Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny i ja dołączam dziś do mam narzekających 🤢 mimo że nocka przespana i ranek też nie najgorszy to na spacerze Ola tam mi się rozdarła że szok i na ręce chciała 😲 pojechalismy do sklepu dostała kolejny atak płaczu i ryczy przez pół sklepu i woła mama mama no to już miałam dosyć i ją wzięłam na chwilę to się uspokoiła dałam jej bułkę więc jakoś udało mi się ją wsadzić do wózka ale w domu kolejny koncert aż w końcu padła ze zmęczenia bez obiadu bez niczego 😮 nie mam pojęcia o co chodzi ale potrzebuję urlop od dziecka!

Marylu moja też nieraz bije głową w ścianę ale to bardziej przez to ze lubi ten odgłoś ale oczywiście od razu sama sobie pokazuje niuniu i raczej przestaje... Za to mam z nią inny problem. Często robi tak że siedzi np mi na kolanach bawi się i wszystko jest ok a nagle jakby coś w nią wstąpiła robi taki swój "zlośliwy uśmieszek" i rzuca mi się na twarz albo na szyję i drapie albo ciągnie za włosy i to tak na maksa a we mnie się gotuje 😠 nie wiem czy mam się tym martwić czy wyrośnie z tego 🤨 a jeśli chodzi o noszenie to ostatnio ciągle jest na etapie mama i mama i babcia jej ukochana dzisiaj przyszła a ta ciagle do mnie tylko chciała a wiecie jak to jest się cieszyłam że coś sobie popchnę w domu jak jest mama... nie wiem czy mam to zrzucać na zęby bo nawet nie da sobie zajrzeć czy coś tam idzie w ogóle... Też chodzę wiecznie nie uczesana nie najedzona bo ciągle ostatnio do mnie tylko 😞 jeszcze to przeziębienie po prostu nie mam już sił ostatnio a nawet nie mam kiedy naładować akumulatora 😞

Karolka właśnie zauważyłam ze Ola i Ula mają identyczny wygląd uzębienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Rajtki tez zakladam, bo jak ide rano,to dzis 3 stopnie..Rajtki, spodnie, bodziaki cienka bluzka i kurtka przejsciowa, cienka czapka..
A jak widze te niektore dzieci, to czapki zimowe, kombinezony, kozaki SZOK
Kocem okryte ;/

U Nadii w przedszkolu tak samo.. Nadia bez rajtek w bluzie, i na to kamizlke poki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, tak kupiłam, właśnie te wiązane-brązowe z zółtym. Jestem bardzo zadowolona. Tymek równiez tak mi się wydaje. Ostatnio nas para z pieskiem zaczepila w parku bo byli zachwyceni butami Tymka haha 😁
a te z ecco to juz na sezon taki zimowy w UK bys kupowala? nie wiem kompletnie jakie mu kolejne kupic? czy te wystarczą i grubsza skarpeta;/? bo wiadomo jak u nas, ale chyba bym przesadziła? nie widze tu nigdzie butow zimowych. Myslalam cos w stylu UGG ale nie chce zeby miał cos ze stopami pozniej itp i nie wiem jak w tym by mu sie chodziło.
Kombinezon tez stawiam raczej na jednoczęsciowy, bez stopek i jak narazie wpadł mi w oko w next:
http://www.next.co.uk/g49572s5 nie ma za duzego nigdzie wyboru z tego typu.
no i pewnie dodatkowo kurteczka tez. mam jakies w domu ale nie wiem czy sie beda sprawdzac.
a co do kwasów to wiem, ze sa w rybach, MM itd , ale wiem, ze teraz jest 'nacisk' na te kwasy nie wiem dlaczego, moze chodzi o zarobienie kasy, ale ja brałam w ciazy i jestem zadowolona z tego, i chyba sie skusze na probne podawanie omegamed DHA , mimo ze Tymek ryby uwielbia ale nie wiem czy je na tyle czesto.
jeszcze dostaje aptamil mleko, a teraz niby lepsza formula jest z DHA.
co do zachowania Krzysia i nie tylko krzysia to widze, ze duzo naszych maluchow ma dziwne zachowania ostyatnimi czasy. Taki okres pewnie. Lubia juz rzadzic i sa na tyle rozumni ze wiedza jak i wiedza ze moze cos z tego im sie uda wymusic.
moj oczywiscie nie odbiega od reszty, stawia na swoim krzykiem, tupaniem itp.
chwilami dostaje tez szalu bo jego zajecie sie soba na chwile to najwyzej 5 minut, i jak juz tak jest to normalnie nie mozemy uwierzyc, meczace to jest i nic nie moge w domu zrobic. przywyklismy do systemu ze m jest na popudniu do pracy i zawsze jak gotujemy obiad to jedno cos robi z dzieckiem a inne z domowych obowiazkow;/ chyba ze spi to razem cos robimy ja sprzatam , M gotuje itp

