Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Marylu super ze wyjazd sie udal i ze Krzys dobrze to zniosl 🙂
Sandra gratuluje wymarzonej pracy:*
Patinka witaj Kubus z tego samego dnia co moja Ola 🙂 ja bralam te tabletki o ktorych pisala Sandra i mialam po nich straszne jazdy a jak wzielam pierwsza to tak mnie telepalo ze myslalam ze odjade... pozniej bralam po pol bo si balam
Karolka uwielbiam zdjecia Ulci:* avatarek przeslodki Ulcia naprawde jest bardzo fotogeniczna 🙂

A my mamy 3 zabka tylko tak smiesznie bo gorna dwojka ... no i chyba ida kolejne bo zawsze po kupach poznaje... A Ola chyba zalapala od Ulci i odmawia jedzenie kaszek wiec na kolacje dostaje chlebek z bialym serkiem no i dzemikiem i popija mleczkiem ach te dzieci nie wiedza co dobre... widzie ze ja tak jem to tez chce

Dobranoc mamuski bo jutro nie wstane do pracy:*

Ach a propo nocnika to raz posadzilam Ole i po chwili zrobila kupe ale moja radosc trwala krotko bi musialam to wyprzatac ... a na dodatek nawet pieluchy nie zaoszczedzilam bo to moje zlosliwe dziecko druga strzelilo od razu hehe wiec na razie to mi sie w ogole do tego nie spieszy zeby Olcia sie uczyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

U Nas pogoda nie lepsza powiem Wam że źle nie było przed samym snem koło 22:00 dałam Kubusiowi cyca w nocy się przebudził wyciągłam go przytuliłam i usnął troszkę po marudził ale źle nie było z rana koło 6:00 dałam cyca i już buszuje 🙂 . i Dziś też w ciągu dnia cyca nie dam zobaczymy jak będzie
Kasia to odstawiłaś z dnia na dzień ? i po jakim czasie pokarm znikł ? wiadomo że nie do końca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Moja mała nudziara absolutnie nie chce siedzieć w łóżeczku, krzesełku, wózku, foteliku ani na rękach. Każda forma "zniewolenia" okupiona jest krzykiem, płaczem i wyginaniem się jak tylko się da.... Łazić jej się chce 😁


Witaj Patinka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
No to Doti masz tak jak ja .
Dobrze ,że jeszcze je w krzesełku ,ale to muszę ja przypinać bo najchętniej to by uciekła. 😁 😁 😁
Patinka ,moja w nocy ma z 4-5 pobudek ,ale wszystko odbywa się na śpiocha wiec nawet mi to nie przeszkadza.
Sandra zazdroszczę pracy to było moje odwieczne marzenie być położną. 🙂
Ale u nas pogoda leje od nocy.I raczej nie przestanie ,zapowiadają tak do piątku. 😞 😞Więc siedzimy w domku.

