Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Pestka a nie za szybko tyle owoców naraz dajesz? ja rozmawiałam z dietetyczką tu w szpitalu i dla takiego dziecka musi być na każdy owoc conajmniej tydzień przerwy. No ale jeśli nic się nie dzieje to ok. My Narazie jesteśmy na etapie kaszki bananowej mała pije już po 100ml mleka z nią ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

natalia23ona napisał(a):
Pestka a nie za szybko tyle owoców naraz dajesz? ja rozmawiałam z dietetyczką tu w szpitalu i dla takiego dziecka musi być na każdy owoc conajmniej tydzień przerwy. No ale jeśli nic się nie dzieje to ok. My Narazie jesteśmy na etapie kaszki bananowej mała pije już po 100ml mleka z nią ;-)

Obserwuję ją i nic się nie dzieje 🙂
Fajnie że Majeczka wraca do zdrowia i ma apetyt.

Latka dzięki 🙂 mały pulpecik z niej.Wszyscy jak ją biorą to całują biedulkę w pucolki 🙂
Wbrew pozorom dużo nie pije bo od dłuższego czasu co 4 godziny 130ml mleka a jak była mniejsza to tyle wypijała co 3 godziny.
Niedługo wyrośnie z gondoli a ciuchy na 74 już nosi.Pampersy rozmiar 4 🙂
Co do Pampków-Myślałam że promocja w Tesco jest tylko na rozm 3 bo któraś z Was napisala ze w Tesco jest prom Pampersy rozmiar 3. Ale na szczęście 4 też są w promocji 🙂

Za tydzien poraz 4 do bioderek.Mam nadzieje ze w koncu bedzie ok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A to widze ze nie tylko u nas z jedzeniem na bakier ostatnio, myslalam ze cos nie tak, ze mniej je i zadziej ale widze ze Nikola tez tak ale dzis juz dwa razy zjadl po 180 a tak od kilky dni po 120 150 raz dziennie 180. A jak dajesz kaszke bezposrednio do zrobionego mleka do butelki sypiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latka napisał(a):
A to widze ze nie tylko u nas z jedzeniem na bakier ostatnio, myslalam ze cos nie tak, ze mniej je i zadziej ale widze ze Nikola tez tak ale dzis juz dwa razy zjadl po 180 a tak od kilky dni po 120 150 raz dziennie 180. A jak dajesz kaszke bezposrednio do zrobionego mleka do butelki sypiesz?

Tak, wczoraj tak zrobiłam. Bo przez ostatnie dni dawałam łyżeczką. Nie wiem bo mam dwa rodzaje kaszek. Jedna jest mleczno ryżowa - już ma w sobie mleko modyfikowane i wystarczy przegotować wodę. A ta druga jest ryżowa i wtedy trzeba przygotowac normalnie mleko i dosypac kaszkę. Taką właśnie wczoraj jej dałam z butelki bo stwierdzilam ze ta do której trzeba przegotowac samą wodę-nie nasyci jej tak. Może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati1984 napisał(a):
Pestka, wysłałam Ci zaproszenie 🙂
To z Nikolki już duża dziewczynka jak nosi ciuszki 74 i pampersy 4
my dopiero kilka dni temu przeszliśmy na 3 i ciuszki od paru tygodni 68 🙂
Gabi ma 64 cm i 6 kg obecnie

Nikola była mierzona i wazona 12 grudnia czyli prawie miesiąc temu i miała wtedy 6,9 kg i 69,5cm.
Niektóre 74 ciuszki są już na styk 🙂
Pampersy 4 są od 7 kg i pasują jej lepiej niż 3 bo tamte już za płytkie były a chyba wagowo jeszcze powinna je mieć.Nie pamiętam do ilu kg są te 3.
Zaproszenie zaakceptowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka wysłałam zaproszenie bo nie widzę fotki 😞 fajnie że Nikola już tak zajada łakocie 😉 i nic jej nie jest...
Agn aż mi się łezki pokazały w oku tak mnie wzruszyła wasza historia... na szczęście się udało! normalnie was podziwiam 😉

mój mały prężył się i marudził... zrobiłam masaż brzuszka, poćwiczyłam nóżkami i wydusił mega twardego klocka zielonkawego (już nie plastelinowy tylko twardzioch!;/ to chyba nie jest normalne?!) na pół pampersa ... a 30 min później wydusił rzadziocha żółtego 😮 (przy wyduszaniu fajnie razem stękaliśmy aż się zachodziłam śmiechem a on dusił i śmiał ze mną)
a teraz sobie biedaczek śpi...