pozniej nadrobie reszte, bo jednak synalek mi nie da wiecej chwili wytchenienia na forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My na dwór raczej nie wychodzimy to się nie wypowiem 😉
Jak byłyśmy u lekarza ostatnio to miała rajtki, spodnie, adidaski, podkoszulek, cienką bluzkę i kurteczkę przejściową. Na głowę czapeczka jesienna.
A po domu to zależy jaka temp w pokojach. Ale raczej spodnie, bodziak i bluzka cienka, skarpetki i sandałki jako pantofelki.
Mati do przedszkola ma spodnie, podkoszulek, bluzkę z dł. rękawem, czapkę i kurtkę jesienną.

Mnie dziś też Luśka doprowadzała do szału. Uczepiła sie mnie i nic nie mogłam zrobić. A jak ją stawiałam na podłogę to wyginała się w tył tak że musiałam ją kłaść na plecy. W końcu się wkurzyłam i wsadziłam ją do łóżeczka. Popłakała, powściekała się i po 10 minutach zajęła się zabawkami. Teraz śpi a przed zaśnięciem jeszcze miała fazę na wściekanie się i oparła się plecami o łóżko, zaczęła sie wyginać tak że w końcu wylądowała na plecach i głowie na podłodze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, czytam Was znow po kilku dniach..
wlasnie wrocilysmy ze spaceru,Naisha usnela wracajac do domu jednak pospala jedyne 30min dobre i to 🙂
miala szczepienie w poniedzialek (w koncu!) i nie bylo zle, poplakala tylko gdy pielegniarka wbila igle, takze dzielna byla 🙂
a tak to tak samo jak latka szukam butow zimowych dla Naishy i jedyne ktore mi jakos wpadly w oko to te: http://www.next.co.uk/G492496s8#868946G49

Marylu, czytajac jak zachowuje sie Krzys gdy jestes w kuchni, to identyczne zachowanie Naishy gdy tylko usiade do stolu.. eh nie wiem co z nia robic, ona chce na kolana/ na stol, wezme ja a ona pakuje sie na stol i wszystko zwala.. wiec spowrotem na podloge ja klade.. a ona w ryk, pisk, rzuca sie na podloge i tak dopoki jej sie cos innego nie spodoba lub dopoki sama nie wstane od stolu.. eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, czytam Was znow po kilku dniach..
wlasnie wrocilysmy ze spaceru,Naisha usnela wracajac do domu jednak pospala jedyne 30min dobre i to 🙂
miala szczepienie w poniedzialek (w koncu!) i nie bylo zle, poplakala tylko gdy pielegniarka wbila igle, takze dzielna byla 🙂
a tak to tak samo jak latka szukam butow zimowych dla Naishy i jedyne ktore mi jakos wpadly w oko to te: http://www.next.co.uk/G492496s8#868946G49

Marylu, czytajac jak zachowuje sie Krzys gdy jestes w kuchni, to identczyne zachowanie Naishy gdy tylko usiade do stolu.. eh nie wiem co z nia robic, ona chce na kolana/ na stol, wezme ja a ona pakuje sie na stol i wszystko zwala.. wiec spowrotem na podloge ja klade.. a ona w ryk, pisk, rzuca sie na podloge i tak dopoki jej sie cos innego nie spodoba lub dopoki sama nie wstane od stolu.. eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się dzisiaj 😉
Doti u mnie mdłości duuuuuuużżżżżżżżżżżżo mniejsze, ale jeszcze do końca nie przeszły... no ale wymiotuję teraz raz na dwa-trzy dni, a nie kilka razy dziennie więc postęp ogromny. ogólnie ja dostałam lekarstwo na te mdłości - torecan, bo wymiotowałam nawet po piciu wody, albo w nocy budziły mnie wymioty i bali się, że się odwodnię. Brałam to jakieś 3tyg.