Jeżeli chodzi o picie z niekapka to moja Wiki ma go już od 2 ,a nawet może i 3 m-cy i dopiero teraz na dniach załapała o co chodzi i pije wodę. 😁 😁
Jejku nie mogę się nadziwić jakie te nasze maluszki są mądre ,pytam Wiki gdzie ma zabawki ,a ona idzie i pokazuje w pojemniku.
I mówi "nie" kręcąc jednocześnie głowa ,ale jeszcze chyba nie wie co to znaczy, a jak znajdzie jakiegoś bruda na podłodze lub papierek to mówi "mniam" i do buzi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie w ten paskudny dzien :/ nawet kawa nie pomaga...a najgorsze jest to, ze w taka pogode nie dam rady Uli sama odebrac ze żłoba, tylko bedzie musiala godzine dluzej zostać az z M nie przyjedziemy autem 😞
Ulcia spi pięknie - ok 18 je kromkę chleba i wypija kubek kakao, pozniej kąpanie, tulenie i spi do 6-6.30, czyli w sam raz bo akurat zdążymy sie wyszykowac do pracy i żłobka 🙂 a z niekapka pije od 4 miesiaca, ale ciagle uznaje tylko jeden z TT essentials 😮 no wiec ma ich 4 sztuki, w żłobku dwie 😉 pięknie klaszcze robi glowa "tak, tak", pokazuje paluszkiem na picie jak chce jej sie pic, rzuca ladnie pileczkami, z dnia na dzien coraz to wiecej potrafi 🙂 niestety nie chce jej sie raczkowac, chce tylko siedziec i z tej pozycji sie przesuwa powoli na rączkach, nogi sa malo aktywne... a wazy 8500 i nosi ciuszki na 80 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂
Ja w końcu doszłam do siebie po weekendzie 🙂
Mała ochrzczona a my z M nie żyjemy już w grzechu, hehe 😜
W sobotę byłam padnięta. Wieczorem o 21 już spałam, a następnego dnia jeszcze do teścia na Dzień Ojca jechaliśmy, więc kompletnie nie wypoczęłam.
Uroczystość uważam, że się udała. W kościele było około 40 osób 😁 Nie spodziewałam się takiej frekwencji. Ale na obiad już zaproszona była tylko najbliższa rodzina, więc 15 osób.
Suma sumarum, miało być kameralnie, szybko i bezboleśnie, a ksiądz zrobił z tego normalny ślub kościelny, z pełnym kazaniem, a sam chrzest to była chwila moment. Niestety Natala dała popis swoich umiejętności wokalnych 😮 Była już chyba zmęczona, do tego ta upalna pogoda, pełno ludzi, pogłos w kościele, przerzucanie jej z rąk do rąk (bo jak my braliśmy ślub, to Nata była na rękach dziadka, babci, potem w wózeczku), więc chyba ją to lekko przerosło i na czas samego chrztu darła się jak opętana 🤢 Obróciliśmy to w żart, że diabeł tak bardzo nie chciał z niej wyjść, ale w końcu żeśmy go przegonili, bo na obiedzie była cudowna - cały czas uśmiechnięta i gadająca 😁
A od niedzieli cały czas mówi "akuku" 🤪
Niestety, podobnie jak Karolka jestem trochę zawiedziona kwestią zdjęć. Osoba, na którą liczyłam, że będzie robić zdjęcia, zapomniała aparatu. Więc będzie kilka zdjęć, które zrobił teściu, kilka zrobiła jedna koleżanka z pracy. Na szczęście będzie film w formacie HD, więc może z tego zrobię zdjęcia. Przyjaciółka ze swoim mężem prowadzą firmę robiącą zdjęcia i filmy na tego typu uroczystościach i jako prezent ślubny dla nas zrobili nam film 🙂
No to tak w skrócie 🙂

Mam nadzieję, że uda mi się Was jakoś nadrobić od piątku.
Patinka, witaj w naszym gronie 🙂
Karolka, no Ulcia mnie rozłożyła na łopatki na tym zdjęciu w awatarze 🤪

Miłego dnia 🙂 Dziś w końcu jest czym oddychać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira super ,że wszystko się udało tak jak chcieliście.
Natalce nie ma się co dziwić ,podobał jej się ten diabełek co w niej siedział 😜 😉 😁 😁
Moja Wiki zwiała mi z nocnika i lata po pokoju 😁 😁 z mojej żaden diabełek nie wyszedł ,a wręcz przeciwnie pewnie przywłaszczyła sobie diabełki wychodzące z tych dzieci co miały z nami chrzest ,a było ich aż 6 😮 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Deira super ,że wszystko się udało tak jak chcieliście.
Natalce nie ma się co dziwić ,podobał jej się ten diabełek co w niej siedział 😜 😉 😁 😁
Moja Wiki zwiała mi z nocnika i lata po pokoju 😁 😁 z mojej żaden diabełek nie wyszedł ,a wręcz przeciwnie pewnie przywłaszczyła sobie diabełki wychodzące z tych dzieci co miały z nami chrzest ,a było ich aż 6 😮 🤪 🤪

Mixi, może i Natalce się podobał, ale mi i mojemu M już mniej, więc dobrze, że udało się diabła pogonić precz 😁
A z Wiki to macie teraz niezłe piekiełko, jak sobie przygruchała 6 diabełków 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Laseczki 🙂
Gabrynio śpi więc mam chwilke dla siebie 🙂

Deira super że wszytko fajnie poszło 🙂 My też musimy kiedyś nasz ślub zaplanować a zawsze jakoś tak nie po drodze...zawsze coś ehh..

