Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
😞 😞 😞 biedna Lusia 😞 ale chyba tym razem leczenie w domu, mam nadzieję?

Sandra, fotki super i jakie modelki, ho ho!! 😁

Isa, świetny spontan!! szkoda, że mojego M na takie nie stać, ech.. ja uwielbiam spontany, ale zazwyczaj to właśnie sama jestem ich inicjatorką 😉

Kasia, dobrze, że rehabilitacja będzie wcześniej, myślę, że nawet jeśli nie ma potrzeby, to na pewno nie zaszkodzi 😉

a my w weekend na weselu byliśmy, Tymol pierwszy raz był podrzutkiem 😉 zostawiliśmy go u mojej sis, wszystko ładnie pięknie, trochę problemów z zaśnieciem miał, ale generalnie super grzeczny 🙂 wróciliśmy chwilę po północy i, jak się okazało, w samą porę, bo chwilę po tym coś się przebudził i zaczął wrzeszczeć wniebogłosy, na szczęście szybko się uspokoił i nie zdążył obudzić dziewczyn 😉, ale jak położyłam się z nim do łóżka, to koniecznie chciał spać na mnie...
dawałam mu dziś jabłko, jedno starłam na tarce, a drugie już obrałam, żeby potem szybciej zetrzeć, a on nie chciał tartego tylko to obrane, czasem mu tak dawałam gryźć, ale tym razem wyrwał mi je z ręki i sam trzymając zjadł prawie całe 😁

hmm... szukamy, dość intensywnie ostatnio, większego lokum dla nas i stwierdziłam, że baaardzo mnie cieszą wysokie ceny mieszkań w Wawie, bo to działa na moją korzyść (nie chcę tu mieszkać, nie lubię 🥴 ) M przekonuje się powoli, że lepiej mieć kawałek swojej działki i niewielki domek czy segment pod miastem niż marne 50m w mieście, bo mniej więcej tak to się cenowo kształtuje 😮 autostrada jest, obwodnica w budowie, więc z dojazdem tragedii nie będzie, a ja bym pracy szukała na miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
O kurcze, Karolka, to nie było na wezwaniu napisane w jakiej sprawie ma być świadkiem? Ależ Wam nerwów dokładają...

My nie śpimy od 6... A poszliśmy spać koło 2 dopiero. Nie mogę powiedzieć żebym była wypoczęta. Lusia już na pierwszej drzemce. Ja chyba też sie położę jeszcze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nooo juz sie wszystko wyjasnilo... abw prowadzi dochodzenie w sparwie poszkodowanych przez Polska Pozyczka...wykradali oni dane z systemow komputerowych i pozniej szykanowali ludzi, wyłudzali kase w zamian za jakies pozyczki itd, no i Lukasza mieli na liscie, czyli skadś wykradli jego dane, na szcescie nie zdazyli sie do niego odezwac 😮 zeznal, ze nie miał z nimi do czynienia, ze zadnej pozyczki nie bral i tyle...uff od razu mi lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .

My wczoraj mieliśmy szczepienie. 3 wklucia. Jestem z Tymka dumna bo zaplakal tylko przy wkluciu i to patrzyl na igly i jak wbijaja.
Obylo sie bez goraczki itp i mam nadzieje ze juz tak zostanie.
Pogoda dzis deszczowa, tak ma być do konca tygodnia. Ale pomiędzy deszczem musi udać nam sie wyjść.

Mamy problem z myciem zebow. Tymek spazmuje przy Tym. Sam uwielbia szczoteczkę ale jeśli ja mam nu myc to jest koszmar, ale przecież nie mogę mu odpuścić?
Macie jakieś ponysky? Moze Wy pomożecie? Robić to wciąż na sile? I takie mycie nie sadze aby bylo takie jakie powinno dokladne 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
My z Natalą dzisiaj mamy babski dzień 🙂 Chciałam iść z nią na długi spacer, ale nie dość, że pogoda do d..., to mnie bierze jakieś przeziębienie. Mam jakiś stan podgorączkowy i jest mi niedobrze 😞 A Natala wciąż "pociągająca" 😁 Więc raczej spacer nam darujemy.
Ale od rana rządzimy w domu 🙂 Zabawy i dogadzanie sobie 🙂
A za pół godziny będzie pełny roczek 🤪 Ależ ten czas zleciał. Wczoraj z M oglądaliśmy zdjęcia ze szpitala i uwierzyć nie możemy, jaka ona była maleńka 😆

A muszę moje dziecko pochwalić - pięknie już chodzi 😁 Wczoraj sama przeszła przez cały przedpokój 🙂

Karolka, dobrze, że się wszytko wyjaśniło.
Doti, biedna Lusia. Oby jak najszybciej ten antybiotyk jej pomógł. I już żeby nie było nawrotów. Buziaki dla Twojej królewny 😘
Latka, moja też czasem marudzi jak mam jej zęby umyć. Daję jej wtedy szczoteczkę to sobie gryzie. Chociaż tak umyje, a ja potem tylko poprawiam jej mokrym wacikiem, bo na to mi zawsze pozwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira Sto latek dla Natki!!! Ucałuj ja od cioci Karoli i Ulki 😘 😘 😘