Marylu cesrkę najprawdopodobniej będę mieć, bo Marcinek też przez cc urodzony, no i że mała odległość między tymi porodami, więc pewnie tak się skończy, ale jeszcze zobaczymy...na razie porodem staram się nie denerwować :P
Marcinek też miał fazę na zwracanie na siebie uwagi poprzez walenie głową w podłogę, ale już mu przeszło tzn robi to bardzo, bardzo rzadko. do kuchni też zawsze za mną przychodzi, ale daję mu wtedy jakieś pojemniczki czy coś, takie kuchenne, więc wyjątkowe i się nimi najczęściej zajmuje 😉 najlepsze jest to że jak mnie np nie ma w domu to mój M. nie ma takich problemów-Marcinek się bawi, on zmywa... i nie może zrozumieć dlaczego np jak my jesteśmy sami to czasem nie pozmywane :/

Patinka współczuję z tymi teściami ;(

co do DHA to ja dawałam jedno opakowanie mieliśmy takie dha+wit d, ale to tak śmierdziało że już nie daję. Marcinek uwielbia ryby, więc mam nadzieję niedoborów nie ma. a w ciąży też brałam...

my się na spacer ubieramy w cienkie rajstopi, spodnie, adidaski, bodziaka, bluzę i kurtę taką jesienna. no i jesienną czapeczkę, więc chyba oki. nie chorujemy - tfu, tfu, tfu więc chyba jest dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tymek spi juz od 18.
czy ktores z maluchów tez tak wczesnie chodzi spac ? ciesze sie ze jestem tak szybko wolna, z jednej strony, ale czasami bywa ze w nocy sie obudzi wyspany lub sam nie wie czego chce.
ale za to w dzien spi raz w okolicach 10-11 i tylko 1-2 h

marylu teraz zdazylam zauwazyc takie super butki w ecco :http://shopeu.ecco.com/uk/en/ecco/ecco-lite-infants_1558062/1781641 one sa takie z grubszych , z ociepleniem w srodku chyba. ale cena niczego sobie jak dla mnie troche za wysoka ale moze moze sie skusze....
przyznam, ze nie zagladalam na te firme nigdy ale sa fajne buciki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś zależy od dnia jak w dzień ma jedną drzemkę to wtedy kładę go koło 19:00 / 19:30 a tak to zasypia tak jak przed chwilą po 20:00 .
Przed chwilą mi zwymiotował przed samym snem .. ciekawe dlaczego .. może za dużo mleka albo nie odbiło mu się nie wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka ma jedna drzemke w ciagu dnia, najczesciej godzinną, a pozniej zasypia tak miedzy 18.30 a 20. Kolacje zajada juz przed 18 😉

Muszę sie zgodzic z Sandra, ze niektore mamy przesadzaja z ubieraniem swoich maluchow, a ja myslalam, ze grubo ulcie ubieram Ja jej zakladam, bodziak na ramiaczkach lub z krotkim i bluzeczke z dlugim, rajtki skarpetki, spodenki/legginsy, adidaski, kurtke jesienną, czapke taka cieńsza jesienną i jakas chuste na szyje lub golfik.kołnierzyk. Ale dzis widzialam malucha co nie dosc ze vyl w kurtce zimowej i czapie grubej to byl okryty grubym kocem i jeszcze mial ta wózkową osłonke na zimno 😲 az mi sie goraco zrobilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki latka 🙂

Marcinek śpi najczęściej raz-o 12, tak ze 2h. czasem jeszcze popołudniem podeśnie na chwilę na spacerze, ale rzadko. i za wcześnie to on nie zasypia tak koło 22 mu wychodziło... choć ostatnio stwierdzam poprawę i tak koło 21 się wyrabiamy. wstaje między 6-8, zależy jak mu tam wyjdzie. w nocy się co najmniej raz budzi tak 4-5 i wtedy się przenosimy do naszego łóżka. a zasypia kładąc sie ze mną na naszym łóżku - kręci się zawsze chwilę i zasypia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Jak mi się nie chce pracować...

