Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
🙂


u nas idzie Gabrysi szósty ząbek, lada dzień się wybije bo dziąsło cale białe..

czy któreś dziecko tez tak mało je jak moja??
bo ona ma robioną kaszkę na gęsto i je łyżeczką tak ok. 120 ml, z czego ok 8.30 zjada połowę i potem resztę koło południa, dalej obiadu spróbuje 1-2 łyżeczki i stwierdza, że nie chce, więc w ciągu całego popołudnia zje jakiegoś biszkopta i jakiś deserek (ale też nie zawsze cały), no i potem ok.19.30 znowu ok. 90 kaszki i o 21 butla mleka przed spaniem ok. 150ml, czyli w zasadzie dzień jej mija na kaszce ostatnio + jakiś biszkopt czy chrupek na spacerze, 2 łyzeczki obiadu i oczywiście na piciu wody/soku.. więc generalnie za wiele to nie je, nie wiem co o tym sądzić??? 😮 😮


Natalia, trzymaj sie dzielnie, wszystko będzie dobrze!

Mixi
, to pochwal się tymi włoskami... normalnie szalejesz z tymi zmianami, podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 😉 Mąż i dzieci nie mają litości....

Deira, Latka w takim razie czekam z niecierpliwością na drugą połowę sierpnia 😉
Pati nie radzę trzymać gotowej kaszki tak długo a potem odgrzewać. Lepiej zrób rano mniejszą porcję a potem drugą- może jak zrobisz trochę rzadszą to chętniej zje całą porcję? Myślę, że jeśli dużo pije to może mieć brzuszek wodą zapełniony. W temacie obiadu niewiele pomogę bo moja nie jada tego co ugotuję specjalnie dla niej. Mało tego - naszego obiadu z własnego talerzyka też nie ruszy, musi widzieć, że mam to samo więc jemy z jednego talerza. Między kaszką nocną i mlekiem ma bardzo krótki odstęp czasu... może problem jest w regularności jedzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Wrzuce foty pozniej .
Moja tez od wczoraj woła mamama ,ale nie swiadomie to robi.
Ciesze sie ze wogole zaczela bo do tej pory zawsze na tapecie był tata. 😜
My w poniedziałek idziemy na druga ture pneumokokow i na razie koniec.
Musze pomyslec w koncu o przebiciu uszów bo dostala na chrzciny dwab komplety kolczyków.
U nas od rana masakryczny upał ma być ponad 30 stopni wiec wyciagamy basen na balkon i szalejemy ,ale najpierw na jakiś spacerek. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej 🙂 Ula w ogole z kaszki zrezygnowala, rano je zamiast tego jogurt i pije kakao a w zlobku dostaje chlebek z serkiem i soczek...na razie robimy odwyk od kaszek, moze jej sie znudzily i jak odpocznie to znow jej zasmakuja?? zobaczymy...

Ula klaszcze, robi glową "tak,tak" i tanczy do muzyki 😁 "papa" srednio jej wychodzi, jak juz to dwoma rękoma 😉 aaaa i nauczyla sie pieknie rzucac pileczka 🙂 no i mowi wszystko tylko nie 'mama' 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!
Ja ostatnio jestem wykończona, z Kuby straszna maruda, ciągle jęczy i płacze jak mu się coś nie podoba.
Z nowych umiejętności to potrafi pokazać paluszkiem oko misia, i jak powiem halo, to bierze telefon do ucha 🙂
Teraz będzie kończył pierwszą drzemkę.
Co do jedzenia, to narzekać nie mogę, apetyt małemu dopisuje... Rano na śniadanko je kaszkę, albo paróweczkę albo kanapeczkę, później owocki, kolejny jest obiadek prawie zawsze cały duży słoiczek, jak my jemy obiad, to też musi skubnąć troszkę mięska,rybki, zupki czy ziemniaczka, zależy co jest, no i przed snem kaszka albo mleczko.
W niedzielę jadł w pełni dorosły obiadek, zajadał aż mu się uszy trzęsły, rosołek z makaronem i środek z gołąbka z ziemniaczkami 🙂
Nocki bez zmian, dalej do d... zazwyczaj 3 pobudki muszą być :/, chyba nigdy się nie wyśpię 😜
W dzień zazwyczaj 3 drzemki, 2 krótsze po 30 minut, jedna ok.1-1,5h.
Pogoda u nas ładna, więc spacerek jak najbardziej będzie 🙂

Miłego dnia dziewczynki i maluchy :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uli truskawki na razie nie zasmakowaly...przynajmniej wiecej dla mnie 😜
A jakos do parówki nie moge sie przekonac, sama nie jem, to Uli tez raczej nie podam...moja siostra kiedys wyceniala gospodarstwo jakiegos tam faceta, ktory pracował przy produkcji kielbas i parówek...no i on powiedzial, ze parówki to "najwieksze scie*wo" jakie moze byc, robione sa ze wszystkiego co zostanie, a te dla dzieci to sie niczym nie roznia 😮 😮 no wiec zgłupialam, bo przeciez dla dzieci zawsze podawano parówki, a tym bardziej te dla dzieci powinny byc ok...

