Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Patinka ja sobie nie wyobrażam jak można "zapomnieć" że ma się dziecko w samochodzie. Nawet jak staję pod naszym wiejskim sklepikiem, gdzie idę np. po sam chleb to nie zdarza mi się dzieci zostawić w aucie.
Dziś M chciał żebym pojechała z nim do kowala bo musiał coś tam przerobić. Powiedziałam że absolutnie nie, bo nie mam zamiaru siedzieć z dziećmi 20-30 minut w nagrzanym aucie bo się ugotujemy.
W ogóle dla mnie to dziwne. Zostaw dziecko w aucie, pójdziesz gdzieś, dziecko się czegoś wystraszy, rozpłacze, straci oddech i co? A potem lament....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny, jutro spróbuję z mąką, bo dziś Majka już śpi. Cały dzień biegała na golasa 😁

Mixi a ja głupia pozwoliłam jeszcze Majce na kąpiel w basenie 😞
Normalnie brak mi rozumu, skoro jest w czerwonych plamkach nie powinnam jej do wody wsadzać 🤢 Jejku, mam nadzieję, że nic jej nie będzie 🤨

Latka u mojej Majki rybka też jest obiadkiem nr 1 😁

Ja w końcu też weszłam do basenu , bo nie szło wyrobić ale większość czasu spędziłam pływając na fotelu 😁 Cudowny relaks 😁

Majka nie ruszy wody, od urodzenia nie chciała jej tknąć i niestety wypija mnóstwo herbatek owocowych w granulkach, dosłownie butelka za butelką, raz dziennie soczek. Wcina biszkopty albo spód od delicji, chrupki kukurydziane, czasem dam jej polizać czekoladę - sama jestem strasznym łasuchem na słodkie ☺️

Inirtam dobrze, że wam się nic nie stało. Wyobrażam sobie stres, jaki temu towarzyszył 🤨

Najlepszego dla Laurki 😘 😘 😘

Jejku, muszę się wam pochwalić, taka chwalipięta jestem 😁 😁 😁
Moja mama jak zwykle poprzywoziła małej ubranek ale płaszczyk przeciwdeszczowy na polarku po prostu mnie zachwycił 🤪
Wzór zebry, normalnie cudeńko 🤪 Strasznie się cieszę, bo takiego właśnie potrzebowałam na wczesną jesień 🙃
Ale ona nas rozpieszcza 😁 Zatankowała mi na full auto, starszą zabrała do fryzjera teraz wiem, po kim ja to mam i rozpieszczam swoje dzieci ☺️

Jejku, ile wasze maluchy mają już zębów 😮 Majka na razie ma jednego 🙃 Czy jest jeszcze jakiś dzieciaczek z takim stanem uzębienia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka na upodobania temp nic nie zrobisz 😉 w zimie mu przejdzie hahaha
Moja Mała np kąpała się tylko w wodzie bardzo ciepłej. Czasem mi ciężko ręce do wody wsadzić a ona się cieszy wtedy. Powoli obniżałam jej temp i teraz nawet do chłodnej wody w basenie wejdzie - ale na stojąco, dupki nie posadzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w te upaly nawet mleko robie w temp pokojowej 🙂

Odwiedzila nas dzis kumpela z Belgii, wiec mialam wychodne 🙂 dopiero co wrociam.
Szkoda.,ze jutro do pracy, bo bym posiedziala sobie z nimi na Rynecku 😁

Widzialamkampanie spoleczna,ale dotycz ona w wiekszosci usa..u nas tez jakis maluch teraz zginal?? bezmozgi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inritam dobrze ze nic wam sie nie stalo ale zakonczenie urlopu....

Agn u nas trzydniowka wygladala tak ze byla temp ale pojawiala sie i znikala i nie byla mega wysoka na 4 dzien wysypka na cialku tak ze do konca dnia byla cala obsypana akurat to byly Oli imieninki wiec nieciekawie bylo no a piatego dnia wszystko zaczelo znikac. tez polecam make u nas zawsze sie sprawdzala tylko teraz walczymy z tym odpieluszkowym zapaleniem bo lekarka stwierdzila ze ten grzybek to wlasnie to...

Latka my tez wszystko w temp pokojowej albo zimne i i u nas tak od urodzenia zima czy lato niewazne hehe a kiedy lecisz bo widze ze przygotowania pelna para

Doti wszystkiego naj dla Lusi za miesiac roczek szok... a dopiero co rodzilysmy...

A jesli chodzi o slodkosci czy przekaski to u nas w zasadzie nie ma slodyczy tyle co biszkopty miskopty ale to jak ola ma dzien a tak to zwykle chrupki wafle ryzowe no i chlebek a do picia tylko woda tak juz jest ola nauczona i nic poza mlekiem i woda nie wypije a zamiast soczkow je deserki a teraz to cale owoce jakie tylko sa bo uwielbia no a ulubiona przekaska ktorej nigdy po prostu nigdy nie odmowi jest zwykly chlebek hehe i tyle. Ole nawet specjalnie nie ciagnie do slodkiego tyle ze jak ja cos jem to ona tez chce ale co to juz nie musi byc to samo co ja hihi wiec ja frytki ona chrupki a co wyglada podobnie nie

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas zębów 8.