Karolka, co do godziny na cycka, zrobię jak Ty 😁 😁 😁 Zaraz idę do kadr, bo zaświadczenie miałam do końca września, więc muszę się podpytać jak to przedłużyć do końca roku.

Ja moją ubieram podobnie jak Wy, tyle że zamiast rajtuz ma legginsy i skarpetki a pod cienką bluzeczkę ubieram bodziak na długi rękaw, bo w żłobku śmiga tylko w legginsach, skarpetkach i w tym bodziaku na długi rękawek.
Do tego oczywiście przejściowa kurteczka jesienna, bawełniana czapeczka i buciki materiałowe do kostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Maja ma też jedną drzemkę w ciągu dnia i już w ogole nie chce spac na dworze,jak to zawsze bywało no chyba,że nie jest dospana i jak popoludniu idziemy to jej się przysnie na pol godziny 🙂
Ja Majkę ubieram tak z tym że ma wade serduszka i złe krążenie rajtki spodnie,adidaski,body z długim rękawem na to cienką kurteczke wiosenną i polarową bluze z biedry co teraz były na 92cm 🤪 🤪 i jest jej dobra w sumie już z ciuchów 68 wyrosła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Załatwiłam wizytę na następny wtorek... już się boję 😁 podobno jakiś nowy lekarz jest ale ma USG w gabinecie i w dodatku na NFZ więc nie grymaszę. Niech mi tylko potwierdzi i sprawdzi czy wszystko w porządku. Jak mi spasuje to będę do niego chodzic a jak nie to umówię się do mojej gin 🙂

Jesteśmy z Lusią po kontroli. Uszka zareagowały na antybiotyk. Dodatkowo dostała dicortineff w kropelkach do uszu. Antybiotyk ma brać przez 10 dni i potem do kontroli.

Ja obudziłam się o 3 rano i prawie nie spałam już. Obudziły mnie oczywiście mdłości, które tylko się nasilają... Zaczyna mnie ciągnąć na wymioty ale się nie daję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 😉

Małgosia, to pozazdrościć 🙂

Doti, współczuję... ja nawet nie wiem, co to mdłości ciążowe, bo nie miałam... dobrze, że u Luśki poprawa 🙂

kurna, ja coraz gorzej śpię... jak Tym wybudza się w nocy, to potem zasnąć nie mogę i wiercę się na łózku przez 2-3h, a w dzień chodzę jak śnięta i nic mi się nie chce :/
u nas od niedawna jedna drzemka w ciągu dnia koło 10 lub 11, choć to wszystko bardzo nieregularne jeszcze, a wieczorem staram się, żeby zasypiał zazwyczaj o tej samej porze, czyli koło 20, jeśli widzę, że jest zmęczony, to na siłę go nie przetrzymuję i zdarza się, że na noc zaśnie mi nawet przed 17, wtedy koło 21 daję mu kaszkę na śpiocha. rano wstajemy najczęściej o 6, tuż przed lub zaraz po... już się przyzwyczaiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

Deira no ja na szcescie nie musialam jeszcze jednego zaswiadczenia o karmieniu piersia przynosic - uwierzyli mi na slowo 😜

Dicortineff jest bardzo dobrym lekiem, ja nim zawsze lecze sobie uszy, bo tez juz kilka razy mialam zapalenie :/
Moja w zlobku lata w bluzeczce z dlugim, pod spodem body na ramiączkach, rajtkach i paputach 🙂 nakupilam jej bodziakow z dlugim, ale nie wiem czy w samym takim body nie bedzie jej chlodno 🤔 a one leza i sie marnuja...
Ulka tez przewaznie spi cala noc bez pobudki, tylko teraz cos steka przez te zeby chyba, to musze ja kilka razy w nocy posmyrac po buźce lub rączce i dalej spi. Ale jak jej nic nie dolega to zasypia kolo 19-20 i budze ja o 6.30 🙂 wiec tez nie moge narzekac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...