Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Eh widać że weekend, bo cicho na forum 🙂 Ja mam dziś taki spokój w domu jak rzadko kiedy. Mati rano łaził z babciami po dworze, potem dzieci spały... Lusia ma dziś śpiocha strasznego, bo po jedzeniu o 5 obudziłam ją o 8:30 na jedzenie, posiedziała do 12 i poszła spać, o 13 jeszcze pojadła i dalej spała do przed chwilą... Ja zjadłam, posprzątała łazienkę, pobawiłam się ze Starszym... I siedzę na necie i się nudzę bo każde dziecko ma swoje zajęcie (Lusia produkuje kupę a Mati ogląda baję)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti tak jak mowisz, odradzam kuzynce stawianie malucha, bo jest na to jeszcze za maly.. za duze obciazenie kregoslupa, tymbardziej, ze nie siedzi nawet sam..;// a szkoda, zeby skonczylo sie na skrzywieniach kregoslupa pozniej..

My dzis dzionek u mojej mamy spedzilismy... 🙂

Karolka nie denerwuj sie,bo to do niczego nie prowadzi..Jesli masz pokarm, to na pewno ci go nie zabraknie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj wyrwałam się na zakupy 🙂 Kupiłam sobie kurtkę, parę innych drobiazgów, a dla Małej dwa bodziaki w Pepco 🙂 I się naprawdę zrelaksowałam, bo Nata została w domu z tatą 😁
A od 14 do 18 spała jednym ciągiem 🤪 Szok 🙂
Ale teraz nadrabia, bo już trzeci raz domaga się cyca 😉
Boję się tylko, że będzie teraz tak wyspana, że w nocy da mi popalić... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a Tymi śpi od 15.30, zrobił tylko dwie przerwy na jedzonko... nie pamiętam kiedy w tym czasie nie było płaczu 😁 czyli mój plan zadziałał... wyciągnęłam go na spacer, bo na świeżym powietrzu dobrze śpi i tak śpi i śpi... ale zaraz będę go budzić na kąpiel 🤔 i pewnie będzie się awanturował, ale "zamknę" go cycem 😜 😉 i pewnie zaśnie na noc, a ja już wykąpana to położę się razem z nim 🙂
taki mam plan na dziś 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No moje dziecię przespało prawie cały dzień jak zwykle. Mieliśmy gości,obudziłam ją na kąpiel i karmienie, pogaworzyła godzinkę i zasnęła. I będzie już chyba spała jak zawsze do 2-3 🤨
Ja na razie zakupy robię tylko przez internet, nawet do domu wszystko kupiłam w necie poczynając od narożnika do salonu, poprzez żyrandole, karnisze i wszystko inne.... Nawet pampersy czy ubranka dla małej 🤨 Sobie na razie nic nie kupuję, czekam, aż znowu zmieszczę się w swoje ubrania, które mam w rozmiarze 34 i 36 😁 Ciekawe, czy kiedyś ten czas nastąpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie wieczorkiem 🙂 ja z Milusia bralam dzis wspolna kapiel a tatus robil zdjecia 🙂 uwielbiam sie z malutka kapac...jest wtedy bardzo spokojniutka 🙂 a skoro mala juz zasypia to mamusia zaraz idzie farbowac wlosy 🙂 mam nadzieje ze nie wyjdzie na rudo :p bo kupilam kasztanowy jasny braz 🙂 zobaczymy :p najwyzej na chrzcinach bedzie smiesznie 🙂

Milka pol dnia byla z babcia a ja z M konczylismy zalatwianie chrzcin w restauracji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dziś była przyspieszona kąpiel Lusi bo nie wiem kiedy (a leżała na mnie) zrobiła takie kupsko że powyłaziło na wszystkie strony! Nie miałam jej nawet jak odłożyć do łóżeczka bo by wszystko było brudne! A teraz dzieci już śpią, M poszedł do pracy a ja mam spokój.
Pauleczka zazdroszczę że macie już chrzciny załatwione.... Co zamawiałaś do jedzonka?
U nas w końcu nie wiem kiedy robimy, bo przyszła chrzestna zjeżdża 12. grudnia i M już wymyślił żeby robić 16. a nie w drugi dzień świąt 🤨 wkurza mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Tusia a teo badanie sluchu to juz drugi raz? Bo Ula miala badanie sluchu w szpitalu i dostala certyfikat wklejony w ksiazeczke zdrowia...a to trzeba znow zbadac??

No moja też miała robione w szpitalu, ale że dostawała antybiotyki, które mogą pogorszyć słuch lub Mała może w ogóle stracić go - to dostałam skierowanie ze szpitala na ponowne badanie. Ale reaguje jak się do Niej mówi, więc na pewno jest wszystko ok 🙂

Witam wieczorem 🙂
moja w nocy spała od ok 22 do 4:40 i później do 8:20 🙂 także źle nie było.
Za to oczywiście w dzień spała może z 2/3 godziny 😁
ale zbytnio nie marudziła 🙂

isa mi lekarka przypisała SS 3x15kropel w ciągu dnia. Stwierdziłam, że będę Jej dawać po 5 kropelek ale przed każdym jedzeniem 🙂 daję od wczoraj i już widzę lekką poprawę, bo tak jak dostawała kolkę kilka razy dziennie - tak dzisiaj miała tylko raz 🙂 Może i to za szybko na ich działanie , ale tak jakoś sobie to tłumaczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Ula od 20 spi, ciekawe co bedzie w nocy...