Tymek tez od urodzenia pije wszystko w temp pokojowej.
Bułeczka też jest najlepszą przekaska Tymka i owoce do chrupania.

Moj to najmniej lubi te herbatki granulowane. Praktycznie ich nie pije. Dosłownie kilka razy od urodzenia.
Kupuje mu tu wode mineralna z HIPP np z dodatkiem soku jablkowego, woda zwykla, czasami polskie soczki-ale nie gęste nektary bo nie wypije. Musze baaardzo rozcienczyc

Kasia lecimy 19.08-23.09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Powiem wam, że moja Majka do chodzenia ma chyba jeszcze daleko 🤔 Nawet kilka sekund sama nie ustoi, chwieje się na wszystkie strony. Ale za to gaduła niesamowita. Jak zapytam, gdzie tata to mówi "pacy" a na basen mówi "banen". Fajnie mi się z nią już komunikuje. Widzę, że nawet myśli nad tym co odpowie, bo w lawinie pytań "jaka jest mucha" odpowie "bleee" a "jakie jest ciuciu" masuje brzuszek i mówi "mniam" a "jaki jest Maksiu' mówi "cacy" 😁 Ale do tej pory nie może załapać "brawo" 🙃 Chociaż "piątkę" przybije 😁

I też wszystko pije w temp pokojowej.

A wodę w basenie ma cieplutką, żeby mogła się długo pluskać natomiast w naszym też ją moczymy a tu jest już dużo zimniejsza.

Kasia ja pamiętam, jak z pierwszą córcią walczyłam z pieluszkowym zapaleniem pupy 🤨 Miesiącami nie mogłam jej wyleczyć, na żadne kremy, maści i mąki nie reagowała pozytywnie. Jedna wielka rana. Z tego co pamiętam to nawet clotrimazolum nie można zbyt długo stosować, choć może mnie pamięć zawodzić. U nas skończył się problem dopiero, jak zaczęła siadać na nocnik 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
U Was tak jak czytam to trzydniówka przechodziła lekko , u nas to był koszmar ,gorączka 39,7 i 3 dni kropek masakra. 😮
Ja jutro do gina i cały czas zastanawiam się nad antykoncepcją ,myślę o tej wkładce MIRENA ,ale nigdy nie miałam . 🤔
Tabletek się boję bo jednak do małej przez cyca coś zawsze przeleci .
Ach jestem zła ,że dopiero teraz się nad tym zastanawiam ,trzeba było już dawno pomyśleć .
U nas jest 8 sztuk zębów ,plus 4 które już lada dzień wyjdą i bardzo nam przysparzają dużo problemów . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixidixiaga Ja brałam jak karmiłam Kubusia AZALIE to są tabletki Antykoncepcyjne jednoskładnikowe wiec nic do mleka nie przeleci 🙂 . Są dobre polecam 🙂 . I w miarę tanie . :P

Kubuś śpi pierwszy raz . Wstał około 7:00 jak nigdy . Z rana poszliśmy na odpust 🙂 bo dziś u Nas jest 🙂 . Kupiłam los Kubusiowi i wylosowałam PIESKA 😁 Taka małą zabaweczkę :P . Dziadek mu kupił nad wodę koło z nóżkami :P .
Kolo 16:00 jedziemy na grilla na działkę 🙂 .Od rana jest około 35 stopni Maskara zero wiatru !! .

Miłego Dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam:-)

Ciepło to na forum cisza... A u nas piekło nie ma czym oddychać Ola śpi w samym pampku i cała mokra...

Agn ja to najbardziej nie mogę przeboleć skąd jej to się teraz wzięło 🤨 my od urodzenia nie mieliśmy najmniejszych problemów z pupą a teraz tak nagle i tak intensywnie 😮 my clotrimazolum stosowaliśmy tydzień ale nic nie pomógł teraz mamy jakąś silniejszą maść nie pamiętam nazwy i widzę efekty ale taka pogoda jak teraz to wszystko jej tam się gotuje 🤢 a ile może w tych tetrowych latać przecież jak idzie spać albo na wyjście no to zwykłego pampka jej zakładam przydałoby się nam aprę dni odpoczynku od upałów to może i pupka by się wygoiłą lepiej 🤔

Aha dziewczyny pochwalę się 😉 jutro mija dwa tygodnie jak wprowadziłam Oli intensywny trening leżenia na brzuchu i nie dość że polubiła leżeć na nim to uwaga PEŁZAMY 🤪 🤪 i tak się dzisiaj od rana cieszę jak głupia 🙃 ale oczywiście moje dziecko nie na wszystko się skusi tylko chrupki i chleb ją motywują póki co 😜