wasze dzieciaczki już tak dużo jedzą?! mój to co 3-4h zjada ledwo 110ml 😮 nawet nie robię więcej do butli bo wiem że i tak zostawia i tak... (nawet czasami je co 3h i tylko 60-70ml)
myślicie że powinien już zjadać więcej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ważyłam Nikolę w świeżym pampersie,bodach na naramkach i kaftaniku. Ma 7,4 kg
Isa zaakceptowane 🙂
moim zdaniem je tyle ile potrzebuje by się najeść. Z tego co pamiętam Emi mała zajadała już dawno 180ml a moja wtedy ledwo 110ml i też tak myślałam czy nie za mało. Potem miała okres że nie chciala jesc nawet co 4 godz tylko rzadziej i nie zjadala wszystkiego. Ale to minęło i teraz je już normalnie. Nie martw się jeśli przybiera na wadze,to nic złego się nie dzieje.

No właśnie, tamte są do 9kg i teoretycznie powinny być dobre ale jej były już tak płytkie te pampersy że pośladki prawie widać bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny 🙂
Pestka to Nikola konkretna babeczka jest 🙂 ale baaardzo slodka 🙂
Ulka nosi rozmiar ciuszkow 68, ale wazy dopiero ok. 5300 g 🙂 co sie dziwic, skoro ona tylko z cyca chce jesc 😮 😁

Jesli chodzi o diete to u mnie byl rygor jak mialam diete eliminacyjna, wtedy tez chudlam, ale zauwazylam, ze male ilosci nabialu Uli nie szkodza, wiec znow podjadam jakies ciasto, ciasteczka i czekoladki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A aja sobie pozwoliłam ostatnio parę dni na czekoladowe ciasteczka i mala wysypało na buźce 😞
Ale mimo to i tak chudnę ,chyba powinnam zrobić sobie jednak te badania . 🙃
Ale się boje taki ze mnie cykor , ostatnio nawet weszłam w dżinsy mojej 10 letniej córki rozm.152 🤪 śmiechu było co nie miara 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixi pozazdrościć że jesz i nie tyjesz ale w sumie zrób te badania bo to dziwne żeby wciąż tak chudnąć.A może masz tak po prostu. Zazdroszczę tym chudzielcom co jedzą za trzech a mają super figurę...Inni muszą kontrolować się całe życie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka w nocy nie daje mu piersi jest na samej butli... a w dzień to kilka razy dostanie cyca... ale dosłownie troszkę pomamla i wypluwa... więc nawet chyba 10ml nie wyciągnie.
właśnie zastanawia mnie kiedy dostane okres... karmienie piersią już nie jest tak intensywne od 2 tygodni i jak narazie nic się nie zapowiada na okres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra latka isa dzięki 😁 Dla nas Maja to cud i do tej pory patrząc na nią wspominamy, ile przeszliśmy, by ją mieć...

Isa ta kupka to chyba zapowiedż tego, że powoli się normuje 😁 Mam nadzieję, że już niedługo Szymonek będzie sam robił kupki i właśnie takie rzadziochy 😁
A co do jedzenia, moja też je ok. 100-130 ml, różnie to bywa, czasem jeszcze mniej, również co 3 godziny. Nie martw się, jak będzie głodny to się upomni 😁

A u mnie jutro chodzi ksiądz po kolędzie i w domu akcja szukania krzyżyka i świeczników 😮 Nigdzie nie ma 😮 Nawet wody święconej nie ma komu z kościoła przynieść 🤔 Na szczęście ksiądz wyrozumiały, powiemy, że świeżo po przeprowadzce i wybaczy 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę że Wasze dzieci takie duże;-) moja Maja nawet 4,5kg nie ma :-( ale pewnie jak wrócimy do domu to szybko dobije do swoich rówieśników:-P No Maja o 17zjadła 100ml mleczka wow zaszalała laska no ale o 20już tylko 50ml :-P Ale pewnie ten brak apetytu był spowodowany tym wirusem,oby teraz już było lepiej i nikt jej nie zaraził bo chce w końcu do domu. Jutro mija rok jak dowiedziałam się że jestem w ciąży a miesiąc jak jesteśmy w szpitalu;-)Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...