Karolka fajnie że Ula pije kakao 🙂 Próbowałam Gabrysiowi dać jak napisałaś zę Ula pije ale nieststy nawet kakao mu nie podchodzi a z niekapka nie umie pić za to z butelki herbatke pije 🙂 Wczoraj próbowałam mu dać mleko MM i wsypałam trosezke kaszki morelowej do smaku ale też się bronił, nawet smoczek wysmarowalam czekolada i karmelam to i tak to miał w nosie 😁 😁
Fajny avatarek 😁 zaraz Gabrysio też dołączy do Uli :P

Patinka witaj 🙂 widzę że mieszkasz blsko mnie 🙂

Mixi fajny masz ten kolorek, ja ostatnio moją mame farbowałam tą farbą i myślę że za niedługo też może się skuszę 🙂 narazie noszę bursztynową czerwień z Garniera ale i tak ciemno wyszła na moich włosach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie mogę się ostatnio zebrać żeby do Was coś więcej napisać....
Byliśmy wczoraj po fotelik do auta. Ostatecznie kupiliśmy fotelik Matinkowi a Lusia odziedziczyła po nim. Muszę jej tylko dołożyć podkładkę pod głowę i osłonki na pasy.
Poza tym ciągle uczy się czegoś nowego. Dalej boi się chodzić sama, ale za rękę prawie biegnie 😜 Trochę słabą ma prawą nóżkę i nie wiem czy powinnam się martwić. Wiem że ma czas żeby się wzmocnić ale jakoś mnie to zaniepokoiło.
Rozgadała się okropnie, mówi mama, tata, baba, daj, am, tot (kot), woła kotka kici-kici, kurki - koko...
Tutaj pokaz jak sama zjada kawałeczki biszkopta: https://www.youtube.com/watch?v=3rTQghuF7uY

Wrzucam Wam tutaj kartkę z kalendarza z zaznaczonymi urodzinkami naszych dzieciaczków: http://img713.imageshack.us/img713/5894/95n6.jpg .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Kubulek właśnie ma drzemkę.
U nas nocki się poprawiły, całe szczęście 🙂
Co do jedzonka, to na kolację daję małemu jogurcik albo bułeczkę z masełkiem, poźniej mleko ok 22:30/23 i czasami jest pobudka ok 4, albo i nie tak jak dzisiaj dopiero o 6. Czyli mleczko daję ok. 2 razy po 150/170 ml.
W dzień nigdy nie je mleka, tylko na śniadanko: bułeczkę, paróweczkę albo kaszkę, poźniej owoce, obiadek, później z nami troszkę 'dorosłego obiadku' i kolacyjka.
Na reszcie przebił się drugi ząbek, i dziecko nie do poznania, dużo grzeczniejszy i uśmiechnięty.
Kubuś pije z kubeczka ze słomką i super sobie radzi!

Patinka, miło Cię powitać w naszym gronie 🙂
Sandra, udanego wypoczynku i ładnej pogody, choć na to się nie zapowiada, u nas szaro i buro...Gratuluję nowej pracy!
Marylu, zazdroszczę ci bardzo tego Paryża 🙂
Deira, wszystkiego naj, na nowej drodze życia i najlepsze życzonka dla Natusi z okazji 'wypędzenia diabełka' 🙂
Mixi, Wiki chodzi jak szalona, super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilka, ale przystojniaka masz w awatarze 🙂
Doti, super ta kartka z kalendarza 🙂 A ja mam przy okazji prośbę, czy masz jeszcze gdzieś tę naszą listę ciążową z datami porodu itd., ale już uzupełnioną do końca? Jakbyś miała, dałabyś linka? Bo ja bym sobie ją druknęła i zachowała jako pamiątkę 🙂 Najlepiej jakbyś miała w wordzie, albo innym programie do edycji tekstu.
A filmik z Lusią super, fajny podkład muzyczny 🙂 A Mała wcina biszkopta aż jej się uszy trzęsą 🤪
Doti, ja bym się aż tak nie przejmowała jedną słabsza nóżką. Lusia dopiero zaczyna chodzić i pewnie upłynie jeszcze trochę czasu zanim jej się wyrówna. Moja raczkuje wciąż podwijając jedną nóżkę, lewą. Ciągnie ją za sobą jakby była bezwładna, ale daję jej czas, aby się wszystko ustabilizowało 🙂 Zresztą każdy z nas ma zawsze jedną kończynę, czy to rękę czy nogę słabszą od drugiej 🙂
Madzia, dobrze, że Kubuś powoli się w nocy normuje 🙂

Dostałam właśnie od koleżanki zdjęcie, które zrobiła komórką. Nie jest dobrej jakości, ale coś tam widać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti kartka z kalendarza super ,bardzo mi się podoba 🙂
Deira ,ale Ty szczuplutka ,śliczna sukienka lubię takie kolory.

Doti ,a kupiliście ten pchacz dla małej ?Może jakby nim pojeździła to by nóżkę wzmocniła i w końcu przełamała się do samodzielnego chodzenia.
Ja nadal uważam ,że to ,że Wiki chodzi sama już to zasługa pchacza .
Całe dnie chodzi sporadycznie ja widzę na czworaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Deira ,ale Ty szczuplutka ,śliczna sukienka lubię takie kolory.