Dziewczyny zauwazylam, ze z moim zwieraczem jest cos nie tak od porodu i wydaje mi sie, ze nie do konca trzymam mocz 😮 🤨 jak myslicie, czy to samo minie? Normalnie jak nie urok to sraczka - hemoroidow sie pozbylam to teraz kolejny problem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam serdecznie.
Dziewczyny,macie już zakupione śpiworki,kombinezony na zime?.Powiedzcie,pokażcie co macie,bo ja się motam pomiędzy śpiworkiem a kombinezonem,(ale chyba kupie i jedno i drugie).....

My walczymy z ropiejącym i łzawiącym oczkiem 😞.Masowanie nie pomaga............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
U nas Ula od 20 spi, ciekawe co bedzie w nocy...

Dziewczyny zauwazylam, ze z moim zwieraczem jest cos nie tak od porodu i wydaje mi sie, ze nie do konca trzymam mocz 😮 🤨 jak myslicie, czy to samo minie? Normalnie jak nie urok to sraczka - hemoroidow sie pozbylam to teraz kolejny problem 😮
Normalne... przy porodzie mięśnie są cholernie rozciągnięte i trzeba trochę czasu żeby wróciły do właściwego stanu. Mnie gin powiedział że to się cofnie samo....

Mamusiak ja mam kombinezony po Starszym, ale gdybym nie miała to bym kupowała śpiwór ocieplany z wycięciem na pasy do fotelika. Maluchy nie potrzebują kombinezonu z nogawkami bo przecież nie chodzą jeszcze a na przyszły rok na pewno wyrosną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
karolka84 napisał(a):
U nas Ula od 20 spi, ciekawe co bedzie w nocy...

Dziewczyny zauwazylam, ze z moim zwieraczem jest cos nie tak od porodu i wydaje mi sie, ze nie do konca trzymam mocz 😮 🤨 jak myslicie, czy to samo minie? Normalnie jak nie urok to sraczka - hemoroidow sie pozbylam to teraz kolejny problem 😮
Normalne... przy porodzie mięśnie są cholernie rozciągnięte i trzeba trochę czasu żeby wróciły do właściwego stanu. Mnie gin powiedział że to się cofnie samo....


Doti to mnie uspokoilas 😘 bo juz myslalam, ze bede musiala jakies pieluchy dla siebie kombinowac 😮 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam 3 spiworki i chyba z 6 kombinezonow...
Spiworkow uzywac nie zamierzam...

Karolka nie chce Cie zmartwic, ale moze byc tak, ze to pozostanie ;/ Moje zwieracze nie wrocil do stanu sprzed ciazy z Nadia,,
Ale teraz to jeszcze za wczesnie zeby twierdzic, cwicz miesnie Kegla pownno pomoc...
Ja w chwili obecnej mam tak zwjchowane miesnie,i zwieracz ze sikajac nie jestem w stanie zatrzymc strumienia ;//

Mnie dzis tak dupa boli, e koniec... Przestalm stosowac masc i hemoroid wrocil..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra pocieszę Cię bo też tak miałam koszmarnie ze zwieraczami 😜 teraz jest ciut lepiej ale to zasługa chyba tylko ćwiczeń.
Karolka ja do niedawna jeszcze chodziłam z podpaskami "tena" bo mam coś takiego co się nazywa "syndrom apsik" czyli kicham przy przejściu z ciemniejszego pomieszczenia na światło dzienne, np przy wyjściu z domu w słoneczny dzień. A przy kichaniu popuszczam. Cieszę się że słońca coraz mniej bo przestałam kichać hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam dwa kombinezony i jeden śpiworek, który dokupiłam specjalnie do wózka z tej samej firmy.

Ja jestem lekko zaniepokojona 😜 Moja Natalka od 18 jak się obudziła to ciągnęła cyca już 4 razy a do tego wypiła 120 ml mleka odciągniętego, bo w cycach zabrakło już pokarmu takie mała ssanie... 😮 😮 😮 Dobrze, że od kiedy zaleczam prawego cyca odciągam pokarm i trzymam w lodówce, bo byłby dramat...
Teraz leży w łóżeczku i ssie sobie piąstki 🙂 Mam wrażenie, że jeszcze by sobie possała cyca... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, mam to samo. Jak oddaję mocz, to mam problem z zatrzymaniem strumienia. Ale mój gin powiedział, że powinnam ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla i to z reguły pomaga, tym bardziej, że w ciąży też ćwiczyłam regularnie.
A jak nie pomoże to zostają pieluchy albo zabieg chirurgiczny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane dostałam wiadomość od Buffy. Są po 2 pobytach w szpitalu bo Marcinek miał arytmię wywołaną zapaleniem mięśnia sercowego. Teraz już są po leczeniu i czekają na efekty. Próbowała się tu zalogować kilka razy ale miała problemy i zrezygnowała ale po niedzieli będzie próbować dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka: nam ropieje oczko od porodu.Mały dostał w szpitalu antybiotyk-nie pomógł.Pózniej byliśmy u okulisty-nakazał masowanie.....było lepiej ale od kilku dni znowu się nasiliło.Przemywam regularnie oczko solą i masuje.....

Doti:też myślałam o śpiworku któy pasuje do gondoli i fotelika,( z wycięciem na pasy) ale kombinezon też się przyda na większe mrozy,(wtedy włożę dziecko w kombinezonie do śpiworka)

sandross: to masz pokazną kolekcję...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...