Latka Ula tez ma czasem takie jazdy z mycuem zębow, ale zauwazylam, ze ta niechec do szczoteczki nasila sie jak jej bardziej zeby dokuczaja...no wiec postanowilam nie robic nic na sile i jak widze, ze dziasla ja bola danego dnia to po prostu odpuszczam jej szczotkowanie zabkow na nawet dwa dni a pozniej wracamy do rytualu i juz jest lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez odpuszczalam na dwa dni, ale zawsze jest tak samo, rzucanie się, musze go mocno trzymać i myc. Pewnie chwilami mocniej mu przycisne niechcący bo sie z nim siluje. Ma swoje dwie szczoteczki w raczkach ale mi i tak nie pozwala. Rozne sposoby probowalam. Nienwiem Dlaczego tak się dzieje ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam:-)

Buziaki dla najmłodszej "wrześnióweczki" która dzisiaj kończy roczek 😘 Natalko 😘 😘 od cioci Kasi 🙂

Zdrówka dla Lusi 😘 kurcze może ma jakieś predyspozycje że tak często ją łapie to zapalenie 😮 albo tamtego jej w szpitalu do końca nie doleczyli... w każdym bądź razie dobrze że szybko zareagowałaś i wkroczyliście z antybiotykiem 🙂

Inritam ja też właśnie myślę że rehabilitacja nie zaszkodzi 😜 właśnie przed chwilą dzwoniła do mnie babka ze szpitala że w czwartek na 7,50 do pani pedagog a później na ćwiczenia. Więc nie jest źle miesiąc od skierowania zaczynamy na nfz 😉 ciekawe jak mój śpioch wstanie na tą godzinę 😲

A mnie choróbsko rozkłada a jeszcze spacer zaliczyłam przed chwilą a teraz to bym mogła iść spać a tu trzeba obiad robić bo Ola zaraz wstanie... Ogólnie to u nas tak zimno się zrobiło ze wyciągłam kurtkę zimową Oli i zakładam na samą bluzeczkę, ciepłą czapę spodnie na polarku i kozaczki no i chwilę miała rękawiczki ale coś czuję żę w tym roku będzie ciężko przekonać ją do nich 🤢 🤢

Dziewczyny jakiego kremu używacie na zimę do twarzy? Bo my mieliśmy w zeszłym roku z nivea i w tym też kupiłam ale strasznie gęsty jest i mnie wkurza 😠 a poza tym czy jest dla dzieci jakiś specjalistyczny kremik na problemy z naczynkami bo często Oli robią się takie pajączki na policzkach szczególnie przy takiej pogodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane

Buziaki dla Natalki;* i dla wszystkich solenizantow ktorzy obchodzili w ostatnich dniach urodzinki;*

My juz w domku. Mialam was czytac na wczasach ale niemialam kiedy a internet strasznie slaby mielismy. Mam nadzieje ze do jutra was nadrobie 😉
Wiele miast zwiedzilam, ale Rzym jestwg mnie najpieknieszy. Polecam kazdemu, nigdy mnie tam nie ciagnelo a teraz mam w planie odwiedzac go przynajmniej raz w roku.
Krzys lot samolote, zniosl dobrze. Spal by caly czas ale jakas angielka otworzyla swoja kawe i wylala na siebie. Zaczela tak przy tym krzyczec ze biedak sie obudzil.
Teraz mam mnostwo prania do zrobienia i staram sie ogarnac triche mieszkanie.


Deira mozesz mi przypomniec jaki termometr masz? Bo chcialabym go zamowic. I ciesze sie bardzo ze znow tu zagladasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka no to niestety nie pomogę z tym szczotkowaniem... Musisz nauczyć Tymcia samodzielnego szczotkowania 🙂 Pewnie że nie będzie tak dokładne jak Twoje ale lepsze to niż nic. Dzieci lubią naśladować więc myjcie zęby razem. U nas tak jest często. Ja myję, Mati sam sobie szczotkuje i Lusia swoją szczoteczką próbuje sama. A potem poprawiam dzieciakom.

Kasiu pierwsze zapalenie uszu miała teraz co w szpitalu wylądowałyśmy i tak naprawdę nie wiemy z czego. Ani kataru nie miała, ani gardo ani nic... jakoś ciężko mi uwierzyć żeby zapalenie ucha środkowego mogło być z przewiania albo zalania wodą podczas kąpieli... Wiem, że mokre środowisko jest idealną pożywką dla rozwoju bakterii ale gdyby to miał być powód to Mała powinna od urodzenia chorować na zapalenie uszu, bo ma je prawie ciągle zalewane przy myciu głowy...
Teraz za to przyczyną jest katar wywieziony ze szpitala...

