młody też miał katar i to ze 2 tygodnie mu odciągałam fridą. i szkoda że nie masz fridy bo na katar jest najlepsza. może zamów na ebay. albo poszukaj w aptekach albo marketach czekoś podobnego, może to się inaczej nazywa w uk ( w polce są jeszcze sopelek, katarek). i aplikuj wode morską bo przy kichaniu same gilki wylezą 🙂 i kładź ją żeby miała wyżej pod główkę (na poduszce, leżaczek, nosidełko, fotelik) lepiej się będzie Malutkiej oddychało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edith napisał(a):
dzonatalie wiem co przeżywasz mój Młody też miał katar i to ze 2 tygodnie mu odciągałam fridą. i szkoda że nie masz fridy bo na katar jest najlepsza. może zamów na ebay. albo poszukaj w aptekach albo marketach czekoś podobnego, może to się inaczej nazywa w uk ( w polce są jeszcze sopelek, katarek). i aplikuj wode morską bo przy kichaniu same gilki wylezą 🙂 i kładź ją żeby miała wyżej pod główkę ( leżaczek, nosidełko, fotelik) lepiej się będzie Malutkiej oddychało 🙂


no wlasnie w takich momentach zaluje ze nie zaopatrzylam sie w takie rzeczy a te kropelki niby cos tam pomagaja bo przez jakas chwile lepiej sie jej oddycha, w markecie nie maja nic takiego nawet gruszek do noska w marketrach nie ma ;/ w aptekach obok mnie to samo .. jeszcze myslalam o boots ale nie wiem, musze sprawdzic online 🥴
kladziemy ja wyzej na poduszce wiec lepiej sie jej oddycha.. gruszka probowalismy cos tam odciagnac to tylko gilki wyciagnelismy i troszke kataru ale ma tak zapchany nosek ze masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...