Mixi slicznie wygladasz w tym kolorze, starczylo Ci farby na calosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Tymek juz chwilę na pierwszej drzemce, bo dziś wstał wcześniej. Od rana skomlenie i tylko mama, a ja chciałam chwilę polezec, bo tak mnie podbrzusze boli od kilku dni ze szok, jajnik, ze nie mogę chodzić i swobodnie usiąść. Wzielam nospe i trochę przeszlo ale ciągle mam bardzo dziwne uczucie, takie ciągnące i lekkie skórcze, nie wiem co mam myśleć 🤢
Dzis sie trochę wypogodzilo więc sie wybierzemy na spaceer i na miasto na jakieś zakupy.
Moj nie chce ostatnio pić 🤢 co zawsze bez problemu wypijal wszystko i dosc duże ilości, a teraz weźmie tylko wode i to troszkę lub herbatkę koperkowo-rumiankowa-anyzowa takie ziolowe. Zawsze wypijal 200-250 ml a teraz nawet nie pół z tego. 🤢 nie wiem dlaczego. ...

Dziewczyny co mógł oznaczać taki jednorazowy skok temperatury u malucha ? W nocy z niedzieli na poniedziałek dostał temp, w poniedziałek jeszcze goraczkowal ale ta temp nie byla wysoka powyzej 37 i cos do 38??? I juz pozniej bylo dobrze...

Ja narzekam ze moj malo je, ale patrząc na niektóre maluchy to je duzo 😉
Ja również "boję się" mlecznych posiłków i nigdy nie podgrzewm kaszek i mleka i nie trzymam ich wogole no dluzej niz pol godz no one zmieniają konsystencję. Niestety szkoda jedzenia no ale co zrobić.

Pytalam.juz kiedyś i jeszcze jedna z Was o dania dwudaniowe bo tak od 10mc pisze ze dziecko powinno dostawać , czy maluchy ktore juz skończyły 9mc dostają dwa dania?

doti jak Laurka zajada Wasze obiadki to dostaje również zupy z przyprawami i np smazone czy jak ? Moj to by pochlonal po swoim jeszcze wszystkich obiady i daje mu posmakować, smazone jeszcze oczywiście nie, ale zupy czy cos co moze, tylko ze tam sa przyprawy

mixi super wyglądasz 🙂

No właśnie co w tych czasach jest zdrowe, ale ja tez jakoś do parowek sie przekonać nie moge, a moj nie je cieleciny musialy by byc drobiowe chyba sa takie z indyka
Ja to mam stracha z nowościami bo M byl alergikiem i Boje sie ze Tym po Nim równie będzie ;/ ale musze spróbować kanapki z serkiem bialym ale jakim? Z wedlina gorzej bo nie mam za bardzo pola do popisu. ...tylko polski sklep ale one wszystkie sa pewnie peklowane mimo ze z najdrozszych firm

Ale sie spisalam.jak.na telefon to woohoo 😁 heh ale to dlatego ze Tymek spi a ja sie zasiedzialam przed dzień dobry tvn , trzeba sie brać do pracy !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Idziemy na spacerek 🙂
Potem rozbijamy basen i się taplamy. 🙂
Dzięki dziewczyny .
Już więcej nie robię eksperymentów na włosach .
Ja mam takie odpały z włosami co 2 lata 😜
Ale jestem wsciekła wiecie ,że ja od 29 kwietnia jeszcze nie dostałam tego świstka z pracy ,żebym mogła się starac o kase na dzieci .
Zrobiłam taką wojnę ostatnio i cisza ,aż szlak mnie trafia i chyba skonczy sie w sadzie bo spokojnie od maja mogłam dostawac kase po 600 zł miesięcznie ,a tu nic 😠 😠 😠 😠 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Mixi super kolorek bardzo ładnie wyglądasz 🙂

Mnie też do parówek nikt nie przekona, chociaż wiem że dzieciaki uwielbiają. Kiedyś w sklepie oglądałam dla dzieci takie które miały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i chciałam się skusić ale jak zobaczyłam skład to mnie odrzuciło... i zastanawiam się co w składzie mają takie nie przeznaczone do dzieci 😮