Latka to jeszcze troszkę przeleci szybko do wyjazdu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia super ,Ola robi postępy 😉 Gratulujemy ,już teraz to pójdzie z górki. 🙂
U nas dziś 35 stopni,masakra.
Byliśmy na zakupach ,kupiłam sobie tunikę ,w której wyglądam jak w sukience i tak będę ją nosiła. I krótkie spodenki bo na te upały to tylko jedna parę miałam.
U mnie w zakładzie kierowniczka i zastępca w ciąży i na zwolnieniach - taka jestem wściekła bo jak ja poszłam to gadania za plecami było co nie miara ,a teraz same to zrobiły 😠 😠
Jutro do gin i nad jeziorko ,we wtorek parę spraw na mieście trzeba załatwić i w środę na wczasy na tydzień.Już się nie mogę doczekać. 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I dzień minął
Nie musiałam duzo nadrabiac 🙂

Dzis na obiad zrobiłam paprykę faszerowana, zjadlam chyba ze smakiem, bo tak mbie brzuch boli; /. Juz pomijając to ze jak zwykle na szybko;/.

M ma dwa dni wolnego. W jeden dzień mam zamiar ogarnąć dom i o siebie troche zadbac, cos kolo siebie porobić hehe, a w drugi znow jakieś zakupy, prezenty. ..eh. juz mam dosc 🤢 i zobaczyć jak wyglądają na zywo te kolory z edycji limitowanej wozka ktory chcemy, bo ciagle sie nie możemy zdecydować;/.

Czy wasze maluchy rez tak sie bronia od zmiany pieluszki. Bo h nas jest masakra-jak czymś nie zabawie, to nie ma szans. Pomijając fakt ze to jest owsik maly! Minuty nie usiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj tak, co zmiana pieluszki to bunt...wije sie, wierci, placze, musze jej w miedzyczasie jakies zabawy wymyslac...na dodatek nie daje sobie pampka zapiac, bo od razu bierze sie za odpinanie 😁 zawsze jestem cala upocona...
No to ja tez pochwale moja Ulcie, bo od paru dni jest taka zwinna i szybka ze nie nadązamy...stoi sama na nozkach, ale z lekka asekuracja, w pozycji raczkujacej siega po zabawki, turla sie, rzuca, sama podnosi z pozycji leżącej 🙂 ani chwili wytchnienia nie ma 😁 a od jutra sama z nia w domu bede caly dzien, no to jestem ciekawa jak to bedzie 😁 dawno nie mialysmy takiego dnia dla siebie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To widzę ze duzo juz dzieciaczkow broni sie od tych pieluch 😉 ja tez zawsze cala mokra,, a ja to newrwus jestem; / więc często muszą sie mocno pilnować 🤢

Karolka, kasia brawo dla dziewczynek ze tak do przodu ruszyły.
Moj to biega na raczkach po mieszkaniu, cos robie w kuchni np to od szafki do szafki staje, wyciaga wszystko, a na koniec przyjdzie do mnie wstanie i ciagnie mnie za spodenki krzycząc "mama oc" szarpie tak a jeszcze nigdy nie spadl 🙂 nic kompletnie przy nim nie da się zrobic. Z fotelika do karmienia bez szelek wstanie odwroci sie tylem i stoi trzymając sie oparcia. A zapiac sie nie da. Karmic to tez często musze w biegu wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja staram się, by Majka biegała jak najwięcej z gołą pupą i widzę, że już troszkę lepiej 🙂 Jest tak gorąco, że siedzimy w ogrodzie w cieniu sosny i Maja ma na sobie tylko koszulkę na ramiączkach. A siusia gdzie popadnie 🙃 Wtedy przemywam ją wodą z węża ogrodowego, który leży w słońcu i jest w nim cieplutka woda 😁

Dzisiaj pojechaliśmy po nocnik, kupiliśmy Majce zabawki, sandałki bo były na przecenie i jeszcze trochę pierdółek no i o nocniku zapomnieliśmy 🙃

Latka u nas zmiana pieluchy też graniczy z cudem 🙃 Już dawno zrezygnowałam z przewijaka na łóżeczku bo bałam się, że w końcu spadnie mi z niego podczas swoich wygibasów 😁
Majka na dodatek jest strasznym nerwuskiem i okazując złość gryzie albo pluje 😮 🤢 Tłumaczę, że tak nie wolno ale czasem jeszcze bardziej się wścieka i rzuca się twarzą na podłogę 😲 Wtedy nie zwracam uwagi i robię swoje a ona uspokaja się. Mam nadzieję, że w żłobku będzie grzeczna 🤔

Ja właśnie pomalowałam sobie paznokcie i czekam, aż wyschną i modlę się, żeby pies sąsiadów, który ujada za płotem nie obudził mi dziecka 🙃

Zaczyna grzmieć, mogłoby trochę popadać.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...