Maleńka śpi już drugi raz dzisiaj. Rano przeszło 2,5 godziny i teraz od 40 minut. Bidusia moja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira całusy dla Natalki!! i gratulacje samodzielnego chodzenia!! 😘 😘

inirtam mój Szymon podobnie jak Tymek, woli całe jabłko i to musi sam trzymać i skubać tymi ząbkami 😁
no i trzymam kciuki za to żeby wam wypalił plan budowy domku! ja się wcale Tobie nie dziwię, mnie też odstraszają 'duże' miasta, wolę w spokojnej, cichej dzielnicy, a teraz dojazdy do centrum wcale nie są tragiczne...
4 lata mieszkałam w bloku w dużym mieście - nigdy więcej!
ja z tych co muszą mieć ogródek, ogród, sad itp 😁

Doti zdrówka dla dzieciaczków! 😘

Karolka wy to macie przeboje 😁 dobrze że sprawa się rozwiązała i całe szczęście że w porę wyczaili tą bandę!

marylu zazdroszczę wypadu do Rzymu!! super że Krzyś dobrze znosi podróże samolotem... i że wy potraficie znaleźć czas na takie wypady... mój M w tym roku zabrał nas tylko (albo aż) do Krakowa... mam nadzieje że w przyszłym roku wyjedziemy do naszej kochanej Chorwacji 🙂
i czekam na wasze zdjęcia z wakacji!! 😁

Kasia dużo dużo zdrówka! nie daj się chorobie!! 😉 co do kremu to uzywam S.O.S Nivea. i nie narzekam bo szybko się wchłania i jest ok.

u nas jakieś FATUM 😞
Wczoraj Szymon zachwiał się i uderzył w kant łóżka 😞 ucho rozcięte (z tyłu)... pisk na całą wioskę! i krew dosłownie wszędzie, mieliśmy jechać do szpitala to szyć ale M stwierdził że nie jest głęboko i tylko strasznie wygląda... psikamy oktaniseptem ale dzisiaj ucho całe sine i nie daje się dotknąć... zaraz jedziemy do doktorki... na szczęście brak gorączki, normalnie się zachowuje itp. bo przez telefon doktorka wypytywała czy są jakieś objawy typu gorączka, niechęć do jedzenia itp... ale wszystko ok więc stwierdziła że widocznie tylko skaleczył uszko , ale musi go zobaczyć... oby nic poważnego!

my pomimo tego że mamy tylko 3 ząbki już myjemy 😁 i mamy pastę ROCS
http://allegro.pl/rocs-rumiankowa-pasta-dzieci-lagodzi-zabkowanie-i3548845644.html
ona łagodzi też ząbkowanie... więc pewnie dlatego lubi myć ząbki bo później czuje ulgę. 😁 POLECAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti on sam chętnie myje ale poprawić mi juz nie da a wiadomo jak on sam to potrafi zrobić . No nic wyhodiz na to ze musimy się silowac

Tymek również od dłuższego czasu je cale owoce. Uwielbia trzymać cale jablko brzoskwinie im większe tym lepsze 😁
Wlasnie zjadl miseczkę malin z borowkami amerykańskimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję w imieniu Natalki za gratulacje i życzenia 😘
Kasiu, dużo zdrówka. Mnie też niestety coś rozkładam a muszę się trzymać, bo w niedzielę impreza urodzinowa... Jakie masz kozaczki dla Oli? My używamy kremu Hippa na wiatr i niepogodę http://allegro.pl/krem-ochr-na-wiatr-i-niepogode-hipp-50ml-i3550852746.html
Marylu, mamy taki termometr http://allegro.pl/bezdotykowy-termometr-nc100-microlife-nc-100-hit-i3558461429.html. A jak tam zdrówko Krzysia? I jak z jego wagą?
Isa, biedny Szymuś 😞 Ostatnio faktycznie ma pecha jeśli chodzi o zdrowie. No ale teraz jak już nasze szkraby zaczynają chodzić i biegać, to siniaki, zadrapania, otarte kolana będą raczej normą 😉 Oby jednak jak najmniej takich przykrych niespodzianek i niech tylko kończy się na siniakach 🙂
Dzięki za link na tę pastę. Muszę wypróbować, bo wyrzynające się czwórki to jakiś koszmar... 😞
Inirtam, trzymam kciuki za Wasze plany 🙂 Nam się też marzy domek, ale to raczej "pieśń dalekiej przyszłości" 😉
Doti, spróbuj na mdłości zrobić sobie herbatę ze świeżego startego imbiru i cytryny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśki, czy któraś z Was podawala, bądź podaje kwasy DHA swoim dzieciaczkom?
Ja będąc w ciąży bralam pharmaton matruelle i dodatkowo lekarz zalecil jeszcze kwasy i bralam pregna 250 DHA.
Później jakos nie myslalam o tym itd a teraz zaczęłam zastanawiać się nad podawaniem omegamed DHA Tymkowi, co sądzicie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...