Karolka Ola zniechęciła się do kaszek jakoś po trzydniówce i tym ząbku jak jej wyszedł... w ogole nie chciała jeść więc na tydzień czy dwa jej odpuściliśmy a później zaczęłam stopniowo podawać i jadła po troszku a resztę dostawał mleka żeby głodna nie chcodziła spać i tak teraz z powrotem się przekonała do nicha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra wiadomosc
Decyzja profesora; Na razie dalsza obserwacja,kontrola za 4 miesiace 🙂
Na szczepieniu super...tylko plakusianie przy wkluciu.Wzielam skojarzona za 130zl tylko dwa wklucia i pneumokoki darmowe 🙂
Teraz nic z Majką sie nie dzieje,bo jednak 2 wklucia sa dla niej bezpieczniejsze niz 4.
U nas upalnie...Maja sobie w samym body na podlodze a ja w koszulce...po 17 idziemy na spacerek i do 20 tak jak wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mała wariatka boi się basenu 😁 😁 😁 😁 😁
Nalałam jej troszeczkę wody ,posadziłam a ona w ryk i musiałam ją wyjąc .
A myślałam ,że się będzie bawiła ,a ja się poopalam. 😠 😠
To ciekawe co ona na morze powie ,a tak lubi się pluskać w wanience .
Będę musiała wziąść wanienkę na balkon i nalać do niej wodę,tylko ,że ona wywrotna jest i zaleje sąsiadów. 😁 😜
Natalia super wieści 🙂

A i mam pytanie :
jestem przed okresem ,a Wiki doi cycka prawie non stop .
I wysypało ja na nosku koło oka ,takie czerwone napuchniete czy to moze byc od hormonów ,czy znowu jakies uczulenie .?

No i spóźnione sto lat dla Oleńki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co za upał!!! Nie da się wyjść z domu.....

Natalia super wiadomość!!!

Mixi może Małej nie odpowiadała temp. wody? Moja pierwszy raz wsadzona też podniosła krzyk bo za zimno 😉 w cieplejszej wodzie była zachwycona. No i pewnie powinnaś pozwolić jej pomału podejść a nie od razu sadzać hahaha postawić obok basenu i niech rączkę wsadzi, pochlapie to się dopiero przekona 🙂
Nie wydaje mi się żeby coś jej mogło od hormonów na buzi wyskoczyć... chyba że coś w rodzaju trądziku...
Tak w ogóle to super wyglądasz 😉 a ja mam dokłanie taki sam kolor włosków 😁 😁 😁

U nas wszelkie owoce są PYCHA 😁 Dziś zajadała się na obiad młodymi ziemniaczkami, kalafiorkiem i odrobiną kurczaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja nie mówię ze to nie dobrze ze Lusia je to co Wy, tylko pytam czy zajada z różnymi przyprawami itp czy smazone, wiadomo , ze zje tego malutko 🙂 i dobrze ze choc to chce jeść 😉

Jeśli chciałabym podac wlasnie taki z parowaru kalafior i piers z kurczaka w drobnych kawałkach to musze jarzyn y czymś polac oliwa itp ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi dziękujemy 😘
My lejemy do baseniku takiej ciepłej-letniej wody i Ola bez problemu w nim siedzi a na pierwsze wsadziłam najpierw Olę a później lałam jej stopniowo wody, więc może tak spróbuj?

Latka ja jak nieraz daję takie warzywka to duszę ziemniaczka widelecem z olejem i tak podaję do tego np brokuł i kawałek łososia, ale ogólnie wkurzam się na takie obiadki bo strasznie długo Ola je konsumuje a w efekcie za dużo nie zjada. Wolę jej miksować i dodawać jakieś kawałki do gryzienia np ryż, makaron 😜

Natalia to dobre wiadomości 🙂

A my wróciliśmy upocone ze spaceru ale kupiłam truskaweczki i dla nas zrobiłam deser z bitą śmietaną a Ola zjadła 5 całych po raz pierwszy, bo przedtem dostawał ale zmiksowane i zamrożone z zeszłego roku

Dziewczyny poradźcie mi bo zamówiłam na jutro trochę truskawek i chcę Oli na zimę porobić dżemiki (w tym roku będę mądrzejsza i porobię trochę zapraw 😜) jak je przygotować, w sensie chciałam je już delikatnie z cukrem zrobić ale nie wiem jakim??? Byłam w takim sklepie ze zdrową żywnością bo chciałam ksylitol, ale gościu powiedział że to dla starszych dzieci i dał mi fruktozę ale jak czytam w domu to to straszne świństwo też jest... może cukier brązowy trzcinowy co? Kurde czasami to sobie myślę że potrzebowałabym prywatną dietetyczkę dla swojego dziecka 🙃

Dziewczyny zamówiłam sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...