Bo miałam gacie wyszczuplające aż po cycki, haha 😜 😁 A normalnie to brzuch i tyłek wielkie i wiszące 😁 A było mi tak w tych gaciach gorąco, że w restauracji pierwsze co zrobiłam to je w kiblu zdjęłam 😁 Dobrze, że byłam zapobiegliwa i wzięłam normalne figi ze sobą na zmianę 😜 😜 😜

A właśnie, ja zamówiłam takiego pchacza jak ma Wiki 🙂 Czekam teraz na dostawę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Patinka witaj wśród nas 😁 My jesteśmy na MM. Od września Majka idzie do żłobka 🙂 Ja piłam szałwię karmiąc piersią i małej nic nie było 😉

Karolka świetny avatarek 😁

Pati dziękuję 😘

Inirtam to raczej nie przez zęby nie chce jeść z łyżeczki, bo na razie ma tylko jednego ząbka a reszta daleko w polu 🤔 No chyba, że się mylę 🤨
No i oczywiście udanych wakacji życzę 😎

Mixi ja Wikusi nie słyszałam 😁 Hehe moja Majka to też robi za odkurzacz 🙃 Co tylko znajdzie, ląduje w buzi. Ostatnio zdążyłam jej mrówkę zabrać, bo się do niej przymierzała 🤢 Ja niestety podłogi myję co drugi dzień,u nas strasznie nosi się z tarasu 🤢 Mimo tego Majka zawsze coś znajdzie 🤔

Marylu
może to faktycznie trzydniówka była 🤔 Fajne fotki i fajny urlopik 🙂

Sandra gratuluję nowej pracy 😁

Deira super, że już macie to za sobą i wszystko się udało 😁 A Natalka ślicznie wygląda w avatarku 😁

Wanilka Gabryś nie ściąga okularów? Fajny chłopak z niego 😉

Doti ślicznie Laurka zajada biszkopta, ja się ciągle boję podać Majce bo za każdym razem wpycha cały do buzi i się dławi 🤢 A kalendarz z urodzinkami bardzo fajny 🤪

Latka wysłałam tobie maila 😉

Moje dziecko dało mi dzisiaj w nocy tak popalić, że dzisiaj chodzę nieprzytomna 🤢
Wczoraj nie zrobiła kupy i chyba w nocy brzuch ją bolał, ostatecznie poszłyśmy spać o 3. Pierwszy raz jej się tak zdarzyło 😮 Najgorsze jest to, że o 7 rano wstała jak gdyby nigdy nic wypoczęta i pełna energii a ja do tej pory nie doszłam do siebie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu przepraszam!!!!! W podpis wrzuciłam poprawioną grafikę 😉
Agn ja właśnie dlatego dałam jej małe kawałeczki biszkopta. Całego też by wpakowała na raz do buzi 😉
Mixi nie kupiłam jeszcze pchacza. Przymierzam się ale tylko jak znajdę używkę za dobrą cenę...
Deira niestety nie mam już tej listy. Zaginęła przy przeinstalowaniu systemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry...
Sandra na jakim oddziale i czy na Polnej?
Doti nie otwiera mi sie.
Od wieczora wczoraj u nas pada dzisiaj w domu siedzimy. Majka raczkuje nogi przebiera i cale cialo ciagnie...troche dziwnie. Sandra pamietasz jak mowilysmy ze na wakacje Majka dogoni dzieciaczki? i rzeczywiscie tak jest 🙂 Jestem dumna z mojej córci,że tak szybko dochodzi deo siebie z taką wadą ipo tak poważnych operacjach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalko nie wiem czemu Ci się nie otwiera, normalnie na imageshac jest grafika. Może skopiuj link i wklej w przeglądarkę.
Sandra a czemu rezygnacja? Przez pogodę czy przez mieszkanie?

Moje dzieciaczki padły, mam chwilę spokoju. Prawie kuchnię ogarnę i obiad zrobię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja osobiście bym nie jechała ,szkoda pieniędzy.
I co będziecie siedzieć tez pewnie w mieszkaniu ,żeby chociaż nie padało to już lepiej.
Ale z drugiej strony perspektywa braku urlopy w nowej pracy przeraża .
Zależy na co się nastawiałaś ,bo mi w tym momencie wystarczyła by zmiana murów i już bym się lepiej czuła 😁 😁 tak mi niewiele do szczęścia brakuje. 🙂

Moja marudna broni się przed zaśnięciem ,ale padnięta jak nie wiem co 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...